Początek

Cześć wszystkim. Chce się od was dowiedzieć czy warto jest zaczynać teraz grę w guild wars 2 chodzi mi dokładnie o to czy będzie dużo polaków z którymi mogę rywalizować jako początkujący. I jak kupić tą gierke to się kupuje klucz na steam tak ( na allegro? ) ?

Hej, grać możesz bez problemu, jest sporo polaków i na pewno znajdziesz jakąś gildię :) Możesz kupić klucz na Allegro, lub innych stronkach. Podstawka jest f2p, ale potem masz dwa dodatki które wypadałoby mieć, jak zdecydujesz się zakupić to polecam najpierw kupić Heart of Thorns który zawiera też podstawkę, dopiero potem Path of Fire.

To ja się tylko dopisze w kwestii trzech pytań:

1.Czy są co jakiś czas obniżki na HoT na oficialnej stronie czy cena 25 euro nie ulega zmianie?

2. Czy akceptują paysafecard'a ? (nie mam ochotę podawać karty za często czytałem o atakach itd. wiecie sami) nie można sprawdzić nigdzie metody płatności na stronie bez logowania się ...

3. Najlepszy serwer na początek z polskim społeczeństwem (w wcześniejszym temacie najwięcej padło na Gunnar więc wole się tylko upewnić)?

To ja się tylko dopisze w kwestii trzech pytań:

1.Czy są co jakiś czas obniżki na HoT na oficialnej stronie czy cena 25 euro nie ulega zmianie?

2. Czy akceptują paysafecard'a ? (nie mam ochotę podawać karty za często czytałem o atakach itd. wiecie sami) nie można sprawdzić nigdzie metody płatności na stronie bez logowania się ...

3. Najlepszy serwer na początek z polskim społeczeństwem (w wcześniejszym temacie najwięcej padło na Gunnar więc wole się tylko upewnić)?

Obniżki są jak najbardziej (trzeba je po prostu wyczekać). Jeśli chodzi o psc, to wystarczy zalogować się na konto i sprawdzić opcje płatności. Trochę też nie rozumiem Twojej obawy, bo po to chyba ten numer karty jest, aby z niej korzystać. Tym bardziej, że sam numer nie wystarczy - przeważnie podajesz ten kod bezpieczeństwa z karty + powiadomienie "kod" z smsa (co chyba jest podstawą). Nie wiem, czego się tu bać?

Co do serwerów: wszyscy grają na jednym realmie - serwer wybierasz, bo potem masz wojny PvP między tymi serwerami (co zresztą zależy od Gildii, bo każda inna ma jakiegoś serwa).

//info dot. sprzed PoFa jeśli chodzi o serwery :)

Obniżki są jak najbardziej (trzeba je po prostu wyczekać). Jeśli chodzi o psc, to wystarczy zalogować się na konto i sprawdzić opcje płatności. Trochę też nie rozumiem Twojej obawy, bo po to chyba ten numer karty jest, aby z niej korzystać. Tym bardziej, że sam numer nie wystarczy - przeważnie podajesz ten kod bezpieczeństwa z karty + powiadomienie "kod" z smsa (co chyba jest podstawą). Nie wiem, czego się tu bać?

Co do serwerów: wszyscy grają na jednym realmie - serwer wybierasz, bo potem masz wojny PvP między tymi serwerami (co zresztą zależy od Gildii, bo każda inna ma jakiegoś serwa).

 

//info dot. sprzed PoFa jeśli chodzi o serwery 

Ok dziękuje czyli wybór serwera to loteria popatrzeć i wybrać który z nazwy będzie się podobał :)

Proponuje nie wybierać serveru po nazwie, bo ci się podoba. Jeśli spodoba Ci się WvW to będziesz pluł sobie w brode i wyadawał kase na transfery.

Servery są brane pod uwagę w trybie WvW(WorldVersusWorld).
Mapy są wspólne tak, tak zwane mega servery, które działają tylko i wyłącznie w PvE.

Proponuje nie wybierać serveru po nazwie, bo ci się podoba. Jeśli spodoba Ci się WvW to będziesz pluł sobie w brode i wyadawał kase na transfery. 
Servery są brane pod uwagę w trybie WvW(WorldVersusWorld).
Mapy są wspólne tak, tak zwane mega servery, które działają tylko i wyłącznie w PvE.

No dobrze ale w takim razie który serwer pod WvW powinienem wybrać lub w jaki sposób mam się kierować ?

No dobrze ale w takim razie który serwer pod WvW powinienem wybrać lub w jaki sposób mam się kierować ?

Już wyjaśniam. Na stronie głównej GW2 u góry strony znajdziesz zakładkę community, po najechaniu na nią pojawi się lista z której możesz wybrać Leaderboards. Tam masz pokazaną toplistę serverów pod względem WvW (pamiętaj żeby patrzeć na europę). Zwyczajnie w grze wybierz najlepszy z tej listy dostępny do grania (niektóre są przeludnione, więc nie można na nich tworzyć nowych postaci).

Link do strony: https://leaderboards.guildwars2.com/en/eu

Już wyjaśniam. Na stronie głównej GW2 u góry strony znajdziesz zakładkę community, po najechaniu na nią pojawi się lista z której możesz wybrać Leaderboards. Tam masz pokazaną toplistę serverów pod względem WvW (pamiętaj żeby patrzeć na europę). Zwyczajnie w grze wybierz najlepszy z tej listy dostępny do grania (niektóre są przeludnione, więc nie można na nich tworzyć nowych postaci).

 

Link do strony: https://leaderboards.guildwars2.com/en/eu

Bardzo dziękuje za pomoc!

A można tylko wiedzieć po co na tej stronie znajduje się tier (poziom) jak rozumiem serwera?

Bardzo dziękuje za pomoc!

A można tylko wiedzieć po co na tej stronie znajduje się tier (poziom) jak rozumiem serwera?

Edytowane  5 godzin temu przez Wolai 

Nie ma żadnych Tierów serverów. Servery są brane tylko pod WvW, czyli innymi słowy. Masz 3 Battlegroundy i ludzie, którzy grają na danym serverze tworzą BLOP. Tzw Grupy Berserkerów, coś jak Armia. Commander(Znaczek nad głową w różnych kolorach) zazwyczaj takich ludzi prowadzi. Są także Roamerzy, którzy preferują solo granie i wyłapywanie ludzi na wvw.

Co do serverów, to powtarzam nie ma żadnych Tierów. Że taki server to masz takie bonusy, czy coś lepszego niż inni.
Gra polega na tym, że przykładowo jeśli Ty grasz na Blacktide. Twój kumpel gra na Blacktide. Jesteście w stanie ze sobą grać razem w grupie.

Co do najpotężniejszych serverów w tym momencie bodajże jest Vabbi.

Jeśli chodzi o grę PvE nie zależnie na jakim serverze jesteś, jesteś w stanie grać z graczami z innej strefy, że tak to nazwe. :)

Nie ma żadnych Tierów serverów

Przecież są tiery, matchupy randomowo nie sa robione.

Masz 3 Battlegroundy

4

A można tylko wiedzieć po co na tej stronie znajduje się tier (poziom) jak rozumiem serwera?

mos.millenium.org

Bardzo dziękuje za wytłumaczenie ,patrząc na liste EU top 1 jest Gandara a potem Piken Square ( DE nie licze ) więc wybiore jeden z tych top 3 a jak będą przeludnione to pewnie Gunnar bo jest 5. Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)