BLACK DESERT staje sie P2W zrobieni w KAKAO!

Greetings Adventurers,

Today we are writing you to provide insight into a new mechanic you can expect to see next week, following the normally scheduled maintenance. After detailed discussions with the Developers at Pearl Abyss, it has been decided that the Value Package, Outfits, Costumes and Pets will be made available via the Market Place. We, the Kakao Team, understand the impact of such a change and wish to provide as much information as possible, therefore we are explaining this change in advance to grant clarity.

We understand that this change will spark discussions, and have asked Pearl Abyss to share their thoughts behind this decision. Pearl Abyss considers in-game accessibility to Pearl Items necessary in Black Desert. Regardless of the region, there will always be players who, for whatever reason, do not get to experience all the features Black Desert offers, including Pearl Shop Items. Adding a mechanic that grants access to Pearl Shop items with in game currency will allow more players to enjoy such content. They are open to the community’s feedback and ask you to share your thoughts and concerns about this change.

We have communicated your feedback about such changes and your concern for players potentially being able to invest real money in order to gain an advantage, and in response Pearl Abyss has built limitation mechanics into the game. Players will be limited to selling five items from the Pearl Shop on the Market Place per week. This compromise will still provide in game accessibility but restrict how much can be gained via real money investment.

As we have stressed in the past, your feedback is paramount to us, and that is still true. We encourage you to share your thoughts on this change as Pearl Abyss has requested. However, we ask that you do so in a non-abusive but constructive manner. We will continue to communicate on your behalf, and thank you in advance for your efforts.

-The Kakao Team

To kolejny po ArcheAge i Skyforge tytuł, który mimo bardzo dobrze rokującego gameplayu jest zjadany przez pazerność wydawcy. Cieszyłem się, że gra trafi do nowego studia jednak w tym momencie po prostu odchodzę z gry. Ile można takie duszenie grosza znosić. Serio w danym momencie śmiem twierdzić, że tylko TESO ma głowę na karku jeśli o takie kwestie chodzi. Całą reszta to porażka.

Z jednej strony, to jest pay to win, ale z drugiej nie :D Jak komuś się nie chce czekać, to od następnego tygodnia Przedmioty z IS będzie można sprzedawać i kupować na ah

1. Gracze którzy mają w uj $$$ będą mogli kupować przedmioty w item shopie i sprzedawać je na marketplace

2. Gracze którzy mają w uj golda (A o gold w tej grze strasznie łatwo) będą mogli kupować przedmioty z item shop na marketplace, więc nawet grosza nie będą musieli wydać na skiny i inny szajs.


Każdy kij ma dwa końce :P

Mi taki system pasuje, bo sam ostatnio miałem 220kk i nie miałem co z tym zrobić. Ogólnie myśle, że przed nowym rokiem ta gra przejdzie na f2p. Zresztą zobaczymy jakie ceny będą na marketplace, bo na kr serwie pety kosztują UWAGA 15kk, a 15kk to 3h grindu, skindy bodajże po 65kk chodziły, więc strasznie tanio.

Wydaje mi się, że akurat możliwość sprzedawania itemów z IS skutkuje mniejszym P2W na dalszą metę, niż brak możliwości zakupu itemków z IS bez wydania $.

Wydaje mi się, że akurat możliwość sprzedawania itemów z IS skutkuje mniejszym P2W na dalszą metę, niż brak możliwości zakupu itemków z IS bez wydania $.

Dokładnie.

Ktoś gra 10h dziennie i grinduje? To dla niego taki system jest za***isty, bo zamiast wydawać euro, wyda golda na marketplace i kupi skiny/pety za golda.
Ktoś nie nadąża za no-life'ami? Zatankuje 50 euro, sprzeda skiny/pety/premkę na marketplace i będzie mieć golda na eq.


Jedynie uważam, że ta gra nie ma już argumentów na b2p. Otrzymamy system jaki jest kr i u ruskich, tylko że u nich gra jest f2p...
Wszystko zależy od tego,jak postrzega P2W. Dla mnie zmiana na +
Ogólnie po 3 letniej przygodzie z Runes of magic dla mnie mało gier jest p2w :D Bo tam był p2w w 100% :D

Wie ktos czy da sie zalapac na ten rosyjski serv ludkom z poza Rosji ( chodzi mi o ten platny serv chyba 4 dolce za miecha bez p2w)

Tym co mowia ze to nie p2w to powodzenia. Gimby beda sie cieszyc ze sobie kupia kotka czy konika w markecie a ten gosc co im bedzie opychal itemy bedze mial +20 weap i jechal ich w dupe ale fakt no p2w. Rozumiem jak by zniesli zanczenie eq cos jak w dragon nest w pvp czy b&S.

że co? broń +20? Co to chłopie bierzesz?

A lvl za tego kolesia który sella itemy w is kto wbije?

LOL a co ty myslisz ze teraz bedzie przyplyw nowych graczy? Gra przejdzie za 2 miechy na f2p i zostana koksy i nowe gimby do zarzynania... Co do lvl postaci nie badz pewny mozesz sie rozczarowac po valu pack i tym dzisijszym p2w nastepny krok to potki exp albo buy char max lvl . Rozumiem tobie to pasi bo grales od poczatku masz czas i kase juz odlozona spox ciesz sie ale 60 % populacji powiedz papa

@Calvex Nie wiem czy wiesz ale lvl nie ma duzego znaczenia tak naprawde . Byly robione testy na redicie wyniki pokazane na okolo 50 stron arkuszy . W tej grze na pierwszym miejscu jest Gear > Armor oraz ich + wplywaja na redukcje obrazen oraz evasion ( dp ma male znaczenie ) / Weapon i jego ukryte acc a pozniej lvl :) I tak naprawde wbicie na obenych bonusach 55 to kwestia 4-5 dni dla przecietnego gracza ( dla harcora 12-15 h+ o ile nie mniej) a roznica 3 lvl nie robi nic ( rowniez potwierdzono robiac testy na tak samo wygerowanych postaciach na roznych lvl ) . Z checia dal bym ci link do tego ale nie pamietam tytulu a niestety nie chce mi sie wertowac parudziesiecu stron redita bo to bylo jakies 2 miesiace temu ( kiedy jeszcze sam gralem ) . Ogolna zasada Gear > LvL > skill . Dla potwierdzenia tego pamietam ze ktos z gildi robil ustawke wygerowana 45 (set +15 ) vs 55 (set +5 do testow ) no i wyszlo ze 45 zabila 55 co nie powinno miec miejsca wogole jezeli lvl robil by roznice ( nie powinna wogole trafic kogos o 10 lvl roznicy a tu badumm 55 obrywala az milo a sama trafic nie mogla )

Witam

Szukam dobrego MMORPG Buy2Play w zamian za tę "grę"

Te działania nie mają jakiegoś dużego wpływu na grę bardziej to wyciąganie kasy od graczy jest męczące :( Najpierw były 3 Pety (obowiązkowo) później maksymalny udźwig, potem sloty w inventory, kolejny jest 4 pet, kostium na pvp i inne i teraz ten Value co miesiąc :D Lekka przesada gra fajna, fajnie mi się gra ale już zaczynam się męczyć kogo stać (typowego kowalskiego) aby wydawać 200 zł miesięcznie na grę i tak bez końca.

Ja pisałem jakiś czas temu, że ta gra przejdzie na f2p jeszcze przed nowym rokiem, bo co by nie mówić, ale kto miał przetestować grę, ten już dawno, to zrobił.

Ta gra w sumie od początku powinna być f2p + is jak u kr/rus, ale EU i NA do biednych nie należą, więc trzeba doić z hajs ile się da.

Te działania nie mają jakiegoś dużego wpływu na grę bardziej to wyciąganie kasy od graczy jest męczące  Najpierw były 3 Pety (obowiązkowo) później maksymalny udźwig, potem sloty w inventory, kolejny jest 4 pet, kostium na pvp i inne i teraz ten Value co miesiąc  Lekka przesada gra fajna, fajnie mi się gra ale już zaczynam się męczyć kogo stać (typowego kowalskiego) aby wydawać 200 zł miesięcznie na grę i tak bez końca.

Teraz bedziesz mogl to wszystko kupic za zdobyta kase w grze.

Pety ( dostalismy 3 za darmo ) , Value Pack jak kupiles pre-order dostales za darmo na 4 miesiace paktycznie. Stroj do exp dostales za darmo, i co jakis czas 7 dniowe dostajemy.

hmm jeżeli będzie można zarobić 1kkk miesięcznie przeciągając samą kartą kredytową to trochę słabo może to nie jest nie wiadomo ile ale na boss set +0 starczy kolejny miesiąc i masz kasę na enchant bez zabicia jednego moba -.-" jak dla mnie takie 2/10

Teraz bedziesz mogl to wszystko kupic za zdobyta kase w grze.

 

Pety ( dostalismy 3 za darmo ) , Value Pack jak kupiles pre-order dostales za darmo na 4 miesiace paktycznie. Stroj do exp dostales za darmo, i co jakis czas 7 dniowe dostajemy.

No fakt pety za darmo = dwa miesiące czekania i odbierania codziennie jakies itemku by po calym okresie otrzymac peta i okres miedzy jednym eventem a drugim wynosił rowniez dwa miesiace czyli od poczatku gry dopiero niedawno dorobiles sie drugiego peta. Trzeci pet dostajesz za bycie online albo za iles tam logowan czyli pierdyliard czasu. Value Pack na 4 miesiace tylko w przypadku wykupienia preordera za 400-500 zł pozdro :) Gra mi sie bardzo podoba ale zaczyna mnie irytowac ciagle plac plac plac.... Poza tym o ile dobrze pamietam ze spotkan to byla walka z Dauma o to by nie wprowadzali is z mozliwoscia wymiany go na walute w grze. Strasznie leca na kase i to widac a mnie juz powoli przestaje na to stac.

P.S

Dla osob wykupujacych podstawowa opcje gry dostajesz tylko jeden Value Pack

@Shinigami Nie zeby cos ale pisanie ze value pack na 4 miesiace + kostium za free jest mega nagieciem prawdy bo to sa itemy ktore dosatje sie tylko i wylacznie za najwyzsze preordery ( 300-400+ zl )a nie "standardowa" edycje. Co do tych "co jakis czas 7 dniowe " kostiumy tez .. iel takich kostiumow bylo ? od poczatku gry JEDEN faktycznie co jakis czas... I nie 3 pety za darmo a 2 ( jastrzab oraz pingwin ) Nie lieczego tego za chivka 5000h bo to zenada przy kompie wl z gra 24/7 dosatniesz go po 210 dniach .. Jak juz cos piszesz nie idealizuj bo to jest bardzooo duze naciaganie rzeczywistosci :) To tak jakby w statystyce wyciaganc z calego wykreu najwyzsza mozliwa wartos i uwazac ja za "srednia" . Sam swietnie sie bawilem w BDO ale po value packow powiezialem dosc.. Przeliczylem sobie ile zarabiam z vale packiem na cooking a ile bez wyszlo 300 % roznicy ... Nie da sie obecne grac bez VP jak chcesz cos robic na siegach . Gwozdz do trumny dodali teraz wymiana itemow z marketu za gold. Przyjdzie niemiec wrzuci na rynek 100 value packow i gg night vendor lub aukcja i wykupuje wszystkie sety bosowe i robi na +18... Niestety w tej grze masz golda = gear .

Stwierdzenie masz gold masz gear jest ok tylko nie w tym przypadku, jeśli zdobywasz tego golda samemu w grze to jest ok i to popieram ale niestety BDO już się do tego nie zalicza. @Shinigami tak jak wspomniał T4l4r bardzo to wszystko podkoloryzował i w rzeczywistości aby mieć to wszystko trzeba wydać dobrą pensje !

Sam mam teraz duży problem co z tym fantem zrobić, z jednej strony fajni ludzie z którymi można pograć a z drugiej duży znak zapytania co dodadzą za miesiąc.

A w najnowszym patchu do gry zawita nowa postać Credit Card Warrior; )

To kolejny po ArcheAge i Skyforge tytuł, który mimo bardzo dobrze rokującego gameplayu jest zjadany przez pazerność wydawcy. Cieszyłem się, że gra trafi do nowego studia jednak w tym momencie po prostu odchodzę z gry. Ile można takie duszenie grosza znosić. Serio w danym momencie śmiem twierdzić, że tylko TESO ma głowę na karku jeśli o takie kwestie chodzi. Całą reszta to porażka. 

Teso? Niby z jakiej racji? Lepsze jest gw2 pod tym względem - po podliczeniu wszystkich obecnych DLC wyjdzie ci jakby kupno 2 dodatkow do gw2. Dodatkowo w gw2 mozesz golda wymienic na gemy i za nie kupowac w IS np kostiumy. A w ESO tego niestety nie ma, wiec jesli chodzi o sklep to zdecydowanie korzystniej wypada gw2 :P