Czy Aion Umiera?

Witam, chciałem bym zacząć od tego iż w aiona gram od czasów Katalamu i mimo że je nam odebrano nadal jakoś dało się grać.

Pytanie do graczy jak sprawa wygląda w Aionie aktualnie czy aion upada ? co z 5.0 czy gracze zniechęcają się do gry ?

Proszę o wypowiedzenie się w paru zdaniach ponieważ strasznie mnie to męczy czy warto wrócić.

jest bardzo duzo graczy wszędzie da się spotkać grupy ludzi a po 5.0 będzie ich pewnie jeszcze więcej :)

jest bardzo duzo graczy wszędzie da się spotkać grupy ludzi a po 5.0 będzie ich pewnie jeszcze więcej 

Słyszałem że w 5.0 populacja graczy ma spać właśnie ponieważ zostanie zwiększony lv cap który bedzie się osiągać bardzo ciężko co za tym idzie nowe sety wiec gracze pvp zostaną wydymani ponieważ sety które robili pare lat stracą siłę.

"gracze pvp zostaną wydymani ponieważ sety które robili pare lat stracą siłę"

No tak, bo Aion to jedyna gra MMO w ktorej podnosza lv cap i wprowadzaja nowy sprzet. Gdyby juz nigdy nie wymienili eq, to wtedy dopiero ludzie zaczeliby odchodzic, bo po co grac, skoro zdobyles juz wszystko?

Zamiast sluchac glupot lepiej rusz glowa.

+ i tak pvp sety są w 5.3, nie 5.0, Co więcej te sety się niszczą po nieudanym ulepszeniu, więc koreańcy i tak chodzą w starych setach.

dziękuję za odpowiedzi wszystkim. Przekonaliście mnie wracam do aiona.

Dużo ludzi to to możesz spotkać grając na serwerze do początkujących. Jak chcesz grać na swoim serwerze, gdzie jest pvp, to do 50 lvla spotkasz pewnie 50 osób nie licząc wchodzenia do pandemonium.

10.08.2016 wychodzi patch z numerkiem 5.0 rookie serwer będzie do 65 lvl. To po pierwsze. Po drugie GameForge "rozluźnia" specjalnie na europejskich serwerach zasady dla graczy bez gold pack'a bedzie można teraz pisać na chacie bez ograniczeń itd. To też na plus według mnie. Poza tym i bez tego ostatnio dało się zauważyć spoory przyrost graczy. Myślę że po patchu będzie tylko lepiej.

Tylko przez jaki czas zachowa się wzrost populacji? Wszystko zależy od tego jak nadchodzący patch się przyjmie...

Ale przecież populacja naszego polskiego serwera barusa cały czas jest na tak wysokim poziomie że jako 1 z 2 serwerów europejskich nie musiał przechodzić łączenia serwerów?

Polski serwer Aiona od dawna trzyma stabilną liczbę graczy online więc mówić o śmierci Aiona jest zdecydowanie za wcześnie. Jak na swoje lata ta gra ma się lepiej niż nowsze twory, przykładem może być taki Wild Star. Dodatkowo nowy path zawsze przyciąga nowych graczy i pisanie, że "starzy wyjadacze" odejdą z powodu eq jest dla mnie dziwne. W końcu każdy normalny gracz chce by gra się rozwijała, a nie panowała stagnacja na serwerze. Nowy lv cap oznacza nową rywalizację, a to wielu kręci najbardziej.

Polski serwer Aiona od dawna trzyma stabilną liczbę graczy online więc mówić o śmierci Aiona jest zdecydowanie za wcześnie. Jak na swoje lata ta gra ma się lepiej niż nowsze twory, przykładem może być taki Wild Star. Dodatkowo nowy path zawsze przyciąga nowych graczy i pisanie, że "starzy wyjadacze" odejdą z powodu eq jest dla mnie dziwne. W końcu każdy normalny gracz chce by gra się rozwijała, a nie panowała stagnacja na serwerze.  Nowy lv cap oznacza nową rywalizację, a to wielu kręci najbardziej.

Dzięki za wypowiedz, przekonałem się do powrotu, grasz może jeszcze?

Dzięki za wypowiedz, przekonałem się do powrotu, grasz może jeszcze?

Nie gram, ale może wraz z nowym patchem zacznę od nowa grę.

Grałem w Aiona od wersji 2.8 aż do wersji 4.0. Później miałem półtora roku przerwy w graniu. Miesiąc temu wróciłem do Aiona, założyłem nowe konto, wbiłem w tydzień max level na Barusie, zobaczyłem obecny endgame i poznałem kilku ludzi, po czym gorzko zapłakałem i już nigdy więcej nie włączyłem Aiona. Przykro mi, ale Aion już nigdy nie powróci do czasów świetności. To co się teraz tam dzieje i w ogóle środowisko tych starych, zrzędzących wyjadaczy Aiona, to jest jakieś nieporozumienie. Miejscami czuć jeszcze stary, dobry klimat Aiona, ale wszechobecna zgnilizna przegryza się za mocno, żeby w to grać.

Grałem w Aiona od wersji 2.8 aż do wersji 4.0. Później miałem półtora roku przerwy w graniu. Miesiąc temu wróciłem do Aiona, założyłem nowe konto, wbiłem w tydzień max level na Barusie, zobaczyłem obecny endgame i poznałem kilku ludzi, po czym gorzko zapłakałem i już nigdy więcej nie włączyłem Aiona. Przykro mi, ale Aion już nigdy nie powróci do czasów świetności. To co się teraz tam dzieje i w ogóle środowisko tych starych, zrzędzących wyjadaczy Aiona, to jest jakieś nieporozumienie. Miejscami czuć jeszcze stary, dobry klimat Aiona, ale wszechobecna zgnilizna przegryza się za mocno, żeby w to grać.

nie wiem jakich ty ludzi spotykałeś (a może jesteś sam takim zgryźliwym tetrykiem , że nie potrafisz z innymi nawiązać kontaktu), ja w Aionie na Barusie mam kilkadziesiąt znajomych, fajnych ludzi z którymi chętnie zawsze pogadam na różnych TS-ach (przez kilka lat ludzie porozbiegali się po róznych legionach), pewnie , że spotkasz zawsze jakiegoś buraka (jak to w życiu), ale płakać z tego powodu i skreślać jedną z najlepszych gier ostatniej dekady to dla mnie dziecinada

nie wiem jakich ty ludzi spotykałeś (a może jesteś sam takim zgryźliwym tetrykiem , że nie potrafisz z innymi nawiązać kontaktu) (...) ale płakać z tego powodu i skreślać jedną z najlepszych gier ostatniej dekady to dla mnie dziecinada

Właśnie takich ludzi jak Ty, nie znasz mnie, a już stawiasz w negatywnym świetle. To ja już wolę gimbusa, który wyzywa moją matkę, bo to przynajmniej jest śmieszne.

Jeśli dla ciebie śmieszne jest wyzywanie twojej matki to wyrwigłaz ma 100% racji : )

Sam fakt tego że tutaj zaczynacie sobie docinać z powodu Aiona, to już może świadczyć o tym kto tam gra ;) A tak poważnie, to Aion był dobry do 4.0, teraz to już nie ta sama gra nie ci sami ludzie. Szkoda bo była naprawdę świetną grą.

Sam fakt tego że tutaj zaczynacie sobie docinać z powodu Aiona, to już może świadczyć o tym kto tam gra  A tak poważnie, to Aion był dobry do 4.0, teraz to już nie ta sama gra nie ci sami ludzie. Szkoda bo była naprawdę świetną grą.

Dokładnie, postawiłbym Tobie piwo za tę wypowiedź!

Panowie wyżej muszą siać ferment nawet na forum. Nauczyłem się nie kontynuować takich dyskusji.

Ludzie nie wiedzą co piszą. Owszem, wiele 'starych wyjadaczy' aiona, zrezygnowało z gry po prowadzeniu patcha 4.0, ale na ich miejsce wstąpiło jeszcze raz tyle nowych graczy. Z czasem zaczęli się wykruszać, ale została całkiem ładne community. Nie spotkałem się jeszcze z sypaniem wulgaryzmów, czy wyzwiskami. Dodatkowo, co kawałek widać jakiś graczy, zarówno tych biegających w grupie, jak i samotnie. Oczywiście, nie jest to taka pokaźna ilość, jaka miała miejsce świeżo po przejściu gry na f2p, ale nadal całkiem spora... Gra jak najbardziej warta uwagi. Na koniec dodam, że popieram zdanie jednego z użytkowników, który wypowiadał się wcześniej; gra po nowym patchu, 5.0, odżyje i na nowo przyciągnie rzeszę wiernych fanów i zagubionych żółtodziobów, jak miało to miejsce zawsze, po wydaniu przełomowych patchów.