Revelation Online

Nie obchodzi mnie xD Nie mam zwyczajnie co robić, a że znajomi dają mi rangę nadwornej hejterki to tak wyszło, bywa.

To Ty hejtujesz grę i nadal jesteś w tym temacie, nie ja. ( :

Uwielbiam to wychodzenie z założenia, że krytykowanie = hejt. Jestem tutaj po to, żeby dyskutować (i dowiedzieć się, co ludzie widzą w tej grze), a Ty właśnie przyznałaś, że jesteś po to, żeby jedynie przeszkadzać. A ponieważ wprowadzasz offtop, który nie ma żadnego związku z tematem, a polega jedynie na przepychankach, nie będę odpowiadać na Twoje posty, przynajmniej dopóki nie zaczniesz pisać z sensem i odnosić się do moich argumentów bez wycieczek osobistych.

Nie rozumiem za bardzo jak zdanie mocno subiektywne, które jest poparte małą ilością czasu spędzonego w grze, zerową stycznością z end game czy nawet jego początkiem na CBT można uważać za krytykę, a nie hejt. Plus pisanie jakie to inne tytuły nie są lepsze w danych dziedzinach typu grafika, no sorry.. Jak mam na to patrzeć obiektywnie i nie uznawać za słaby żart osoby piszącej? ;) To tak jakby rozmawiały dwie osoby - jedna która zaczyna czytać książkę i jest powiedzmy na jednym z pierwszych rozdziałów, a druga to ta która już ją skończyła czytać.

Nie widzę sensu na poważniejszą dyskusję, bo pokazaliście iż nie potraficie w takiej uczestniczyć powtarzając przez parę stron jedno i to samo, bez większych argumentów. Toteż nie widzę powodu dla którego ja nie miałabym mieć gdzieś tego co piszecie i zwyczajnie z tego heheszkować.

@Unlucky prosta zasada ogólnie ty także nie masz możliwość sprawdzić end game na CBT bo brakuje ci do niego jeszcze 30 lvl to po pierwsze(a tylko mi nie wyskakuj z tym ze jest chińską wersja bo z tego co się orientuje mało osób zna chiński by naprawdę sprawdzić tytuł) po drugie można stwierdzić czy gra jest ok do momentu jak się gra...jak można zauważyć początek jest slaby, grafika trochę kuleje a o tłumaczeniach nie wspomnę...jako ze jest to CBT to można na te rzeczy przymrużyć oko i poczekać na OBT...wiec zgodzę się że wojenka teraz czy tytuł jest ok czy nie jest nie na miejscu ale jednak można spokojnie napisać co nam nie pasuje aktualnie...druga spraw hype jaki jest na tytuł jest tak ogromny ze sporo ludzi ma zawyżone oczekiwania jak to się ma przy takim hype.

ja subiektywnie napisałem co mi się aktualnie nie podoba i ze aktualnie czekam na OBT by stwierdzić czy tytuł będzie dla mnie czy nie...na razie slabo przez wspomagacze w grze oraz chaos na mapce...ale jest sporo ciekawy rzeczy jak mechanika postaci czy już bardzo dawno nie wdziane staty w mmo ^^

Zgodzę się, że żeby bardziej ocenić grę to trzeba w nią trochę pograć, ale jak gra odpycha na samym początku to czasami ciężko jest to zrobić.

Lubię grać w gry z dziewczyną robiąc wszystkie questy w grupie (tak bardzo lubię questy, nawet takie zabij 10 wilków)

Ciężko mówić w tej grze o graniu w grupie jak jedyne questy jakie doświadczyłem (do 38lvla) to bieganie od npc do npc, czasem ubicie jakiegoś mobka, który nagle z d*py się pojawi. Zero exploracji, zero chodzenia po lokacjach, po co one są skoro nie ma na nich questów (mówię o początkowych lokacjach).

Ale żeby nie było gra ma parę plusów:

1. Drzewka umiejętności i możliwości rozwoju postaci (niestety nie udało mi się ich zrozumieć, ale sam ogrom robi wrażenie)

2. Dzienne aktywności - pokazują, że jest jakiś end game, a nie tylko grind i klepanie dungeonów

3. Battlegroundy i dość dobrze zoptymalizowany silnik - no fajna sprawa na end game.

Ale nie podobają mi się modele postaci, lubię patrzeć na postać, zmieniać jej ubiór i cieszyć się jak kozacko wygląda. Niestety w tej grze mi się kompletnie nie podobają, tak samo nie podobały mi się w Blade and Soul, a samą grę spróbowałem bo ludzie pisali, że podobna do Aiona (oczywiście nie jest podobna, poza skrzydłami)

Z tą dobra optymalizacją bym nie przesadzała, bo gra lubi zaliczać delikatne spadki FPS-ów w miastach, ale jestem w stanie to wybaczyć ze względu na serwery testowe. Co do questów, to rozwaliła mnie jeszcze jedna rzecz: czasami mamy w nich opcję wyboru (jak w prawdziwym RPG), ale mimo to prowadząca za rączkę gra wskazuje, która odpowiedź jest prawdziwa - mam wrażenie, że pod względem casualowości RO ustępuje jedynie League of Angels.

Żeby jednak nie było, że ciągle krytykuję, to bardzo spodobała mi się opcja z areną PVE, na której gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności i potrenować np. omijanie przeszkód. To akurat chętnie ujrzałabym również w innych grach.

Z tą dobra optymalizacją bym nie przesadzała, bo gra lubi zaliczać delikatne spadki FPS-ów w miastach, ale jestem w stanie to wybaczyć ze względu na serwery testowe. Co do questów, to rozwaliła mnie jeszcze jedna rzecz: czasami mamy w nich opcję wyboru (jak w prawdziwym RPG), ale mimo to prowadząca za rączkę gra wskazuje, która odpowiedź jest prawdziwa - mam wrażenie, że pod względem casualowości RO ustępuje jedynie League of Angels.

 

Żeby jednak nie było, że ciągle krytykuję, to bardzo spodobała mi się opcja z areną PVE, na której gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności i potrenować np. omijanie przeszkód. To akurat chętnie ujrzałabym również w innych grach.

Raczej normalne, że w miastach fpsy spadają. Masa npc i graczy robi swoje. Nie są to natomiast dropy jak w niektórych grach. Podczas gry ani razy nie chowałem postaci graczy, bo nie czułem takiej potrzeby.

Niektóre questy z 'quizem' nie są już takie proste. Jak udzielisz błędnej odpowiedzi, to musisz wywalać questa i brać jeszcze raz. Wtedy kolejność odpowiedzi się zmienia więc trzeba uważać, żeby nie klikać na pamięć ;P

Tych arenek jest bodajże 4 (ze względu na lvl cap u nas tylko dwie). Próby się zmieniają i stają się coraz trudniejsze (oczywiście dobry gear wszystko ułatwia).

BTW RO to gra casualowa. Nie musisz w niej siedzieć 12+ godzin dziennie żeby nie wypaść z obiegu ;)

Raczej normalne, że w miastach fpsy spadają. Masa npc i graczy robi swoje. Nie są to natomiast dropy jak w niektórych grach. Podczas gry ani razy nie chowałem postaci graczy, bo nie czułem takiej potrzeby.

Nie w każdej nowej grze spadają. Mam nadzieję, że to jedynie efekt testów serwerowych.

Niektóre questy z 'quizem' nie są już takie proste. Jak udzielisz błędnej odpowiedzi, to musisz wywalać questa i brać jeszcze raz. Wtedy kolejność odpowiedzi się zmienia więc trzeba uważać, żeby nie klikać na pamięć ;P

Widać ja do tego momentu (jeszcze) nie dotarłam.

BTW RO to gra casualowa. Nie musisz w niej siedzieć 12+ godzin dziennie żeby nie wypaść z obiegu

Chodziło mi o to, że jest casualowa, bo traktuje gracza jak idiotę. Nie o to, że nie trzeba spędzać w niej całych dni, żeby coś osiągnąć.

Nie w każdej nowej grze spadają. Mam nadzieję, że to jedynie efekt testów serwerowych.

W każdym mmo jakie grałem fpsy spadały w bardziej zaludnionych lokacjach.

Chodziło mi o to, że jest casualowa, bo traktuje gracza jak idiotę. Nie o to, że nie trzeba spędzać w niej całych dni, żeby coś osiągnąć.

Oj nie prowadzi. Ja już pisałem, że questy nie są wymagające. Grałem wcześniej na CN i myślałem, że na EU już będzie łatwo. Jest sporo rzeczy, które samemu trzeba odkryć. Dopiero jak zacząłem ubierać swoją postać, to zdałem sobie sprawę, że już od wczesnych poziomów mogłem robić niektóre rzeczy, które zaprocentują z biegiem czasu. Poza tym trudniejsze wersje dungeonów zdecydowanie nie traktują gracza jak idioty. Nie ma wtedy znaczków na ziemi pokazujących gdzie boss atakuje, tym bardziej taktyk na naprawdę wymagające raidy (dopiero teraz zaczynają się pojawiać, po starcie cbt), a większość ataków ściąga na hita każdego poza tankiem.

W każdym mmo jakie grałem fpsy spadały w bardziej zaludnionych lokacjach.

Sprawdź FF XIV, choćby w wersji trial. Jeśli tam będą spadać Ci FPS-y, to znaczy, że masz słaby sprzęt.

Sprawdź FF XIV, choćby w wersji trial. Jeśli tam będą spadać Ci FPS-y, to znaczy, że masz słaby sprzęt.

Nie chce mi się ;) Próbowałem w to kiedyś grać i się nie udało. Nie będę ściągał gry tylko żeby fpsy sprawdzić ;) Wszystko zależy od silnika, ilości postaci/npc i sprzętu. Możliwe, że FF14 jest takim magicznym tworem, że nawet w mieście utrzymujesz 60+ fps ale popatrz też na inne gry, a nie tylko na swoją miłość ;)

Kosiauke, ja w tej grze w mieście mam 55/60 FPS-ów na ultra detalach. Bardzo wiele osób, z którymi rozmawiam, mówi mi, że ten tytuł ma świetną optymalizację.

Ale ok, będę Ci dawać znać, jak to będzie wyglądać też w innych grach, po które sięgnę.

Nie w każdej nowej grze spadają. Mam nadzieję, że to jedynie efekt testów serwerowych.

Lol a wcześniej że niby BnS [gra która jako pierwsza w historii mojej kariery z mmo chodziła na moim kompie za 4 koła w tempie 0,5 fps-a ], Aion [Abyss przy oblężeniach niegrywalny do dzisiaj bo zwyczajnie jest źle napisany], BD [gra tak słaba że zebranie dużej ilości ludzi jest niemożliwe na jednym ekranie, ale może to i lepiej bo 10+ osób odpala skille i silnik robi przerwę na kawę] są lepsze? RO Online na komputerze klasy kalkulator obsługuje siege 200 vs 200 na 30 fps-ach. Podobne rezultaty osiąga jedynie silnik Camelot Unchained, tam jednak na razie nie ma za bardzo grafik i nie wiadomo kiedy ta gierka ruszy.

Kosiauke, ja w tej grze w mieście mam 55/60 FPS-ów na ultra detalach. Bardzo wiele osób, z którymi rozmawiam, mówi mi, że ten tytuł ma świetną optymalizację.

Wierzę na słowo. Ja w hot springs (gwarancja dużej ilości graczy, 50+) w RO mam 30+fps. W bns, terze, czy super hiper oczekiwanym blessie przy tylu osobach gra jest w stanie agonalnym.

Ale ok, będę Ci dawać znać, jak to będzie wyglądać też w innych grach, po które sięgnę.

To co, wymieniamy się numerami telefonów czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To co, wymieniamy się numerami telefonów czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napiszę do Ciebie na PW. ;)

Lol a wcześniej że niby BnS [gra która jako pierwsza w historii mojej kariery z mmo chodziła na moim kompie za 4 koła w tempie 0,5 fps-a ], Aion [Abyss przy oblężeniach niegrywalny do dzisiaj bo zwyczajnie jest źle napisany], BD [gra tak słaba że zebranie dużej ilości ludzi jest niemożliwe na jednym ekranie, ale może to i lepiej bo 10+ osób odpala skille i silnik robi przerwę na kawę] są lepsze? RO Online na komputerze klasy kalkulator obsługuje siege 200 vs 200 na 30 fps-ach. Podobne rezultaty osiąga jedynie silnik Camelot Unchained, tam jednak na razie nie ma za bardzo grafik i nie wiadomo kiedy ta gierka ruszy.

Ten komp za 4 koła to kiedy kupiłeś? 5,6 lat temu? Bo ja mam kompa za taką kasę i jeszcze nigdy nie przyciął mi się B&S ani BDO czy to na node war'ach czy to na world bossach. Za to nie wspomniałeś o najgorszym zestawieniu silnika graficznego z mmo, który występuje w Tera Online. Zastanawiające. Nie wiem co tam się dzieje w Revelation ale wiem, że musieliby się bardzo postarać by ta gra się cieła na moim kompie. Mi się wydaje, że po prostu przeceniacie swój sprzęt i udajecie cwaniaczków zrzucając wszystko na optymalizację. Takie ładne mądre słówko, które rozwiązuje wszystkie wątpliwości.

Ten komp za 4 koła to kiedy kupiłeś? 5,6 lat temu? Bo ja mam kompa za taką kasę i jeszcze nigdy nie przyciął mi się B&S ani BDO czy to na node war'ach czy to na world bossach. Za to nie wspomniałeś o najgorszym zestawieniu silnika graficznego z mmo, który występuje w Tera Online.

Ale wiesz, że TERA i BnS (Bless również) mają ten sam silnik? I jest tak samo beznadziejny w każdej grze, która z niego korzysta?

 Mi się wydaje, że po prostu przeceniacie swój sprzęt i udajecie cwaniaczków zrzucając wszystko na optymalizację. Takie ładne mądre słówko, które rozwiązuje wszystkie wątpliwości.

Oszczędź już nam tych swoich 'przemyśleń', bo wygląda to wręcz śmiesznie.

Może czas wrócić do tematu RO, a nie urządzać personalne wycieczki?

Ten komp za 4 koła to kiedy kupiłeś? 5,6 lat temu? Bo ja mam kompa za taką kasę i jeszcze nigdy nie przyciął mi się B&S ani BDO czy to na node war'ach czy to na world bossach. Za to nie wspomniałeś o najgorszym zestawieniu silnika graficznego z mmo, który występuje w Tera Online. Zastanawiające. Nie wiem co tam się dzieje w Revelation ale wiem, że musieliby się bardzo postarać by ta gra się cieła na moim kompie. Mi się wydaje, że po prostu przeceniacie swój sprzęt i udajecie cwaniaczków zrzucając wszystko na optymalizację. Takie ładne mądre słówko, które rozwiązuje wszystkie wątpliwości.

A nie wiem, sprawdź jak 980 wychodziła, bo zamawiałem w preorderze... BnS praktycznie na każdym world bossie na zaludnionych serwerach sam z siebie lagował, nie mój komputer. Serwery nie dawały rady. Ja tam sobie płynnie na drugim monitorze w międzyczasie mając obciążenie kompa w granicach 40% grałem w civkę.

Dobra zmuszę się dobije ten 49 i wtedy napisze jeszcze raz, będzie chyba sprawiedliwie ?

1. Ja też jestem zdania, że wcale nie trzeba dojść do "end-game", żeby móc stwierdzić czy gra jest fajna, czy nie. Jeżeli dostaniecie gówno zawinięte w papierek, to musicie je zjeść, żeby stwierdzić, że jest niedobre? Tak samo jest z grami - to co widzisz na początku, będziesz widzieć do samego końca. Jednocześnie zgadzam się ze stwierdzeniem, że pod koniec Blath rzucała więcej hejtu niż tej samozwańczej "krytyki".

2. Temat jest o Revelation Online a ostatnie 2 strony to bezsensowne przepychanki, które są koniec końców bardziej na temat GUSTÓW niż samej gry. Co Wy w ogóle próbujecie sobie udowodnić? Chcecie namówić Blath na granie dalej w RO? Blath chce pokazać wyższość FFXIV nad drugim tytułem? Jaki jest w ogóle cel tych kłótni? (Głównie kieruję to do Blath i Unlucky)

3. Wszystkie tego typu dyskusje będą teraz nagradzane, bo to nie miejsce na wymianę tak głupich poglądów i tekstów typu "Moja gra jest lepsza, bo jest moja a jak uważacie inaczej to jesteście gupi i I'm out".

Sam jestem mega fanem FFXIV a i tak uważam, że RO jest ciekawą grą, szczególnie wśród innych aktualnie wydawanych. Planuję nawet bardziej zagłębić się w tytuł, no ale nie podczas CBT.