Wow- niechec ludzi

przykro mi  ze nie wiesz co to sarkazm i nie bede z toba dyskutowal w tym temacie bo argumenty podalem w 1 poscie . tak , ze jak chcesz  sie przkomazac to z kim innym , no  dzieckiem przed 30 jestem  Oba posty do kosza= o ile mozna prosic.

Szczęśliwie to nie Twoja decyzja co jest dyskusją a co nie. Jak nie umiesz pogodzić się z tym że ludzie mogą mieć odmienne zdanie, to nie prowokuj dyskusji.

A co do WoWa, to dla mnie sama formuła "szybko wbij max level i ciśnij te same 5 instancji i rajdów" się znudził. WoW skopiował co najlepsze z Everquesta i Ultimy i był najlepszym MMO przez wiele lat, ale jego czas się powoli kończy.

Tak wiec zaczalem grac osttanio w wowa  , zawsze bylem jego przeciwnikiem sam nie wiem czemu ???.Okazuje sie jednak ze wow to najlepszy mmo w jaki gralem do tej pory....a gralem w wiekszosc popularnych mmo od kilkunastu lat. Ma w sobie wszystko czego kto zachce. Dziesiatki instancji , raidow , open  pvp , areny pvp battlegroundy ...otwarty ogromny naprawde ogromny swiat z , ktorym zaden mmo nie moze sie porownac. Kazdy antyfan wowa napisze wow dzieci wowa i tak dalej ale w wiekszosci to starsze osoby....w zgranych grupach rajdujace razem. Innym wydaje sie ze lvl w wowie wbija sie w 2 dni maxa jak to pisza na portalach ...a to bajka poprostu zwykla bajka tak lvle wbijaja mega doswiadczeni gracze z ogromna pomoca innych i boostami. Sam wbijam teraz lvl i od 4 dni praktycznie non stop grajac mam zaledwie 75lvl a gdzie jeszcze do 110...  Tak ze samego lvlowania dla zwyklej osoby to tygodnie lub miesiace . Aion TERA  czy inny mmo moze tylko  pomazyc o takiej ilosci questow  , lokacji , miast , instancji. Co do samych miast nie widzialem nigdzie tak ogromnych rozbudowanych miast jak tutaj. w Wiekszosci to 10 korytarzy pozawijanych i koniec  - tutaj ciezko mi sie odnalezc w miastach.  Druga sprawa to farma golda , ktora w innych grach stawia albo n craft albo na insty ew grind....tutaj mamy do wyboru czy bedzie grindowa , crafcic , bawic sie w zbieranie surowcow , robic solo raidy insty czy co nam sie zapragnie :)Sory line ? napewno ogromna i wielka dla osob czytajacych fabule gry. Tak wiec zachecam kazdego przeciwnika tej pieknej gry aby sprobowal tak jak i ja a zostaniem tam na dlugo.  Owszem trzeba wydac 20 zl na battlechest a pozniej 120 na legion ale to na tyle. ew miesiac abonamentu . Pozniej gramy za free farmiac kase....i kupujac tokeny za golda. Jezeli ktos zechce zapraszam na  serevr Defias po stronie HORDY.

Gosciu to nie sa bajki i nie potrzba zadnej pomocy zadnych bostow..Osobiscie znam metode gdzie w 10-15h wbijam 3x90lvl .Nie pisz takich bzdur bo dopiero zaczynasz swoja przygode z bezpardonowym KRÓLEM mmorpg.Mozliwe,ze da sie to zrobic jeszcze szybciej..A z wspomnianymi przez ciebie bostami 3x90lvl to okolo 3-4h gry..Zapewniam,ze sie da;)

Myslisz,ze to niemozliwe?Pewnie zarobienie 1-2kk G w 30 dni tez jest niemozliwe?W pierwsze 30 dni na pewno tyle nie zarobisz to dla "doświadczonych" graczy:)Są jednak metody które pozwalają zarobić w ciągu pierwszych 30 dni okolo 100k (jednak nie polecam wydawac pierwszej kaski na token,lepiej zainwestowac.W co?To zalezy od servera i AH oczywiscie;)Co innego pierwsze 30-60 dni tutaj mozemy juz zarobic okolo 500kg.Pozdrawiam!

@Bladek no ładnie teraz niby my oczekujemy życia od mmo dla wyjaśnienia ja tego nie oczekuje od żadnej gry w ogóle jak widzę fotorealistyczną grę to mi się już odechciewa grać bo dla mnie właśnie największą frajdą jest to że gra jest wymyślona, świat magiczny kolorowy itp. wiec twój argument bye bye.

Kolejna sprawa napisałeś to tak jakby tylko w WoW były raidy, dużo contentu itp. przykro mi ale tak nie jest, WoW ma to do siebie że brak tam skalowania poziomy (dopiero w legionie zastosowany na wyspie) więc stary content jest przez to słabszy bo dungeon wyczyścisz w 2-3 minuty...ba na upartego jesteś w stanie zrobić ludziom powerlvl na dungeonach...i później masz osoby które nie ogarniają swoich klas...

Co do contentu wiesz gra która ma 10 lat jednak będzie miała go bardzo dużo jakby nie było legion to już 6 dodatek wiec ciężko niektórym grą posiadać tyle conentu ale tak jak pisałem powyżej i co z tego jak go się później maks postacią robi szybko albo pomija w ogóle bo brak potrzeby go robić i tutaj znowu podam przykład FF bo wprowadzili tam bardzo ciekawe rozwiązanie taki quest z książka którą się uzupełnia poprzez wykonywanie właśnie starego contentu typu dungeon, trial(taka walka z bossem) czy raidu a po ukończeniu dostaje się odpowiednio nagrody...ten quest odnawia się co tydzień a zadania w nim są losowe, a nagrody warte uwagi.

No i teraz największy twój argument ze wypowiadają się osoby które mają mało postów na forum dla wtajemniczenia cie liczba postów nie oznacza jakości...ja jestem zarejestrowany na tym forum prawie rok po tobie i mam 509 postów a powodowane jest to tym ze nie wypowiadam się wszędzie tylko tam gdzie naprawdę uważam ze warto...jakbym chciał to mógłbym mieć i więcej niż ty postów ale po co? Co mam później puszyć się jak paw że ja mam dużo postów a inna osoba nie :P

napisalem to 2 osob marudzacych na temat w co chca grac...ale juz kazdy wzial to do siebie i rage quit :DDO zamkniecia nie widze sensu prowadzenia dyskusji z osobami , ktore za wszelka cene musza negowac .

Pomijając że na portalu wszystko co na abonament to złe i jeszcze zaczepki gówniarza 19 letniego którego nie stać na grę za 200zł Avatar111pl

A tak serio - tak cię to boli? To graj w gry single player. Uroki multi - masz ludzi i taborety. A odnosnie tego czy wiecej taboretów mamy w paladins czy OW to stwierdzam, że w OW (ot np dzieci bogatych rodzicow wychodzacych z przekonania ze wszystko im sie nalezy)

, i u nas już taka moda że wszystko co na abonament B2P to gówno chociaż gracz w to nie grał. Ale ciul gra to gówno bo trzeba abonament to zło i niegodziwość po co grać w coś za co trzeba płacić. Sam mam 36 lat i wiem o mmorpg więcej niż nie jeden z was przechodziłem przez Ultimę po dzisiejsze nowości f2p, powiem tak w f2p grać nie zamierzam poziom jest tam straszny. A zresztą co ja tutaj piszę wszyscy piszą że mmorpg.org.pl to portal dla gówniarzy którzy hejtuą wszystko co jest B2P, a wywyższają wszystko co jest F2P.

Masz troche racji...jednak sam nie bede gral w gry w , ktorych nie ma mozliwosci kupienia abonamentu w grze za golda bo wybacz ale za gre nie zamierzam placic abonamentu chyba ze bedzie to abonament czasowy - tyle ile gram tyle go ubywa.. Dam Ci piekny przyklad za telefon place 100zl abonamentu co miesiac i kosrzystam z niego non stop wiec wiem za co place...placenie abonamentu za gre w , ktora zagram 4 razy w miesiaca mija sie z celem :) Tak samo jak abonament za tv i internet rachunki za prad itp...tylko ze tu placisz tyle ile zuzyjesz :) Dlatego gry P2P bez mozliwosci zarobienia na abonament w grze sa poprostu do wyludzania pieniedzy :) glupi przyklad 100k x 50zl = 5mln zlotych miesiecznie ;] sam zadaj sobie pytanie ile wydaja na utrzymanie paru serverow i garstki pracownikow ktora nabierzaco zajmuje sie gra...... nawet jezeli jest to milion miesiecznie co jest raczej irracjonalne...do kieszeni wkladaja 4mln zlotych miesiecznie...+ parenasicie/dziesiat milionow z pudelek :) Dlatego placenie abonamentu za cos w co zagram 4 dni w miesiacu jest chore , zwykle nabijanie portfeli firmom jest dla mnie niedorzeczne :) To tak jak bys mial placic za prad co miesiac 100 zl a zuzywal 10 ;) Oczywiscie zaraz ktos powie place abonament za telefon ale nie zuzywam go calego hah- kup sobie doladowanie 10 zl i zrezygnuj z abonamentu :)Gdyby abonament byl czasowy prawdopodobnie malo kto gral by w gry f2p bo nie mialo by to sensu jezeli za 50 zl mielibysmy kilka miesiecy gry .wykupywanie czasu gry to jest rozwiazanie , jednak zaraz znajda sie hejterzy , ktorzy napisza nie masz nie graj ha mam ale nie bede placicl abonamentu bo nie chce zwyczajnie nabijac portfela firmom , ktore zarabiaja miliony na naiwnosci...to tak jak bys kupowal bf czy inna gre i placicl abonament bo chcesz w nia grac:> Halo platne sa jedynie dodatki a czas gry jest darmowy tak wiec dziwne ze FPSY potrafia zyc za same dodatki a mmo nie :o dziwne prawda? Jednak czas p2p juz przemija na cale szczescie zostalo juz tylko kilka takich gier ;)predzej czy pozniej przejda w forme b2p + platne dodatki lub abonament , ktory mozna kupic wgrze za golda :) Dobry przyklad - wow abonament + platne dodatki mozliwosc wykupienia abonamentu w grze. , SWTOR f2p - platne dodatki , to samo TESO f2p platne dodatki , ESO f2p platne dodatki . Sami widzicie...ze abonament miesieczny to poprostu wylaudzanie kasy i zarabianie milionow na naiwnosci graczy , ktorzy mysla , ze bez abonamentu dana gra by sie nie utrzymala. Za same paltne dodatki izarbiaja dziesiatki milionow jak nie setki...... Poslucham teraz jakiegos sensownego komentarza (byle nie byl to - za cos musza zyc - juz napisalem za co zyja i ile z tego maja) ;]

I mowa tu o p2p bez mozliwosci zarabiania na abonament w grze .

Siemka!

Mi to się ogólnie wydaje, że ludzie hejtują WOWa przede wszystkim dlatego, że ich na niego nie stać :D Ja osobiście zainstalowałem go nie raz, ale jakoś mnie nie porwał. Może dlatego, że trochę czułem się zasypany tym olbrzymim contentem i nie miałem z kim grać. Tak dla porównania w ROMa grałem przez 1,5 roku bez przerwy, chociaż gra jest podobna. Tam jednak miałem znajomych i pewnie to mnie na dłuższą metę trzymało. WOW niewątpliwie jest totalnym prekursorem tego rodzaju gier, które po jego sukcesie zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Nie rozumiem tylko za bardzo hejtu na grę. Nie chcę- nie gram, ale po co wylewać żale i zniechęcać innych? Nie mam pojęcia :D

napisalem to 2 osob marudzacych na temat  w co chca grac...ale juz kazdy wzial to do siebie i rage quit DO zamkniecia nie widze sensu prowadzenia dyskusji z osobami , ktore za wszelka cene musza negowac .

hehe "muszą negować" co negować jak napisałeś grasz od 5 dni ja gram od prawie 10 lat wiec lepiej chyba wiem jak teraz wygląda sytuacja w grze i podaje konkretne przykłady co jest nie tak itp. (a zamkniecie tematu chcesz bo myślałeś pewnie ze wszyscy cie poprą a tutaj jednak ludzie widza ze WoW nie jest już aż taki piękny jak był)

Czyli ogólnie jakby nie było tokena to byś nie grał no to zarąbiście ci się gra musi podobać typowe podejście polaka trzeba płaci to beee nie trzeba to jest super i ekstra klasa.

To teraz wytłumaczenie WoW podstawka płatna, dodatki płatne, token który jest ale zawsze może się okazać ze zostanie zlikwidowany na razie jest ok bo jest sporo osób które gra i kupuje normalnie abonament bo woli wydać golda na coś innego albo kupują token by go sprzedać za golda w grze(blizzard - legalny gold seller ^^)

@Sapphirehs to nie jest hejt bezpodstawny czy zniechęcający po prostu jak ja czytam ze gra niby nie ma problemów to mnie śmieszy takie podejście gra jak każda inna ma swoje problemy i błędy co było widać w WOD i koniec Pandarii aktualnie idzie znowu w dobrym kierunku i oby szla tak dalej. Tak jak pisałem wcześniej gram w obie gry i jakby mi się nie podobało to bym nie grał ale jednak trzeba subiektywnie opisać grę ze nie jest jednak bez skazy

hehe "muszą negować" co negować jak napisałeś grasz od 5 dni ja gram od prawie 10 lat wiec lepiej chyba wiem jak teraz wygląda sytuacja w grze i podaje konkretne przykłady co jest nie tak itp. (a zamkniecie tematu chcesz bo myślałeś pewnie ze wszyscy cie poprą a tutaj jednak ludzie widza ze WoW nie jest już aż taki piękny jak był)

 

Czyli ogólnie jakby nie było tokena to byś nie grał no to zarąbiście ci się gra musi podobać typowe podejście polaka trzeba płaci to beee nie trzeba to jest super i ekstra klasa.

 

To teraz wytłumaczenie WoW podstawka płatna, dodatki płatne, token który jest ale zawsze może się okazać ze zostanie zlikwidowany na razie jest ok bo jest sporo osób które gra i kupuje normalnie abonament bo woli wydać golda na coś innego albo kupują token by go sprzedać za golda w grze(blizzard - legalny gold seller ^^)

 

@Sapphirehs to nie jest hejt bezpodstawny czy zniechęcający po prostu jak ja czytam ze gra niby nie ma problemów to mnie śmieszy takie podejście gra jak każda inna ma swoje problemy i błędy co było widać w WOD i koniec Pandarii aktualnie idzie znowu w dobrym kierunku i oby szla tak dalej. Tak jak pisałem wcześniej gram w obie gry i jakby mi się nie podobało to bym nie grał ale jednak trzeba subiektywnie opisać grę ze nie jest jednak bez skazy

mozesz czytac cale posty a nie podawac wybrane slowa i linijki :) ? Wyraznie napisalem ze wow ma wady jak kazda inna gra ;] tak wiec nie wiem z czym do mnie pijesz :) Napisalem wylacznie moje zdanie po zapoznaniu sie z gra.

PS. temat chce by byl zamkniety bo coraz wiecej hejterow tej gry tutaj pisze i robi sie poprostu pyskowka a nie normalna dyskusja. Nigdzie nie pisze , ze wow jest najlepszy ani ze kazdy ma tak uwarzac...powatrzam to kolejny raz nie wybieraj linijek z kontekstu .

Dużo kombinacji w starych dodatkach, to iluzja. Większość i tak jechała na najbardziej opłacalnym buildzie, bo po prostu był najlepszy. Teraz są talenty PvP i wydaje mi się, że dają większe pole do popisu. Na arenach niektóre talenty będą lepsze na inne klasy, a na inne trzeba zmienić, bo lepiej sprawdzi się co innego. Open PvP znowu żyje. Już wiele razy wybierałem się zabijać ludzi atakujących moich znajomych. Jesli chodzi o balans, to z tego co czytałem na forach, Legion jest najlepiej zrobiony, jeśli chodzi o balans w PvP. Wiadomo, że wciąż są spece lepsze od innych. Jednak nie ma już takich różnic. Co do kampienia pod instancją dalej tak jest. Ostatnio z gildią czekaliśmy na wejście pod Emerald Nightmare. Nagle zaczęła wychodzić jakaś gildia hordy po skończonym runie. Zabijaliśmy ich wszystkich po kolei.

Szczęśliwie to nie Twoja decyzja co jest dyskusją a co nie. Jak nie umiesz pogodzić się z tym że ludzie mogą mieć odmienne zdanie, to nie prowokuj dyskusji.

 

A co do WoWa, to dla mnie sama formuła "szybko wbij max level i ciśnij te same 5 instancji i rajdów" się znudził. WoW skopiował co najlepsze z Everquesta i Ultimy i był najlepszym MMO przez wiele lat, ale jego czas się powoli kończy.

Jego czas to się dopiero zacznie jak za 10 lat przejdą na F2P i przygarną 20 mln graczy

@blaumro dokładnie, akurat open PVP na Legionie jest bardzo dobre, ile to już razy były runy grupą ludzi na Orgrimmar/stormwind i wybijanie tam graczy, coś wspaniałego,

Cześć, dzięki temu postowi zacząłem grać w WOWa- to było już któreś podejście na przestrzeni lat. Tym razem mnie pochłonęło :)

W jeden dzień wbiłem 20lvl, grałem na trialu.Teraz czas na zakup gry.

Gra ma tyle dodatków, że nie mogę się połapać...

Czy moglibyście dać mi linka co konkretnie mam kupić? Które dodatki - chcę aby gra była aktualna ( może być na priv, jeśli nie można wklejać linków).

Dodatkowo byłbym wdzięczny za wskazówki dla nowicjusza co do wyboru postaci/klasy. Może jest deficyt na jakąś klasę w grze? Chociaż granie supportem chyba mnie nie rajcuje.

Dlaczego klasy demon hunter & death knight są wyjątkowe? ( nie można ich wybrac w trialu)

Kup sobie battlechesta za 20 zl na allegro. Dostaniesz wszystkie dodatki oprócz legionu +30 dni gry ulepsz sobie konto i możesz cisnąc od miejsca gdzie skończyłeś triala.

DK i DH to Hero Class. Takie wyjątkowe mają być. Żeby zrobić DK musisz mieć Wotlka, a DH musisz kupić Legion i wbić jakąś inną postacią 70 lvl. Żeby mieć aktualną grę musisz kupić Battlechest, który ma wszystkie dodatki poza Legionem. Ten jest najnowszy i trzeba osobno kupić. Jeśli chcesz grać kimś wyjątkowym, to aktualnie rzadko spotykany jest Monk Brewmaster (tank). Nie jest łatwy do ogarnięcia, ale jak już umiesz nim grać, to naprawdę ładnie idzie. Jeśli chodzi o przydatne strony to zaglądaj na wowhead.com, mmo-champion.com. Icy-veins.com też może być. Dodatkowo zaglądaj na polski fansite wowa - wowcenter.pl. Tam jakby co to zawsze możesz się w ojczystym języku o coś podpytać.

Szczęśliwie to nie Twoja decyzja co jest dyskusją a co nie. Jak nie umiesz pogodzić się z tym że ludzie mogą mieć odmienne zdanie, to nie prowokuj dyskusji.

 

A co do WoWa, to dla mnie sama formuła "szybko wbij max level i ciśnij te same 5 instancji i rajdów" się znudził. WoW skopiował co najlepsze z Everquesta i Ultimy i był najlepszym MMO przez wiele lat, ale jego czas się powoli kończy.

Po czym twierdzisz, że jego czas się kończy?

Sukcesie Legionu?

Spadku populacji reszty MMO (w przeciwieństwie do WoWa)?

Serio, za tym kryją się jakieś dane, jakieś tematy na forach/reddicie, czy rzucasz sobie na ślepo "WoW umiera" i liczysz na lajki osób, które po prostu WoWa nienawidzą?

Wszyscy znają już te bzdety. " WoW się kończy" bo Legion jest najlepszym dodatkiem w histori, "WoW się kończy" bo liczba subskrybentów to TYLKO 10 mln, WoW się kończy bo tak....

Prawda jest jednak bardzo brutalna dla tych których nie stać na abonament, dorośniecie, wychowacie dzieci które będą was błagać na abonament do WoWa bo król MMO ma się wyśmienicie

Witam,

Miałem właśnie założyc podobny watek, a tu sie okazuje ze jest w pierwszej lini. Troche juz wygasl, ale mam nadzieje ze ktoś jeszcze zechce poruszyc temat. Mianowicie mam mieszane odczucia co do wowa, kiedy mialem jedno podejscie przy woltk wylevelowalem bodajze dwie postacie i skonczylem, obecnie i mnie dosiegl hype na legion i chcialem ponowo sprobowac; odkryc co jest tak wyjatkowego w tejze grze, jako ze tyle posiada subskrynentow. W skrocie jeszcze opisze w co gralem i jakie mam doswiadczenia : zaczynalem z takimi produkcjami jak, muonline (bodajze calkowicie pierwsze mmo czasy szczyla) potem przewinal sie kalonline ktory przypadl mi bardzo klimatem i otarlem sie o knight online wiecej z tamtego okresu nie pamietam, tym produkcjom poswiecilem troche czasu, ominelo mnie L2 (czego zaluje bo dzis szukalem wlasnie takiej formuly jaka posiadala ta gra ale nie zabardzo udalo mi sie odnalezc takowej) bylo dlugo dlugo nic i sentymentalnie wrocilem do gier jakies 4 lata temu, poprzez LoLa, a potem poswiecilem rok czasu na Black Desert. Po krotce; wpadl mi bardzo na poczatku w gust, szukalem grindownika bo pozostal mi sentyment do moich starych gier, swietna grafika, drugoplanowa rola questow, i dosc rozbudowany system pvp (otwarty pvp, arena, wojny o male wezly, no i wojny o zamek) w momencie kiedy zdobylem najlepszy dostepny gear, przetestowalem najlepsze bronie na 3 klasach wylevelowalem do poziomu 59,58,57 czar prysl. Dopadly mnie obiekcje ktore towarzyszyly mi na samym poczatku - "coz oni zrobili z systemem gearu, dostepne kilka typow armorow na palcach u reki mozna policzyc, kazdy mozna osiagnac w early game a tak naprawde licza sie max dwa w wiekszosci przypadkow no i jeden set end game okropnie trudny do zdobycia , przynajmniej w pierwszej fazie gry teraz nieco latwiej a pozatym nie czuje sie progresu wizualnego przebierajac od najgorszych po najlepszy rozumiem moze dzieki temu gra jest troche mniej p2w bo sprzedaja sie kostiumy ale chociaz zeby byla jakas alternatywa aby w malym stopniu odczuc zmiane wizualnie, w mojej ocenie gear black desert 3/10, i to czego nie wiedzialem na poczatku czyli end game pve, fajnie dodaja nowy kontent w tym wypadku mam na mysli owa pustynie a na pustyni pustynia nikt nie farmi tam bo sie nie oplaca zaczeli troche dodawac itemkow przed moim odejsciem do dropa ale i tak wiekszosc jeszcze preferowala stary kontent "piratow" przynajmniej na chwile obecne mam odruch wymiotny jak pomysle o bd i nie chce wracac pve oceniam na 5/10 w tym ze 3 pkt za sama mechanike walki ;p. Ktos powie no ale masz to co w starych mmo w troche nowszej formie a ja odpowiem no nie dokonca, w duzej mierze ze jest sporo zle przemyslanych konstrukcji i pve wkoncu przestaje jarac, a nie oszukujmy sie pvp to taka marchewka nagroda za prace wlozona w pve przynajmniej ja szukam takiej formuly, wiec pve jest to lwia czesc czasu na tego typu mmo ktora koniec koncow wypada miernie. Moglbym duzo pisac bo gralem od ruskiego serwera ale chce przejsc do wowa.

(jakby sie komus nie chcialo czytac wprowadzenia to czesc ktora mnie glownie nurtuje)

No i sobie pomyslalem no dobra to teraz mi potrzeba naprawde dobrego pve, moze sie przelamie i sprawdze gre z level capem troche otarlem sie o eso ale nie dokonca sie wczulem doszedlem chyba do 150 poziomu tych poziomow po capie i odinstalowalem wiem ze zbeszczescilem troche gre bo glownie grindowalem (jednak zostaje to we krwi :P) no ale w przypadku eso byla gdzies ta wisienka na horyzoncie w postaci ciekawie zapowiadajacego sie pvp mimo ze swiat mnie nie wciagnal na dluzej, a w przypadku wowa (ktorego do konca fenomenu jeszcze nie poznalem ) widze spoko system pve ale bez przesady nie taki idealny przynajmniej w mojej teori bo dopiero co zaczalem lykac endgame, poniekad przypomina mi ulepszony system diablo 3, w wypadku wowa jak rozumiem world quest na poczatku takie wprowadzenie do end game pve, potem, rozne poziomy dungeonow, a na koniec trudne rajdy, jakby sobie porownac do farmienia w grindownikach na stalych spotach = raidy w wowie; domniemam ze sa mniej nurzace, ale gdzies sie tam z tylu pojawia cos takiego ze jest to "sztucznie" wykreowana rozgrywka , przedewszystkim nieliniowa do jakiej bylem przyzwyczajony moby od 1 lvl do 100lvl a za nimi lokacje, no rozumiem ze tym sie wow wyroznil i przyciagnal tych mniej grindowych do swojego swiata w 2004 roku ale czy dzis to wszystko? Ja odczuwam pewien niedosyt w tej koncepcji, wole chyba nieustanie dodawany kontent do late gamu z nowymi otwartymi lokacjami co jest w mojej opini bardziej naturalne. No i chcialem was zapytac bo nie zakladam z gory ze sie nie przekonam do niego. Czy wow to glownie raidy i jak w to sie juz wejdzie to uzaleznia?Czy jest cos jeszcze w tym end game czego nie wymienilem a co daje powera?A druga rzecz to pvp i z tego co sie orientuje to ta wisienka tutaj to z niej zostal juz sam ogonek a casuale zjedli owoc. Tracimy statystyki z gearu w pvp? to ja sie pytam po kiego ten grind? dla samego grindu? (wiem o niewielkich proc ktore wplywaja na pvp) no dobra ale moze jest calkiem dobrze rozbudowany system malych walk bo brak wiekszych wojen podbojow o jakies tereny wg mnie esencja tego co powino zawierac naprawde dobre mmo.Czy z wowem nie jest tak dobra wbije 910 ilvl zalicze rajdy i co kutwa teraz bic 920 ilvl, akiedy z tego moge skorzystac- tylko wpvp? krotkoterminowa frajda. Czy wow to nie za***iscie dopracowany mmorpg z bardzo sztucznym end game ktoremu blizej do LoL w pvp a zajebisscie dopracowanym pve z diablo3?co daje mieszanke naprawde wciagajaca na dlugie godziny, ale pozostawiajace niedostyt dla tych ktorzy patrza na progres dla celu potyczki z innymi w naturalnym swiecie fantasy?A wiec jaki ma cel moj caly wywod , przedewszystkim to nie jest prawda objawiona wg mnie bo raczej chce zapytac w czym sie myle na temat wowa bo late game glownie znam z tego co czytalem(mam dopieor 800 ilvl), chce wiedziec co was motywuje zeby grac pare lat? Konczy mi sie subskrybcja i zastanawiam sie czy warto przedluzac, juz sie zabezpieczylem i zainstalowalem archeage bo gra wyglada ze sie wpisuje w moje oczekiwania ale jeszcze malo o niej wiem z praktyki za to wiem o elemncie p2w na ktory narzekaja ludzie.

Brak skalowania gearu w pve? Do czego to napisałeś? Według mnie skalowanie gearu które na dobrą sprawę wprowadziło GW2 (2 lata oglądania trailerów i czekania=wielkibzawód) zabija esencję mmorpg czyli według mnie dążenie do bycia najlepszym "wojownikiem" na świecie i rywalizacji. PvP to temat rzeka. Dzięki, że jeszcze są firmy które decydują się na poważne kroki w tym temacie. A co do samego wowa to mnie najbardziej ciekawił sam świat, wielki nieodkryty i pełen tajemnic które czekają na odkrycie. Samo przebywanie tam sprawiało mi frajde. Jeżeli blizz zdecydowałby się zmienić silnik, albo zrobić wowa 2 z możliwością przeniesienia postaci z wowa itd. To chyba cały świat by w to grał. Bo jednak czasami np. takie rzeczy jak płaskie dachy (tekstura która imituję głebię 3D) odstraszają nowych graczy. To tak na szybko z mojej strony.

Brak skalowania gearu- mialem na mysli ze gear zdobyty w kontencie pve jest praktycznie bezuzyteczny w pvp ( ze wzgledu na nikly proc ktory daje statystykom po wejsciu na arenki, jak sie nie myle?) zaraz to poprawie zeby bylo bardziej zrozumiale psialem troche na "goraco"

W pelni sie zgadzam z tym co piszesz o GW2 , wlasnie o to mi chodzilo. Nie watpliwe wow ma super swiat, material na dobra ksiazke, ktore chyba wydal nawet, co do grafiki wyobraz sobie ze ja teraz przechodzilem od black deserta, po nim to archeage nawet slabo wygladal , wiec lyknalem eso przelamalem sie do grafiki, ale mimo to swiat to nie dokonca moj klimat , i dzieki temu chyba udalo mi sie potem przelamac do wowa grafiki, a archege jak odpalilem wczoraj wydal sie piekny :P graficznie :D jeszcze nie ma tego feelignu jak wowie, bo wlasnie co z tego ze ten swiat jest tak obszerny piekny i wogole ma ciekawa historie jezeli dzis chodzi tam o cap , odrazu dostaje wzasadzie nowy kontent bez udzialu starego ktory graficznie jeszcze bardziej odbiega ale wg mnie traci na tym nowiciusz bardzo duzo z odczuc. Nawet sobie zaczalem lvlowac archera od 0 zeby poczuc to cos, poczatkowa oduczcia sa niezle.