Maplestory - problem z uruchomieniem

Wiele osób ma problemy z Maplestory, dlatego postanowiłem założyć ten temat, by rozwiać kilka z nich. Proszę o podpięcie, z czasem będę edytował i dodawał nowe rozwiązania.

1. Po uruchomieniu gry pojawia się blackscreen, co robić?

Wersja EU już ma to do siebie, że po uruchomieniu trzeba odczekać ok. minutę (czasami więcej, czasami mniej), aż gra się uruchomi.

Nic nie klikajcie, a wszystko powinno po chwili się ruszyć.

2. Po uruchomieniu gry pojawia się blackscreen i program przestaje odpowiadać.

Szczerze mówiąc, nigdy ten problem mnie nie dotyczył, ale czytając fora dowiedziałem się, że pomóc może uruchomienie 'setup', które znajduje się w folderze z grą.

3. Po wybraniu serwera gra wyrzuca do pulpitu.

W tym przypadku, pobrałeś prawdopodobnie złą wersję Maplestory (wersje US). Zalecam pobrać grę stąd http://en.maplestory.nexoneu.com/Maple.aspx?Part=/Download/GameDownload i koniecznie przez downloader, bo po ostatnich bugach, są problemy z 'full setup file'. Jednak jeśli pobrałeś dobrą wersje, a problem nadal występuje, w pierwszym kroku uruchom 'setup'. Jeśli to nie pomoże, zbawienne może okazać się podmienienie HShielda od kogoś, komu Maplestory działa. Jeśli nadal nic nie pomaga, ostatecznym rozwiązaniem jest reinstal/redownload.

4. ! Problem po ostatnim patchu 'patcher' (27-29.04.2015).

Nexon zamieścił instrukcje jak rozwiązać ów problem(http://en.maplestory.nexoneu.com/Maple.aspx?Part=/News/Notice). Jednym działa, drugim nie (nie ma na to zasady).

-uruchamiamy panel sterowania interfejsu Akamai NetSession

-wchodzimy w preferencje>folder pamięci podręcznej pobierania>wyczyść

-pomoc techniczna>pliki>stan pliku>wszystko czyścimy

-restartujemy przeglądarkę i pobieramy grę od nowa przez 'downloader', który znajduje się na stronie gry.

*Występuje też bug dot. instalacji 'setup need the next disk'

-jeśli pobieramy grę przez downloader, docelowo pobiera się w dokumenty>admin w moim przypadku, pobrały się dwa pliki 'setup' i 'setup(2)', instalacja gry automatycznie uruchamiała się z pliku 'setup(2)', przy którym występował ów problem.

Rozwiązaniem jest uruchomienie ręcznie 'setup', gdzie problem przy instalacji nie występuje.

5.'The connection to the server has ended. Please try again later'

Prawdopodobnie masz ustawione łączenie się przez proxy, w celu wyłączenia, wejdź w panel sterowania>opcje internetowe>połączenia>ustawienia LAN.

~dzięki RAINZ

6. Nie mogę wybrać danej klasy postaci, dlaczego?

W Maplestory jest już tak, że gdy wychodzi jakaś nowa klasa, jest ona dostępna tylko na początku. Później Nexon blokuje tworzenie jej, ale nie na zawsze. Podczas eventów, czy po prostu, po jakimś czasie, Nexon na nowo wznawia możliwość kreowania wcześniej zablokowanej klasy.

7. Czasami gra strasznie mi laguje, a internet jest w porządku.

Ostatnimi czasy, Nexon boryka się z wieloma problemami, jednym z nich są ataki DDOS skierowane w ich serwery, czego wynikiem są wysokie pingi.

Zazwyczaj w takiej sytuacji warto śledzić stronę główną, bo zaraz pojawia się news wyjaśniający wszystko i uspokajający graczy.

Zaznaczam, że przy ataku DDOS, wasze konta nie są narażone na kradzież, czy wyciek jakichkolwiek danych.

gdy wybieram channel wywala mnie do pulpitu

Mogłeś coś więcej napisać a potem dopiero prosić o podpięcie tematu, bo na ten moment jest to bezsensowny pomysł ^_^.

2. Nie możesz wybrać jednej z klasy postaci?
Nexon raz na jakiś czas 'otwiera' tworzenie jednej z klasy postaci, trzeba po prostu poczekać kilka dni a nawet tygodni aby klasa znów była dostępna.

3. Gdy wybieram channel wyrzuca mnie do pulpitu.
Problem pojawia się dosyć często dla graczy, którzy są chętni pograć w MapleStory. Najwyraźniej pobrałeś złą wersję MapleStory, bądź pliki nie są spójne. Rozwiązaniem jest pobrać grę z tego linku a następnie kliknąć w zielony kwadracik (FULL SETUP FILE). Gra pobierze nam się w rozszerzeniu .rar co pozwoli nam na proste wypakowanie do danego folderu i zainstalowanie gry. Jeżeli problem nadal się pojawia trzeba poprosić jednego z graczy MapleStory o podrzucenie folderu HackShield a następnie podmienić go w swoich plikach.

Proszę, punkty ode mnie :)

przedtem pobralem wersja ta wyzej. wlasnie pobieram FULL SETUP FILE i zobaczymy

@ResE, z tego co się orientuje, full setup file na obecną chwile nie jest zaktualizowany, więc gra nie ruszy, bo będzie występował bug dotyczący patchera (http://zapisz.net/view.php?filename=424_maple2.png), jak napisał sam Nexon, zalecane jest pobieranie przez downloader. Ale zobaczymy. @StevenSeagal, jak pobierzesz i ruszy, to daj znać, z edytuje temat.

nie dziala.

Próbowałeś sposobu opisanego w temacie?

mam problemy z zalogowaniem teraz. zalozone konto a nie moge sie zalogowac

Aktywowałeś konto? Lgujemy się loginem, a nie mailem, jbc.

"The connection to the server has ended. Please try again later"

Wyskakuje okienko o takiej właśnie treści po wyborze servera.

MapleStory wersja Europejska , Win7, wcześniej wszystko działało, zepsuło sie nagle :/

Czytałem w necie o tym, pisali żebym w CMD wpisał "netsh winsock reset" i restartował PC - niestety nie działa...

Ktoś wie jak to naprawić ? =[

Wyskakuje okienko o takiej właśnie treści po wyborze servera.MapleStory wersja Europejska , Win7, wcześniej wszystko działało, zepsuło sie nagle :/Czytałem w necie o tym, pisali żebym w CMD wpisał "netsh winsock reset" i restartował PC - niestety nie działa...Ktoś wie jak to naprawić ? =[

spróbuj wejśc w pliki gry i tam włącz program "setup"

Zmieniło mi się odświeżanie ekranu na 75Hz, a poza tym dalej nie działa :/

Co chwile coś sie psuje w ms, nie wiem który to już raz muszę kombinować w plikach gry żeby móc grać dalej..

@RAINZ; nie tylko Tobie co chwile coś się psuje z Maplestory, postaram się poszperać po forach i znaleźć coś na temat Twojego problemu.

@CicutaVenenum

Naprawiłem !

Wszedłem w Panel Sterowania / Opcje Internetowe / Połączenia / Ustawienia LAN i okazało się że miałem zaznaczone łączenie się przez proxy, odznaczyłem te opcje i mogę znowu grać :)

Dzięki za zainteresowanie :)

Dzięki, dodałem do listy.

Mam Taki problem, że gdy wciskam play w laucherze to mi wyskakuje błąd, a najgorsze jest to że nie ma tam nic napisane, wie ktos jak to naprawić?Gra działała przed ostatnią aktualizacją czyli dwa dni temu. próbowałem juz reinstalacje nie pomaga

Bez tytułu.jpg

Z tego co wiem ten błąd wyskakuje niektórym ludziom od poprzedniego patcha. Masa rozwiązań na forum/reddicie wystarczy sprawdzić... O ile dobrze pamiętam to coś z rejestrem było.

Wiele osób ma problemy z Maplestory, dlatego postanowiłem założyć ten temat, by rozwiać kilka z nich. Proszę o podpięcie, z czasem będę edytował i dodawał nowe rozwiązania.

1. Po uruchomieniu gry pojawia się blackscreen, co robić?

Wersja EU już ma to do siebie, że po uruchomieniu trzeba odczekać ok. minutę (czasami więcej, czasami mniej), aż gra się uruchomi.

Nic nie klikajcie, a wszystko powinno po chwili się ruszyć.

2. Po uruchomieniu gry pojawia się blackscreen i program przestaje odpowiadać.

Szczerze mówiąc, nigdy ten problem mnie nie dotyczył, ale czytając fora dowiedziałem się, że pomóc może uruchomienie 'setup', które znajduje się w folderze z grą.

3. Po wybraniu serwera gra wyrzuca do pulpitu.

W tym przypadku, pobrałeś prawdopodobnie złą wersję Maplestory (wersje US). Zalecam pobrać grę stąd http://en.maplestory.nexoneu.com/Maple.aspx?Part=/Download/GameDownload i koniecznie przez downloader, bo po ostatnich bugach, są problemy z 'full setup file'. Jednak jeśli pobrałeś dobrą wersje, a problem nadal występuje, w pierwszym kroku uruchom 'setup'. Jeśli to nie pomoże, zbawienne może okazać się podmienienie HShielda od kogoś, komu Maplestory działa. Jeśli nadal nic nie pomaga, ostatecznym rozwiązaniem jest reinstal/redownload.

4. ! Problem po ostatnim patchu 'patcher' (27-29.04.2015).

Nexon zamieścił instrukcje jak rozwiązać ów problem(http://en.maplestory.nexoneu.com/Maple.aspx?Part=/News/Notice). Jednym działa, drugim nie (nie ma na to zasady).

-uruchamiamy panel sterowania interfejsu Akamai NetSession

-wchodzimy w preferencje>folder pamięci podręcznej pobierania>wyczyść

-pomoc techniczna>pliki>stan pliku>wszystko czyścimy

-restartujemy przeglądarkę i pobieramy grę od nowa przez 'downloader', który znajduje się na stronie gry.

*Występuje też bug dot. instalacji 'setup need the next disk'

-jeśli pobieramy grę przez downloader, docelowo pobiera się w dokumenty>admin w moim przypadku, pobrały się dwa pliki 'setup' i 'setup(2)', instalacja gry automatycznie uruchamiała się z pliku 'setup(2)', przy którym występował ów problem.

Rozwiązaniem jest uruchomienie ręcznie 'setup', gdzie problem przy instalacji nie występuje.

5.'The connection to the server has ended. Please try again later'

Prawdopodobnie masz ustawione łączenie się przez proxy, w celu wyłączenia, wejdź w panel sterowania>opcje internetowe>połączenia>ustawienia LAN.

~dzięki RAINZ

6. Nie mogę wybrać danej klasy postaci, dlaczego?

W Maplestory jest już tak, że gdy wychodzi jakaś nowa klasa, jest ona dostępna tylko na początku. Później Nexon blokuje tworzenie jej, ale nie na zawsze. Podczas eventów, czy po prostu, po jakimś czasie, Nexon na nowo wznawia możliwość kreowania wcześniej zablokowanej klasy.

7. Czasami gra strasznie mi laguje, a internet jest w porządku.

Ostatnimi czasy, Nexon boryka się z wieloma problemami, jednym z nich są ataki DDOS skierowane w ich serwery, czego wynikiem są wysokie pingi.

Zazwyczaj w takiej sytuacji warto śledzić stronę główną, bo zaraz pojawia się news wyjaśniający wszystko i uspokajający graczy.

Zaznaczam, że przy ataku DDOS, wasze konta nie są narażone na kradzież, czy wyciek jakichkolwiek danych.