Nowi gracze - seria pytań

Zrobiłem właśnie awakening, ale mam problem z bronią. Póki co mam yurie amulet na +12, stać mnie na liverto amulet +15 lub spell of seduction scythe +15/DUO: scythe of seduction. Co powinienem wybrać? 

Scythe. Da Ci więcej, broń pre-awekening również jest ważna, ale to kosa będzie na pierwszym miejscu.
Zresztą, z questów dostajesz zieloną kose +10 - spróbuj ją sam ulepszyć. W Altinovie masz do kupienia takie same do naprawiania durability za 120k/1. Łatwo to wbijesz na DUO. Tym bardziej, że ostatnio wprowadzili questyy które dają z 40 blackstone armorów. No i więcej pieniędzy dla Ciebie :)

@Niku Blackstone armory? Nie są czasem potrzebne wep? Dziękuję za odpowiedź, już biegnę zanulować preorder :D

Tak... Masz rację. Blackstone weapony. Coś mi się w głowę kiedyś wkręciło i jak mam na myśli te do broni zawsze je nazywam armorami... Mój błąd xd

@NikuGdzie znajdę w Altinovie tę kosę za 100k? Jestem w tym mieście

Arm dealer zaraz koło Blacksmitha i magazynu

Jakieś dobre miejsce na zarobek? Mam 55lvl i 130/130 byłem chwilę na tych sasunach czy jak się to zwie bo ktoś mnie zaprosił do pt ale powoli mi leciały tam hajsy i ten drop a solo to długo się tam zbija spota, czytalem że na start fajnie na manshach zarabiać bo około 4m/h + można wydropic ogre ring przy odrobinie farta (tak wiem, że z ogrow) ktoś to może potwierdzić? Bo żeby takie mieć osiągi trzeba w nody energię zainwestować i nie wiem czy nie lepiej już gdzieś indziej

PS. Jakaś fajna chilloutowa gildia? Bo aktualnie w 14 dni najebalem 130 godzin ale jak wrócę na studia to już tyle czasu nie będę mógł poświęcać więc nie chcę jakiś gości co biorą to na serio :D

Jakieś dobre miejsce na zarobek? Mam 55lvl i 130/130 byłem chwilę na tych sasunach czy jak się to zwie bo ktoś mnie zaprosił do pt ale powoli mi leciały tam hajsy i ten drop a solo to długo się tam zbija spota, czytalem że na start fajnie na manshach zarabiać bo około 4m/h + można wydropic ogre ring przy odrobinie farta (tak wiem,  że z ogrow) ktoś to może potwierdzić? Bo żeby takie mieć osiągi trzeba w nody energię zainwestować i nie wiem czy nie lepiej już gdzieś  indziej 

 

PS.  Jakaś fajna chilloutowa gildia? Bo aktualnie w 14 dni najebalem 130 godzin ale jak wrócę na studia to już tyle czasu nie będę mógł poświęcać więc nie chcę jakiś gości co biorą to na serio 

Sam sobie odpowiedasz na pytanie. Lvl i gear wyznaczają to gdzie i ile zarobisz z grindu, nie oczekujcie, że pojawicie się na danym terenie i zarobicie z miejsca kilka milionów na godzinę, bo to tak nie działa. Musisz znaleźć w mediah moby, które będziesz sam spokojnie i dość szybko zabijał, to da Ci trochę kasy i tak systematycznie powoli ulepszać grear. Do tego dochodzą połączone nody, inwestycja energii w nody... w tej gdzie, to nie jest tak, że z miejsca wskakujesz na poziom master... trzeba stopniowo stopniami bić się do góry.

Taki sam zabieg jest z life skillami, tylko że tam zamiast gearu zdobywasz poziomy skilli i im wyżej tym większe zarobki.

Ogre ring dropi tylko z Ogrów i z żadnego innego moba.

Polskie gildie tworzą się jak grzyby po deszczu... wystarczy czytać czata zielonego ;] dużo się gildii ogłasza.

Jakieś dobre miejsce na zarobek? Mam 55lvl i 130/130 byłem chwilę na tych sasunach czy jak się to zwie bo ktoś mnie zaprosił do pt ale powoli mi leciały tam hajsy i ten drop a solo to długo się tam zbija spota, czytalem że na start fajnie na manshach zarabiać bo około 4m/h + można wydropic ogre ring przy odrobinie farta (tak wiem,  że z ogrow) ktoś to może potwierdzić? Bo żeby takie mieć osiągi trzeba w nody energię zainwestować i nie wiem czy nie lepiej już gdzieś  indziej 

 

PS.  Jakaś fajna chilloutowa gildia? Bo aktualnie w 14 dni najebalem 130 godzin ale jak wrócę na studia to już tyle czasu nie będę mógł poświęcać więc nie chcę jakiś gości co biorą to na serio 

Ja na Twoim poziomie ap/dp farmiłem sunsile. Dość fajnie to leciało. Na YouTube możesz sprawdzić rotacje na spocie . Pozdrawiam

Mam pytanie o value pack mam ten 7 dniowy ale jak sprzedawałem na marketplace to zawsze był ten podatek 35%. I teraz pytanie dlaczego bo pisze, że jest podatek zmniejszony, ktoś wie o co chodzi?

Mam pytanie o value pack mam ten 7 dniowy ale jak sprzedawałem na marketplace to zawsze był ten podatek 35%. I teraz pytanie dlaczego bo pisze, że jest podatek zmniejszony, ktoś wie o co chodzi?

to nie jest obniżenie podatku... ehh

VP zwraca nam część zapłaconego podatku w momencie odbierania itemu z AH - znaczy silvera za sprzedaż. Podatek płacisz, a potem jak odbierasz silver to VP daje ci o 30% więcej silvera - 30% jest liczony od kwoty po podatku.

Dobry, pytanko do Was, co daje wysoki lvl farminngu ? Jaka jest różnica ? szybszy gathering? większy drop z sadzonek ? hmm

Edit:

Dobra już mam. wyższy lvl zmniejsza nam zużycie energi na postaci.

Lotła mi broń z kzarki i teraz mam pytanie czy jak ma się piąty poziom np. casting speed to jak się będzie miało jeszcze jakiś bonus do tego czyli np przekroczy się poziom 5 do 6-7 to obrażenia rosną czy to nie ma znaczenia? Bo z paroma potkami agerianem można mieć lajtowo 5 poziom na wszystko a wtedy po co w sumie wydawać tyle hajsu na te sprzęty :) mam liverto tri i się zastanawiam czy ulepszać kzarke do tri bo dmg taki sam tylko inny bonus, ktoś poradzi coś :)?

Masz gear na poziomie tri liverto i bez problemu mówisz o podbijaniu kzarki na tri a nie wiesz jak działa gra ? Przyszedłeś się pochwalić czy co?

Masz gear na poziomie tri liverto i bez problemu mówisz o podbijaniu kzarki na tri a nie wiesz jak działa gra ? Przyszedłeś się pochwalić czy co?

Nie, po prostu farmiłem łowiłem ryby biłem bossy, ale jako, że nie mam gildii a gram w te gre sam nie ma mi kto wyjaśniać takich rzeczy, w tej grze są ukryte atrybuty w przedmiotach so jest bardzo mylące, nie wiem jak to działą pytam bo niezapytałem wcześniej bo nie przekraczałem nigdy 5 poziomu, A wydaje mi się to dziwne bo są kryształy z bossów np często lecą za 200k co ładnie staty podkręcają +1+1 cast/crit.

Więc pytam :) A to że mam Hajs na to nie znaczy że wiem jak każda rzecz w grze działa, znaczy tylko że sobie grindowałem farmiłem Hajs itp. Po co być niemiłym? Ta gra nie jest prosta xd

Kiedyś znalazłam gdzieś taką tabelkę porównującą kzarkę i liverto, ale nie mogę jej znalezć, jednak myślę, że ten temat z forum gry też Ci co nieco wyjaśni.

http://forum.blackdesertonline.com/index.php?/topic/123284-kzarka-vs-liverto-damage-test/

Edit: 5 oczek było kiedyś max (nie wydaje mi się, aby się to zmieniło, chociaż już ze 4 mies. nie grałam w BDO, więc wykluczyć tego nie mogę)

No to zapytam jeszcze o alchemy stone, jak go kupię i włożę do eq to i da te staty co pokazuje tak? Ale nie może się zniszczyć jak zwykłe kryształy :? Mam 100m i wygląda, że warto mieć taki kamyk.

To teraz znów nie jestem pewien czy 5 to maks :) W tej grze nic nie wiadomo. A co do ulepszenia kzarki wcześniej jeszcze nienapisałem, że to będzie dla mnie łatwe a kolega tak zhejcił.

No to zapytam jeszcze o alchemy stone, jak go kupię i włożę do eq to i da te staty co pokazuje tak? Ale nie może się zniszczyć jak zwykłe kryształy :? Mam 100m i wygląda, że warto mieć taki kamyk.

To teraz znów nie jestem pewien czy 5 to maks  W tej grze nic nie wiadomo. A co do ulepszenia kzarki wcześniej jeszcze nienapisałem, że to będzie dla mnie łatwe  a kolega tak zhejcił.

Lepiej wydać te pieniądze na dalsze ulepszanie gearu, da Ci to więcej niż ten alchemy stone. Z tego co wiem, daje On buffa na 3min z cooldownem 3min żeby znów go rzucić, a naprawia się go krwią i czymś tam jeszcze jak dobrze pamiętam. :)
Osobiście kupiłbym tylko ten alchemy stone do life-skilli (o ile je robisz) za ~7kk bo jednak -0,9s w cookingu/alchemy to dość miła rzecz, a pieniądze nie takie ogromne ;D
Co do Casting speedu/attack speedu to na 95% jestem pewny, że 5 to max

Witam mistrzow :)

Mam dylemat.. niedawno zaczalem grac, w koncu po 4 podejsciu sie przekonalem, ale.. nie mam zbytnio czasu na gre :) generalnie moge jedynie w weekendy cos pograc, zarwac jakas nocke i tyle :)

Oplaca mi sie w ogole to ciagnac? Czy dac sobie spokoj? Zastanawialem sie tez nad bns, ale tam od razu mnie odrzucili, ze jak nie poswiece 3/4 zycia to mam dac sobie siana.

Dzieki z gory za odpowiedzi ;)

Witam mistrzow 

Mam dylemat.. niedawno zaczalem grac, w koncu po 4 podejsciu sie przekonalem, ale.. nie mam zbytnio czasu na gre  generalnie moge jedynie w weekendy cos pograc, zarwac jakas nocke i tyle 

Oplaca mi sie w ogole to ciagnac? Czy dac sobie spokoj? Zastanawialem sie tez nad bns, ale tam od razu mnie odrzucili, ze jak nie poswiece 3/4 zycia to mam dac sobie siana. 

Dzieki z gory za odpowiedzi 

Gra ma dawać radość itd.. jak chcesz grać dla siebie i nie chcesz być tam jakimś pro graczem to możesz grać ;P

Mam pytanko w sumie bardzo ważne, czy można wyłaczyć powiadomienia dźwiękowe jak osoby w grupie dostają looty? Strasznie to irytujace, zanaczyłem opcje w ustawieniach ale nie działa zbytnio :/