Aion vs TERA

Hej witajcie zalozylem ten post poniewaz z kolega mamy aktualnie klotnie ktora z tych gier jest lepsza , chcialbym zapytac was o wasze zdanie i uzasadnic je jakimis sensownymi argumentami.

Rzeczywiście macie powód do kłótni... ja się kłóciłem z kumplem w wieku 12 lat o to co jest lepsze.

Można by wystawiać niezliczoną ilość argumentów za i przeciw.

O gustach się nie dyskutuje. Mówi Ci to coś?

Ja lubie grać w Smite, koledzy w lola a mój stary w Dote2. Każdy mówi, że jego gra jest najlepsza.

Obie są równie dobre, obie mają swoje wady i zalety, obie są w EU wydane przez GameForge (bleh). To, która z nich jest lepsza zależy tylko od tego, jakim jesteś graczem i co lubisz. Uważam, że te gry różnią się od siebie na tyle bardzo, że w ogóle nie powinno się ich porównywać. Mówię z własnego doświadczenia, bo w obie grałem i naprawdę nie widzę podobieństw, które można porównywać. Porównanie WoW i RIFT ma więcej sensu, bo można znaleźć wiele cech wspólnych, które można porównać. Ode mnie to tyle w tym temacie. Dziękuję za uwagę

Chcialbym zebyscie to wy przedstawili swoje argumenty za i przeciw , a nie tlumaczyli ze ludzie maja rozne gusta ...

Grałem w obie gry w aiona troszkę mniej ale wiele dobrego slyszalem o tej grze a badzmy szczerzy tera nic nie oferuje fajnego i dobrego oprocz grafiki, moj wybor padlby na aiona ze wzgledu na sam gameplay oraz end-game który przynajmniej jest w porownaniu do tego drugiego tytylu.

Bezsensowny temat... Jedna osoba powie że TERA jest lepsza, a druga że to AION jest lepszy. Grałem w obie te gry i obie są spoko pod względem gameplayu. Oferują tylko inny rodzaj rozgrywki. Tera jest bardziej dynamiczna, takie moje odczucie. Dużo też w niej jest wodotrysków.

Co do Aiona to nie wiem jak go ocenić, bo uniwersum mi się totalnie nie podoba, dla mnie te dwie gry to są dobre, jedne z najlepszych F2P chociaż TERA ma lepszy system płatności jeśli chodzi o gameforge. Nie zmusza on do płacenia.

Najlepiej kierować się własnym gustem i samemu spróbować każdej gry i zdecydować która się bardziej podoba.

Po za tym, że temat bez sensu to w dodatku poruszany już dość często ....

a ja będę hipsterem i wprowadzę coś do tematu xD

Tera jest fajna bo ma non-target i walka w "terze" jest ciekawsza przynajmniej dla mnie no bo trzeba robić uniki.

z drugiej strony w Aionie fajne jest to że są dwie frakcje przez co granie jest ciekawe bo cie może z przeciwnej frakcji ktoś zaatakować podczas grindu.

Pod względem klas postaci i wyglądu AION mi się bardziej podobał, TERA natomiast ma system PK co jest dużym + i jak ktoś z poprzedników napisał jest bardziej dynamiczna, też mam takie odczucie, ale w obie gry grałem tylko przez chwilę na początku jak się pojawiły dlatego mogę się mylić (nie miałem max lvl)

Aion bije TERĘ na głowę we wszystkim co związane z PvP: walki open world, siege, battlegroundy oraz ma bardziej rozbudowany end-game, więcej możliwości budowania postaci i jest nieco bardziej wymagający pod względem umiejętności technicznych i refleksu (i mówię to porównując grę targetowalną z non-target, taka jest prawda, grałem dość trochę w obie).

W TERA jest za to dużo kostiumów dla Elinów, więc powiedzmy, że to remis.

Aion >TERA - w TERZE po tygodniu poprostu nie ma co robic procz latania na "daily" i robienia w kolko tych samych banalnych instancji w 10 min. to by bylo na tyle z gry w TERE.

Aion- jezeli zaczynasz gre masz przynajmniej rok poznawania zawartosci gry :) + pozniejszy end game - MINUS - bardzo ale to bardza mala populacja graczy , ktora non stop spada ;) (w eu) na serevrach NA sensu gry nie ma bo pingi powyzej 60 to juz tragedia.

Poki gameforge nie zmieni polityki nie zniesie gold packa gra nie ozyje + nie dodadza szybszego lvlowania bo fakt fakten nowym graczom schodzi do bardzo dlugo czesto.

Porównywanie Aiona i Tery ma tyle samo sensu co zestawienie ze sobą kotleta mielonego ze schabowym...

Dwa kompletnie różne tytuły ze skrajnie odmienną mechaniką rozgrywki.

Tak jak koledzy wyżej powiem, że porównywanie tych gier nie ma większego sensu. Ale skoro chcesz wady i zalety to proszę.

Tera posiada świetną grafikę, cudowny system walki (najlepszy wśród wszystkich mmorpg) oraz ma bardzo ładne animacje. Niestety zalatuje monotonią, w każdej lokacji mamy praktycznie takie same questy, mało tego, nawet niektóre "skiny" potworków powtarzają się w świecie tej gry... End game też nie należy do jakiegoś mega wciągającego. Podsumowując jeśli masz nie wiele czasu na grę, a chcesz sobie od czasu do czasu razem ze znajomymi potłuc potworki w ładnym świecie to polecam.

W Aiona grałem troszkę mniej, ale z tego co słyszałem ma naprawdę fajny end game. Mimo klasycznego systemu target, pvp jest tam ciekawe, a ogromne bitwy między frakcjami wszystko to dopingują. Poza tym Aion jest o wiele bardziej rozbudowany, przez co jest trochę "nauki" (oczywiście bardzo przyjemnej).

Hej witajcie zalozylem ten post poniewaz z kolega mamy aktualnie klotnie ktora z tych gier jest lepsza , chcialbym zapytac was o wasze zdanie i uzasadnic je jakimis sensownymi argumentami.