Czy warto kupić Guild Wars 2 - dyskusja ogólna

End-game jest inaczej pojęty i rozwiązany w GW2, po prostu inne spojrzenie i inne wymagania stawiane przed graczem... kto się nudzi i dlaczego jest kwestią idywidualną pokierowaną gustem i własnymi oczekiwaniami od gry - ale to też inna historia.

Osobiście gdyby ktoś dał mi WoWa z dożywotnim subem i wszystkimi przyszłymi dodatkami za free nie siadłbym do tej gry i to nie dlatego, że jest zła, czy ma złe rozwiązania ale po prostu dlatego, że nie trafia klimatycznie w moje gusta, nie trafia do mnie swoim sposobem gry etc... po prostu nie mój klimat i realia.

Dobrym porównaniem tych dwóch gier jest filmik:

nie jest to kaleczenie żadnej z gierek ani naśmiewanie się z którejś czy faworyzowanie jakiejkolwiek, jest to po prostu przedstawienie kliku aspektów z jednej i drugiej gry bez podtekstów...

Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Cena podobna jednak gry całkiem różne - pod każdym względem.

BTW: Polecam filmiki tego kolesia, jest 6 epizodów i polecam je przeglądnąć.

@Dreedzik cena podobna za kupno, ale nie zapominaj, że wowa trzeba opłacać, a rafy już są zabronione...

@Dreedzik ubranie się na raid to przy 3h dziennej gry to max 4-5 dni o ile w MoPie nie zmienili szybkości zdobywania gearu.pomoc przy ubraniu się przez wygerowanych kolegów pewnie skróci ten czas i to bardzo dużo. Choć w mopie mogło się pozmieniać więc nie daje reki uciąć sobie jak teraz się gearuje

Czyli, z tego można wywnioskować, że w WoW'ie też nie ma end-game. No bo co, jak mam gear, to nie muszę nic więcej robić, prawda?

Dreedzik przytacza bardzo rozsądne argumenty. Nie zapominajmy, że to wciaż kontynuacja sytuacji z jedynki. Gry, gdzie najlepszy pancerz dostawało się na początku gry i tylko trzeba było wsadzać runy. Gry, gdzie ludzie miliony razy chodzili na UW SC/Solo farm itd, tylko po co, aby mieć ładniejszy wygląd.

Chociaż faktem jest, brakuje mi w GW2 takiego rodzaju goda do nabicia. No nic, wciąż liczę, że szybko dodadzą :D Bicie Giant Slayer to masakra.

Czym jeszcze mógłbym pomóc.. może coś takiego:

Raid z WoWa... przykład- może ktoś bardziej obeznany wynajdzie coś ciekawszego:

Jeden z dungów w GW2 na jednej ścieżce:

http://www.youtube.com/watch?v=PLhf6K_jOl8

Wziąłeś najgorszego dunga jaki istnieje - CoE Explo 3. Zrobiłem raz - never again...

Chociaż nie, Arah Explo 1 jest gorszy...

Niektóre bosy są całkiem całkiem :]

Ale jak wspomniałem w bardzo bardzo wielu przypadkach wybór zależy tylko i wyłącznie od twojego gustu i tego co chcesz od gry.

@Might Tay

Niby tak, ale to wegearowanie się jest celowe - do następnego dodatku/patcha.. po prostu do następnego rajdu ;]

Wybór padł na CoE bo się na niego skarżą ludzie :P że jest trudny w tej do bólu "łatwej" grze - tak podobno mówi się o GW2 na dzielnicy :P

Eee, jak ogarniesz team to Lupicus to pryszcz. Dwayna to obraz nędzy i rozpaczy.

Chociaż pamiętam, jak pierwszy raz robiłem to z gildią:

-Lol, died from hit

-WTH, we can't scratch him

-Run!!!

-WTF, he teleported to me!

Było śmiechowo

No nie powiem, Lupicus jak pierwszy raz byłem z ekipą to też nas ładnie rozkładał pare razy ^^.

Fractal na ponad 40poziomie trudności to jest hardkor :P. Bez dobrego zgrania teama, znania każdego ruchu bossa, padniesz od samego agony(i to całkowicie) :D. W danej chwili możesz zdobyć jedynie 30 agony resista. Coniektóre krejzole (asia power) mają już 57++ poziom trudności... Chyba wolę nie wiedzieć jakie tam jest piekło ^^.

a powiedzcie mi jak to jest z umiejętnościami czy w wowie (jest tego pełno) wszystkie sie wykorzystuje ? a jak w gw2 z tego co widze to 10 ?

W GW każda broń ma przypisane do siebie skille w zależności od klasy, do tego możemy wybrać 1 healing skill, 3 utility, 1 elite. Poza walką możesz zmieniać skille, bardzo często na dungach zmienia się utility w zależności od sytuacji, np. na jednego bossa przyda się stability na innego jest nie przydatne.

Wszystkie klasy, poza Elemem i Engim, mogą w trakcie walki zmienić broń na inną, która jest aktualnie w drugim slocie.

Dodatkowo prócz 10 bazowych skilli jest wiele związanych z nimi zabawek,

Mesmer ma od F1 do F4 dodatki związane ze swoimi clonami

Elementalista zmienia sobie rodzaj magi czyli dostaje inne skille (w sumie ma ich 20 i są to skile zależne od posiadanej broni)

Inżynier ma pod Fami skille które są związane z wybranymi przez niego 3 utility i 1 healem jest to rzucenie filką z eliksirem który coś robi, dodatkowo może mieć 3 toolsy które dodają mu dodatkowo nowe skille związane z tymi toolsami (granaty, bomby, miotacz ognia, elixir gun, klucz francuski:P) ogólnie jeśli miałbyś te 3 toolsy na pasku miałbyś 20 skilli (5 z broni i 15 z toolsów) i dodatkowo healing elite i eFy razem 26 skilli.

inne klasy mają inne rzeczy głównie bazują na zmianie broni, czyli 10 skilli dostępnych bez problemów dodatkowo 5 stały = 15, zazwyczaj pod eFami też coś jest.

Myślę, że to Ci trochę może pomóc:

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Skill

-----------

Odnośnie WoWa to nie wiem jak jest, ale wątpię by jakikolwiek gracz używał jednocześnie w każdej sytuacji wszystkich skilli.

a zeby zagrac w wowa z najnowszym dodtakiem to wystarczy ze kupie mop za 70zl i juz gram czy musze kupic wczesniejsze dodtaki bo tego nie ogarniam ? tak tylko pytam ale chyba zdecyduje sie na gw2

nie samo MoP Ci nic nie da.. musisz mieć wszystko...

ale cena obecna wszystkich części nie jest większa od GW2.

tak to wygląda:

http://www.keye.pl/games/product/id/6817/World-of-Warcraft-WoW-Complete-Pack

i GW2:

http://www.keye.pl/games/product/id/5372/Guild-Wars-2-Standard

Niezależnie co wybierzesz przy żadnym produkcie nie możesz być w dniu zakupu pewny, czy po miesiącu dwóch, krócej czy dłużej wybrana gra Ci się nie znudzi.

Dreedzik, doliczyles do tego abonament przy wowie? :D Znudzila sie komus gra? jak tak to prosze na pw

A ja przed chwilą usunąłem GW2. Nie wbiłem max lvl. Ho! ledwo co 15 wbiłem. Gra w ogóle nie trzymała mnie przy sobie.

To poprostu moje zdanie. Każdy ma inny gust :P

Up@ Chętnie odkupie za 50pln ,dorzuce jeszcze czteropak browara.Deal ?

a czy on mówił, że grę ma :P zapewne zapomniał odinstalować jej po jakiejś becie :P - taki joke ofc - każdy ma swoje upodobania i wymagania.

Nie liczyłem abonamentu, bo o to pytałem wcześniej a chodzi jedynie o cenę zakupu, swoją droga ceny bardzo szybko poszły w dół. Nie przypominam sobie by poprzednie dodatki tak szybko taniały no i ta paczka All In za malusią cenę.. wcześniej nie do pomyślenia. Przy takich zabiegach zastanawiam się czy rzeczywiście 9mln subskrybentów aktywnych to realne dane... w sumie nikt nigdzie tego się nie dowie ... jak jest ;]

Lol dreedzik to źle pamiętasz wotlk po 2 miesiącach był za 80 zł i w media była promocja za 40zł, muszą spuszczać ceny dodatków bo wyobraź sobie , że nowy gracz by chciał przyjść do wowa, a każdy dodatek po 70zł to + nowy za 130zł wychodziło by 410zł + abo kto normalny by tyle zapłacił.

może i racja - nie pamiętam - i tak jeszcze nie było paczki all-in.. dopiero nie dawno się to wszystko poszerzało i niestety nowy gracz był skazywany na wydawanie grubo ponad 200zł. Mniejsza o te sprawy, co było to było teraz jest jak jest ^^.