Zapytaj Drzumę o Anime/Mangę

Zastrzegam sobie w tym temacie prawo do odpowiadania i polecania anime/mangi. :)

Proszę osoby, które nie szukają anime/mangi o NIE UDZIELANIE SIĘ w temacie.

tumblr_static_tumblr1peneg.png

Witam w dziale porad "Drzumatella", gdzie postaram się wysilić mózgownicę :)

i wejść na szczyt nerdowstwa, aby wynaleźć wam interesujące was anime lub mangi.

Pytajcie, a będzie Wam dane...

...ujrzenie odpowiedzi xD

A tak na serio - zajmuję się Anime i Mangą sporo z racji na pracę, więc muszę być na bieżąco, a także znać starocia, czy rzadkie tytuły :)

Więc jeśli będę mogła to chętnie Wam pomogę :D

Jakie informacje potrzebuję, aby móc poradzić coś:

Poszukujesz: Anime czy Mangi czy Obu?

 

Gatunki, które Cię interesują: ?

Gatunki, które Cię nie interesują: ?

 

Szukasz czegoś podobnego do: podaj tytuły

 

Twoje ulubione tytuły anime: (z 3-5)

Twoje ulubione tytuły mangi: (z 3-5)

 

To najważniejsze informacje, jakich potrzebuję 

P.S. Mała prośba. Założyłam sobie ten temacik by móc pomagać, oczywiście jak komuś nie przypadną tytuły lub za długo zejdzie nim odpowiem to może ta osoba normalnie temat założyć :) niemniej prosiłabym inne osoby o to by nie polecały innym anime w tym temacie bo to troszkę tak jakbyście pracowali w ubezpieczeniach i poszli jako klient do innego banku i tam wtrącili się pracownikowi ubezpieczeń w rozmowę z klientem i zaczęli mu tłumaczyć po swojemu XD :D

Więc zastrzegam sobie w tym temacie prawo do odpowiadania i polecania by nie robił się bałagan :)

Anime.

Fantasy, violence, fight, shonen.

Prosiłbym bez Yaoi :D

Hm, berserk, drifters, samurai champloo, afro samurai, HunterXHunter, OnePiece, Bleach, Naruto/Boruto, Magi, Baki, Hajime no Ippo, Ao no exorcist, One Punch Man ... kurcze, sporo tego do wymienienia jest :l

Ulubione, hm: Berserk Ougon Jidaihen I, Berserk Ougon Jidaihen II, Berserk Ougon Jidaihen III, Berserk 2016, Berserk 2017.

Nie prowadze anime list, ogladam anime od prawie 7 lat wiec watpie bys znalazla cos czego nie widzialem, alepowodzenia :P

Poszukujesz: Anime

Gatunki, które Cię interesują: fight, online

Gatunki, które Cię nie interesują: ?

Szukasz czegoś podobnego do: Sword Art Online, Quanzhi Gaoshou, No Game No Life

Twoje ulubione tytuły anime: (z 3-5)

Naruto, Boruto, SAO, Bleach, No Game No Life

Poszukujesz: Anime

 

Gatunki, które Cię interesują: fight, online

Gatunki, które Cię nie interesują: ?

 

Szukasz czegoś podobnego do: Sword Art Online, Quanzhi Gaoshou, No Game No Life

 

Twoje ulubione tytuły anime: (z 3-5)

Naruto, Boruto, SAO, Bleach, No Game No Life

Overlord

Anime.

Fantasy, violence, fight, shonen.

Prosiłbym bez Yaoi 

 

Hm, berserk, drifters, samurai champloo, afro samurai, HunterXHunter, OnePiece, Bleach, Naruto/Boruto, Magi, Baki, Hajime no Ippo, Ao no exorcist, One Punch Man ... kurcze, sporo tego do wymienienia jest :l

 

Ulubione, hm: Berserk Ougon Jidaihen I, Berserk Ougon Jidaihen II, Berserk Ougon Jidaihen III, Berserk 2016, Berserk 2017.

 

Nie prowadze anime list, ogladam anime od prawie 7 lat wiec watpie bys znalazla cos czego nie widzialem, alepowodzenia 
Boku no Hero Academia

Shingeki no Kyojin

.

Anime.

Fantasy, violence, fight, shonen.

Prosiłbym bez Yaoi 

 

Hm, berserk, drifters, samurai champloo, afro samurai, HunterXHunter, OnePiece, Bleach, Naruto/Boruto, Magi, Baki, Hajime no Ippo, Ao no exorcist, One Punch Man ... kurcze, sporo tego do wymienienia jest :l

 

Ulubione, hm: Berserk Ougon Jidaihen I, Berserk Ougon Jidaihen II, Berserk Ougon Jidaihen III, Berserk 2016, Berserk 2017.

 

Nie prowadze anime list, ogladam anime od prawie 7 lat wiec watpie bys znalazla cos czego nie widzialem, alepowodzenia 

@Kenvex No wiadomo, że niekiedy ciężko o tytuł, którego nie oglądaliśmy, ale mimo to postaram się - może czegoś nie widziałeś albo nie byłeś przekonany :)

Gdy mowa o podanych gatunkach, a także Twoich zainteresowaniach to przede wszystkim polecam:

Claymore

tumblr_nmtpauTrUf1r45wgho1_500.gif

Mam nadzieję, iż fakt, że w anime głównymi bohaterkami są kobiety, Ci nie przeszkodzi. Walki i przemocy jest dużo, wszystko w świecie fantasy. Shounen. Klimatycznie niekiedy ciężkie jak Berserk :) Pół-ludzie, pół-demony - tym są kobiety. Walczą z demonami. Bardzo wciągająca seria :) - 26 odcinków.

Black Clover

black_clover_1.gif

Seria nieco dłuższa, bo 51 odcinków. Bardzo mocno w klimatach One Piece, HxH, Naruto - dokładnie "tego rodzaju" seria, która równie dobrze mogłaby być tasiemcem, jeśli spojrzymy na mangę :) Naturalnie, więc dużo walk, świat fantasy i sporo radochy - bo bywają i zabawne momenty :D

Toriko

6738018cd139664a2a5b841257686cf7.gif

Powiem tak: PATRZ - Luffy dał kciuka w górę! XD :D Jeśli wnikliwie śledzisz całą serię One Piece to pewnie już widziałeś Toriko - może nawet oglądałeś. Jeśli nie - polecam. Sparowali DB, OP i Toriko właśnie przez podobny klimat i .... specyficznych głównych bohaterów xD Toriko to seria o gościu, który przemierza świat ze swoją ekipą w poszukiwaniu różnych nowych dań, smaków itp. Brzmi lamersko, ale Toriko jest kozakiem i co chwilę się z czymś nawalają.. lub z kimś :D Dobra zabawa jak się szuka czegoś w stylu OP :) (Ma bardzo dużo odcinków :D )

Arslan Senki

629948e8dcefecae9ccdb0d8dffd1bb34602b274

25 odcinków samej przyjemności - jeśli ktoś kocha fantasy, walkę i specyficznych głównych bohaterów :D Powiem tak - wojna. Główny bohater - książę uważany za słabeusza - ale jest to bardzo pomysłowy, charyzmatyczny i inteligentny młody człowiek :) Polecam go bliżej poznać :D

Na tym na razie poprzestanę :D Zobaczymy, czy wymieniłam tytułu, których nie znasz - jeśli nie, to postaram o wiele mniej znane anime rzucić :)

Oglądałem i oglądam (black cover ciągle wychodzi + mam nadzieje na kolejny sezon arslan senki) wszystko powyżej wymienione :P

Poszukujesz: Anime

 

Gatunki, które Cię interesują: fight, online

Gatunki, które Cię nie interesują: ?

 

Szukasz czegoś podobnego do: Sword Art Online, Quanzhi Gaoshou, No Game No Life

 

Twoje ulubione tytuły anime: (z 3-5)

Naruto, Boruto, SAO, Bleach, No Game No Life

@Paulos107 Niestety obecnie mało jest jeszcze anime z "online", ale gdybyś poszukiwał mang, to polecę ci ogrom tytułów :) Ale teraz animce... Być może je już znasz, skoro - jak mówiłam - świat gier w anime nie jest aż tak obszerny jeszcze :D

Hunter x Hunter: Greed Island (oraz Greed Island Final)

e8d1d2a96560e12f87a6bb2472805e5c18bd7458

Oczywiście najlepiej jest jeśli zna się serię Hunter x Hunter. Ale i bez tego można się świetnie bawić, gdy nasi bohaterowie trafiają na grę "Greed Island" - czyli na wyspę, która jest.. no.. światem gry :D Są skille, karty, potwory itp. :)

Overlord

d60.gif

Nie ma mowy o dobrym fantasy i utknięciu w grze, jeśli nie wspomni się Overlorda, KTÓRY... doczekał się drugiego sezonu! :D Jeśli nawet znasz sezon 1 to zachęcam do obejrzenia sezonu 2 :) Główny bohater - grający szkieletem, po zamknięciu serwerów i gry myślał, że go wyloguje - ale miast tego jego, NPCów z gildii oraz całą siedzibę gildii .... przeniosło do świata fantasy ;)

Log Horizon (1 i 2)

giphy.gif

Ciężko nie znać tego anime, gdzie wielu graczy z całego świata zostało uwięzionych w grze. Pięknie i realistycznie dość pokazane, jak w takiej sytuacji zachowują się ludzie - strach, nieufność, wrogość... Czy jak umrę w grze to umrę na prawdę? Czy jestem bezkarny? Miasto, w którym toczy się gra w 1 sezonie pełne jest zdołowanych graczy albo mrocznych gildii, które atakują graczy po za granicami miasta. I tu wchodzi główny bohater - Shiro. Poniekąd "legenda" i... trochę antybohater w oczach niektórych osób xD W 1 sezonie to on i jego towarzysze będą walczyć o to by "uratować" miasto i graczy oraz by zadomowić się póki co w grze ;) Sporo zwrotów akcji, walk i smaczków z gier :D

Dan Machi (Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka)

MMMBvxE.gif

Angielskie tłumaczenie to: Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? :D

W mieście są różne "domy" (gildie), a na ich czele bóstwa (Hefajstos, Logi, Ganesha itd.) Nasz bohater ma "pecha?" że należy do domu, w którym jest tylko on i bogini Hestia... i... są dość biedni XD Chłopak to do tego nieco naiwny i ciamajdowaty niekiedy osobnik :D Co do jego rodziny i historii to odkrywa się potem nieco smaczków ;) No i od zera do bohatera w świecie gry, jak to się mówi :D Plus kobiety kobiety i tajemniczy spisek x3

Tales of Demons and Gods (妖神记)

2017051010171544194.png

Miałam dylemat, ale uznałam, że może Cię zaskoczę i spodoba Ci się ta seria. Otóż Tales of Demons and Gods znajdziesz spokojnie na YT. Osobiście wolę mangę, ale sporo osób wybiera jednak animację ze względu na to, że grafika nadaje klimat gry i jest inna od kreski anime.

Chińska seria - nie o grze online ale... cóż. Główny bohater umiera (szok) XD wielka bitwa, zagłada, koniec świata bla bla.. nie stop... nie dochodzi do końca świata i innych dziwadeł bo on umiera i BUDZI SIĘ w swoim ciele ponad 20 lat wcześniej, gdy jeszcze jest dzieciakiem w szkole.

Sporo osób nawiązuje do Naruto patrząc na kreskę w mandze oraz typy postaci :D Główny bohater musi wykorzystać posiadaną z poprzedniego życia wiedzę - uratować wiele istnień, nie dopuścić do wielu tragedii i przygotować się na wojnę, która wszystkich czeka ;)

@Kenvex Tobie Tales też polecam ze względu na podobieństwo do Naruto ;)

Net-juu Susume

tumblr_oxfkqhQ6rB1son3fpo1_500.gif

Nowiusieńka seria o kobiecie (30 lat), która rzuciła pracę i została NEET'em :D i gra w MMO ... męską postacią :) Ile ciekawych znajomych pozna, razem pograją, może spotka kogoś w RL... Mamy niby wątek romantyczny ale nie do końca xD Sporo zaskoczeń i gryzienia stołu :D Hah polecam jak się kocha anime o grach :D

Poszukujesz: Anime

 

Gatunki, które Cię interesują: fight, online

Gatunki, które Cię nie interesują: ?

 

Szukasz czegoś podobnego do: Sword Art Online, Quanzhi Gaoshou, No Game No Life

 

Twoje ulubione tytuły anime: (z 3-5)

Naruto, Boruto, SAO, Bleach, No Game No Life

obejrzyj log horizon. pasuje 99% ---> j/w ktoś mnie ubiegł :)

to dodam

1. .hack ->troche stare

2. Hai to Gensou no Grimgar

Overlord

@fondue @Kudlate hej :D cieszę się, że polecasz innym anime ale chciałam przeprosić i poprosić jednocześnie o nie odpisywanie w tym temacie mimo wszystko :) założyłam go sobie i przyjmuję tu prośby o znalezienie anime/mangi oraz na nie odpowiadam :) osoby nieusatysfakcjonowane mogą napisać temat po prostu lub udać się do kogoś innego albo jak za długo czekają :) Niemniej - tak jak mam w głównym poście :D to trochę bez sensu jak piszę, że polecam anime a potem robi się masa odpowiedzi innych osób, które polecają :D lekki bałagan i mija się to z celem tematu :)

Więc dziękuję raz jeszcze ale chciałam prosić o pozostawienie mi mojego temaciku i frajdy z niego :D

To tak jakbyś pracował w centrum porad i klienci zamiast ciebie udzielali porad XDDD <3

@down: Sork xD thx <3

sory memory już się ulatniam

ale korzystając z okazji:

Poszukujesz: Manga (ew.Anime - lub manga + adaptacja anime)

Gatunki, które Cię interesują: romans

Gatunki, które Cię nie interesują:

Szukasz czegoś podobnego do: BOKURA WA MINNA KAWAISOU, ew. ReLife (tylko żeby wątek miłosny był trochę bardziej wyraźny - podchody przez 100 odcinków nudzą zazwyczaj)

Twoje ulubione tytuły anime: (z 3-5)

Kyoukaisenjou no Horizon, Kokoro Connect, Kimi no Na wa., No Game No Life, Magi

Twoje ulubione tytuły mangi: (z 3-5)

czytałem tylko 3 ze względu na brak kontynuacji anime jednak uważam że wszystkie 3 są lepsze od anime.

BOKURA WA MINNA KAWAISOU, ReLife, Bokura ga Ita

moj MAL :) nie przerazic sie prosze iloscia... https://myanimelist.net/animelist/fantaff?status=7&order=4&tag=

Oglądałem i oglądam (black cover ciągle wychodzi + mam nadzieje na kolejny sezon arslan senki) wszystko powyżej wymienione 

Dobrze. Challange accepted. Powiedz proszę tylko jak zapatrujesz się na grafikę? Masz jakieś wymagania itp. czy przyjmiesz wszystko na klatę? :)

Dobrze. Challange accepted. Powiedz proszę tylko jak zapatrujesz się na grafikę? Masz jakieś wymagania itp. czy przyjmiesz wszystko na klatę? 

wszystko, poza grafika podobna do ajin :l Jakos nie spodobala mi sie ta kreska. Chociaż, jednak wszystko :D

Szacun za co że znasz Baki'ego i go polecasz :'D. Ale manga jest 10x lepsza, chociaż mam spore oczekiwania od Baki (ONA) :).

Anime:

Gatunki, które Mnie interesują: horror,dramat,psychologiczne,romans,komedia

Gatunki, które Mnie nie interesują: brak

Szukasz czegoś podobnego do: Another,Death Note,Steins;Gate,Clannad,Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Moje ulubione tytuły anime: Steins;Gate,Death Note,Shigatsu wa kimi no uso

Podam jeszcze MAL'a żebyś miał lżej z wyborem: https://myanimelist.net/animelist/Sarathii?status=7

Z góry dziękuje :)

Poszukuje: Anime

Gatunki, które Mnie interesują: wszystkie oprócz...

Gatunki, które Mnie nie interesują: yaoi/shounen-ai, yuri/shoujo-ai

Szukasz czegoś podobnego do: Haibane Renmei, Kuragehime, Hourou Musuko, Condor Hero

Twoje ulubione tytuły anime: Naruto/Mushishi/Koe no Katachi

Powodzenia :D

wszystko, poza grafika podobna do ajin :l Jakos nie spodobala mi sie ta kreska. Chociaż, jednak wszystko 

@Kenvex pominęłam takie serie, które są raczej znane i łatwo na nie trafić (acz znalazło się kilka, które wolałam wstawić by upewnić się że na pewno widziałeś) :) Jeśli znów mi się nie uda by ci coś polecić to będę potrzebowała kilku dni na przemyślenie tytułów :)

P.S. W poście wyżej z anime, które polecałam komuś innemu jest Tales of Demons and Gods - też polecam.

Re:Creators

5869fad9196c4101b848e5200c8191b49dbb481d

Pomyśl, że napiszesz książkę, a świat w niej opisany zaistnieje. Nasz gł. bohater pisze novelkę, gdy zostaje przeniesiony na moment do innego świata gdzie jest świadkiem walki, a potem wraca i... wraz z nim postać stamtąd.... i to nie byle jaka ;)

Coraz więcej postaci z innych światów pojawia się w naszym świecie. Mega dobra, wciągająca seria :D

Katsugeki Touken Ranbu

03080f5f2eb4cc54469e45e6f9ea02436231588d

Jak mowa o walce i fantasy.. no i dodamy do tego klimat japoński - to nie może zabraknąć tego tytułu. Bo jak tu nie kochać samurajów! Ogólnie seria ma wiele związanych ze sobą tytułów. W tym wypadku mamy, jednak więcej walk. Otóż dusze dwóch wielkich samurajskich mieczy zostają w formie cielesnej powołane do życia aby bronić historii Japonii, którą zamierzają zmienić najeźdźcy z przyszłości. "Krejzi, jo wim". I zanim ktoś powie, że seria Touken Ranbu to jakieś słitaśne coś dla dziewczątek i że jak mają masę chłopów to to pewnie jakiś shounen ai czy cioś - NIE. Kreska może i jest delikatna ale hej, jest cool xP

Sengoku Basara

6wQelFo.gif

Znany wielu osobom co również wielu osobom nieznany - Sengoku Basra... Sengoku naturalnie nawiązuje do okresu w dziejach Japonii zwanego "Sengoku jidai", czyli "Erą walczących prowincji", kiedy to każdy daimyou w Japonii walczył o to by zostać shogunem i zjednoczyć Japonię pod swym sztandarem. Okres Nobunaki, Hideyoshiego oraz Tokugawy. Miodzio. A anime... ma ducha bardzo... Walczącego... xD Mamy i super moce i w ogóle ogólnie taki specyficzny "humor" nawet... Serio dobra seria (prank słowny) :D

Gun-dou Musashi

MABUSHIT.gif

Jak z grafiki wszystko to wszystko (do Ajina chyba mało co bywa podobne bo... bo to Ajin xD). Stare. Stare.... I dość proste anime. Ogólnie nasz młody, nastoletni samuraj chce zdobyć serce księżniczki Kaguyahime. Jest wyposażony w elektryczny miecz oraz rewolwer przeciw demonom, który może je ogólnie zapieczętować itp. To tak w skrócie. Przez 26 odcinków ma baaaardzo specyficzne przygody i chociaż wiadomo kreska i animacja pozostawiają sporo do życzenia, dla osób, które przywykły do obecnych smaczków, to mimo wszystko jest to dzieło z 2006 roku i wyszło ze studia, które znane jest m.in. z klasyku "Guilstein" :D

World Destruction: Sekai Bokumetsu no Rokunin

tumblr_mmaozihXGl1rx1dfqo1_500.gif

Jak się lubi OP, Naruto i inne tego typu serie, to WD jest musem. Nawiązujący do gry na Nintendo, acz niestety tylko 13-odcinkowy. I w skrócie.. no mnie to anime trochę bawiło i uznałam je za bardzo oryginalne. Otóż główny bohater jest zrekrutowany by... nie "uratować świat", a go zniszczyć. Świat bowiem jaki tam znają to ludzie żyjący jako bydło pod rasą bestio-ludzi, piasek ma OGROMNIE dużo zastosowań (aż dziwne momentami) XD no więc jak tu żyć w takim świecie XD Ekhm.. No.. :D sporo walki itp :D

Yu Yu Hakusho

Yusuke-Urameshi-Yu-Yu-Hakusho.gif?resize

Seria, której należy się WIELKI SZACUN NA DZIELNI. Niemal moja równolatka - pierwszy odcinek wyszedł w 1992 roku! Stara, ale jara! Można powiedzieć, że prekursorka anime traktujących o młodych boy'ach, którzy napitalają we wszystko i wszystkich, mają kumpli i dziewczynę, która tak nie do końca wie, że oni do niej itp. ... Taaa... Yu Yu jak nie oglądałeś to natychmiast leć, a jak oglądałeś to <3 Główny bohater umiera. Ale dostaje drugą szansę - jest to dość skomplikowane i rozpocznie jego nowe dodatkowe życie pełne treningów, walk, niebezpieczeństw itp. :) Pierwsza seria ma 112 odcinków, ale jest potem jeszcze wiele dodatkowych sequeli, side-story itp.

Granblue Fantasy The Animation

tumblr_ok81qyD1mA1vfnwx3o2_400.gif

Esencja słowa "fantasy", "ratowanie dam w opresji" oraz "smoki.... albo przynajmniej latające-jaszczurki" XD Ciut momentami nielogiczna ale wciągająca seria fantasy. Główny bohater raz rąbie drewno (W ZBROI BO WIESZ... rąbanie drewna jest OSOM NIEBEZPIECZNE...) a za chwilę ratuje jakąś lejdi, co mu spadła z nieba przed jakimiś zbokami zapewne... acz wpierw to jego ratuje jakaś inna lejdi, co ma wokół siebie aurę "I should be a guy" ^^' A potem jest PUFF bUm ... przykokszenie, +50 do osomiastości itp. xD Nie ma co :D dobra rzecz :D

Kiba

7ca1311c29a590d6f3262f03f2363452.gif

Anime tak praktycznie nieznane i zapomniane przez świat, że szukając gifów ... praktycznie ich nie znajdziesz XD Główny bohater Zedd mieszka w Calm.. mieście bez wiatru (i ogólnie fuj). Śni mu się latający facet (eeee.. oook...) i takie tam. No i nagle trafia do świata fantasy, do tego jego matka, co w psychiatryku siedzi i nie ma z nią kontaktu rozwala jakichś podejrzanych typoli i rusza za nim. No i kumpel go szuka .. i ogólnie sporo wątków...

Ale wracając do sedna... Anime to.. jak.. ee.. Shaman King i Pokemony xD jeśli chodzi o moce tu przedstawione xD no bo oni "przechowują" w kulach na ciele takie specjalne kulki ze spiritami, które przyzywają do walki, a oprócz tego mogą przyzywać też kulki z żywiołem i używać go w broni albo jako "pocisków" (np. ognistych itp.) Emmm poznajemy tu na serio CAŁY świat, do którego chłopak trafia. Masę postaci, wiele konfliktów, jest sporo zwrotów akcji. Kochałam to anime i ma piękny opening ;) i czaderski ending :D

Zresztą sam posłuchaj endingu i jeśli nie widziałeś Kiby to za chwilę rzucisz się oglądać x3 (nostalgic like Naruto?). Wsadziłam go w spoiler by nie zajmował za dużo miejsca w poście :D

Spoiler
<div class="ipsSpoiler_contents">
	<p>
		<br></p>

	<div>
		<div class="ipsEmbeddedVideo">
			<div>
				<iframe allowfullscreen="true" frameborder="0" height="344" src="https://www.youtube.com/embed/JZf66IEryy4?feature=oembed" width="459"></iframe>
			</div>
		</div>
		<span style="background:rgba(220,220,220,.5) url("></span>
	</div>

	<p>
		 
	</p>

	<p>
		 
	</p>
</div>

Rekka no Honoo (Flame of Recca)

f73a172fd6376abbc47b29b176c3b82f9601420e

Gdy ninja żyje w erze, do której nie należy, ale gdy w końcu odnajdzie swą księżniczkę... jest szczęśliwy. Ale kiedy jego księżniczce grozi niebezpieczeństwo, gdy szaleńcy zewsząd próbują ją skrzywdzić lub wydobyć jego potencjał... Wtedy pewien ninja musi poczuć siłę płomieni. To najlepszy wstęp jaki mogę dać do tego starego ale wspaniałego anime o pojedynkach i gdzie główny bohater próbuje być coraz silniejszy i zwalczyć słabości etc.

Samurai Deeper Kyou

2d8bdbf3f51ceee10d23a83cf9145386.gif

Znów wracam do samuraiów. Stare anime. Powiedzmy, że mamy tu rozdwojenie jaźni (z jednej strony zbok-lekarz, z drugiej... nooo "demon" w skrócie). Mamy uzbrojoną w pistolet (dziwny) łowczynię nagród. No i masę innych postaci. Dużo walk, zagmatwania i ogólnie chaos, jak to w dobrej przygodówko-nawalance :D I jest ninja imieniem Sasuke! XD :D<3

Trigun

tumblr_mp6ulxG5Ys1rqr3wpo1_500.gif

"Last but not least". Prosiłeś o fantasy, ale uważam, że z takimi tytułami jakie lubisz, docenisz dobre post-apo w stylu western, jeśli jeszcze nie znasz Triguna - bardzo starej animacji o pewnym rewolwerowcu, na którego głowie jest giga nagroda, a także przez którego firmy ubezpieczeniowe mają pakiet ubezpieczenia od zniszczeń spowodowanych przez tegoż osobnika. Główny bohater Vash jest... jak Naruto.. w sensie głupek i pośmiewisko niekiedy xD w sensie serio xD albo gorzej... Cały odcinek zawsze czekamy na ten jeden moment gdy będzie cool! <3 Łażą za nim dwie babki - chociaż jedna z nich uważa, że to nie on i szuka po prostu ów poszukiwanego Vasha (są z firmy ubezpieczeniowej i mają pilnować by nie powodował zniszczeń). Ale czy jest złym antybohaterem, czy pociesznym głupkiem na pokaz, który co chwile pakuje się w kłopoty by nieść pomoc? Ocenić można samemu :D

No... to ja "uciekam" XD

Tyle wartych polecenia tytułów wygrzebałam obecnie z odmętów mego mózgu :D

tumblr_nzsrfpiDUg1sdu3y9o1_500.gif

Zasmuce Cie, widziałem wszystkie jakie wymieniłaś :P

Zasmuce Cie, widziałem wszystkie jakie wymieniłaś 

Nie zasmucasz :D Radujesz me serdusio bo wiele osób przynajmniej jednego lub dwóch nie widziało :)

No nic. Jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to rzucę tytułami :) Jutro skupię się jednak na pozostałych proszących o polecenie anime, jeśli to nie problem ;)