Szukam klasy

Witam mam problem z wyborem klasy.

Zastanawiam się nad sinem . templarkiem a gunnerem moze techem nie wiem którym grać

jak ktoś może to niech się wypowie na temacik

Skoro pytasz, którą klasą grać może podałbyś co lubisz robić w gierkach mmo, rola, preferencje?

hmm najlepiej to dps ;p

czyli sorc , sm .ranger , gunner , bard , glad jak ogarniasz

jezeli grasz 1 raz sin odpada....to samo chanter , tempelar .

no wlasnie mam dylemat

jakieś + i - klas?

Jeżeli chodzi o PvE:

Gladiator - Dobry DMG, Dobre AoE, może tankować, prosty w obsłudze.

Zabójca - Bardzo dobry DPS, może tankować (sic!), Wymaga sporo pracy na kukłach w celu ogarnięcia mechanik ale z pewnością bym nie odradzał, nawet jako pierwszej klasy. Po prostu trzeba mu poświęcić więcej czasu niż innym klasom.

Czarodziej - Bardzo dobry DPS, świetne CC, cholernie papierowy.

Ta trójka to w tej chwili królowie DPSu w PvE, brani zawsze i na wszystko :P

Templariusz - Typowy tank, z racji obecej mety w grze, w PvE niezbyt przydatny (glad czy sin też tankują a mają dużo większy DPS), jednak dobrze ubrany i ogarnięty jest OP w PvP.

Kleryk - Typowy healer, jednak ma też całkiem przyzwoity DPS.

Kantor - Support, DPS nie powala, jednak ze względu na mantry, heale i shieldy, must have w PvE.

Bard - Kolejny support, jednak tym razem z potężnym DPSem, brany zawsze i wszędzie ze względu na możliwość odnawiania many sobie i innym.

Zaklinacz - Coś w stylu warlocka. ściąga buffy z przeciwników, nakłada DoTy, feary. W walce wspomaga się petami. Rzadko biorą więcej niż jednego do pt, ponieważ doty się nie sumują niestety. Chyba najlepsza klasa do solowania na tą chwilę.

Strzelec - Dobry DPS, jednak niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Mechowaty (aethertech) - Hybryda tanka i DPSa. W obu przeciętna, jednak całkiem dobra klasa w PvP. Ostatnio go sobie expiłem, radzi sobie nawet z solowaniem world bossów na podobnym poziomie.

Zwiadowca (ranger) - W PvE do niczego, w PvP podobno całkiem niezły.

Pamiętaj że niedługo wchodzi 5.8, a gdzieś w okolicach września pewnie 6.0, które trochę pozmienia w klasach. A o PvP pytaj kogoś innego, mnie ten aspekt w MMORPG niewiele interesuje ^^

Witaj ! :)

Nawiąrze odrazu do postaci które wybrałeś na początku postu by troszeczke pomóc Ci w doborze !

Sinek :

Postać bardzo wymagająca ,jeśli chodzi o pve/pvp to jak najbardziej polecam. Dobry sinek z przeciętnym sprzętem jest w stanie gasić większość klas praktycznie na combo ,lecz naprawde jest wymagający i zejdzie Ci troche czasu nim będziesz nim "Kosił"

Wymóg co do tej klasy to przede wsyzstkim ping oscylujący maxymalnie w granicy 40ms i dobry komputer ,więc jeśli masz ścinki lub lagi odradzam bo nie wkorzystasz 100% potencjału z tej klasy.

Templar : Niech Cie niezwiedzie ,że to TANK :) Templar potrafi walnąć i to mocno. Jeśli chodzi o pvp/pve to zawsze dla Ciebie znajdzie się miejsce ,templar posiada tak mocne buffy drużynowe że kazdy chce go w druzynie sam "Guardian" który absorbuje 100% obrażen potrafi przeważyć nie jedne losy pvp gdzie uchronisz swojego cleryka przed burstem. Co do Damage naprawde robi duży dps tylko trzeba troszeczke nim pograć.

Gunner : Dobra klasa jeśli lubisz się bawić w zmiane broni typu walnij pare czarów z działka a potem zmień na pistolety ,w porównaniu do klas wyżej wspomnianych to gunner jest z nich najprostszy. Posiada mocny damage ,dodatkowo bije z obrażen magicznych. Bardzo łatwo klasa jak na początek. Jest dobra w pvp/e ,problem odnośnie pvp jest taki że nie ma zbytnio "Escape" więc jak ktoś go capnie to po nim.

Tech : Grałem i to dosyć długo. Coś jak byś połączył Templara z Sorcem.

Posiada tarcze które absorbuje obrażenia i zabierają Ci mane zamaist hp ,ma wiertełko dzięki któremu np możesz zdjąć suba SM'a.

Paraliże ,spowolnienia ,jednym słowem maszynka do pvp ! :)

W pve też dobrze sobie radzi ,w szczególności ze moze zastapić Templara jako tank.

Konkretna postać na pvp. Na początku dosyć Ciężko się w niej odnaleźć ,ale po pewnym czasie spodoba Ci sie ,jeśli Ci nie przszkadza to ze siedzisz w wielkim Mecha to jak najbardziej polecam.

Myślę ,że troszeczke pomogłem.

jednak zdecydowalem sie na chantera :0

jednak zdecydowalem sie na chantera :0

Ja tak samo prubuje sił w tej klasie, jak byś znalazł jakieś pomocne info o tej klasie to podeślij tutaj albo pw, będę wdzięczny, pozdro

cały czas mam dylemat między grą chanterem a sinem ehh ciężko wybrać

D3 a przez co grasz ?? Przez steam czy przez gameforge

D3 a przez co grasz ?? Przez steam czy przez gameforge 

Bez różnicy

Przez steam jedynie się szybciej pobiera client a tak to roznicy nie ma. Ja grałem sinem kiedyś i trzeba się sporo nagimnastykowac aby dobrze się bawić na pvpve, sin robi dobry dmg ale trzeba opracowac sobie combo bo bez tego będzie ciężko.

Nie combo, trzeba wiedzieć na bieżąco co się dzieje w pvp, co robi druga klasa, kiedy czego używa żeby ewentualnie to skontrować bądź wiedzieć kiedy można się odpalić. Schematem bądź combosem nie wygrasz pvp.

Jak napisalem ani sin ani chanter nie jest klasa dla osoby , ktora zacyna to gre bo sie poprostu zrazi do gry...zeby ogarnac chantera conajmniej 1-2 lata gry w Aiona... :)

co do sina bez sprzetu jestes nikim :) i zabija Cie wiekszosc klas.

co do chantera bez ogarniecia i dlugiej gry tez kazdy cie ubije.:)

co do sina bez sprzetu jestes nikim  i zabija  Cie wiekszosc klas.

co do chantera bez ogarniecia i dlugiej gry tez kazdy cie ubije.:)

To chyba w każdej klasie tak będzie, trzeba pograc jakiś czas i mieć sprzęt bo bez tego się nie wygra. Na każdą klasę trzeba znaleźć sposób.

To chyba w każdej klasie tak będzie, trzeba pograc jakiś czas i mieć sprzęt bo bez tego się nie wygra. Na każdą klasę trzeba znaleźć sposób. 

Akurat nie :) Do SIna trzeba meic bardzo mocny sprzet inaczej jest slaby :) + ping + wave i inne ierdoly najtrudniejsza klasa i malo kto umie tym grac powtarzam MALO kto ...:)

elo mam pytanie dlaczego jak gram w Aion na steam server Barus to mało osób widzę ????

elo mam pytanie dlaczego jak gram w Aion na steam   server  Barus to mało osób widzę ????

ale gdzie widzisz malo ludzi ? na jakiej jestes mapie, jaki masz lvl itp ?

cały czas mam dylemat między grą chanterem a sinem ehh ciężko wybrać

Moją main postacią jest Assassin, a Chantera zrobiłem aby mieć coś suportującego. W obecnej chwili czyli patch 5.6, sin to topowy dps obok sorca. Nie jest taki trudny w pve, wciskasz 4 skile i jakiś dps zrobisz. Nie jest taką straszną klasą jak ludzie opisują. PVP obecnie nie istnieje, ale tutaj każda klasa wymaga uwagi...

Chanter jednak w pve jeśli chodzi o hila to ssie, jeśli chodzi o dps to też ssie, ale na większość instancji i tak Cię wezmą bo dzięki Tobie inni robią jeszcze większy dps, a i spokojnie utrzymasz kleryka przy życiu. W PVP za to kantor obecnie to fajna zabawka, strasznie irytujący, strasznie twardy. Po 5.3 kantor obok templara jest najfajniejsza postacią do pvp moim zdaniem.

Ale wszystko może się zmienić po 6.0, wiadomo że to będzie za min 6 miesięcy w EU, ale już teraz warto wybrać klasę pod tym kontem, poczytać o zmianach itd. Bo możliwe, że zmarnujesz pół roku grania i okaże się, że postać Ci nie podejdzie.