Czy warto zagrać? #2015

Szukam sobie ciekawego mmorpg, nie nastawionego na p2w z dużą ilością graczy i kilkoma chociaż polskimii klanami/gildiami.
Moje pytanka do osób, które mogą coś sensownego do tematu wnieść.

Czy dużo osób gra w Allods Online?
Czy jest P2W?
Czy warto zaczynać? Jeżeli tak to który serwer wybrać? (słyszałem, że jest jakiś polski)
Co w niej fajnego, a co kuleje?

1. Nie

2. Tak nawet bardzo p2w

3. Nie

4. Gra nie wnosi nic nowego, p2w i marna podróba wowa :) + wydawca

1. Nie2. Tak nawet bardzo p2w3. Nie4. Gra nie wnosi nic nowego, p2w i marna podróba wowa + wydawca

Jesteś poebany i tyle... pierdzielisz głupoty jak guru o każdej nowej grze, która ma wymagania poniżej "kosmos"

Gra jest am... bardzo klimatyczna, wyjątkowa grafika, questy i wygląd postaci, właściwie wszystko wyjątkowe, nie znajdziesz tego nigdzie indziej ;>

Co prawda P2W ale to da się obejść pracując nad swoim gearem. W sklepiku można zdobyć wszystko szybciej po prostu.

Osób gra tak średnio bym powiedział, większość z rosji. W miastach nie zaznasz pustek, na spotach może, jednak to przemawia na plus, bo to gra solo / dwie osoby

Zaczynać grać warto i przekonać się jak genialna jest to gra! Zacytuję pewnego użytkownika portalu "gdyby miala prawdziwe f2p zaden obecny mmo nie przebil by allodsa.."

Jesli masz chęć zaczać, to napisz mi na gg, albo na pw, mogę zacząć z Tobą ;)

warn_ico.png
Obrażanie innych ~ NS

widzę że temat odkopany to i ja wtrącę swoje 3 grosze

posiadam postać z 2 reinkami, runkami na 10/9, 3 profki, plecaczek 56 ? slotowy, itemkami niestety tylko epiki z 50% u większości bo od nowego patcha mało grałem przez brak czasu jak i ekipy z jaka sie gra w Allodsa, posiadam 4 mounty ze skorkami czyli ogólnie full wypas konto i nie wydałem na to wszystko ani grosza fakt faktem poświęciłem dużo czasu, ale nie żałuje ani jednej sekundy, LvLowane w tej grze jest tak klimatyczne że aż chce się grac i grać i nawet na end game jest co robić zwłaszcza w PvP oraz Nacja vs Nacja, gra ma potencjał i z tego co się orientuje to ten patch doda mocnego kopa w wykorzystaniu go zwłaszcza jeżeli chodzi o PvE.

A co do P2W to dodam jeszcze tyle że ja to wszystko osiągałem gdy była średnia ilość graczy i ekonomia była na średnim poziomie plus nie było pewnych udogodnień typu tańsze ulepszanie Glyphow czy proste ich zdobywania jak i samych itemków i trudno było się dorobić, teraz robi się alchemie i masz kase na wszystko ^^, na ta chwile jest wszystko mega uproszczone ale to tylko dla tego ze ten patch co będzie teraz wszystko "naprawi" i będzie znowu mega rywalizacja w zdobywaniu itemków oraz z tego co się orientuje terenów pod nacje, nie wiadomo jak to ma wyglądać.

Jeżeli ktoś szuka MMO na trochę więcej czasu jak pare godzinek to gra dla niego aczkolwiek niech nie będzie nastawiony na "łatwe" granie, plus jeżeli wystartuje z grą teraz to taka osoba będzie mieć pojęcie o grze oraz już jakieś doświadczenie i po patchu może zacząć grać nową rasą która zapowiada się oryginalnie patrząc już nawet na to że będzie to rasa dla obu nacji oraz będzie mieć swoją unikalna fabulę, a jeżeli już o fabule mowa to allods może też się poszczycić oryginalnymi opisami questów i ich wykonaniem sam przeczytałem jakieś 90% questów i to wciągnęło mnie bardziej od samego lvlowania ^^

up@ narobiłeś mi cholernego smaku na tą grę... Chce ktoś zagrać? xD

up@ narobiłeś mi cholernego smaku na tą grę... Chce ktoś zagrać? xD

Ja mogę zagrać, ale uprzedzam jestem kompletnie zielony i odpalam pierwszy raz grę :D

Dokładnie tak jak mówi Gizo. Może mam słabsze konto ale na biede nie narzekam. Wystarczy grać i się dorobicie :) Nowy patch to świetna okazja ponieważ zmienia się eq, gemy itd.

kusi mnie powrót do AO tylko pytanie, na jakim serwerze f2p obecnie gra najwięcej osób (oczywiście EU)? stworzyłbym postać od nowa i którą wybrać, żeby w miarę pvp też ogarniała? jakiegoś maga? warka?

kusi mnie powrót do AO tylko pytanie, na jakim serwerze f2p obecnie gra najwięcej osób (oczywiście EU)? stworzyłbym postać od nowa i którą wybrać, żeby w miarę pvp też ogarniała? jakiegoś maga? warka?

NIe ogarniesz pvp bez placenia $$ i grindowania 24/7 jest 1 server f2p dla europy po polaczeniu o ile dobrze pamietam.

Czy intersuje Cie PvP z najlepszymi? Czy nie koniecznie z najlepszymi? A może wystarczy PvE? Albowiem zdecydowanie DA SIĘ grać BEZ wydawania rly kasy, ale nie będzie to łatwe- przeczytać tą długą jak papier toaletowy litanie trudności.

To nie tak, że runy blokują grę dla niepłacących (choć oczywiście mają w tym swój udział). Robi to wymagany grind, ale od początku. Przyjmijmy, że wydasz w IS równowartość samochodu (używanego, ale jednak. Tyle to kosztuje!) i zrobisz runy 13 poziomu. Mogłoby się wydawać, że uda Ci się teraz kosić wszystkich na PvP, jednak... Nie, nie uda się! Choćbyś nie wiem jak się starał to po osiągnięciu 60lvl (czyli max) osiągniesz najwyżej 37GS (gearscore) dzięki przedmiotom z craftu. Największe koxy mają już 55+GS, a widuje ostatnio takich z 60GS. I to jest właśnie sedno sprawy. Osoby, które pamiętają czasy patcha 55lvl(a może są tu i kombatanci z 51lvl cap), mogą Ci powiedzieć, że już 2,3 elementy sprzętu lepszej jakości dawały znaczną przewagę nad przeciwnikiem. W starciu z wyżej wymienionymi koxami 55GS, złożysz się na 2 strzały i żadne runy NIC tu nie pomogą. Co najwyżej się ośmieszysz jak osoby z runami 8lvl, które mają problem z pokonaniem 6lvl-owców, mimo, że powinny wyciągać o ok.25%(!) obrażeń więcej. Po prostu trzeba się pogodzić z obecnością osób, które nie rozumieją taktyki, nie rozumieją słowa "skill", rozumieją tylko runy i GS. Na tym kończy się ich "wiedza". Chcesz się zaliczać do owej grupy? Ja też nie.

Prawdziwym problemem nie do przeskoczenia jest zbieranie sprzętu z Astralu. Kolejność wbijania wygląda tak: zwykły zielony badziew=>rzadki(niebieski rare)=>epicki(fiolet). I dopiero ten fiolet jest lepszy niż fiolet z craftu, ale nieznacznie. Dopiero teraz posunęliśmy się o krok w porównaniu do świeżo wbitego lvl cap. Dopiero teraz idziemy po sprzęt legendarny(pomarańczowy) i mityczny(seledynowy), z którymi można się pokazać między najlepszymi. Tylko, że leci to... pierońsko wolno ! Najpierw wbijamy sprzęt z zielonego na niebieski, wchodzi to po 33% (istneje szansa na podwójny przyrost, ale mała). Z prostych wyliczeń: potrzeba 3 ulepszaczaczy na jeden element ekwipunku, tych elementów jest 16. Dalej... naprawdopodobniej bedziemy mieli 200 cośtam "stabilizacji Astralnych", zostanie nam jeszcze ok 100 wymaganych, żeby odblokować następną warstwę. (w momencie pisanie tego tekstu-nie jestem w stanie podać daty- najprawdopodobniej dostaniemy od kogoś z gildii tzw. unlocka i można bez problemu dalej wbijać sprzęt.) Trza wyfarmić ową setkę stabilizacji czyli spędzimy na starych sektorach o połowę więcej czasu. Po nic. Dobra w końcu jakoś się przez to przebijemy i zaczniemy wbijać następny poziom. I tutaj czeka nas niespodzianka. Tak jak poprzednio trzebabyło zużyć 3 "upgrade'ry" tak teraz trzeba ich ok.15-17. 5x więcej, ładna przebitka, nie? Jest to nie tylko dłuższe, ale i kosztowniejsze...

Cena jednego ulepszenia to 631 złota i jedna sztuka Amalu. Potrzeba ich 15 czyli mamy 15x631=9465 złota. I to przy założeniu, że masz Amalgamat. Jeśli nie masz, to żeby go wyfarmić bedziesz musiał zrezygnować ze symbolu złota(kasa). Śmiało możesz doliczyć do kosztów ulepszenia jeszcze 50%, na AH jest jeszcze drożej. Qrna to już runy są tańsze! Jedna 4 poziomu (nędza na PvP, ale na PvE wystarcza) to koszt ok.20000. Potrzeba ich 6 sztuk, a sprzętu 16. Dalej jest jeszcze gorzej. Co powiesz na ulepszenie do legend o 3,6% za 800 gold? A co powiesz o wbijaniu mityków po 2,35% za 1000gold?
Jak chce Ci się liczyć to możesz oszacować ile czasu to wszystko zajmie. Za lot zgarniesz 6 ulepszaczy (12 zgarniają topowe gildie, a i to nie bez problemu), wykonasz 8lotów(kluczy) na tydzień. Dodatkowo jeszcze zgarniesz parę z bicia mobków. Idzie dość szybko, ale da Ci max 11 na tydzień. Z góry założ, ze co najmniej połowa, bedzie nie na twój set. W 5.0.2 bedzie rajd na 12 osób, z dropem w postaci fioletów. Max Legendy na tym zrobisz, ale nie gwarantuje, że będzie to szybkie. No i nadal pozostaje problem z ostatnim Tier'em- mityczny.
Mam nadzieje, że rozumiesz ten myk? Masz wyfarmić Sobie ulepszacze, a potem wyfarmić złoto i Amal, żeby tego użyć. I tak przez 8 miesięcy, a MOŻE (no raczej nie będa wtedy stali w miejscu, 5.0.2 nadchodzi, a tam dalsze ulepszenia broni) będziesz mógł się równać z najlepszymi.

Pewnym wyjściem jest serwer abonamentowy, niestety tam też jest problem. Co prawda poczas expienia żaden kox nas nie dopadnie, ale na end-game bardzo doskwiera niska populacja. Ciężej znaleźć ekipe na początkowe sektory, czyli odchodzą runy, dochodzi wynajem najmów (jest "subtelna" różnica między rozłożeniem 1200gold na dwóch, a pokryciu kosztu 1500-2000 przez jedną osobę).
No dobra to teraz jeśli chcesz należeć do elity to wyciągany jeszcze cięższy kaliber. Wbijanie wielkości na drugi build- większość juz ma. Potrzeba 320 emblematów, maks można oddawać 40 szt. na tydzień, ale wyfarmienie 20 też nie jest złym wynikiem. Dodatkowo 100 gold na każdy emblemat. No to jazda przez 16 tygodni od momentu wbicia lvl cap... jakbyś stwierdził, że to nic to mamy jeszcze budowę własnej wyspy i labiryntu. 14 prób, jedna na tydzień... przy BARDZO optymistycznym założeniu, że uda się je kończyć w tydzień. W praktyce wyjdzie razem 5-6 miesiecy. Niech ktoś teraz powie, że to nie grind.
Czy warto zagrać? Coś jak RIFT bedzie lepszym wyborem (teoretycznie, bo tam też trzeba się namęczyć).

Ten tekst doytyczył czasów 5.0.
Obecnie mamy 6.0. Zmieniło się parę rzeczy:
-sprzęt wbijamy od nowa. Gemmy tez. Oczywiście koxy z poprzedniego patcha mają rekompnsate w postani sprzętu od razu 66 zamiast 65lvl i ich przewaga jest dość widoczna
-zielony sprzęt zdobyć można łatwo (a latając z Akademii również tanio). Ulepszenia wchodzą po 5.5% (480 gold). Czyli, nie licząc szansy na podwójne ulepszenie trzeba 19 szt. na element sprzętu. Sporo, ale pierwsze wyspy przechodzi się ekspresowo (Uwaga! Ostrożnie z graniem Healem i Tankiem, bo od nich wszystko zależy, a obecnie ludzie idą "hurra na wszystkich", byle szybciej, bez patrzenia na taktykę. A wiesz kogo wini się za wipe? ).
-wprowadzono "wymianę". Polega to na tym, że nagrody za różne rzeczy (bicie demonów okrętem, farmienie mobków) można wymienić u tradera. Nie wiem jeszcze czy to dla nas dobrze czy żle... Z jednej strony Allods wymuszał udział w PvP dla większości graczy (dla wielu wymuszone PvP to zaleta), z drugiej można teraz wyszukać najbardziej opłacalną rzecz i na niej się skupić.
-wzrosł dwukrotnie koszt run...
-ale ilość otrzymanego złota też
-nowa rasa
-ułatwienie w nowym rajdzie, każdy będzie mógł chapnąć punkt talentu
-już od dawna mamy tylko JEDEN serwer F2P- rezta jest rosyjska, więc pytanie o to, na którym grać jest pozbawione sensu
-od dawna nie ma też wersji PL, a szkoda bo tłumaczenie było bardzo dobre, a i fabuła dość ciekawa
-może coś tam Sobie przypomnę


Odnośnie PvP... Koxy mają prawie 70GS, a ty na początku wyjdziesz z 47GS. Najpierw PvE (wyfarmić sprzęt i runy), albo będziesz mięsem armatnim. KAŻDA KLASA BĘDZIE JEDNAKOWO NIESKUTECZNA, ale na pewno znajziesz coś lepszego niż woj. Na PvP kasował go bard. Nawet nie musiałby Cie atakować. Wystarczy tylko żeby BYŁ w przeciwnej drużynie i dawał wszystkim ballade i pojawia sie problem, żeby przeciwnika powalić na ziemie, a bez tego nie dostaniesz +25%dmg i nie użyjesz najmocniejszego ataku (Arching Blow działa tylko na powalonych przeciwników), czyli dno. Ale nie musisz wierzyć. Gram Healerem i się może na wojach nie znam. Nawet na pewno się nie znam! Dlatego poczytaj co na temat woja po 4.0.2 sądzi jeden z najlepszych- Wolfrisger. http://wolfpmb6.weebly.com/
Oczywiście w 5.0 mieliśmy zmiany. Nie trzeba się już przejmować, że jak nie powalimy wroga to nie dostaniemy +25% dmg z rubinków. Zmieniono je! Teraz nawet jak powalimy przeciwnika to o naszych 25% można pomarzyć. Oczywiście to nie jedyna modyfikacja. Po zmianie statów nie ma już dodge, parry ani block i tak jak wcześniej woj mógł tankować nawet z bronią 2H, tak teraz ma problemy nawet z tarczą(ale to PvE).
Polecam raczej coś jak mag(wielu topowych graczy, jak Penance na tym jedzie), albo summoner. Jeśli lubidz naparzać wręcz to może Helaer z odpowiednim buildem albo scout.

Szukam sobie ciekawego mmorpg, nie nastawionego na p2w z dużą ilością graczy i kilkoma chociaż polskimii klanami/gildiami.
Moje pytanka do osób, które mogą coś sensownego do tematu wnieść.

Czy dużo osób gra w Allods Online?
Czy jest P2W?
Czy warto zaczynać? Jeżeli tak to który serwer wybrać? (słyszałem, że jest jakiś polski)
Co w niej fajnego, a co kuleje?