Revelation Online

Ale każda klasa ma tylko jedną broń? o0 To tylko efekt wizualny że np blademaster ma dwa krótkie miecze i great sworda, niektóre skille używają jednego krótkiego miecza, inne dwóch a inne greatsworda ale tam się nic nie przebiera. Offhandy są tylko i wyłącznie dla statystyk

Co do dynamiki to kwestia którą opcję sterowania się wybierze, mi na tej zbliżonej do gw2 i eso grało się całkiem przyjemnie.

A wizualnie... Cóż jak ktoś chce czekać na mmo które będzie zrobione sensownie [a nie jakieś steam early accesy] i przez europejczyków to życzę miłego czekania i może poszukajcie sobie innego hobby. łowienie ryb może? Takie realia, kochaj azjatów albo rzuć mmo, tam jest rynek, tam wychodzą gry, słodkie postaci, kostiumy i wszystko co koledzy z dalekiego wschodu kochają są już nieodłącznym elementem kazdego mmo które nie padnie po paru miesiącach.

Dla mnie liczy się to że wreszcie mogę zbudować postać po swojemu a nie być jednym z tysięcy identycznych statami mobków biegających po świecie. Na ile realnie będzie to możliwe [ czytaj czy za miesiąc nie okaże się że jest jedna słuszna meta] to inna sprawa ale miło że przynajmniej taka możliwość się pojawia. Do tego realna szansa na wykształcenie się community na serwerach, rozgrywki polityczne, mass pvp, zdobywanie zamków, ich obrona, zdrady, sojusze... Coś co sprawia że do gry chce się wejść. Dungeony oczywiście też są, słyszałem że nie są aż tak nudne i monotonne jak w większości azjatów więc... Cóż jest free2play, działa stabilnie [klient przynajmniej, serwery zobaczy się na becie], niczego innego na horyzoncie nie ma więc, warto dać szansę moim zdaniem.

Nie no ej nie gramy, gra ma kiepska grafike, to nie bedziemy sie wyglupiac i marnowac naszych GTXow2k900 na taki badziew.

Do tego jest sztywna na low lv!!

...a no i ten, ma questy! Gralem kiedys w takie jedno MMO co tez mialo questy! Plagiat!!

Nie no ej nie gramy, gra ma kiepska grafike, to nie bedziemy sie wyglupiac i marnowac naszych GTXow2k900 na taki badziew.

Do tego jest sztywna na low lv!! 

...a no i ten, ma questy! Gralem kiedys w takie jedno MMO co tez mialo questy! Plagiat!! 

Ja tylko wyraziłem swoje zdanie na ten temat :) lubię ładną grafikę

A grając w Tere oraz B&S przyzwyczaiłem się do płynnej rozgrywki od 1lvl :)

A co do powtarzalności nie chodziło mi o questy tylko o cało kształt :D

Ja tylko wyraziłem swoje zdanie na ten temat  lubię ładną grafikę

A grając w Tere oraz B&S przyzwyczaiłem się do płynnej rozgrywki od 1lvl 

A co do powtarzalności nie chodziło mi o questy tylko o cało kształt 

Wiadomo, kazdy lubi co innego. Juz z filmikow bylo widac, ze grafa szalu nie robi, ale dzieki temu gra chodzi plynnie i ma takie wymagania, ze mozna ja odpalic na 10letnim kompie.

Co do rozgrywki, to takie BnS z wiekszym naciskiem na party, zarowno w PvE jak i PvP, a smiganie w pt jest esencja MMO dlatego Revel > BnS, ktory przypomina tytul single player, a na tym polu nie ma szans w starciu z Wieskiem albo Dark Souls.

BnS i single player? :D To kolejny sarkazm z Twojej strony Xander? Bo już zaczynam się gubić. Najpierw bronisz Revelation za to, że ma te same, do bóle wykorzystane elementy co inne mmo a teraz porównujesz tą grę do BnS? Oj, niezbyt dobra rekomendacja jeśli patrzymy na end-game który mam nadzieje w RO będzie duzo lepszy, a który w BnS jest nudny jak flaki z olejem.

Cięzko też te dwie gry porównywać z powodu systemu walki, który w BnS jest akurat duuużo lepszy.

A wracając do senda czyli gry w party w BnS. Bez party tej gry nie ma.. Może nie miałeś z kim grać, ale ja właściwie od poziomu pierwszego do hm8 grałem w party, i grało się świetnie. Bez drużyny nic by się nie zrobiło - oczywiście mówię o dungeonach. Dobrym przykładem sa tez instancje na 24 osoby. Są to rzeczy oczywiste, ale do czego innego chciałbyś grę w party? Wspólne kąpiele jak to Guru w swoim poście opisał? :D

Porównywanie BnS do RO lol. Ten temat był przerabiany już tyle razy... BnS to dno i trzy metry mułu. Jedyne co w tej grze jest dobre, to arena 1v1. Btw postacie po kąpieli w oleju z pierwszego tłoczenia =/= dobra grafika. Silnik gry nawet się nie nadaje do masówek (blackwyrm i freezy - dobre czasy...)

BnS i single player?  To kolejny sarkazm z Twojej strony Xander? Bo już zaczynam się gubić. Najpierw bronisz Revelation za to, że ma te same, do bóle wykorzystane elementy co inne mmo a teraz porównujesz tą grę do BnS? Oj, niezbyt dobra rekomendacja jeśli patrzymy na end-game który mam nadzieje w RO będzie duzo lepszy, a który w BnS jest nudny jak flaki z olejem. 

Cięzko też te dwie gry porównywać z powodu systemu walki, który w BnS jest akurat duuużo lepszy. 

 

A wracając do senda czyli gry w party w BnS. Bez party tej gry nie ma.. Może nie miałeś z kim grać, ale ja właściwie od poziomu pierwszego do hm8 grałem w party, i grało się świetnie. Bez drużyny nic by się nie zrobiło - oczywiście mówię o dungeonach. Dobrym przykładem sa tez instancje na 24 osoby. Są to rzeczy oczywiste, ale do czego innego chciałbyś grę w party? Wspólne kąpiele jak to Guru w swoim poście opisał?  

Jak jestes cienki albo grasz ulomna klasa, to mozesz potrzebowac party, zeby Cie holowali, ale taki Summoner / Assassin, ktory moze latac 24/7 na niewidce robia wszystko na luzie sami, bo takie sa gry w ktorych ktos wolal zaimplementowac spam potkow na hapsy zamiast wrzucic Tanka i Heala.

Na black wyrmie to pikus był w porównaniu z lagami na soulstone plainsach :P BnS nie był znowu aż taki zły, ale akurat zabotowane arenki 1v1 to zły przyklad na pozytywny aspekt tej gry: ) Mam nadzieje, że podczas mass-pvp w RO laptop mi nie wybuchnie

Xander, zdaje mi się, ze wiedze o BnS czerpiesz tylko z forum, ewentualnie z filmików na yt. Gdy kończyłem grę ludzie z gildii mieli w maxie po 700ap a to i tak tylko tacy którzy inwestowali ogrom pieniędzy w item shop. Zaden z tych graczy nie solował dungeonów bo po prostu nie było warto. Bardziej opłacało się robić wszystko w grupie. Oprócz tego w grze jak najbardziej były klasy od tankowania i leczenia, od taki sf. Ale co ja tam wiem, w końcu jestem cienki i grałem ułomna klasa

Bardziej opłacało się robić wszystko w grupie. 

Kluczowe zdanie. Co to za zabawa grac w pt jezeli nie ma wyzwania, bo kontent jest tak prosty, ze mozna go solowac?

BnS to gra MO, nie MMO. Wszystko wyglada fajnie na papierze, ale jak juz troche polatasz, zabijesz kilku dobrych graczy na PvP, to PvE nie stanowi zadnego wyzwania i to odpycha po paru dniach / tygodniach, ten brak roznorodnosci, w koncu ile mozna klepac boty na arence 1vs1? Czasami chcialoby ssie porobic cos innego, ale rowniez dopracowanego, a w BnS przemyslane do konca sa ww potyczki 1vs1 i nic wiecej.

Jeśli chodzi o RO to party nie ma znaczenia tu liczy się gildia i sojusz, kontent PvE gildia jest w stania ogarnąć sama ale mas PvP to trzeba mieć potężną gildię lub być w sojuszu. Wracając do B&S to z tego co mi wiadomo większość (a rozmawiałem z osobami które grają i prowadzą gildie ) przechodzą do RO więc coś to mówi o obu grach.

A wracając do sprawy broni. Załóżmy, że chciałbym zagrać dajmy na to Blademasterem, ale tylko z długim mieczem. Jak rozumiem nie jest to możliwe bo te dwa mieczyki są nieodłączną częścią wyposażenia?

Tak ponieważ niektóre skille ich używają. Ubierasz miecz item i tak naprawdę ten miecz to są trzy miecze. Auto atak korzysta z krótkiego miecza/mieczy najpierw chyba dwa ataki jednym potem dwoma a np. młynek korzysta z greatsworda. Nie da się zdjąć krótkich mieczy, co najwyżej można wywalić z paska skilli te które nie są na geatsword i trzeć chrzan przez całą grę.

Tak ponieważ niektóre skille ich używają. Ubierasz miecz item i  tak naprawdę ten miecz to są trzy miecze. Auto atak korzysta z krótkiego miecza/mieczy najpierw chyba dwa ataki jednym potem dwoma a np. młynek korzysta z greatsworda. Nie da się zdjąć krótkich mieczy, co najwyżej można wywalić z paska skilli te które nie są na geatsword i trzeć chrzan przez całą grę.

Nie do końca tak. To czy używa 2 mieczy czy 1 zależy od trybu który ma włączony. Tak jak u gunnera ktory ma tryb dla pistoletów i tryb dla strzelby. Wiec może grac tylko 1 trybem i bedzie mial tylko 1 miecz ;)

Czyli u Bm też są dwa tryby.. Każdy z tych trybów ma inny zestaw skilli?

Czyli u Bm też są dwa tryby.. Każdy z tych trybów ma inny zestaw skilli? 

Zestaw skili jest ten sam tylko maja onne inny efekt, więcej dps lub wiecej cryta jak dobrze pamietam.

Grając Healerem jest możliwość grania solo na pvp czy taki heal to tylko support dla party i nic więcej sam nie może zrobić walcząc jako dps?

Da się też troche po dpsować, wbijając na jednej postaci 40 lvl lub tego okolice nie pamiętam od którego poziomu to się odblokowuje jest możliwość potestować wszystkie klasy w takim training zone - wybierasz sobie klase i albo na kukle używasz sobie skilli albo walczysz z bossami. Ja osobiście jak dzisiaj wchodziłem na 48 lvlu to dawało mi postać z 50+ i prawie wszystkie skille może po prostu brakujące trzeba włożyć na pasek no ale cóz nie dbałem o to szczególnie bo pierwszy raz wszedłem i patrzę nic ciekawego nie ma żadnych nagród specjalnych to potem na pewno to pomoże mi wybrać maina.

Każda postać ma main hand i offhand. Animacje BMa nie zmieniają się w zależności od 'postawy' (dps lub tank). Przykładowo ataki na lewym i prawym przycisku myszy (w action mode) używają krótkich mieczy, a whirlwind dwuręcznego.Tryb tanka / dpsa zmienia pasywnie statystyki (np w tanku wyższe statystyki defensywne + więcej aggro).

Używając jakiegokolwiek ataku brane są pod uwagę łączne statystyki ofensywne (czyli z całego gearu).

Grając Healerem jest możliwość grania solo na pvp czy taki heal to tylko support dla party i nic więcej sam nie może zrobić walcząc jako dps?

Solo pvp w RO to tylko duele lub pk w open worldzie. Nie ma aren 1v1, najmniejsze to 3v3. Shaperem raczej prędko nikogo nie zabijesz, ale też będziesz koszmarem do zabicia.

Shaperem raczej prędko nikogo nie zabijesz, ale też będziesz koszmarem do zabicia.

Czyli coś w rodzaju Kleryka w Aionie? :)

Solo pvp w RO to tylko duele lub pk w open worldzie

Ej Kosiauke zapomiales o Solo dungeonach i o solo challengah. Spokojnie spirit shaperem da się je zrobić. Jednak w PvP faktycznie ciężko z DPS'm byłem świadkiem duela SS na Ocultyst i trwało to naprawde długo aż sie oboje zmeczyli i odpuścili :D