Wildstar - Dyskusja ogólna

Osobiście gram stalkerem i wyciągam 9k dmg w plecy bez problemu, potwora z 40-50k hp zabijam w jakieś 10 sekund więc polecam Stalkera jako dps.

Espera nie polecam dla poczatkujacej osoby poniewaz aby wyciagac z niego "mega dps" na rajdach trzeba znac perfekcyjnie co do sekundy kazdy atak bosa ( gdzie wyladuje , gdzie bedzie safe spot , co zrobi tank jak ustawi bosa itd. ) ze wzgledu na to ze najwiecej dps robi esper ktory stoi w miesjcu ( co przy bosach w WS jest naprawde wyzwaniem ) a do tego trzeba dbac o stacki "psy" :) Stalker ma mega poczatkowy burst pozniej niezly sustain i znow burst ( po dluzszym czasie ) jest mechanicznie latwiejszy :) Spelsinger build rajdowy czy tez dungeonowy opiera sie na dotach ( oczywiscie mozna zrobic pod shoty jednak doty wyciagaja wiecej "ignite" ) co wiaze sie pilnowanie stackow i tajmerow doty na bosie .

Reasumujac

Stalker - niezly sustain damage + poczatkowy burst ( w miare latwy do ogarniecia )

Esper - typowy burst co 4-5 sec ( najtrudniejszy do wymasterowania ze wzgledu na "ograniczone " poruszanie sie )

Spellsinger - Doter ( najlatwiejszy do ogarniecia wystarczy pilnowac stacku i timerow dot )

Medic - taki po srodku wyzej wymienionych :)

Znaczy o Medicu to myślałem, healerze. Chyba zdecyduje się na Espera, ale jeszcze 14GB do ściągnięcia to mam czas na zastanowienie się. Chociaż stalker ma fajne first weaponki :D

Stalker łatwy do pve, ale w pvp musisz mieć naprawdę skilla :)

Esper to typowy papier ale nie mając skilla możesz nim grać na luzie i wyciągać dps :)

Zawsze grałem postaciami mobilnymi ze sporym dps, więc planowałm spellslingera, a teraz mieszane uczucia co do klas...

Tak w ogóle jest jakiś problem z tankami/healerami? Tzn, jest jakoś mało jednych i ciężko znaleźć kogoś do grupy? Może bym zrobił tanka/healera.

Dla osób które zaczynają, poleciłbym również Warriora :) Nawet na DPSie może przyjąć więcej niż jednego hita od bossa, od którego np. Esper padnie od razu. Przyjemność z gry jest też ogromna, bo jednak musisz do bydlęcia podejść :D DPS kręci naprawdę bardzo dobry, a kiedy jeszcze grałem wcześniej, porównywałem się na Dummy do naprawdę dobrego Spellslingera kumpla i wyciągałem leciutko większy dmg. No i jak dla mnie te miecze wyglądają epicko <3 ale to już kwestia kosmetyczna. Ogólnie bardzo mobilna klasa i przyjemnie się nią gra :)

Grałem warriorem na trialu, dosyć fajny tylko ładowanie rage było utrudniające troche (chyba rage)

Ps. Co do mojego pytania - trudno uzbierać CREED na 1 abonament?

@up Creed to 25platyn, osobiście zdobyłem 47p po prostu grając i sprzedając rzeczy w Auction house.

Dla tych co mają dylemat od siebie polecę :

1) Stalker :

Plusy :

-Mobilny

-Szybki

-Duży DPS

-Można zostać tankiem.

Minusy :

-Bardzo trudny do ogarnięcia w pvp, stuny, miny, to wszystko trzeba wiedzieć.

2) Medic :

Plusy :

-Świetny heal

-Szybki średni dps (idealny do aoe)

-Baaaardzo łatwy w pve

-Nigdy nie zginie w pve (ataki leczą)

-Dobry w pvp jak i team pvp.

Minusy :

-Nie trudny, jednak trzeba się nauczyć i zrobić dobry build do pvp.

3) Esper :

Plusy :

-Świetny dps

-Może być healem

-Dużo różnorodnych mocnych skilli

-Dziecinnie prosty w pvp

Minusy :

-Wolny atak

-Papier

4)

Spellslinger :

Plusy :

-Dobry searcher (wróg nr 1 stalkera)

-Szybki i mobilny jak stalker

-Może zostać Healerem (w dodatku bardzo dobrym)

Minusy :

-Papier

-Słaby dps

-Trudy do ogarnięcia.

@up Zainteresowałeś mnie tym Spellslingerem, jedynie odrzuca mnie ten mały dps, ale może być dobrym healerem, to jest ciekawe. Trudny do ogarnięcia to nie minus, a plus. Łatwe postacie szybko się nudzą ;)

Zależy jaki build, możesz być typowym one shooterem ale to już wymaga naprawdę skilla.

Proszę, oto dowód :

https://www.youtube.com/watch?v=WcCx8Xht7n8

Gram spellslingerem i nie robi on wcale małego dpsa, kwestia zapoznania się ze skillami i ogarnięcia postaci

Możecie coś więcej powiedzieć o SS jako healer? Dobry jest, ludzie go chcą w party i czy trudno znaleźć grupe do party?

Głównie chcą go w pt jako heala ponieważ posiada aoe heale które naprawdę mocno leczą.

+ widziałem skilla który po prostu leczy gdy strzela.

Więc jest dobry :D

Tutaj moja postać, 7lvl SS ;) Munia Oynoki

MuniaOyno_wswsrxp.png

Widzę deluxe odrazu :D zaszalałeś haha :)

Ale ta mapka ładna jest, wszystko tak płynnie się ze sobą zlewa :P

Jutro dobijam 44-45 (postaram się) wtedy do 50 zostanie mały krok, gdy go zrobię to będzie czas by założyć gildię po stronie Exile.

@edit ps. Zmieniłem znów outfit bo ktoś powiedział że nie ładne kolory :D + inne buty, jutro wstawie ss :)

@PanLowca No i gralem w dniu premiery, kupiłem preorder i wersje delux, bo gra mi się bardzo podobała, ale jak mówiłem, jeżeli nie mam z kim grać to szybko mi się gry nudzą ;) Czekamy na ss nowego outfitu. Kolory były spoko.

Jak kogoś interesuje dps z pve to tu jest z Dungow http://www.wildstarlogs.com/statistics/0 z Genetic Archives(cokolwiek to jest) http://www.wildstarlogs.com/statistics/1 i z jakiegos Datascape http://www.wildstarlogs.com/statistics/2

Nie mam w sumie pojęcia na ile jest aktualne, kiedy ludzie wrzucali jakieś swoje logi, ale wydaję się mi że osoby grające robią to regularnie.

@Pan Lowca nie lubie ludzi ktorzy nie maja za wiele pojecia a pisza o klasach jak ty :) To taka dygresja ... Z tego co wiem jeszcze nawet nie rajdowales i nie masz ranka pvp :) Wprowadzasz ludzi w blad tymi opisami ...

Po pierwsze medyka slaby dps mowisz ? Szkoda tylko ze w logach rajdowych jest to nr 1 dps ^^ ( http://www.wildstarlogs.com/statistics/1#metric=bossdps&dataset=99&class=Any )

Po drugie stalker trudny do pvp raczej najlatwiejszy teter + combo + hide i tak w kolko naprawde :) ( to ze grasz ta klasa nie onzacza ze odrazu jest trudna )

Po trzecie esper pvp to jest najwieksza mordega wlasnie do ogarniecie ( najmniejsze survi z wszytskich klas in game do ogarniecia sa min 2 stun breaki , 2 shiedly , stacki psy , stuny w porowniannu do stalkera ma wiele wiecej do zrobienia poniewaz zawsze jest first targetem na rowni z SS ) a combo stalkere teter miny + burst > hide czekanie na cd i znow to samo :)

Po czwarte dps spelsinger jest najlatwiejszym do ogarnicia poniewaz jego damage opiera sie tylko i wylacznie na stackowaniu ignite i pilnowaniu jego timerow :) W pvp natomiast idzie sie w typowy burs combo + stun ( jak nie trafisz combem to giniesz praktycznie )

To tyle :)

@up Napisz też coś o healerach. Głównie o SS.