Co teraz czytacie?

Temat dla bibliofilów. Co obecnie czytacie? Podawajcie tytuły, nazwiska autorów i krótką charakterystykę książki (może być opis z okładki).

"Słowo i Miecz" Jabłońskiego. Biedni Słowianie, których wyznawcy złego Boga chcą nawrócić. Młoda Słowinka ma narodzić wybawcę jej ludu. Dalej nie doczytałem.

"SŁOWO I MIECZ to powieść dziejąca się w XI wieku, w czasach pierwszych Piastów.

Wkraczające na nasze ziemie chrześcijaństwo zmaga się z wciąż jeszcze niepokonanym żywiołem pogańskim. Skrzywdzona przez Bolesława Chrobrego dziedziczka książąt mazowieckich rodzi bękarta Miecława i wychowuje go na mściciela. Za sprawą rodzimych bogów i demonów nadchodzą Czasy Zamętu: trzej synowie Chrobrego giną w niezwykłych okolicznościach, buntują się możni, a lud pali kościoły i morduje znienawidzonych misjonarzy."

Dziś mam zamiar zacząć czytać "Jutro możesz zniknąć" Lee Childa. Jak lubisz sensacyjne, kryminalne książki to polecam. W sumie książki, bo jest ich kilka kręcą się wokół 40 letniego Jacka Reachera, który po 13 letniej służbie w żandameri w jednostce specjalnej podróżuje po ameryce "po biednemu", napotyka różne problemy, ludzie proszą go o pomoc w czymś, książki są wg. mnie w cholere ciekawe. Wiem, że chaotycznie pisze, ale nie potrafie tak opisać tych książek. Pozdrawiam. ^^

A tu opis książki którą będę czytał z internetu - Jack Reacher wie, po czym rozpoznać zamachowca-samobójcę. Listę dwunastu oznak behawioralnych sporządzoną przez izraelski wywiad zna na pamięć. Nowojorskie metro, linia numer sześć, godzina druga w nocy. Jack i pięcioro pasażerów. Czworo z nich nie budzi podejrzeń. Piąty, biała kobieta, około czterdziestki, wydaje się idealną kandydatką na gotową na śmierć terrorystkę. Reacher próbuje zagadać desperatkę, odwrócić jej uwagę; w trakcie rozmowy przerażona kobieta wyciąga rewolwer i strzela sobie w głowę. Policja umarza dochodzenie, lecz sprawą dziwnego samobójstwa nadal interesują się służby specjalne. I nie tylko one. Susan Mark pracowała w Pentagonie i miała dostęp do informacji istotnych dla bezpieczeństwa narodowego. Informacji, za które wiele osób gotowych jest zabić... a Reacher właśnie stał się ich celem numer 1. Tropiony przez policję, FBI i terrorystów z Al-Kaidy staje do nierównej walki.

Korsarz

Autor: Clive Cussler, Jack Du Brul

Rok 1803. Amerykańska flota atakuje kryjówkę berberyjskich piratów w Zatoce Trypolisu. Podczas zaciekłej walki na morzu pewien Amerykanin i pewien Arab przepadają w bitewnym zgiełku bez wieści... Czasy współczesne. Samolot amerykańskiej sekretarz stanu rozbija się nad Libią. Na zlecenie CIA załoga "Oregona" odnajduje maszynę - pustą. Za to obok wraku pojawiają się tajemniczy żołnierze i... zacierają ślady katastrofy. Poszukiwania prowadzą kapitana Cabrillo daleko w przeszłość i w wir kolejnej zaciekłej bitwy morskiej, od wyniku której zależy los narodów.

Czytam to jak jestem z dziewczyną na basenie. Dla zabicia czasu, aczkolwiek książka na razie aż tak mnie nie pochłonęła :)

"Doktorzy z piekła rodem" autorstwa Vivien Spitz

Doktorzy z piekła rodem to wstrząsająca opowieść o jednej z najmroczniejszych kart w historii – nazistowskich eksperymentach medycznych przeprowadzanych na więźniach obozów koncentracyjnych. Autorka była najmłodszym z dziennikarzy relacjonujących przebieg Procesów Norymberskich, podczas których świat poznał szokującą prawdę o zbrodniach oprawców w białych fartuchach.

Na podstawie przygotowywanych relacji, wzbogaconych własnymi obserwacjami powstała poruszająca książka, szczegółowo traktująca o potwornych zbrodniach popełnionych rzekomo w imię nauki i patriotyzmu. Całości dopełniają unikatowe zdjęcia oraz fragmenty autentycznych protokołów z przesłuchań

"Słowo i miecz" brzmi ciekawie, ale jak tam jest z faktami historycznymi? Wydarzenia się z nimi zgodne, czy jest to po prostu fantazja literacka autora?

Za "Doktorów z piekła rodem" zamierzam się zabrać już od dłuższego czasu, ale niestety nie mogę dorwać tej książki w żadnej bibliotece.

Bardzo lubię powieści z akcją osadzoną w czasach drugiej wojny światowej, dlatego postanowiłam wypożyczyć "Czas honoru" Jarosława Sokoła. Nie oglądałam wcześniej serialu, ale mam nadzieję, że zaspokoi moje gusta.

Wiosną 1941 r. grupa przeszkolonych w Wielkiej Brytanii polskich żołnierzy Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej została zrzucona na teren okupowanej Polski. Nazywano ich Cichociemnymi. Mieli przeprowadzić w rodzinnym kraju szereg akcji dywersyjnych wymierzonych przeciwko okupantowi i prowadzić walkę o niepodległość ojczyzny. Byli młodzi, odważni i wolni. Wolni mimo wojny toczącej się wokół nich. Pięknie żyli i pięknie ginęli. Z godnością. Bronek, Janek, Michał, Władek. Żyli w czasach, kiedy życie ludzkie było niemal bezwartościowe, a najcenniejszy był honor. To właśnie o ich losach i losach ich najbliższych opowiada Czas honoru. Książka autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu Czas honoru. Serial emitowany od 2008 r. na antenie TVP zyskał ogromną popularność wśród widzów. Obecnie emitowana jest jego IV seria.

Czas-honoru_Jaroslaw-Sokol.jpg

"Nowicjuszka" część druga trylogii czarnego maga Trudi Canavan

Nasza bohaterka pogodziła się z losem, że zostanie w Gildii Magów, aby się uczyć i pomimo początkowej niechęci, która była przedstawiona w pierwszej części trylogii jako tako przyzwyczaiła się do obowiązujących zasad, posiada osobistego mentora, który ją uczy dodatkowo dzięki czemu ma lepsze wyniki w nauce, jednak jej niski stan urodzenia ( wywodzi się ze slamsów) odpycha większość nowicjuszy od niej( bo oni pochodzą z bogatych domów) i niekiedy jest to powodem to zaczepek czy też różnym nieprzyjemnym incydentom. Po za tym rozwijany jest tutaj wątek Wielkiego Mistrza, który uprawia czarną magię co jest źródłem jego mocy i wiedzą o tym ( jak na razie, bo jestem w połowie książki) 3 osoby młoda bohaterka, administrator jak i osobisty mentor. Wszyscy z nich zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie mogłoby być gdyby otwarcie próbowali walki z Wielkim Mistrzem (jest najpotężniejszy z całej gildii ) dlatego też na własną rękę próbują znaleźć rozwiązanie...

Ja dzisiaj skończę książke Kinga - Ręka Mistrza. Bardzo interesująca i czasem potrafi wywołać niepokój jak np. czytasz w ciszy a nagle dzwoni telefon. Ogólnie, mimo że to dopiero początek mojej przygody z Kingiem to już cenię jego dzieła

Tak w skrócie to jest to historia człowieka, który w wypadku traci rękę i aby się z tym oswoić przeprowadza się na tajemniczą wysepkę - Duma Key. Tam poświęca się pasji z dzieciństwa czyli malarstwu. Dopiero wtedy odkrywa swój niesamowity talent i tajemnice (czy może raczej tajemnicĘ) wyspy.

Taniec ze smokami cz.1

Księga pierwsza piątego tomu Gry o Tron. Nic więcej nie opisze bo nawet opis z okładki stanowi dużą ilość spoilerów dla tych, którzy nie czytali jeszcze albo czekają na czwarty sezon serialu.

Dean Koontz - Złe miejsce

Frank Pollard boi się zasnąć. Każdego ranka budzi się w nieznanym sobie miejscu, nie pamiętając niczego poza imieniem i nazwiskiem, dosłownie niczego z własnej przeszłości. Jedno tylko wie ponad wszelką wątpliwość - ściga go jakiś osobnik obdarzony nadludzka mocą. Powtarzające się ataki amnezji (po jednym z nich Frank odkrywa krew na rękach i torbę pełną pieniędzy) oraz obawa przed policją skłaniają go do zwrócenia się o pomoc do agencji detektywistycznej prowadzonej przez Bobby'ego i Julie Dakotów. Detektywi umieszczają mężczyznę na obserwacji w szpitalu. Frank parokrotnie stamtąd znika, ale po pewnym czasie powraca. Okazuje się, że posiada zdolność teleportacji. Dokąd podróżuje? Co łączy go z psychopatycznym zbrodniarzem, który w szczelnie zamkniętych domach morduje całe rodziny, a z ofiar wysysa krew? W trakcie seansu hipnotycznego mającego wyjaśnić te zagadki Frank znowu znika, a wraz z nim znika też Bobby...

Kończę "Starcie Królów". Niestety nie mam zbyt dużo czasu na czytanie, więc z książką spotykam się tylko na pół godzinki przed snem. Szkoda, bo cholernie wciąga.

Lecę wszystkie książki i opowiadania Sapkowskiego. A przy tym jeszcze "Conan Barbarzyńca" i "Drewniany miecz, brylantowy miecz"

We wrześniu zabieram się dalej za serię "Herezja Horusa". Skończyłem jak na razie 2 książki. Akcja toczy się w uniwersum Warhammer'a 40000 jeszcze przed wydarzeniami jakie są opisane w grze (1 część itp.).

"Czarna bezgwiezdna noc" Stephen King

Zbiór 4 minipowieści mistrza grozy, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę – ciemną stronę każdego z nas. Niezwykłe opowiadania, połączone tematem kary, zostały wzbogacone posłowiem Kinga, w którym autor opisuje inspiracje do powstania każdego z nich. "Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi człowiek, obcy..." napisał Wilfred Leland James, bohater pierwszego opowiadania, zatytułowanego „1922”. Kolejne : „Wielki kierowca”, „Dobry interes”

i „Dobre małżeństwo” udowadniają, że prawdziwy horror tworzymy sami sobie. Stephen King kolejny raz dowodzi, że jest mistrzem mrocznych historii i długich opowiadań.

"Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści" H. P. Lovecraft :ph34r:

Jeśli istniała rzecz, której Howard Phillips Lovecraft nie pomieściłby w swej otchłannej wyobraźni, był nią pośmiertny los jego własnej twórczości. Niezauważony za życia, dziś uważany za arcymistrza literatury grozy, żył tylko 47 lat. Urodził się i zmarł w Providence, kolebce anglosaskiej Ameryki. Był erudytą, staromodnym dżentelmenem, koneserem klasycznej poezji i kolonialnej architektury. Mało publikował, pisał dla przyjemności, ze straceńczą nonszalancją. Uwielbiał koty. Miewał koszmarne sny. Swe nieokiełznane fantazje przekuł w stylową i obsesyjną prozę, która do dziś nie przestaje zachwycać, przerażać i inspirować.

Czytelniku, miej się na baczności! Oto piętnaście najbardziej upiornych opowieści wszech czasów: Zgroza w Dunwich, Zew Cthulhu, Widmo nad Innsmouth, W górach szaleństwa, Przypadek Charlesa Dextera Warda, Kolor z innego wszechświata… Wszystkie po raz pierwszy w nowym, wiernym przekładzie, w pełni oddającym elegancję i bogactwo stylu Lovecrafta, uzupełnione obszernym posłowiem i ozdobione wspaniałymi ilustracjami.

"Nekroskop" Brian Lumley ;)

Wstrząsająca opowieść o NEKROSKOPIE - człowieku, którego specjalnością jest zdobywanie wiadomości o świecie zmarłych. Jego jedynymi przyjaciółmi są zmarli (a może tylko nam się tak wydaje?) Niesamowity cykl książek, który przeraża, a jednocześnie wciąga tak, że nie można się oderwać. Na poparcie tych słów cytat: „Próbował krzyknąć, ale... jego sobowtór wykonał pracę za niego. Z przeraźliwym pluskiem to coś usiadło w głębokim grobie, otworzyło żółte, wypełnione ropą ślepia i wrzeszczało, zanim nie przegniło w czarny, gulgoczący pień. Zasłonił oczy, by bronić się przed widokiem tej rzeczy, i jego ręka pokryła się guzkami niczym potwornymi czerniakami, rozwijającymi się i wyrastającymi z rozkładającego się ciała.

Teraz skończyłem pustynna włócznia i zaczynam się brać wojna o blasku dnia.

Zacznę też trylogię gildia magów i zabójców. Trylogie o Wiedźminie.

Ogólnie jak chcecie znaleźć recenzje i opinie danej książki to polecam stronę lubię czytać.

Ja gustuje w kryminałach teraz czytam "Niebo to miejsce na ziemi" autora Ake Edwardson.

Do policji Góteborgu nadchodzą co jakiś czas zgłoszenia, że nieznajomy mężczyzna zaczepia małe dzieci i proponuje słodycze, zwabia je do samochodu. Ponieważ nie dochodzi do przestępstwa, zgłoszenia są ignorowane. Jednak pewnego dnia z pałacu zabawy zostaje porwany czteroletni chłopczyk. Kiedy się odnajduje przerażony i mocno poturbowany, wiele wskazuje na to, że wykorzystano go seksualnie.

Komisarz Erik Winter, który prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych napaści na młodych mężczyzn, zaczyna podejrzewać, że między obiema sprawami istnieje związek. Tuż przed wigilią Bożego Narodzenia porwane zostaje kolejne dziecko. Tym razem przepada bez wieści.

Okres świąteczny zmiena się w prawdziwy koszmar dla komisarza, który wie, że musi działać błyskawicznie by zapobiec straszliwej tragedii.

Pisarz Ake Edwardson (ur 1953) - pracował jako dziennikarz i wykładowca na uniwersytecie Góterborgu. Jako pisarz kryminałów zadebiutował w 1995 roku. Powieścią Dans med angel (1977) zapoczątkował słynną serię kryminalną o komisarzu Eriku Winterze. Obecnie jest jednym z najchętniej czytanych pisarzy nie tylko w Szwecji, lecz także za granicą. Jego książki zostały przetłumaczone na 20 języków. Laureat prestiżowych nagród, uznany za najlepszego pisarza 2003 w Szwecji.

"O zachowaniu się przy stole" Ingrid Cording, czyli poradnik savoir-vivre nie tylko dla tych, którzy wybierają się na obiad do eleganckiej restauracji, ale również dla tych, którzy sami organizują przyjęcia. Nie cierpię popełniać towarzyskich gaf, a ta książka w prosty i przystępny sposób opisuje zasady dobrego zachowania się przy stole, które jako przyszła pani domu również zamierzam egzekwować.

12594-cordingingridozachow.jpg

Wiatr przez dziurkę od klucza, Stephen King

Wielowątkowa, składająca się z ośmiu części saga fantasy, przez wielu czytelników stawiana obok sławnej trylogii Tolkiena. Zainspirowana poematem Roberta Browninga "Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął", opowiada o Rolandzie, ostatnim rewolwerowcu, ścigającym obdarzonego czarodziejską mocą człowieka w czerni i poszukującym tajemniczej Mrocznej Wieży w świecie, gdzie czas zatracił jakiekolwiek znaczenie, zniszczonym przez wojny, zamieszkałym przez wszelkiego rodzaju mutanty, demony i wampiry. Saga powstała w latach 1982 - 2012. Stephen King uważa ją za ukoronowanie swojej twórczości.

Wczoraj skończyłem "Cmętarz Zwieżąt" Stephena Kinga, a dziś zacząłem czytać "Miasteczko Salem" również autorstwa Kinga. Jeśli chodzi o tego autora, to groza zapewniona dla każdego czytelnika. Czytając niektóre momenty ciężej mi się oddychało :P