Aion - dyskusja ogólna

5. Wysoki ping

Możliwe, że taki masz. Ja mam zupełnie normalny.

moze jest ktos chetny by zaczac od 0 ?? oczywiscie na EU servie (nexus)

moze jest ktos chetny by zaczac od 0 ?? oczywiscie na EU servie (nexus)
Podaj swój nick, może ci czasem pomogę w questach :P

Panowie to reasumując - na jakim serwie warto zagrać? NEXUS i ANuhart?

Wszystkie te serwery są od razu dostępne w grze czy trzeba je dodatkowo "dołączać"?

Ja jak wchodzę do gry to mam do wyboru tylko EU, FR i niemiecki chyba...

Od którego poziomu i jak mogę dostać się na pvp?

Nexus - gra tam najwiecej polakow ogolnie caly czas ludzi przybywa jest jednym z mlodszych serverow:) obecnie tez kilka osobzaczyna grac mozesz sie dolaczyc pm/ add friend- Kyree

wszystkie sa dostepne masz wybor jak sie nazywaja na poczatku :) ENG-NEXUS

PVP - moze zaczac sie od okolo 20 + jezeli bedziesz latal na rifty ale prawdziwe open pvp zaczyna sie na end game podrodze oczywiscie masz arenki pvp i dredgiony abyss i fortece

Dzisiaj dokladnie sprawdzę jakie serwery mam na liście. Aktualizacje na tym serwerze są w miarę na bieżąco czy duże opóźnienia w stosunku do serwerów US?

Jesli chodzi o PvP - muszę kupić jakiś ticket na to, iść do odpowiedniej osoby i się zapisać? Czy mozna to zrobić jednym przyciskiem będąc gdziekolwiek tj w wowie?

Już nie gram ,jakiś czas w Aiona ale z tego co pamiętam to masz rifty.Otwierasz mape i widzisz punkty to są po prostu teleporty takie bramy przez które przechodzisz na tereny przeciwnej frakcji i tam się napier..lasz z nimi.Taki rift jest aktywny przez godzine czy dwie bodajrze a za jakiś czas te bramy pojawiają sie w innych miejscach.Ogólnie fajna opcja.Na początku gry się dziwiłem skąd się wzieli Elyosi (bo grałem po stronie Asmodian)w środku naszej ,krainy prawie pod sama bramą jednego z naszych miast,to było właśnie party z riftu i szukało sobie dymu he,he.Po 25 levelu masz wstęp do Abbysu ,robisz najpierw questa na to.Tam sobie latasz na skrzydełkach ,robisz questy no i w każdym momencie możesz spotkać ludzi z przeciwnej frakcji ,w abbysie masz też fortece o które się walczy i ogólnie zdobywa się punkty reputacji dla siebie i dla frakcji.Jak wygląda pvp na wyższych levelach nie wiem bo przestałem grać tuż przed 40 .

Dzisiaj dokladnie sprawdzę jakie serwery mam na liście. Aktualizacje na tym serwerze są w miarę na bieżąco czy duże opóźnienia w stosunku do serwerów US?Jesli chodzi o PvP - muszę kupić jakiś ticket na to, iść do odpowiedniej osoby i się zapisać? Czy mozna to zrobić jednym przyciskiem będąc gdziekolwiek tj w wowie?

to nie wow kolego :D tu sa i areny i dungeony pvp dredgiony i open pvp mapy wspolne + rifty + abyss :)) wiec jest tego sporo pvp zazyna sie wmiare od 20 +

To nie jest server tylko oficjalny EUropsjki server wydawaca ...co do patchow tak sa opoznienia :) ale i tak wiekszosc ludzi gra tu bo godziny eventow itp sa o normalnych porach tak jak i chodzenie na dg i tak dalej :) + nie ma lagow :)

Mowisz takim slangiem ze nie rozumiem wszystkiego ;)

Rozumiem ze jest open pvp, tzn ze kazdego gracza z asmodana moge pobic na planszy, chodzi mi jednak o zamkniete pvp.

W wowie jest np. warsong gulch, tutaj sa podobne battlegroundy? Sorry ze tak wypytuje, ale uwielbiam pvp i w kazdej grze na pvp chodze;)

Na necie nie znalazlem dokladnie opisanych zasad pvp...

Te rifty brzmia ciekawie :)

Jest cos takiego jak auction house w tej grze? Chodzi mi oczywiscie o konto zwykle, nei zadne premium.

Mowisz takim slangiem ze nie rozumiem wszystkiego Rozumiem ze jest open pvp, tzn ze kazdego gracza z asmodana moge pobic na planszy, chodzi mi jednak o zamkniete pvp.W wowie jest np. warsong gulch, tutaj sa podobne battlegroundy? Sorry ze tak wypytuje, ale uwielbiam pvp i w kazdej grze na pvp chodze;)Na necie nie znalazlem dokladnie opisanych zasad pvp...Te rifty brzmia ciekawie Jest cos takiego jak auction house w tej grze? Chodzi mi oczywiscie o konto zwykle, nei zadne premium.

NIe open pvp jest na mapach dla obu frakcji , nie mozesz zabic asmo , jedynie duel lub arenki :)

Tu nie ma czegos takiego jak battleground/ Sa areny 1vs1/2vs2 /3vs3 i tak dalej ....SA Dredgiony (instancje w ktorej sa elysi i asmo i maja na celu zabicie kapitana lub siebie w okreslonym czasie)

Sa tez Rifty (pokazuja sie na mapie ) - wskakujesz i ladujesz na mapie u elysow i klepiesz kto wpadnie CI pod reke (Tak rifty sa lvlowane np 20-25lvl i tak dalej ale kogo spotkasz po drugiej stronie tego nie wiesz^^ )

na koncu end-game 50+ zaczynaja sie mapy na ktore moga wchodzc obydwie frakcje

Jest tez Abyss 20+(miejsce gdzie kazda rasa moze wleciec) Tak na calej mapie mozna latac odbywaja sie tam miedzy innymi siege o fortece sa instancje world bosy etc

wygląda na rozbudowany system PvP, dobije maga do 20lvla i bede testowal;)

Jest możliwość handlowania na koncie f2p? jakis auction house? Wczoraj chcialem zrobic swoje 'personal shop' to mnie odeslalo do kupna gold packa :]

a po 45lvl bede mial taka opcje nawet nie placac prawdziwej kasy?

Chodzi o to ,że musisz kupić tzw.gold pack.Można go kupić nawet w auction house za kase z gry (kinah),akurat to możesz kupić w ah pomimo ,że nie możesz nic innego kupić ani treadować.Ale pierwszego gold packa z regóły się kupuje od kogoś na Allegro za real kase ,wychodzi naprawde tanio,musisz sprawdzić oferty i porównać.Najdrożej wychodzi kupić tego gold packa z Item Shopu .Ja naprzykład zrobiłem tak,że kupiłem za 35pln na allegro kinah i za to w grze starczyło mi na gold packa i jeszcze w ah kupiłem set(armor)celestial to taki w sumie najlepszy set light na 30-40 lvl przedział.Także wielce się nie wykosztowałem;]

a po 45lvl bede mial taka opcje nawet nie placac prawdziwej kasy?

kupisz gold packa -> ponoc za kuienie 1 teraz dostaje sie vetrana na stale wiec bedziesz mial..a jak nie to i tak bedzie Cie stac aby kupic co miesiac gp w grze :))

radze zainswestowac w 1 gp na okolo 20 + najlepiej z allegro lub inneo zrodla (znajomy):) oczywiscie server nexus asmo

Mam pytanko, grałem w Aiona od CBT, ale gdy nadeszła OBT po wbiciu, któregoś lvla zrezygnowałem z gry na jakiś czas. I tu moje pytanie: zamierzam wrócić do Aiona i grać klasą potrzebną w part na PvE, ale nie dającą się klepać w PvP. Mam na oku templara ze względu na to, że nie jest tak często spotykany jak reszta klas (z tego co czytałem). Dobry wybór czy jest lepszy?

Mam pytanko, grałem w Aiona od CBT, ale gdy nadeszła OBT po wbiciu, któregoś lvla zrezygnowałem z gry na jakiś czas. I tu moje pytanie: zamierzam wrócić do Aiona i grać klasą potrzebną w part na PvE, ale nie dającą się klepać w PvP. Mam na oku templara ze względu na to, że nie jest tak często spotykany jak reszta klas (z tego co czytałem). Dobry wybór czy jest lepszy?

Tempelar/Cleric 2 najbardziej potrzebne klasy w pve a tak owszem tempelar na pvp rowniez zamiata na end game

Ostatnio sporo osób zaczęło grać klasą Templar, więc nie będziesz specjalnie wyróżniany :)

odczuje..zawsze clerow i tempkow jest malo ;] bo ludzie quituja szybko tempelarami jak nie widza jak expic

Cler szybko sie nudzi bo do 40 poziomu praktycznie rzuca 3 skille (nie licząc buffów). // ale potem to juz miazga.