Nowy gracz WOW'a

Witam szanowne grono.

Postanowiłem zagrać w Wowa, wybrałem server Frostmane. (czy ktoś na tym serverze może gra? ;) )

Mam pytanko odnośnie expienia, jako nowy gracz nie posiadam golda, herloomów itp. Jak wygląda najszybsza droga do 100 (oprócz exp boosta ;p)

I czy na konto na którym kiedys był już RAF tylko, że na innej postaci na innym serverze da się ponownie włączyć raf'a?

+ jutro podobno wchodzi skalowanie świata, czy będzie miało to jakiś wpływ na lvling?

Proszę o porady :)

"Jak wygląda najszybsza droga do 100" - Trzeba grać i w sumie tyle.

Nikt na start nie ma golda ani niczego, a tym bardziej jako nowy gracz nie powinieneś szukać "najszybszej" drogi, tylko czerpać przyjemność z samej gry i grać własnym tempem poznając świat/questy/mapę/instancje. (Ale jeśli koniecznie chcesz to oczywiście najszybszym sposobem będzie dobicie 15 i farmienie dungeonów, najlepiej grając tankiem lub healerem , żeby szybko znajdowało grupę)

Co do RAF'a to nie, RAF jest na całe konto, niezależnie od postaci czy serwera.

Będzie miało wpływ na leveling pod takim względem, że mapy będą się skalowały, czyli nie będziesz "zmuszony" je opuszczać przez nadwyżkę lvli, potwory będą silniejsze, Ty troszkę słabszy (tak samo i heirloomy), dzięki czemu walka będzie zabawniejsza i nie będzie polegała na 1-shot'owaniu przeciwników. Ogólnie bardzo fajna rzecz.

Jedyna porada jaką zawsze mam to: Nie spiesz się, czerp przyjemność z samej gry, ustalaj sobie cele i do nich dąż a dzięki temu gra Ci się szybko nie znudzi i przede wszystkim graj czym chcesz, nie patrz na opinie innych/tabele dps, itp. każda rasa/klasa/spec jest unikalna na swój sposób więc twórz wszystko pod siebie, bo granie z przymusu i pod naciskiem opinii nie jest fajne i szybko może Cię odrzucić. Powodzenia w grze o/

Witam szanowne grono. 

Postanowiłem zagrać w Wowa, wybrałem server Frostmane. (czy ktoś na tym serverze może gra?  )

Nie kojarzę serwera. Ale jeśli zależy ci na graczach z polski - to zdecydowanie najlepsza będzie Horda na Burning Legionie. Więcej niż 90% graczy to polacy, na czacie jeszcze nigdy nie miałem okazji zobaczyć kogoś, kto pisałby po angielsku. Śmiało można powiedzieć, że to,, oficjalny'' polski serwer.

Inna sprawa, że na Burning Legionie jest masa Januszy Biznesu, także i gospodarka w AH stoi na bardzo przeciętnym poziomie. Ale sądzę że na początku nie powinno ci to przeszkadzać.

Rodaków spotkasz też na Defias Brotherhood (bardziej po stronie Alliance) i Argent Dawnie.

Skalowanie levelów na pewno uprzyjemni grę początkującemu, w końcu będzie dało się bez problemu ukończyć storyline danej lokacji, bez konieczności jej porzucania w połowie. Odkąd gram, nie miałem jeszcze okazji zrobić starego contentu z dodatków w całości, bo zwyczajnie w świecie one-hitowałem wszystkie mobki po paru godzinach grania, teraz będę mógł bez problemu do tej treści wrócić :)

Ale jeśli interesuje cię sam leveling, a nie lore i questowanie, to raczej dużo się nie zmieni ;)

Witam szanowne grono. 

Postanowiłem zagrać w Wowa, wybrałem server Frostmane. (czy ktoś na tym serverze może gra?  )

Mam pytanko odnośnie expienia, jako nowy gracz nie posiadam golda, herloomów itp. Jak wygląda najszybsza droga do 100 (oprócz exp boosta ;p)

I czy na konto na którym kiedys był już RAF tylko, że na innej postaci na innym serverze da się ponownie włączyć raf'a?

+ jutro podobno wchodzi skalowanie świata, czy będzie miało to jakiś wpływ na lvling?

 

Proszę o porady 

wbijasz 15 lvl a pozniej robisz dungeony to 110. :) najszybsza droga.

bedzie szybciej znajdowalo dugeon + beda mocniejsze moby co za tym idzie dungi bedzie robilo sie duzo dluzej.

Na start wejdź na polską stronę wowa i tam sobie zajrzyj do zakładki gildie itp

Jest tam po stronie Alliance chyba 1 Polska gildia.

Skalowanie wchodzi jutro więc powinno być fajnie epic na questach szczególnie na Outlandzie (dłużej można zostać nie tracąc expa)

A dungi wcale nie będą trudniejsze ani dłuższe... Będą takie same bo dla każdego będzie inne skalowanie lvl potworów.

Na start wejdź na polską stronę wowa i tam sobie zajrzyj do zakładki gildie itp

 

Jest tam po stronie Alliance chyba 1 Polska gildia. 

 

Skalowanie wchodzi jutro więc powinno być fajnie epic na questach szczególnie na Outlandzie (dłużej można zostać nie tracąc expa) 

A dungi wcale nie będą trudniejsze ani dłuższe... Będą takie same bo dla każdego będzie inne skalowanie lvl potworów. 

Na polską stronę?

Dziękuję, za wszystkie odpowiedzi!

Zastanawiają mnie jeszcze profesję. Wszyscy polecają alchemie i herbalism, ale patrzac po cenach i ilosci tych kwiatków na AH to nie jest chyba dobry pomysł.

Jakie są zalety leather workingu w end game? Blacksmithingu?

Engi jest bardzo ciekawy lecz z tego co się dowiedziałem to w legionie podobno ssie ;c

Na polską stronę?

 

 

Dziękuję, za wszystkie odpowiedzi!

Zastanawiają mnie jeszcze profesję. Wszyscy polecają alchemie i herbalism, ale patrzac po cenach i ilosci tych kwiatków na AH to nie jest chyba dobry pomysł.

Jeśli chodzi o Herbalism, Minning i inne profesje zbierackie, to one są bardzo opłacalne - z tym, że sprzedają się jednak głównie itemki z Legionu. :P Jeden kwiatek chodzi często po 15 golda, a z jednego zebranego krzaczka potrafi wypaść nawet 7-8 kwiatków + Blood of Sargeras (którego można wymieniać na różne itemki z Legionu, a potem sprzedawać w AH).

A jak masz odblokowane latanie na Broken Isles to zbieranie to już w ogóle marzenie... :P

Zanim zacząłeś grać, powinieneś sprawdzić w internecie, jaki najlepiej serwer wybrać. Gdzie jest najwięcej graczy itp. No chyba, że zależało ci na właśnie takim ukrytym niczym ninja serwerze, no to okej xD Tak czy siak, miłej zabawy : )

Witam szanowne grono. 

Postanowiłem zagrać w Wowa, wybrałem server Frostmane. (czy ktoś na tym serverze może gra?  )

Mam pytanko odnośnie expienia, jako nowy gracz nie posiadam golda, herloomów itp. Jak wygląda najszybsza droga do 100 (oprócz exp boosta ;p)

I czy na konto na którym kiedys był już RAF tylko, że na innej postaci na innym serverze da się ponownie włączyć raf'a?

+ jutro podobno wchodzi skalowanie świata, czy będzie miało to jakiś wpływ na lvling?

 

Proszę o porady 

Najszybsza droga do max lvla jest wbicie 15 lvla I potem dungeon finder do 100 potem questy bo df trudno sie dostac a potem to assaulty na Mapie I miedzy czasie questy, questy potem beda potrzebne I tak do latania;)

co do scalowania swiata to jezeli interesuje cie story to rob questy a jak nie to dungeon finder

Hej, te całe herloomy bardzo ułatwiają grę czy sprawiają tylko, że nie muszę sprawdzać statystyk każdego podniesionego itemu i zastanawiać się czy warto go założyć czy nie?

Hej, te całe herloomy bardzo ułatwiają grę czy sprawiają tylko, że nie muszę sprawdzać statystyk każdego podniesionego itemu i zastanawiać się czy warto go założyć czy nie?

Zwiekszaja exp :) I lecisz na dungeon finder to eq wraz z toba Leci nie musisz sie martwic ze jakiegos itemka ci brakuje :P

Jakbym miał robić lvl na dungeonach to bym kupił boosta, na jedno wychodzi. Pytam bardziej o questowanie teraz gdy jest level scaling? Czy ubrany w to coś przelatujesz przez zony jak wcześniej czy da się grać normalnie?

Nom normalnie robisz troche szybciej niz Bez :) bo wiadomo wiekszy exp ale zony I tak do 60 scalowane wiec na spokojnie cale mozna robic w heirloomach.

Witam szanowne grono.

Postanowiłem zagrać w Wowa, wybrałem server Frostmane. (czy ktoś na tym serverze może gra? ;) )

Mam pytanko odnośnie expienia, jako nowy gracz nie posiadam golda, herloomów itp. Jak wygląda najszybsza droga do 100 (oprócz exp boosta ;p)

I czy na konto na którym kiedys był już RAF tylko, że na innej postaci na innym serverze da się ponownie włączyć raf'a?

+ jutro podobno wchodzi skalowanie świata, czy będzie miało to jakiś wpływ na lvling?

Proszę o porady :)