Adblock

w sumie to ja wchodzę tylko dla komentarzy pod newsami ;>

"Ludzie mają adblocka, więc implementujemy upierdliwe reklamy" -> "Na stronie są upierdliwe reklamy, jak możecie i wy się dziwicie, że mamy adblocka, gdyby nie to, to byśmy nie mieli adblocka"

Portal zły, forum złe, redaktorzy źli, moderacja zła, administratorzy dobrzy, videomakerzy źli, reklamy złe, banery złe, kolory złe, silnik zły, wygląd zły, regulamin zły, konkursy złe, newsy złe, punkty złe. Niektórym naprawdę się nie dogodzi z takimi kijami w d*pie bo wszystko złe a dalej przychodzę. 

trochę literówek Ci się wkradło, ale już naprawiłem :mikolaj:

mimo tego, że odkąd zarabiam, to nie piracę praktycznie niczego, ba, kupuję nawet gry, które kiedyś spiraciłem, a w które i tak już nigdy nie zagram, tak rozumiem adblockerów, bo i sam go używam. Z reguły na wszystkich stronach poza tymi, które odwiedzam bardzo regularnie. Od zawsze, nawet kiedy prowadziłem własne serwisy, wychodziłem z założenia, że content powinien się bronić sam i dużo chętniej zobaczyłbym na każdej stronie duży przycisk dotacyjny, aniżeli 20 mniejszych banerów porozrzucanych we wszystkich lukach jakie przezorny webdesigner postanowił pozostawić. Rozumiem, że reklamy są inwazyjne, niekiedy irytujące i tak dalej, ale spójrzmy prawdzie w oczy - dostajecie content za darmo. Możecie na niego narzekać, jednak decydujecie się do niego wracać. To tutaj czytacie najnowsze informacje o grach, które lubicie. Tutaj prowadzicie rozmowy podbite większą lub mniejszą dozą kultury, ale wszystko to, co was tu trzyma jest całkowicie za darmo i mimo tego wszystkiego nadal macie czelność płakać, że nie możecie z siebie dawać mniej niż nic. Bo spójrzmy prawdzie w oczy, niepatrzenie na reklamy, które decydujecie się zostawić włączone to nic. Narzekanie na to, że nie można na nie nawet nie patrzeć to już szczyt chytrości i zwykłego chamstwa. Nie walczycie dzięki temu z systemem, nie pokazujecie światu waszego sprzeciwu wobec kapitalizmu, tylko rzygacie na content, który z jakiegoś powodu uważacie, że należy wam się za mniej niż darmo. W ramach żartu dodałbym wszystkim krzykaczom rangę "chytra baba z radomia", ale całkiem szczerze - szkoda mi choćby sekundy więcej niż już poświęciłem na osoby tak bezczelnie roszczeniowe i pretensjonalne. Szkoda, że nie każdy w życiu ma jakiekolwiek ambicje, bo stworzenie czegokolwiek wartościowego zazwyczaj tę chorobę wieku dziecięcego, jakoby wszystko się odgórnie należało, leczy.

Widzę że dyskusja zeszła na dziwne tory - moim zdaniem informacja o prośbie o wyłączenie adblocka jest dosyć inwazyjna. Chodzi o to, że na kilku stronach które odwiedzam kiedyś też się pojawił taki komunikat, jednak był on niewielki i była to zwykła prośba. Jako, że adblocka mam zawsze włączonego więc nawet się nad tym faktem nie zastanawiałem, że blokuje w jakiś sposób zarobki i po prostu go wyłączałem. A tutaj jest to wielki czerwony prostokąt który uniemożliwia korzystanie z serwisu.

@PlainLazy
Dziękuję za wyjaśnienie, problem rozwiązany dodaniem czerwonego prostokąta do AdBlocka.
Stronę można prównać do gry, MMORPG.ORG.PL to teraz takie F2P P2W, możesz przeglądać za darmo, ale w sumie to jesteś totalnym zerem jak to robisz, ty roszczeniowy gimbusie, bo przecież Wielki czerwony prostokąt uniemożliwia Ci korzystanie z serwisu.
Przejdźcie na model P2P, wprowadźcie miesięczny abonament, wyrzućcie reklamy i będzie po problemie :)

trochę literówek Ci się wkradło, ale już naprawiłem 

Nice bait m8 :4head:

Dodajcie opcje P2P, że po zalogowaniu się i uiszczeniu opłaty (~15 złoty - cena miesięcznika np. CD-Action) wywala reklamy. Chociaż te 15 ziko na miesiąc patrząc czasami na jakość tego wszystkiego by było troche za dużo. Dyche bym wam jeszcze dał.

Właśnie nadszedł ten moment, w którym nie wiem czy rozmawiam z trollem czy serio nie jesteś w stanie tego pojąć. Tak czy inaczej, nadal istnieje przecież obejście twojego problemu, więc dodawaj kolejne popupy do wyjątków, głowa do góry i dalej, pokaż wszystkim, że świat należy do ciebie :kappa:

Tylko, że nawet tego czerwonego prostokąta nie się dodać do filtra na firefoxie... Bo nie wychwytuje go jako obrazka.

Tylko, że nawet tego czerwonego prostokąta nie się dodać do filtra na firefoxie... Bo nie wychwytuje go jako obrazka.

To zainstaluj normalną przeglądarkę :D

Tylko, że nawet tego czerwonego prostokąta nie się dodać do filtra na firefoxie... Bo nie wychwytuje go jako obrazka.
To zainstaluj normalną przeglądarkę 

Dokładnie. Polecam Google Ultron. Ma specjalnego ADBlocka Plus w wersji 2.1.37 świetnie działa.

Chyba nie masz na myśli chrome'a? Tego pochłaniacza światów i wielkiej czeliści RAM'owej.

A teraz pytanie, jak to zablokować na Firefoxie?

@PlainLazy
Pomysł z przejściem na abonament był na serio, a powiem Ci, że nawet podniósłby się poziom wypowiedzi komentujących :D

@PlainLazy
Pomysł z przejściem na abonament był na serio, a powiem Ci, że nawet podniósłby się poziom wypowiedzi komentujących 

Chyba Ci popsuje zabawe, ale organy odpowiedzialne za portal i forum to dwie różne sprawy. PlainLazy nie ma tam mocy.

@Samuraj13 Pewnie, że tak, przynajmniej byś nie wchodził na forum.

@Civil
To wiem, ale pomysł można podsunąć władzom serwisu, a @PlainLazy ma chyba najlepszy z nimi kontakt :D

@Civil
To wiem, ale pomysł można podsunąć władzom serwisu, a @PlainLazy ma chyba najlepszy z nimi kontakt 

To byłby szczyt wszystkiego :D

Za taką perfidność, uBlocka będę miał tu zawsze włączonego.

OOOoooOOo WEŹ NIE STRASZ! Tak jakbyś do tej pory kiedykolwiek go wyłączał.

Śmiechu warte.

OOOoooOOo WEŹ NIE STRASZ! Tak jakbyś do tej pory kiedykolwiek go wyłączał.
Śmiechu warte.

Ciesze się, że umiliłem Ci wieczór :D

Szkoda, że nie było informacji wcześniej, że pojawi się anty-adblock. Kupiłbym jakiś popcorn w przygotowaniu na tę gównoburzę :(