LOL - temat ogólny, pytania, buildy i wszytko inne

@up Fakt, GA i Chrono Shift mają wyższy priorytet.

Siema, ostatnio zakupiłem ślepego Lee Sina i jak zagrałem nim pare gier dostawałem mocno w d*pe. Więc chciałbym żebyście udzielili mi kilka porad co do gier nim (Solo Top) i poprosił jeszcze o build

Leesin na solo najlepiej pod tanka. Warmog, Atma itp. Na topie graj nim bezpiecznie . Staraj sie utrzymywać linie i czekać na junglerów . Jak już nauczysz sie nim dobrze grać wtedy sam możesz jakos reagować :) .

Niezależnie czy jako laner, czy jako jungler, ja bym zaczął od Wriggle'a. Ten item jest zwyczajnie zbyt dobrym wyborem na bruiserów żeby o nim zapomnieć. Nie zgodzę się co do warmoga (ktoś poza champami w stylu Mundo w ogóle jeszcze z tego korzysta?), prędzej wolałbym Frozen Malleta albo Trinity Force. Wiem że to podstawy, ale nie zapominaj o tym że nie powinieneś bić skillami na ślepo bez autoattacków (chyba że wiesz co robisz - combo Q na wroga-Q jako doskok-natychmiastowe W do miniona z dala od wroga to fajny harass).

W warto też dać na smartcast żeby przeciwnik nie mógł zareagować . Sam na lee sinie buduje w jungli Wriggla , Frozen Malleta , Atme , Trinity , A potem jak najwięcej życia.I tak posiadając 5k hp masz prawie 300 ad i możesz spokojnie kosić ludzi . :)

Ja osobiście Lee Sinem, idę but+3 potki, z niczym innym raczej nie chodze na solo topa. Ogólną taktyką na solo topa jest olewanie, o ile to możliwe, przeciwnika, last hitowanie i czekanie na swojego junglera.

Co do buildu zależy przeciw komu grasz, jak ci ciężko i widzisz, że sobie nie radzisz, zbuduj Frozen Maleta, jak nie tracisz za szybko hp może próbować Trinity Force, ew.Infinity Edge. Jak mocno cię biją złóż w trakcie Hexdrinker(i to nowe rozwinięcie którego nazwy nie pamiętam). Ja na off tanków preferuje Malet+atma+ ew. m.res. Jednak Lee to chyba bardziej dmg dealer niż off tank.

"Poza tym uważam, iż Kartagina powinna zostać zburzona."

Witam mam takie pytanie dotyczące elo mam 25 win i 19 losów a moje elo wynosi 1248 a innych widzę z np 19w 19l i mają 1256

Może miałeś gorsze pierwsze 10 meczów? Te mecze bardziej niż inne decydują o ELO (za same dwa pierwsze mecze [winy] dostałem 1275), więc przegrana w nich na start powoduje że masz więcej do nadrobienia...

http://imageshack.us/f/687/pozdrawiam.png/

sie chętnie pochwale swoim wyczynem

@UP

0.o Dawno tylu wygranych pod rząd nie widziałem.

(Do tego widzę że Pewdiepie w przeglądarce xD )

co do ELO - kiedy zaczynałem swoją przygodę z rankedami na EUNE (a byłem już naprawdę doświadczony, grałem na serwerze US długi czas po czym przeniosłem się na EUNE) grałem sobie solo q. Pierwsze kilkanaście rankedów przegrałem. Później zaczęłem grać z kumplem duo rankedy i osiągnęłem grając z nim około 1400 ELO (on ma około 1200 teraz, wyciągnęłem go z poziomu około 900 elo), po czym namówiłem znajomego z US aby też się tu przeniósł i jak tylko wbił 30 level i kupił odpowiednią ilość championów, zaczęliśmy grać rankingowe. Ja z "trudem" wbiłem 1555 ELO (pierwsze rankedy przegrane, elo boosty poszły się rypać :( od 1250 elo w górę ciągle dostawałem po ~15 ELO), a on po prostu "żerując" na moim wyciąganiu go z elohella wbił w ciągu 15 wygranych gier 1525 elo dostając ~40 ELO za grę. (oczywiście w miarę grania, ilość dostawanego ELO spada)

Mój profil - http://www.lolking.n...4713232#profile

Profil znajomego - http://www.lolking.n...r/eune/21317194

Kilka pytań. Jakie jest wasze zdanie o Evelynn w tym momencie? Co myślicie o niej z nadchodzącym buffem ? btw. jaki build polecacie do jungli? ;)

[media=]

@M4ttyR0ck Obecnie eve jest dość mocna, a przez buga, który w najnowszym patchu nasilił się, może w niektórych sytuacjach wygrać 1v3...

Zobaczymy, ja jestem bardzo ciekawy nowej Eve. Mimo, że ludzie strasznie narzekali na obecną, według mnie nadal była to silna postać, ale wymagała duuużo więcej skilla ze strony gracza, tak żeby zapewnił sobie dobry start. Właśnie to był największy problem Eve po nerfie. Ze stunem to jeszcze - szansa na powodzenia ganka była dużo większa, ale ze slowem to niemal istna masakra. W każdym razie należało jej się to odświeżenie, bo bardzo zmalała w oczach graczy. Pewnie po patchu będzie bardzo ciężko nią zagrać, bo wszyscy się rzucą, ale później można spróbować.

Mam pytanie czy da się zobaczyć jaka będzie następna wyprzedasz

Wyprzedaże możesz tylko zobaczeć takie, jakie są podane przez Riot, innego sposobu nie ma :).

Mam małe pytanie co do GP, czy opłaca się go budować w coś innego niż Critplank (na swoim buildzie wyciągam cryty z łapy po 600 w very late)? xD

Zwykle widywałem GPków z Warmogiem i Atmą albo critplanków pod Infi, inne buildy raczej się nie zdarzają... chociaż co ja tam wiem, nie jestem solotoperem :)

Którego z tej dwójki obawiacie się bardziej (i którego bardziej chcielibyście mieć w teamie): Trundle czy Udyr? Przydałby mi się jakiś dobry jungler na zastępstwo Jarvana, a mimo że znam obie te postacie jakoś nie mogę się zdecydować.

@M4ttyR0ck GP jest tylko dobry jako tankplank lub bankplank.

@n4zArh Udyr robi to samo co trundle tylko lepiej, więc wybór jest oczywisty.

Mam małe pytanie co do GP, czy opłaca się go budować w coś innego niż Critplank (na swoim buildzie wyciągam cryty z łapy po 600 w very late)? xD

Gankplankiem średnio opłaca się teraz grać ... ale jak już nim gram to tylko w jungli i powiem Ci tak Gankplank tank (czyli z warmogiem atmą) zrobi więcej od gp składającego na start trinity.