Fabuła, jak to z nią jest?

Witam again! :3
Otóż, nie bardzo ogarniam jak to z tą fabuła w Wowie jest. To znaczy, jak odróżnic questy fabularne od tych tak zwanych pobocznych. Które questy są fabu;arnie połaczone z danym kontynentem (dodatkiem) i jak to odróżnić, żeby wszystko się nie pomieszało. Być może pytanie brzmi mega głupio a odpowiedź jest wrecz banalna.. no coż.. nie dla mnie ;p Tak, nie ogarniam. Dlatego proszę o wyjaśnienie : ) Gdzie znajdę questy związane z fabułą?

P.S: A jeśli ktoś miałby czas i ochotę, to będę wdzięczna jeśli nakreśli mi mniej więcej fabułe o co chodzi w jakim dodatku ^^

W wowie sa rozne fabuly I rozne time line czyli tak jakby w roznych czasach fabula xD jest to okropnie pomieszane ale ogolnie to jest fabula podzielona na zone side quests tez sa czescia fabuly I opowiadaja jakas historie. W wowie nie ma tak jakby glownej fabuly chyba ze legion to ci pokazuje ile story masz zrobione jak wlaczysz mape.

Witam again! :3
Otóż, nie bardzo ogarniam jak to z tą fabuła w Wowie jest. To znaczy, jak odróżnic questy fabularne od tych tak zwanych pobocznych. Które questy są fabu;arnie połaczone z danym kontynentem (dodatkiem) i jak to odróżnić, żeby wszystko się nie pomieszało. Być może pytanie brzmi mega głupio a odpowiedź jest wrecz banalna.. no coż.. nie dla mnie ;p Tak, nie ogarniam. Dlatego proszę o wyjaśnienie : ) Gdzie znajdę questy związane z fabułą?

P.S: A jeśli ktoś miałby czas i ochotę, to będę wdzięczna jeśli nakreśli mi mniej więcej fabułe o co chodzi w jakim dodatku ^^

Właściwie to różnie można to podzielić.

Samych Questów z Vanilli już praktycznie nie ma, zostały jakieś pojedyncze w niektórych lokacjach (głównie startowych). Jeżeli ktoś nie grał nigdy na klasycznej wersji gry, trzeba poczekać na serwery Legacy <3

Questy z The Burning Crusade są tylko i wyłącznie na Outland, tam jako tako nie ma głównego wątku, są podzielone na krainy i opisują po części to co się dzieje w całym dodatku jak i tylko na danym obszarze. Przykład: Netherstorm, niektóre questy mówią o rajdzie The Eye (gdzie bijemy Kael'Thasa), a niektóre tylko o tym że jakiś wariat chce wysadzić wioskę (Dr. Boom).

Jeżeli chodzi o dodatek Wrath of the Lich King - sprawa akurat jest dobrze zrobiona. Northrend 90% questów nawiązuje do głównego wątku fabularnego dodatku, często pojawiają się wzmianki o samym protagoniście oraz jego armii umarłych, także o Tytanach (Ulduar, Storm Peaks, Sholar Basin).

Wprowadzenie Cataclysmu namieszało na Kalimdorze i Eastern Kingdoms, zmiana krain, nowe questy i wątki fabularne. Większość opisuje zamęt którego dokonał Deathwing, widać te "kataklizmy" oraz nowe frakcje, dodatek ogólnie dobry ale przez te zamieszania ciężko wszystko poskładać w całość co w zasadzie dobrze się wpisuje w zamiary Blizzarda w stworzenie chaosu.

Mist of Pandaria... cały ten dodatek zrobiony jest wokół jednej rzeczy... słodkich pand i bycia mnichem, każde zadanie opisuje cnoty i walkę między dobrem, a złem - Ying i Yang.

Warlords of Dreanor pod względem fabuły zrobiony jest bardzo dobrze i chociaż jest to filler który miał wyłożyć lepiej inwazję Legionu, questy są dobrze przemyślane i pokazują Dreanor (Outland) w bardzo ciekawym świetle. Niby świat pierwotnej Hordy, ale jednak spokojny Nagrand czy Shadowmoon Valley pokazują łagodny klimat świata zepsutego przez Guldana.

No i został Legion, czyli drugi najlepiej oceniany dodatek w historii zaraz po WotLKu. Każdy quest opisuje zdarzenia z krainy, nawiązując do inwazji Płonącego Legionu. Wątek główny przetacza się przez każdą krainę, zadania poboczne nawiązują do wątku głównego co daje świetny klimat tego co dzieje się na Broken Isles.

Obstawiam że wraz z wejściem Battle for Azeroth zmieni się trochę wygląd świata (trailer z Blizzconu pokazuje stare miejsca w nowej szacie graficznej z nowymi modelami), możliwe że niektóre questy także.

Jeżeli interesuje cię jak odróżnić questy od tych głównych a pobocznych to w zasadzie nie ma czegoś takiego.

W grze znajdują się 3 rodzaje zadań:

1. Zwykły - każde zadanie dające nagrodę w postaci waluty lub doświadczenia.

2. Daily - niebieskie zadania które można powtarzać (raz na dzień), dające zazwyczaj reputacje.

3. Legendarne - nawiązują do kampanii na danym dodatku oraz do uzyskania przedmiotów legendarnych/artefaktów.

http://wowwiki.wikia.com/wiki/Quick_guide_to_Warcraft_lore tutaj masz link do wiki Warcafta od czego zacząć. Ten świat jest wielki i żeby zrozumieć większość, warto zacząć od samego początku :)

Właściwie to różnie można to podzielić.

Samych Questów z Vanilli już praktycznie nie ma, zostały jakieś pojedyncze w niektórych lokacjach (głównie startowych). Jeżeli ktoś nie grał nigdy na klasycznej wersji gry, trzeba poczekać na serwery Legacy 

Questy z The Burning Crusade są tylko i wyłącznie na Outland, tam jako tako nie ma głównego wątku, są podzielone na krainy i opisują po części to co się dzieje w całym dodatku jak i tylko na danym obszarze. Przykład: Netherstorm, niektóre questy mówią o rajdzie The Eye (gdzie bijemy Kael'Thasa), a niektóre tylko o tym że jakiś wariat chce wysadzić wioskę (Dr. Boom).

Jeżeli chodzi o dodatek Wrath of the Lich King - sprawa akurat jest dobrze zrobiona. Northrend 90% questów nawiązuje do głównego wątku fabularnego dodatku, często pojawiają się wzmianki o samym protagoniście oraz jego armii umarłych, także o Tytanach (Ulduar, Storm Peaks, Sholar Basin).

Wprowadzenie Cataclysmu namieszało na Kalimdorze i Eastern Kingdoms, zmiana krain, nowe questy i wątki fabularne. Większość opisuje zamęt którego dokonał Deathwing, widać te "kataklizmy" oraz nowe frakcje, dodatek ogólnie dobry ale przez te zamieszania ciężko wszystko poskładać w całość co w zasadzie dobrze się wpisuje w zamiary Blizzarda w stworzenie chaosu.

Mist of Pandaria... cały ten dodatek zrobiony jest wokół jednej rzeczy... słodkich pand i bycia mnichem, każde zadanie opisuje cnoty i walkę między dobrem, a złem - Ying i Yang.

Warlords of Dreanor pod względem fabuły zrobiony jest bardzo dobrze i chociaż jest to filler który miał wyłożyć lepiej inwazję Legionu, questy są dobrze przemyślane i pokazują Dreanor (Outland) w bardzo ciekawym świetle. Niby świat pierwotnej Hordy, ale jednak spokojny Nagrand czy Shadowmoon Valley pokazują łagodny klimat świata zepsutego przez Guldana.

No i został Legion, czyli drugi najlepiej oceniany dodatek w historii zaraz po WotLKu. Każdy quest opisuje zdarzenia z krainy, nawiązując do inwazji Płonącego Legionu. Wątek główny przetacza się przez każdą krainę, zadania poboczne nawiązują do wątku głównego co daje świetny klimat tego co dzieje się na Broken Isles.

Obstawiam że wraz z wejściem Battle for Azeroth zmieni się trochę wygląd świata (trailer z Blizzconu pokazuje stare miejsca w nowej szacie graficznej z nowymi modelami), możliwe że niektóre questy także. 

 

Jeżeli interesuje cię jak odróżnić questy od tych głównych a pobocznych to w zasadzie nie ma czegoś takiego.

W grze znajdują się 3 rodzaje zadań:

1. Zwykły - każde zadanie dające nagrodę w postaci waluty lub doświadczenia.

2. Daily - niebieskie zadania które można powtarzać (raz na dzień), dające zazwyczaj reputacje.

3. Legendarne - nawiązują do kampanii na danym dodatku oraz do uzyskania przedmiotów legendarnych/artefaktów.

 

http://wowwiki.wikia.com/wiki/Quick_guide_to_Warcraft_lore tutaj masz link do wiki Warcafta od czego zacząć. Ten świat jest wielki i żeby zrozumieć większość, warto zacząć od samego początku  


Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie, to mi na prawdę pomogło : )

Ostatnio dodali skalowanie i zmienili quest log, podczas robienia questow latwo podazac za quest linie w danej krainie, sam nie sprawdzalem, ale widzialem na streamach i ludzie sobie to mocno chwalili. Dodatkowo chyba poszedl jakis mega nerf na expienie na dungach :P wiec ludzie beda musieli katowac questy :D

Nie wiem jak duży to nerf ale za dunga jest mniej więcej pół levela czyli w zasadzie tyle co za 4-5 questów na worldzie. Także czasowo może wyjść na jedno więc co kto lubi. Cóż, tank czy heal musi wybrać drogę a dps, najlepiej jak questuje będąc w kolejce na dunga :) Mam 42lvl, nie wiem jak wyżej ale tak wygląda początek :)

No ten patch ze skalowaniem jest świetny :), aż wróciłem do rozpoczętych altów. Jakby ktoś chciał razem poexpic / farmic / ewentualnie spytać o coś to walcie śmiało BattleTag nONAMEu#2828

Jeszcze powinni zlikwidować latające mounty i by była bajka :) Na battle of azeroth mogliby tak zrobić, żeby ludzie nie uciekali w powietrze tylko stawali do walki :P

Trochę offtop ale co racja to racja. Jednak większa część dodatku będzie działa się na KulTiras i Zandalar a obstawiam że przez dłuższy czas nie będzie możliwości latania w tych lokacjach.

Trochę offtop ale co racja to racja. Jednak większa część dodatku będzie działa się na KulTiras i Zandalar a obstawiam że przez dłuższy czas nie będzie możliwości latania w tych lokacjach.

Latanie ma być dostępne pod koniec dodatku Battle for Azeroth

I nie będzie się działo tylko na Kultiras i Zandalar ale na całym Eastern i Kalimdor

Pierwszy patch czyli 8.0.X będzie sie dział tylko na tych dwóch wyspach. "Forty" będą na Eastern Kingdoms i Kalimdorze to fakt. Dodatkowo jeszcze te plądrowanie małych wysepek z Azurite Yarrr! Jeżeli chodzi o pierwszy rajd to są dwie opcje, może nawet oba rajdy na raz wejdą. Niezbadana placówka tytanów na Zandalarze oraz najazd Nag i Azshary. Chyba że źle zrozumiałem wypowiedź na blizzconie i chodzi o ten sam rajd. Sam obstawiam na 90% że obecna akcja w Silithus zbudzi pewnego okrągłego koleżkę (Sargeras nie bez powodu celował w tą krainę).

Zacząłem grać Rogalem, ale przypomniałem sobie jak dobrze wygląda ten "wojenny" secik pokazany na blizzconie, nawet na stronie Battle for Azeroth wciąż jest. Chyba jednak Palek/Warek będzie znów grany :D