Wielka wpadka Perfectworld’a

Jak dało się w ostatnich chwilach zauważyć, ekonomia neverwinter została niesamowicie zaburzona a wszystko za sprawko jednego małego prostego buga, który to pozwalał nam w nieskończoność powielać nasze diamenty w dosłownym znaczeniu tego słowa. Perfectworld obecnie zablokował możliwość handlu poprzez AH oraz wymianę diamentów za ZEN. Na obecną chwilą nie znamy zamiarów Perfectworld’a w stosunku do ludzi którzy używali buga aby szybko się wzbogacić. Sam bug polegał na wystawieniu itemu za ujemną kwotę. Po wycofaniu oferty dostawaliśmy zwrot tej kwot. Jak myślicie jak potoczy się cała ta sytuacja zapraszam do dyskusji – Na Naszym Forum

Obecnie szuka winnych całego tego zamieszkania. Jeśli ktoś z was postanowił dorobić sobie trochę na boku, a na pewną tak zrobił. Może zacząć czuć spojrzenie wielkiego brata tuż na swoich plecach. Obecnie wiemy że szkody są mniejsze niż to wygląda w praktyce.

Źródło: www.nw-online.org

532987_396126490406429_537985922_n.jpg

Nie reklamuj innego forum tutaj! Możemy o tym pogadać ale na tym forum...

@Topic

No co, błędy się zdarzają? Nie... To nie miało prawa się stać. Popełnili duuuży błąd i teraz za niego zapłacą :).

hehe jaka firma takie zabezpieczenia. Teraz w grze jest taka inflacja ktoś kto dopiero zaczyna za chiny nie zdobędzie tylu diamentów/zenów co mają osoby które leciały na bugu. Moim zdaniem uratuje ta gre jedynie jedno rollback o 2 tygodnie.

@up

PW dał potwierdzenie iż do tego nie dojdzie.

według mnie powinni zrobić rollbacka ale nie gry tylko AH, a to dlaczego ?

ponieważ w regulaminie macie że wykorzystywanie bugów dla własnych celów jest nie legealne itd itd

bany i tyle :D

Magar znowu nowy avatar?

Ciekawe czy PWE da te bany. Tak jak grałem w ich gry to moi znajomi botowali, robili różne nielegalne rzeczy i nikt z nich nawet ostrzeżenia nie dostał nigdy.

@up no co zly ?;p

co do banów pewnie bedzie tak że 1/10 dostanie a reszta nic... tak ajk w RaiderZie...

mój błąd nie doczytałem ^^ na forum piszą że zrobiony będzie rollback czyli czystko wróci do normy niestety utracimy parę godzin grania...

http://nw-forum.perfectworld.com/showthread.php?266901-5-19-13-Server-Status-Update-and-Important-Announcements

zobaczymy jak im to wyjdzie

Rollback to wg mnie najlepszy pomysł w takiej sytuacji...

Rollback to wg mnie najlepszy pomysł w takiej sytuacji...

No to samo napisalem wyzej. Jak chca uratowac gospodarke to rollback jest niezbędny.

nie no to jedyne wyjście a nie najlepsze bo ludzie nakupowali itemow i zenow za hackowane AD a polowy takich rzeczy PWE nie wychwyci

Rolback z ta masa bugow musieli by robic co dzien praktycznie ludzie znajduja bugi na kase. Szkoda ze tak nie zareagowali na bug w dunegonie epickim . Pirata mozna bylo resetowac i dostawac skrzynke co 4-5 min za free ( fioletowe itemy co 5 min ) . To juz dla pwe wazne az tak nie bylo bo w koncu nie dotyczylo bezsposrednio astrali a kiedy tylko chodzi o zeny reaguja natychmiast .... To nic ze ludzie oblowili sie 20 epickami w 1h co tam . Idealnie widac jak pwe dba o "ekonomie w grze" . Interesuja ich tylko i wylacznie bugi zwiazane z zenami . Na te reaguja jak widac wipe a na bugi dungow czy foundry hmmm usuna po 3-4 dniach jak im sie zachce . A ci co sie oblowili zostaja bezkarni . GG PWE

@UP Masz bejbe złe informacje. Na piracie po pierwsze nie farmiłeś skrzynek, takową można było tylko otworzyć po ukończeniu dunga i nie można było wtedy go respić. Po drugie, obłowili się gówno wartymi epickami (jak ktoś wydaje ad na non-set sprzęt no to gratuluje). Po 3 bany za używanie exploitów w dungach poleciały wczoraj.

Gry w fazie beta są po to by wyłapywać błędy, ja tam raduje się niezmiernie że spostrzegawczy gracze dopatrzyli się takiego buga, im więcej załatanych luk w kodzie tym lepsza premiera gry(bez błędów) :D

Jak teraz wygląda sytuacja w grze ?

Jak wygląda hmm auction hous jest zamykany średnio co 2 dni żeby naprawić . Pochodzi max 1 dzień i znów zamykają i tak naprawiają poprawke poprawki...

Czyli nie opyla się wracać ? Ehhh

raczej do premiery nie :>

Powiem tyle porażka!

warn_ico.png
Archeologia. - Dzz'

Jak dało się w ostatnich chwilach zauważyć, ekonomia neverwinter została niesamowicie zaburzona a wszystko za sprawko jednego małego prostego buga, który to pozwalał nam w nieskończoność powielać nasze diamenty w dosłownym znaczeniu tego słowa. Perfectworld obecnie zablokował możliwość handlu poprzez AH oraz wymianę diamentów za ZEN. Na obecną chwilą nie znamy zamiarów Perfectworld’a w stosunku do ludzi którzy używali buga aby szybko się wzbogacić. Sam bug polegał na wystawieniu itemu za ujemną kwotę. Po wycofaniu oferty dostawaliśmy zwrot tej kwot. Jak myślicie jak potoczy się cała ta sytuacja zapraszam do dyskusji – Na Naszym Forum

Obecnie szuka winnych całego tego zamieszkania. Jeśli ktoś z was postanowił dorobić sobie trochę na boku, a na pewną tak zrobił. Może zacząć czuć spojrzenie wielkiego brata tuż na swoich plecach. Obecnie wiemy że szkody są mniejsze niż to wygląda w praktyce.

Źródło: www.nw-online.org