Nowi gracze - seria pytań

Witam serdecznie. Wraz z 2 koleżankami zaczęliśmy gre w black desert. Jako nowi gracze mamy wiele pytań i prosimy o odpowiedz doświadczonych graczy a nie przeciwników tej produkcji.

- czy granie w party na end game ma sens?

- czy istnieja dungeony na które warto razem chodzic?

- czy 3 osoby wystarcza do zabijania dziennych bosow ze zwojów?

- jak spisuje sie ranger na solo farmie?

- jak spisuje sie valkyrie na solo?

- jaka 3 klasa dobrze by dopelnila ten sklad i dlaczego?

- kolezanki bardzo lubia zbieractwo w grach. Czy w bdo ma to sens i idzie na tym zarobic? Czy sa takie profesje jak kowal?

Poproszę o odpowiedzi na te pytania. Z góry dzieki i pozdrawiamy!

- czy granie w party na end game ma sens? 

Wszystko zależy od spotu oraz klasy, na niektórych po prostu ciężko jest samemu utrzymać spota, ale zazwyczaj grind solo jest dużo bardziej opłacalny. Chociaż w party jest np, lżej bo jest special deals który od razu drop wrzuca na market przez co nie przeciąża się postać :)

- czy 3 osoby wystarcza do zabijania dziennych bosow ze zwojów?

Czym więcej osób tym bardziej się opłaca, po prostu większy drop :) Zabicie bossa to zbytnio nie jest problem.

- jak spisuje sie ranger na solo farmie?

Sam nim gram i gdy mówi o spotach gdzie jest sporo mobów (duże grupki) spisuje się wyśmienicie. Chociaż mógłbym iść na inne spoty to suasany dla rangera według mnie są the best :]

- kolezanki bardzo lubia zbieractwo w grach. Czy w bdo ma to sens i idzie na tym zarobic? Czy sa takie profesje jak kowal?

Jest gathering nie zajmuje się zbytnio tym ale kiedyś sie bardzo opłącało bo dropiły drogie itemy mam na myśli sharp/hardy które używało się do ulepszania +15-20 a przy okazji itemy do craftingu a czy to opłącalne dalej to nie wypowiem się :P Można także uprawiać własne farmy co też ciekawym zajęciem jest. :)

Witam serdecznie. Wraz z 2 koleżankami zaczęliśmy gre w black desert. Jako nowi gracze mamy wiele pytań i prosimy o odpowiedz doświadczonych graczy a nie przeciwników tej produkcji.

 

- czy granie w party na end game ma sens? 

- czy istnieja dungeony na które warto razem chodzic?

- czy 3 osoby wystarcza do zabijania dziennych bosow ze zwojów?

- jak spisuje sie ranger na solo farmie?

- jak spisuje sie valkyrie na solo?

- jaka 3 klasa dobrze by dopelnila ten sklad i dlaczego?

- kolezanki bardzo lubia zbieractwo w grach. Czy w bdo ma to sens i idzie na tym zarobic? Czy sa takie profesje jak kowal?

 

Poproszę o odpowiedzi na te pytania. Z góry dzieki i pozdrawiamy! 

- czy granie w party na end game ma sens? 

- czy istnieja dungeony na które warto razem chodzic?

To zależy od podejścia graczy, jeśli wszystko będą kalkulować na exp/h silver/h to niech sobie grają solo :P. Są miejsca w grze gdzie grupa jest pożądana, są to 2 dungi chociażby. Ludzie je omijają, bo łatwo tam nie jest, zazwyczaj ludzi trzeba, a są to miejsca gdzie dropi jeden z lepszych naszyjników czy kolczyków. Do tego dochodzą questy itd. miejsca zapomniane ale grupowe i dość ciekawe.

- czy 3 osoby wystarcza do zabijania dziennych bosow ze zwojów?

Potem dochodzisz do gearu, gdzie zabijasz solo. Ludzie pomimo wszystko zbierają się w 5os party bo jest szansa, że boss zdropnie item a i więcej dropa z samych bossów jest, jakieś kamienie czy hunter seale.

- jak spisuje sie ranger na solo farmie?

- jak spisuje sie valkyrie na solo?

- jaka 3 klasa dobrze by dopelnila ten sklad i dlaczego?

Wszystkie klasy spisują się dobrze, gra tak jest skonstruowana, że każda klasa ma sobie dać radę. Każda z klas prezentuje inny styl gry i to gracz sobie ma określić czym mu się dobrze gra. Jedne klasy oczywiście lepiej wypadają przy farmie mobów w mniejszych grupach inni większe aoe, niektóre są takie lekko uniwersalne, nie muszą szukać odpowidnich spotów, ale żadna klasa nie jest "pokrzywdzona". PvP jest już inaczej pokierowane, część klass nadaje się na pvp 1:1 część nie do końca, niektóre są świetne na masowe pvp inne muszą mieć specjalne role i zadania :).

TO nie święta trójca, grajcie czym chcecie :D

- kolezanki bardzo lubia zbieractwo w grach. Czy w bdo ma to sens i idzie na tym zarobic? Czy sa takie profesje jak kowal?

Jeśli nie planują dzieci, męża i chcą spokojnie dożyć starości w BDO przy zbieraniu materiałów i crafcie... da się zrobić. Na crafcie oczywiście idzie zarobić ale tak jak wszystko w tej grze wymaga ogromu wiedzy na dany temat no i czasu.

Co do profesji, nie ma tutaj ram ograniczających pod literą "L" macie wszystkie profesje craftingowe, do tego dochodzą domostwa w miastach gdzie pracują workerzy oraz pola gdzie pracują workerzy ;] prac jest od groma i jeszcze trochę.

- czy granie w party na end game ma sens? 

Oczywiscie ze ma po to gramy w mmorpgi :) nawet jezeli rozjedziecie sie ekipa z zadaniami ktos gra wiecej ktos mniej nie ma problemu. Dzieki graniu w grupie bedziecie mogli walczyc z silniejszymi przeciwnikami.

Nie zwracaj uwagi na info o karze do xp w party przy roznicy sporej lvli tylko sprawdz sam. Bez problemu z kumple xpilismy przy roznicy 15 lvli :)

- czy istnieja dungeony na które warto razem chodzic?

To pytanie tez mnie ciekawi !

- czy 3 osoby wystarcza do zabijania dziennych bosow ze zwojów?

Tak.

- jak spisuje sie ranger na solo farmie?

- jak spisuje sie valkyrie na solo?

Kazda klasa jest w stanie dac rade solo, znaczenie ma po prostu umiejetnosc ogrania dana klasa. Przykladowo dopoki nie nauczysz sie grac takim ninja ktory ma malo hp i defa to bedziesz dostawac spore obrazenia jednak gdy juz siw nauczysz unikow przeskakiwania za plecy to zaczyna sie zabawa :)

- jaka 3 klasa dobrze by dopelnila ten sklad i dlaczego?

Taka ktora sie spodoba grajacej nia osobie. Wiem po sobie, sprawdzilem okolo 8 klas zanim znalazlem ta, ktora mi jak to gdzies przeczytalem "kliknela".

Jezeli ta osoba lubi nietypowe klasy to polecam sprawdzic sorceressa.

- kolezanki bardzo lubia zbieractwo w grach. Czy w bdo ma to sens i idzie na tym zarobic? Czy sa takie profesje jak kowal?

To jej sie bardzo spodoba. Crafting jest mocno rozbudowany od roznych potek, jedzonek ktore recepty musisz odkryc i sprawdzic ( np odpowiednia ilosc skladknikow ) po mozliwosci zbierania surowcow skorowania zwierzat itp. Malo tego mozesz zatrudnic do pomocy pracownikow !

Poproszę o odpowiedzi na te pytania. Z góry dzieki i pozdrawiamy! 

Nie ma sprawy polecam goscia gamenest na yt fajne poradniki ma o bdo po polsku :)

Aakhman : - nasza wersja a nie jakieś wykoksane koreańce :P

Histria Ruins - KR, nasi tam się jeszcze nie zapuszczają :P

Dzieki bardzo za solidne wypowiedzi. Jezeli ktos jeszcze ma ochote powiedziec cos ciekawego o grze to smialo :) kazda opinia sie przyda.

Cześć!

Zacząłem się bawić w BDO i mam parę pytań, bez sensu tworzyć nowy temat.

Wbiłem 32lv póki co, warriorem.

1. Czy są jakieś rzeczy, na które powinienem zwrócić uwagę na początku gry? Póki co po prostu jadę wg jakiegoś lvling guide'a, przy tym robiąc questy od duszka.

2. Co wypadałoby kupić z IS dla wygodniejszej gry? Pewnie byłyby to pety do podnoszenia, ale i miejsce w inv/udźwig jest cholernie denerwujący. Można sloty/udźwig kupić za Silvery, czy tylko IS?

3. Warto zostawiać postać na łowienie afk z tą najsłabszą wędką?

4. Wcale nie ogarniam tych workerow/nodow, itp., mógłby ktoś podesłać jakiś guide gdzie jest to opisane i jak zacząć zabawę z tym?

5. Mount - mam jakiegoś konia za 15k - można go przyzwać jedynie przy Stable NPC? Jak dojadę na spot, to nie ma możliwość dać unsummon, czy coś? Jeśli tak to działa, to jest sens podróżować tylko między miastami, bo inaczej mount zginie?

Wybaczcie za ścianę tekstu, z góry dzięki za odpowiedzi. ;-)

Jaka jest dobra postać na start by łatwo ogarnąć kombosy w niej najlepiej range że by była może być pół range.

Cześć! 

 

Zacząłem się bawić w BDO i mam parę pytań, bez sensu tworzyć nowy temat. 

Wbiłem 32lv póki co,  warriorem. 

 

1. Czy są jakieś rzeczy, na które powinienem zwrócić uwagę na początku gry? Póki co po prostu jadę wg jakiegoś lvling guide'a, przy tym robiąc questy od duszka. 

2. Co wypadałoby kupić z IS dla wygodniejszej gry? Pewnie byłyby to pety do podnoszenia, ale i miejsce w inv/udźwig jest cholernie denerwujący. Można sloty/udźwig kupić za Silvery, czy tylko IS? 

3. Warto zostawiać postać na łowienie afk z tą najsłabszą wędką? 

4. Wcale nie ogarniam tych workerow/nodow, itp., mógłby ktoś podesłać jakiś guide gdzie jest to opisane i jak zacząć zabawę z tym? 

5. Mount -  mam jakiegoś konia za 15k -  można go przyzwać jedynie przy Stable NPC? Jak dojadę na spot, to nie ma możliwość dać unsummon, czy coś? Jeśli tak to działa, to jest sens podróżować tylko między miastami, bo inaczej mount zginie? 

 

Wybaczcie za ścianę tekstu, z góry dzięki za odpowiedzi. ;-)

Robisz questy z zakładki sugested i szukasz sobie gildii, która pomoże ogarnąć Ci temat. Z is wygodę moim zdaniem najbardziej poprawia udźwig i pety aczkolwiek ja z żadnego jeszcze nie korzystam. Udźwig możesz jeszcze dokupywać za loyality, które dostajesz za free ale to długo trwa po prostu. Co do wędki to polecam za ok 800-900k kupić epheria rod czy jakoś tak, coś na e. Ona ma 50 durability (czyli 50 razy możesz ją zarzucić) i naprawiasz ją u npca jak zwykłą broń, na początek moim zdaniem best opcja by zostawiac postac na noc i łowić. O workerach ci nic nie powiem bo mi palce odpadną pisząc na telefonie a konie działaj@ jak w życiu, jedziesz gdzieś, zostawiasz konia i on będzie tam stał dopóki po niego nie wrócisz. Dlatego parkuje się konia zawsze na drodze albo gdzieś gdzie nie ma mobów.

Jeśli chodzi o łowienie ryb na afk to najlepiej aby zakupił balenos fishingrod (ok 600-800k) ponieważ skraca ona czas łowienia na afk do tego również ma 50 dura i również można je naprawiać u NPC.

Dodatkowo balenos po upgrade zwieksza durability oraz zwiększa redukcję czasu na afk fishingu.

Konia można przywołać nawet jak gdzieś go daleko zostawisz, idziesz do stajennego i klikasz tam na danego konia (tylko musi być "wyjęty") i opcja remote colleciton, konia chowa do stajni musisz go z powrotem wyjąć i uzupełnić mu życie.

Jeśli chodzi o łowienie ryb na afk to najlepiej aby zakupił balenos fishingrod (ok 600-800k) ponieważ skraca ona czas łowienia na afk do tego również ma 50 dura i również można je naprawiać u NPC.

Całkiem możliwe ale dla mnie to nieistotny szczegół bo i tak jak się budzisz to postać stoi i nic nie robi więc to da tyle tylko że będzie dłużej stała bezczynnie, lepszych ryb nie będzie. A na krótsze afki lub też bardziej kontrolowane to lepiej zająć się czymś spod "L" :). Takie wykorzystanie afku wydaje mi się bardziej efektywne po prostu :).

Witam na BDO jestem raptem drugi dzień i mam kilka pytań godnych nooba, niestety nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi w internecie, tworzenie kolejnego tematu chyba nie ma sensu.

- w trakcie gry wyświetla mi się poradnik jakie klawisze wciskać typu q-usiądź, ctrl-kursor itd.

niestety pokazuje się to na samym środku ekranu co zrobić żeby się tego pozbyć (sterowania się nauczyłem więc nie jest mi to do niczego potrzebne)

- na YouTubie są filmiki jak postacie siadają na różnych obiektach lub opierają się, niby pierdoła ale spodobało mi się i nie wiem jak to zrobić.

Wciskając Q postać kuca i nic więcej.

- kojarzę że jest jakaś zakładka aktywująca gesty postaci, jak ją wywołać ?

Całkiem możliwe ale dla mnie to nieistotny szczegół bo i tak jak się budzisz to postać stoi i nic nie robi więc to da tyle tylko że będzie dłużej stała bezczynnie, lepszych ryb nie będzie. A na krótsze afki lub też bardziej kontrolowane to lepiej zająć się czymś spod "L" :). Takie wykorzystanie afku wydaje mi się bardziej efektywne po prostu :).

W błędzie jesteś ( nowy gracz?),nie robi się afk fishing dla ryb tylko dla fragmentów. Tak btw 1 fragment co najmniej kosztuje 800 k, a co najmniej 1 wyciągnięte jak masz miejsce w plecaku.

Ziomeczku ale wędka i tak nie wpływa na ilość fragmentów po za tym wypowiedziałem się na temat efektywnego wykorzystania czasu a nigdzie nie wspomniałem co się łowi i dlaczego się łowi :p. A to przeliczanie fragmentów na silver to też MOIM zdaniem gorsza opcja niż wykorzystywanie ich do robienia scrolli :) pozdrawiam :).

Cześć!

Pojawiły się kolejne pytania :)

1. Jak jest z gear'em w tej grze? Zdążyłem, że nie jest to zrobione liniowo, wg jakichś tam lvli czy grade'ów. Wszystkie armory widziałem już chyba na +15, nawet te z pozoru słabe.

2. Jaki set polecacie na początek dla warrior'a? Póki co 37lv mam.

3. Czy opłaca się wbijać to Amity ? Jeśli tak, to u których NPC najbardziej ? W zasadzie póki co widziałem tylko, że przydałoby się do kupna armoru, bo wymagane jest 500 Amity u tego NPCa.


Z góry dzięki !

Witam na BDO jestem raptem drugi dzień i mam kilka pytań godnych nooba, niestety nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi w internecie, tworzenie kolejnego tematu chyba nie ma sensu.

 

1 w trakcie gry wyświetla mi się poradnik jakie klawisze wciskać typu q-usiądź, ctrl-kursor itd.  

  niestety pokazuje się to na samym środku ekranu co zrobić żeby się tego pozbyć (sterowania się nauczyłem więc nie jest mi to do niczego potrzebne) 

2 na YouTubie są filmiki jak postacie siadają na różnych obiektach lub opierają się, niby pierdoła ale spodobało mi się i nie wiem jak to zrobić.

  Wciskając Q postać kuca i nic więcej.

3 kojarzę że jest jakaś zakładka aktywująca gesty postaci, jak ją wywołać ?

1. Dusisz ESC i masz tam Edit UI. Tam możesz sobie pozmieniać gdzie co ma być i czy wgl ma być widoczne.

2 Z tego co wiem wystarczy wcisnąć enter i masz tam ikonke S i M. Klikasz na S i masz do wyboru wszystkie pozy i możesz do nich przypisać swoje komendy :)

3. Może właśnie chodzi o tą zakładkę o której pisałem :P

1. Jak jest z gear'em w tej grze? Zdążyłem, że nie jest to zrobione liniowo, wg jakichś tam lvli czy grade'ów. Wszystkie armory widziałem już chyba na +15, nawet te z pozoru słabe. 

Ludzie często wbijają fail stacki na słabych armorach bo taniej to wychodzi.

Czy da się kupić tą grę za zł? W sensie czy są jakieś portale/strony gdzie można normalnie kupić grę?

Możesz kupić normalnie, przez stronę gry. Robiąc przelew, bank automatycznie dokona przewalutowania.

zrób Cześć!

 

Pojawiły się kolejne pytania 

 

1. Jak jest z gear'em w tej grze? Zdążyłem, że nie jest to zrobione liniowo, wg jakichś tam lvli czy grade'ów. Wszystkie armory widziałem już chyba na +15, nawet te z pozoru słabe. 

2. Jaki set polecacie na początek dla warrior'a? Póki co 37lv mam.

3. Czy opłaca się wbijać to Amity ? Jeśli tak, to u których NPC najbardziej ? W zasadzie póki co widziałem tylko, że przydałoby się do kupna armoru, bo wymagane jest 500 Amity u tego NPCa.

Z góry dzięki !

zrób grunila na +5, wyfarm kase i kup sobie już zrobiony gear. Amity olej szkoda czasu i energi

Witam na BDO jestem raptem drugi dzień i mam kilka pytań godnych nooba, niestety nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi w internecie, tworzenie kolejnego tematu chyba nie ma sensu.

- na YouTubie są filmiki jak postacie siadają na różnych obiektach lub opierają się, niby pierdoła ale spodobało mi się i nie wiem jak to zrobić.

  Wciskając Q postać kuca i nic więcej.

schowaj broń podejdz plecami do sciany i trzymaj S....i tu zaczyna sie magia xD