Czy warto kupić Guild Wars 2 - dyskusja ogólna

Jako ze od premiery minelo juz troche czasu, cala ta otoczka i entuzjazm mocno opadl a sporo znajomych mowi mi ze zawiedli sie na gw2 i wrocili do wowa czy innych maszynek pompujacych $$. Stad moje pytanie jak w temacie, czy warto kupic ta gre? Jest co robic po osiagnieciu lvl cap procz mordobicia na przeroznych pvp battlegroundach?

GW2 Jest wyśmienite i tak uwierz Warto kupić tą grę . Po osiągnięciu LVL capu jest dużo rzeczy do robienia naprawde bardzo dużo

@UP

Tylko że widzisz, ludzie są przyzwyczajeni do epickości na maksymalnym poziomie.

Jakieś rajdy z mega bosami, epickie lokacje.

A nie odkrywanie mapek na 100%, jeśli tego się jeszcze nie zrobiło, crafting, battlegroundy, WvWvW i wracanie do wcześniejszych dungeonów i wcześniejszych lokacji za pomocą level scaling.

ANet ma inne pomysły jeśli chodzi o end game i nie wszystkim to musi podpaść pod ich gusta, nawet jeśli sama gra się podobała.

a ja dodam do tego - na szczęście.

Zmienia to całe comunity, te ich po raz kolejny "inne" podejście do gry przyciąga i zatrzymuje całkiem innych ludzi.. lepszych, gorszych, nie ma takiego podziału .. po prostu ludzi, którzy lubią bawić się w grze niezależnie od tego jaki "lvlek" widnieje im pod obrazkiem/paskiem expa, nie liczą się z cyferkami .. szukają i żądają funa z gry, niezależnie od lvlu. W GW2 równie dobrze mogłoby nie być lvlowania a exp mógłby tylko służyć do zbierania traitów i skillpointów.

To co napisałeś.. ludzie są przyzwyczajeni, że zawsze będą lepsi bo:

- siedzą w grze 24/24 i farmią itemy/kasę, przez co są lepsi od innych

- wydają real kasę na golda i się ubierają w najlepsze itemki dostępne na rynku i koszą każdego po kolei,

- gracze "staży" mają imba przewagę nad ludzmi którzy zaczęli grać niedawno.

Tutaj to znika.. okazuje się, że wykładnikiem nie jest pixel a człowiek po drugiej stronie.. poznajesz i grasz z człowiekiem a nie z pixelem na ekraniku. Pixel na twojej postaci ma przynosić fun z tego co wielu bardzo bardzo lubi i wielu się nie przyznaje do tego, fun z "wyglądu" postaci. Ludzie zostali przyzwyczajeni do pewnych elementów... a nie każdy umie powiedzieć basta tym oklepanym zasadom i przestawić się na coś nowego inni z drugiej strony nie przestawiają się, bo nie ma jak zarobić na grze, golda nie sprzeda, konto będzie niewiele warte... szkoda czasu.

Te epickie instancje, bosy i lokacje są tylko jednorazowym funem.. o instancjach w czasie lvlowania NIKT nie pamięta na max lvlu a końcowe rajdy robi się tak długo aż skompletuje się dany set, a robi się to tylko po to by iść na kolejny rajd - ten nowszy - by farmić kolejny set, by być silniejszym .. i tak w kółko do porzygania się.

Nie zrobiłem jeszcze wszystkich instancji na story mode - nie zrobiłem jeszcze wszystkich instancji na exploracji, nawet setu exotyka nie posiadam... jestem człowiekiem pracującym gdzie dziennie w tygodniu siadam na 4h.

A gdzie zdobycie legendarnego itemu, gdzie zakończenie kampanii, gdzie topowa walka na wvw i poświęcenie się spvp...

O wielu aspektach ci "znudzeni" zapominają, podają "dziwne" rzeczy, które robili w innych grach a tak na prawdę nie wiele się one różnią od tego co możesz robić w GW2, różnica taka, że tam staniesz się mocniejszy a tutaj jak będziesz pipa to i pipą bez treningu i poznania klasy zostaniesz... ot cała filozofia.. wielu ludzie lubi odmóżdżone gry i to ich wola.

----------

PS: szczerze to już mnie lekko irytuje ilość topów typu "czy warto", "czy mi pójdzie", każdy nowy użytkownik zamiast przeczytać inne topy to pisze własny... no istne burdello.

wlozyles tyle pracy w posta ale na koniec i tak musiales dorzucic swoje 3 grosze, jaki to ja zly i niedobry bo pytam, na pierwszych 3 stronach nie znalazlem zadnego tematu jak moj, wszyscy tylko pytaja "czy mi pojdzie", owszem, jakby k.. wymagania byly zaszyfrowane lub ukryte i nikt nie mial do nich dostepu i trudno byloby wywnioskowac. a jak juz jest temat w ktorym nie ma "czy mi pojdzie" to z reguly pada tam jakies konkretne pytanie na konrketny temat, a ja chcialem sie dowiedziec OGOLNIE

nie znalazłeś bo ogólnie jest bałagan.. wiele ciekawych tematów wylądowało daleko hen hen i nikt już na nie nie spojrzy.

Kilka lat temu powiedziałbym Ci, warto leć kup graj. W dzisiejszych czasach powiem - nie wiem - dla mnie jest gra siebie warta, warta mojego czasu i ja z tej gry czerpię przyjemność. Co inni o niej mówią to mało co mnie to interesuje, bo wielu z tych ludzi nie wie czego chcą i mają okropnie wygórowane wymagania względem obecnych gier.... liczą, że gry dopiero co wypuszczane będą obszerniejsze contentowo od tych gier co są już kilka lat na rynku.

Takie pytanie i ma i nie ma sensu.. na dwoje babka wróżyła.. nigdy do końca nie będziesz przekonany opierając swoją opinię na opinii innych..ryzyko.. zawsze jest. A co się stanie jeśli czytając na forum opinie ludzi grających zdecydujesz się na zakup ale jednak stwierdzisz, że tryb gry jaki oferuje GW2 jednak nie jest dla Ciebie i wolisz bardziej tradycyjne podejście do gry....

Sam musisz zdecydować, zaczerpnąć wiedzy, dowiedzieć się o grze i jej zawartości.. suchych faktach, bo co gracz to inne odczucia, jedni po wbiciu max lvla odpuszczają sobie grę, często mówiąc że im się nudzi i zasiadają z doskoku do gry a inni siedzą dalej po 18h dziennie i stwierdzają, że nie mają czasu na wszystko, na każdy element gry.

Nie warto,gra jest denna i nudna

up@ nie prawda , oczywiście gra nie musi przypaść każdemu do gusty ale jak dla mnie jest za***ista , jeszcze jak sie ma fajna gildie z którymi można pograc to jeszcze większa frajda!!

ja niestety z braku czasu na gre musze sprzedać konto [ wystawiona w temacie Targowisko } ale gdybym miał czas i mial zdecydować czy jeszcze raz kupic GW2 kupiłbym ją ponownie !

z jednej strony masz racje dreedzik, ale z drugiej gdy zbiore wystarczajaca ilosc ocen to bedzie mi prosciej niz tak po prostu kupic gre w ciemno patrzac na dopicowane trailery i filmiki w ktorych uchwycono kazdy najlepszy detal i tylko to. w kazdym razie dzieki za odpowiedzi

Nie lubie gier MMORPG, a GW2 bardzo mi sie podoba. Moze to dlatego, ze wlasnie pomysl na rozgrywke jest onny, niz gdzie indziej. Dla jednej osoby to plus, dla innej nie, dlatego ciezko polecic te gre, bo to zwyczajnie trzeba sprawdzic samemu.

Epickie bossy są. W dugeonach, na powierzchni świata jak i w osobistych historiach, wszędzie można ich spotkach. Dla hardkorów też się coś znajdzie, na przykład taki Explorable Dungeon. Wczoraj robiliśmy Twilight Arbor z gildią, podzieliliśmy się na dwie grupy po 5 osób. Jedna zrobiła po dwóch godzinach, a my po jakichś trzech. Wymagana jest ścisła koopracja, zaznajomienie postaci i jak najmniej lagów, ale jako takich nie doświadczyliśmy. Dla każdego się coś znajdzie w Guild Wars 2. Dlatego jak najbardziej polecam.

Pisząc epickie, miałem na myśli więcej takich rzeczy jak walka z

Zhaitanem
, czy Shatterer dragon.

Po prostu więcej takich rzeczy w dungeonach.

Albo jakiś żart jak z WoW-a i pies na sterydach:

http://www.youtube.com/watch?v=PENltjvayfc

Pisząc epickie, miałem na myśli więcej takich rzeczy jak walka z Zhaitanem
, czy Shatterer dragon.

Po prostu więcej takich rzeczy w dungeonach.

Albo jakiś żart jak z WoW-a i pies na sterydach:

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=PENltjvayfc

Trollujesz? Przecież walka z Zhaitanem to porażka, stoisz i strzelasz z asuranskiego działka "nwuew-32756", najnudniejsza walka ze wszystkich w grze. Lecz dungeon Arah (story) całościowo, moim zdaniem jest najlepszy z całej gry. Wracając do tematu warto kupić gw2, chociażby dla tego, żeby zabic tego Zhaitana ;D, a poza tym jest jeszcze masa rzeczy do robienia np pograc w WvWvW.

Teraz to chyba ty trolujesz.

No chyba że naprawdę uważasz, że zrobienie raidu w 25 osób i ubicie smoka face to face, gdzie postać dosięga mu może do paznokietek, byłoby lepsze.

VampirX4 ja tu mówię o samym Zhaitanie, gdzie bije sie go tylko w dungu w 5 osób, wiec chyba nie widziałes tej nudnej walki ;D, nie mówię o tych innych gdzie walczy sie f2f

moim zdaniem nie opłaca sie kupować, lecz to tylko moje zdanie.

Troche drogo kosztuje lecz powiem szczerze...na początku może być fajnie, ale później bieganie z jednego obszaru mapki do innego i robienie heart's/point of interest/vista robi się kosmicznie nudne. Jakoś po 80lvl nie ma zbyt dużo możliwości (mi akurat WvW nie podobał się - zbyt chaotyczne), możliwe ze te jumping puzzle, odkrywanie całej mapy. Jak dla mnie są to zbyt powtarzające się elementy. Ciekawą opcja są na pewno eventy na mapie. Jednak są one powtarzające się czyli idz ubij bossa, obroń coś, doprowadź gdzieś kogoś...etc. Do kilkunastu godzin jest to znośne lecz na dłuższą metę nudne. Oczywiscie z wyższym lvl są inne lepsze lecz tylko kilka. Na pewno jest jest to najlepsze mmo z działu B2P no ale nic nie przebije wowa tylko szkoda że jest to P2P:( bo mi jednak żal 80zł na 2 miesiące na abonament i niewiadomo ile się zmarnuje bo ile bd grał;x

Jeżeli szukasz WoW 2.0, to nie kupuj tej gry. Jeżeli szukasz zupełnie odmiennej rozgrywki, nie przeszkadza Ci brak rajdów, nie przeszkadza Ci brak tzw gear trademil, szukasz MMO, gdzie PvP nie jest zależne od statystyk na przedmiotach, lubisz eksplorować świat, nie przeszkadza Ci brak hard grindu (farmienie 234234234234235363653465325625342 godzin po jakiś przedmiot +10 do czegoś tam), lubisz themeparki, to być może ta gra jest dla Ciebie.

Na tym portalu i forum nie ma kompetentnych osób, które mogłyby Ci w jakiś sposób doradzić. Ile ludzi, tyle opinii. Jeżeli nie jesteś pewny zakupu, to nie ryzykuj i poczekaj na trial, który do końca roku może się pojawi, ewentualnie wysil się i poczytaj co GW2 realnie oferuje, jeżeli będzie Ci to odpowiadać, to będzie najlepiej wydane 60 dolców na MMO.

Nie zauważyłem daty pierwszego posta, *skill in archeology increased by 9000*. :(

według mnie gra jest jak najbardziej warta kupna.

Początek fajny, później już nuda po osiągnięciu 80..., taka prawda ile można biegać na JP, DE, żeby chociaż otwarte pvp było, a tak to lipa..... nie powiem do 80 bawiłem się świetnie, później zacząłem zbierać golda i robić resztę SP od czasu do czasu WvWvW, i dla zabicia nudy jumping puzzle, ale ile można.

Teraz sprzedałem i jakoś dobrze mi z tym, podsumowując masz kasę kupuj, gry nie nudzą cię za szybko kupuj, nie masz kasy, gdy szybko ci się przejadają, szukasz fajnego pvp, lepszych dungów etc. etc zapomnij, kiedy cały zachwyt grą mija, dopiero widać, że ta gra to nic specjalnego.