Recenzja Riders of Icarus by OGHR3N

Wszędzie na zagranicznych stronach się zachwycają produkcją, że jak na open betę i wręcz niesłychanie niski lvl cap 25 jest to dobra gierka i ma w sobie potencjał. No ale wróćmy do polski , tutaj typowy cebulak próbuje być wielkim krytykiem gier biorąc pod uwagę to że może ona być p2w, do której jej daleko.. Nudzi mnie już to narzekanie pod każda grą ze jest pw2.
Każda gra musi na siebie chociaż trochę zarabiać, bo inaczej od razu upadnie Zrobileś recenzje produktu który ma lvl cap 25 a na closed miał 60.

Chcecie prawdziwiej opinii na temat tej gry to nie od polskiej cebuli. Jak mamy dawać już oceny półproduktu to dla mnie jak narazie 8+/10 , bo w grze drzemie ogromny potencjał.

Wiesz na zachodzie to nie problem zasilać IS i czerpać z niego korzyści, oraz brać garściami z tego co po tym oferuje gra :), co do potencjału nic innowacyjnego ta gra nie posiada, przeciętny tytuł i tyle.

Ja tam nie będę się zadowalał jakimiś ochłapami i robił za mięso dla tych "lepszych" graczy, aby czuli się jeszcze lepsi :).

A mnie nudzi bronienie gier które są ewidentnie P2W, te biedne ciemiężone korporacje mają tak ciężko że muszą wyciskać pieniądze z użytkowników. Niejedna gra zarówno na PC i na telefonie pokazuje że można zrobić darmową grę bez P2W. Jak LoL, DOTA2 czy chociażby PoE. A na telefonie Soccer Spirits, albo gry Nexonu właśnie(zawsze mnie dziwiło czemu tak chciwa firma jak Nexon nie robi gier P2W na telefon).

Szczególnie jak broni ktoś zbyt mało odważny żeby założyć konto i ukrywa się pod płaszczem gościa.

I jedna ważna rzecz, nie można oceniać produktu na podstawie jego "potencjału". Liczy się to jaki jest, a nie jaki może być.

A ja się pytam gdzie mój Archer.:(

Gość post nr 1 - A ja grałem na Japońskiej i tam słońce było w kolorach tęczy... Wiesz, nie obchodzi mnie to co gdzieś jest, tylko to co jest TU I TERAZ. Zrecenzowałem to co my europejscy graczy dostaliśmy, nie to w co zagrywają się Koreańczycy. Tak trudno zrozumieć? A może powinienem dopisać do recenzji adnotację w stylu "Uwaga! Ocena oraz wady i zalety tego tytułu mogę ulec zmianie na przestrzeni czasu oraz wprowadzania do gry nowych aktualizacji". A czekaj, czekaj czy tak nie jest z każdą grą MMO? Dodatkowo chyba jasno przedstawiłem co mi w tej grze nie pasuje i IS to akurat nie był główny powód. Co do mojego drewnianego sprzętu. No cóż jeżeli podkręcony i5-6600k, 8 GB RAM i GTX 970 to dla tej gry za mało no to trudno, obejdę się smakiem.
Gość post nr 2 - Wydaję mi się, że tylko zobaczyłeś wady, zalety oraz ocenę końcową i od razu poleciałeś komentować. Tak było, nie? Bo po co czytać...
Gość post nr 3 - Recenzji nie pisałem dzisiaj.
Gość post nr 4 - A ja będę się tu i teraz zachwycał Atulos Online. I kto mi zabroni? A nie, nie będę bo oczywiście zaraz wpadną te cebule i mnie zniszczą za to, że mam odmienne zdanie od nich ponieważ oni znacznie lepiej wiedzą co powinno mi się podobać, a co nie. Nie mówię, że produkcja nie powinna na siebie zarabiać. Przecież to oczywiste. Można wrzucić kostiumy, mounty, tytuły, teleporty, exp boosty i inne nieinwazyjne duperele do IS, ba nawet ekskluzywną zawartość w stylu np. domków dla płacących itd. Ale nie... lepiej dorzucić coś da znaczną przewagę tym którzy jednak będą skłonni sięgnąć do kieszeni. Bo to jedyny sposób żeby na grze dało się zarobić? Bo nic innego tytuł ten nie oferuje? Na nic innego gracze by się nie skusili? To chyba niezbyt pozytywnie o tej produkcji świadczy.

Ale wiesz co mam dla Ciebie propozycje. Napisz swoją recenzje i wstaw ją tutaj bądź osobnym wątku. Jak widzisz Riders of Icarus w świetlanych barwach to ja bardzo chętnie dowiem się czemu i pewnie wielu innych użytkowników też. Bo może ja faktycznie się mylę. Albo może przekupił mnie guru żebym zbeształ tą produkcje. Kto to wie. Tak więc zachęcam do podzielenia się własnymi wrażeniami i pozdrawiam serdecznie.

Jedni beda gnoic ta gre inni ja bronic, Jak dla mnie te wszystkie przekomarzania i ukazywanie swoich racji nie ma kompletnego sensu na open becie z tym lvl capem....

Ja akurat w pełni się zgadzam z taką oceną, chociaż dodałbym do wad jeszcze 'drewniany combat' :P Można powiedzieć, że jestem rozpieszczony po BnS, BDO czy Revelation ale nawet w WoWie jakoś przyjemniej się klepało moby. Tutaj nie ma tej płynności między atakami, wszystko dzieje się wolno. Jeszcze jak mi postać zaczęła sama chodzić bo musiała być w zasięgu meele żeby użyć skilla... jak ja tego nienawidzę >:( A, no i branie więcej niż jednego mobka to gwarantowane palenie potków... zwłaszcza jak się gra np takim assassinem (nie grajcie tym gównem), dlatego gra w party jest prawie obowiązkowa, solo jest dla masochistów.

Nie rozumiem jak można tej gry bronić. Przecież to import z Korei (a tam już archer i normalny lvl cap), a dają nam jakieś demo gry. Jedyne PvP to duele, a PvE to jedna instancja i pseudo raid gdzie boss tylko macha łapkami i walimy do niego z mounta. Więcej contentu to mają produkcje Indie :/ Jedyny plus tej gry to mnogość mountów, ale jak chcecie łapać stworki to już lepiej oszczędzić sobie bólu głowy z reszta tej słabej gry i zainstalować Pokemon Go na telefonie.

Ciekawi mnie tylko jaki będzie następny level cap? dadzą teraz 35 i 1-2 insty więcej? Znowu będą liczyć że ktoś na nowe itemki będzie wydawał kupe kasy żeby wbić do +20?

Pozdrawiam ludzi, którzy kupili do tej gry p2w founders packi...

idz zbieraj pokemony lamusie

idz zbieraj pokemony lamusie

to do mnie?

Toś mi pojechał teraz, koledzy z klasy biliby ci brawo ;)

@Kosiauke co do Revelations to też myślę, że bije tą grę na głowę, choć grałem tylko chwilę z racji wysokiego pingu, to dawała mi ona więcej przyjemności, wyglądała ładniej i działała płynniej niż Riders, dodam jeszcze, że nie przepadam za klimatami orientalnymi

  • Ludzie ogarnijcie sie. Nie musi jeden drugiego obrazac o gre. Zaliczam sie akurat do zwolenikow tego tytulu, ale nie musismy sie zgadzac, lecz powinismy sie szanowac.. Kazdy ma prawo do swojego zdania...

    	</p>
    </li>
    
@Kosiauke co do Revelations to też myślę, że bije tą grę na głowę, choć grałem tylko chwilę z racji wysokiego pingu, to dawała mi ona więcej przyjemności, wyglądała ładniej i działała płynniej niż Riders, dodam jeszcze, że nie przepadam za klimatami orientalnymi

No cóż, musiałem się powstrzymywać, żeby nie zacząć pisać jaki to Revelation jest rewelacyjny :P ale to jest temat z recenzją Riders of srIcarus więc nie będę zbaczał z toru :)

ale powinno wreszcie powstać jakieś sub-forum to bym się tam panoszył :P

Ludzie ogarnijcie sie. Nie musi jeden drugiego obrazac o gre.  Zaliczam sie akurat do zwolenikow tego tytulu, ale nie musismy sie zgadzac, lecz powinismy sie szanowac.. Kazdy ma prawo do swojego zdania...

Ja akurat nikogo nie obrażam. Niestety część czytelników nie potrafi znieść krytyki ich nowej ulubionej gry :( A ja nawet Pokemonów nie mam ;( więc to podwójny cios :(

Ludzie strasznie marudzicie. Ja w grę gram i nie narzekam oraz się świetnie bawię ze znajomymi. Zobaczyliście, że ulepszenie powyżej 10 bez tych kryształków jest niemożliwe i odrazu płaczecie. Nie chcecie wydawać kasę na grę to nie wydawajcie i nie płaczcie bo to się robi chore. Gra ma dawać przyjemność, a nie walczyć o TOP1, które i tak ci nigdy nic w życiu nie da. No chyba, że to jest wasz jedyny atut gdy szukacie pracy oraz jedyny cel w życiu się nie liczy niż 1 miejsce w rankingu kolejnej z wielu gier.

Ludzie strasznie marudzicie. Ja w grę gram i nie narzekam oraz się świetnie bawię ze znajomymi. Zobaczyliście, że ulepszenie powyżej 10 bez tych kryształków jest niemożliwe i odrazu płaczecie. Nie chcecie wydawać kasę na grę to nie wydawajcie i nie płaczcie bo to się robi chore. Gra ma dawać przyjemność, a nie walczyć o TOP1, które i tak ci nigdy nic w życiu nie da. No chyba, że to jest wasz jedyny atut gdy szukacie pracy oraz jedyny cel w życiu się nie liczy niż 1 miejsce w rankingu kolejnej z wielu gier.

No jedynie mogę dodać, że minusem jest casualowość, ale to teraz idzie na porządku dziennym.
Tak na dobrą noc

Jak można pisać recenzję czegoś gdzie nawet crafting jest zablokowany do lvlu 2 , który wytworzysz w 15 minut ?:lol: Napisz teraz recenzję fify 2017 bo za niedługo będzie demo :lol:

Widzę ludzie mają zbyt duży ból d*py jeśli się coś skrytykuję, zamiast uzasadnić swoją wypowiedź żeby ich przekonać to lepiej obrażać innych. Porażka. Recenzja super, przyjemnie się czytało.

Gość Śmieszek - czyli mówisz, że z recenzją wypadałoby się wstrzymać tak z pół roku aż miłościwy Nexon zdecyduje się wprowadzić do niej trochę aktualizacji? Dobry pomysł, ciekawe czemu recenzenci np. World of Warcraft nie wstrzymali się do mniej więcej WotLK'a żeby mieć znacznie większą ilość elementów gry do dyspozycji. Bo przecież przed tym dodatkiem WoW to nie był WoW tylko... A nie to jednak był ten sam WoW tylko z dodatkiem.
Oczywiście, że mógłbym napisać recenzje Fify 2017 Demo. Tylko, że nazywałaby się "Recenzja wersji demonstracyjnej Fify 2017 by OGHR3N". A z Riders of Icarus mamy do czynienia z pełnoprawnym produktem który w takiej formie został wypuszczony na nasz rynek, to do tej wersji sprzedawano Founder's Packi, to ta wersja jest pełną wersją premierową, to w niej masz już otwarty IS i to w nią możesz zagrywać się dniami i nocami bez obawy o przedpremierowe czyszczenie bazy postaci. To co dostaliśmy oficjalnie, to zrecenzowałem. Proste i logiczne. A nawet gdyby okazało się, że za dwa, trzy patche gra zostanie znacznie rozbudowana, a elementy które mi nie pasowały magicznie znikną to nie widzę problemu aby zrobić erratę do tej recenzji. Pozdrawiam.

A z Riders of Icarus mamy do czynienia z pełnoprawnym produktem który w takiej formie został wypuszczony na nasz rynek

Pełnoprawny to on dopiero będzie, na chwile obecną masz Open Betę - dla niektórych widziana właśnie jako wersja Demo :)

A, no i branie więcej niż jednego mobka to gwarantowane palenie potków... zwłaszcza jak się gra np takim assassinem (nie grajcie tym gównem), dlatego gra w party jest prawie obowiązkowa, solo jest dla masochistów.

Dziwne... gram Sinem i jakoś zbieram po kilkanaście mobow, może nie wiesz jak sie gra Sinem ?

Znowu będą liczyć że ktoś na nowe itemki będzie wydawał kupe kasy żeby wbić do +20? 

Dziwne macie podejście, wbiłem dla testów daggera na +15 wydajać przy tym raptem 30 ellunow.i nie wydałem na to ani jednej złotówlo.

Do tego raczej nieliczni wbijają w tym momencie itemy na +20 ponieważ to sie nie opłaca. W miesiącu można darmowo zdobyć 250 Ellun+ te które są za jednorazowe achievementy jak wbicie 25 lvl czy ubranie całego setu heroicznego (100 Ellun). Na +20 powinno sie wbijac już ostatateczny set na tym 55 lvl czy 60 w zależności którego Capa dostaniemy na początku jak gra nie bedzie miała już statusu "Open Beta" a do tego czasu pewnie kilka set Ellun można będzie nazbierać.

Zgodzę się ze gra ma faktycznie potencjał, a czas pokaże czy faktycznie tak będzie czy okaże sie raczej rozczarowaniem. Osobiście wstrzymuje sie z ocena danego produktu ponieważ za mało jest dane na chwile obecną no i jest to nadal jak by nie było Open Beta gdzie nie wszystko działa prawidłowo.

Specjalnie sie zarejestrowałem zeby napisac tego posta i nikt nie wypominał ze jako "Gość" a i tak post widnieje bez mojego nicku....

Open Beta to zasłanianie się twórców przed krytyką. W momencie w którym bierzesz pieniądze za swój produkt, nie masz prawa nazywać go betą.