LOL - temat ogólny, pytania, buildy i wszytko inne

Ktoś mi powie czemu wszyscy tak nagle na adc czy mid biorą heala? Dostał jakiego buffa czy co?

Tak. Heal dostał buffa.

Tristana nie jest pickowana gdyż jej early jest strasznie słabe wręcz nieistniejące. Obecnie gra się szybko i początek gry to najważniejszy okres a każdy ADC (nawet Kog) jest bezproblemowo w stanie zniszczyć ją zanim ona pokaże w czym świeci. Wymiany na linii nigdy nie wychodzą dla niej na plus gdyż aby zadać obrażenia musiałaby wskoczyć w przeciwników co jest zbyt ryzykownym zagraniem biorąc pod uwagę że jednocześnie robiąc to traci swój jedyny escape mechanizm. Pasywka która nie daje jej żadnej przewagi w early, buff do attack speedu który jest równie użyteczny co pasywka na początku i DoT który powiedzmy szczerze zadaje znikome obrażenia. Wszystko to łączy się jedną całą kupę przez którą gracz musi przebrnąć wybierając tą postać jednak najczęściej gdy to robi jest już za późno.

PS: Heal oprócz leczenia daje teraz bonus do prędkości poruszania.

@UP

I zdejmuje redukcję heala.

Na LCSach nie grają żeby zrobić show albo pokazać nietypowe picki w stylu AP Pieseła. Na LCSach grają żeby wygrać (co jest naturalne biorąc pod uwagę stawkę o jaką grają). Dlatego też biorą picki wymasterowane przez siebie oraz takie, które najwięcej wnoszą - a Gragas do niedawna był bardzo dobrym waveclearerem i bursterem, jednocześnie będąc naturalnie tankownym i mobilnym champem. Dlatego nie ma co się dziwić takiej sytuacji.

Trist to postać dziwna. Jej siła w early jest spora, w late jest spora, ale w midzie gdzieś... znika. Trist musi być bardzo feednięta, żeby w midgame robić tyle, co inne champy (co jest spowodowane brakiem AD przeliczników na skillach - pozostają jej same autoattacki przy działającym Q). Tu jest właśnie pies pogrzebany - praktycznie każdy ADC ma jakieś narzędzia, żeby pokazać że jego AD ma jakiś wpływ na grę (Lucian, Jinx, Graves, Sivir, Cait, Varus, Vayne, nawet Ashe - te champy mają przeliczniki od AD na skillach, a to może oznaczać MINIMUM dodatkowe 200 dmg; poza tym taka Jinx ma i boosta do AS i do zasięgu, więc choćby w tym miejscu robi to samo co Trist). Dlatego też jest mało popularna - mimo tego, że wygrywasz early przez mocne bazowe liczby i mimo dobrej ucieczki po prostu to nie przekłada się na jej midgame. Trist potrzebuje dużo AD, crit chance oraz IE żeby móc robić to co inni. A to oznacza sporo farmienia w midgame...

@Qintaro: właśnie early Tristy jest niedoceniane, ale bardzo mocne. Ma duże bazowe liczby, więc jeśli support zatrzyma cel w miejscu, a ona trafi W i E (co jest błyskawiczne)... Ona ma bardzo mocny all-in. Wymiany nie są jej mocną stroną, ale burst - jak najbardziej. Najbardziej pokazuje to AP Trist.

Heal daje boosta do movement speeda, daje hp niewiele mniejsze od shielda z barriera (i to dwóm osobom), zdejmuje efekty zmniejszające healowanie... Jest dużo lepszy niż ignite i barrier dla ADC na chwilę obecną.

Główną jej siłą miał być zasięg - jednak wprowadzenie lucian'a, i Jinx pokazuje - carry może szybko skrócić dystans do przeciwnika lub uciec. A jak napisał n4 jak Trist wskoczy z w to już ma problem bo nie ma jak czmychnąć i wtedy z pomocą może przyjść Tresh. Dlatego grając Tristianą trzeba patrzeć na plecy supporta zgrany tresh to podstawa.

Zgadzam się, w esporcie gra się, by wygrać. Jednak przy czwartym oglądanym meczu powiedziałem do kumpla "k... Gragas, kto by pomyślał". Zastanawiałem się, czy bardziej oglądam tam owego Grubego, czy całą grę. Swoją drogą kto jeszcze nie wie chyba od 16 maja wart uwagi jest pool party Ziggs za niecałe 700 RP, ogólnie będzie tego więcej. I mam takie pytanie o jungle dla początkujących, poza ww. Xin?

Jarvan albo Vi, wg. mnie. Niezbyt wymagające w jungli oraz b.dobre ganki

Twitch obecnie to god tier, najlepsze ganki w grze + jeden z lepszych hiper carry (jeżeli nie najlepszy), do tego zbugowana jungla dzięki jego pasywce, nie musisz nawet potionów kupować. Bo wprowadzeniu Feral Flame już w ogóle gnoi.

Dla mnie najlepszym jungl'erem była vi jednak dostała większe cd na ulcie.

Czy jutro będzie (22 kwietnia) jakiś patch ???

Czy Udyr nadaje sie na topa?

Jasne, że tak. Sporo ludzi nim gra.

Udyr na topie jest ok, ale v zed, mundo jesteś bez szans :P

Czy jutro będzie (22 kwietnia) jakiś patch ???

Tak, 4.6 wchodzi na serwery. Niewiele wnosi.

Czy Udyr nadaje sie na topa?

Jak najbardziej - bardzo mocne duele na low-lvl, ale brakuje mu skoku w sile na lvl6. Mimo to - jest grywalny. Wymaga tylko specyficznego podejścia ze względu na brak gapclosera.

@n4zArh Muszę Ci przyznać po części rację gdyż jej all in jest bardzo silne w early biorąc pod uwagę bazowe liczby. Jednak zbyt wiele czynników wpływa na powodzenie tego zagrania. Po pierwsze ogarnięty support który jeżeli jest randomem musi "wyczytać" z Twojej gry kiedy ma wejść aby było między wami zgranie bo inaczej nic z tego nie wyjdzie. Po drugie obecnie Trist ma małe szanse uniknąć jakichkolwiek wymian więc już przy lekkiej stracie hp ląduję na straconej pozycji w razie wejścia w przeciwnika. Po trzecie jeżeli nie uda się jej dosłownie zmiażdżyć przeciwnika od razu w kilka sekund to boleśnie się przekona o wyższości innych ADC w porównaniu do niej. Więc ryzykowne jest branie jej patrząc że jest więcej bezpieczniejszych picków których early nie jest zależne od całego świata a także tych którzy mają mid game.

Co do Udyra to zgodzę się z przedmówcą, bardzo mocne duele na początku a także dobry late. Miło się gra jednak jak już wspomniano boli brak gap-closera plus jego moc na 6lvl drastycznie nie zwiększa się jak w przypadku innych champów co trochę wymaga poznania i opanowania tejże postaci.

Gram Tristaną tylko wtedy, kiedy mój kolega mi supportuje. Bez jakiegokolwiek dogadania z supportem jest słabo, ale całkiem dobrze mi się nią gra całą grę. Niezły burst w early, midgame nie jest taki zły, a w late pozycjonowanie się jest bardzo proste, a w razie błędów można odskoczyć lub potraktować przeciwnika ultem. Co do Udyra to polecam streamy/youtube Trick'a2g. Czasem zamiast tygrysa na topie (np. kiedy gram przeciwko tankom jak Shen, czy Malph), kupuję łzę, ulepszam feniksa i ostro pushuję. Można nawet pobawić się w proxy farming takim Udyrem.

Mógłbym kłócić się jeśli chodzi o late Udyra - jakkolwiek early jest świetny, a mid jeszcze lepszy, tak w late nigdy nie widziałem Udyra który wnosiłby zbyt wiele do teamu. Nie licząc candy stuna i tankowości.

Runy są jeszcze przez kilka dni tańsze, więc mam pytanie. Jakie runki są opłacalne? Myślałem nad 6 glifami -0,83% cd. Póki co mam wykupione takie runy:

  • 9x arpen \
  • 9x as \
  • 9x mpen > czerwone (znaki)
  • 9x ad /
  • 1x crit chance /
  • 9x armor > żółte (pieczęcie)
  • 9x mr/lvl > niebieskie (glify)
  • 3x ap \
  • 3x ad \
  • 3x as > esencje
  • 3x lifesteal /
  • 3x movement speed /

Warto coś jeszcze dokupić?

Może 3 x razy esencja pod armora i hp, zółte x9 pod hp dopóki są tanie.