Nowi gracze - seria pytań

Czyli jeśli chodzi o pkt. 2 to nie mogę kupić przedmiotu np. w Glish jeśli wcześniej sprzedałem itemy na markecie w Heidel? Muszę iść dopiero do Heidel i kupić stamtąd bo w innym mieście kasa nie będzie dostępna?

Sprzedając itemy możesz odebrać kase do inventory jak i do storage dane miasta, w którym jesteś. Dla każdego miasta storage jest osobny, dlatego nie możesz kupić w danym mieście za Hajs z innego miasta. Musisz go albo przetransportować albo samemu przenieść. Jeśli wystawiłeś item w np veli to możesz odebrać Hajs w obojetnie jakim mieście.

Jak chcesz przenieść dużą ilość pieniędzy to możesz je pozamieniać w werehouse w sztabki złota które są lżejsze i więcej ich weźmiesz na raz. Płacisz tam wtedy taki podatek 1k od miliona chyba.

trzeba się przyzwyczaić XD ja teraz zrobiłem 4000 odległości (nie wiem jakie to jednostki) żeby odebrać wędkę i kasę :D

Pytanie ma.

Jak zrobić konia ? biegam na 34lvl z buta i troszkę mi to schodzi :/

można się pozbyć z podatku z aukcji ?

Przy kupnie gry opłaca się kupić pakiet za 50 euro ?

Kiedy wejdzie black elf ta nowa klasa ?

jeszcze jedno kupiłem wędkę która ma 50pkt wytrzymałości ulepszyłem ją na +2 i teraz ma 25/25 :/ co to ma znaczyć pisało że po 5+ za kazde ulepszenie doda :/

trzeba się przyzwyczaić XD ja teraz zrobiłem 4000 odległości (nie wiem jakie to jednostki) żeby odebrać wędkę i kasę 

Pytanie ma.

Jak zrobić konia ? biegam na 34lvl z buta i troszkę mi to schodzi :/

można się pozbyć z podatku z aukcji ?

 

Przy kupnie gry opłaca się kupić pakiet za 50 euro ?

 

Kiedy wejdzie black elf ta nowa klasa ?

 

jeszcze jedno kupiłem wędkę która ma 50pkt wytrzymałości ulepszyłem ją na +2 i teraz ma 25/25 :/ co to ma znaczyć pisało że po 5+ za kazde ulepszenie doda :/

konia najleiej kupic w stajni na markecie, ale z kilka baniek na jakiegos normalnego musisz wydac, na te chwile biegaj z buta, zeby breath podbić, podatek obniżasz value packiem, do kupienia w IS lub do wysnajpowania na AH ok 10mln kosztuje 1.

Nie oplaca sie zaden pakiet.

elfka wejdzie 15 grudnia na korei u nas nie wiadomo.

Wedke pewnie spaliles kilka razy przy ulepszaniu, wiec spadlo jej maksymalne durabiliti, poczytaj o ulepszaniu przedmiotow w tej grze.

Konia się nie robi tylko łapie (zbajdź guide w googlach) albo kupuje u stable mastera na markecie (celuj w takie tier 5-6 i jak najniższym levelem, istotne są jeszcze skille ale to długa historia jak wszystko w tej grze).

Żeby przywrócić durability na przedmiocie to musisz poświęcić ten sam przedmiot dlatego jeśli czegoś nie możesz produkować sam (jak np zbroi) to często bardziej opłaca się zarobić kasę i kupić już podbite (mowa oczywiście o gearze "do grania" bo endgame'owych rzeczy raczej nie kupisz bo mega mega rzadko ktoś wystawi boss armor podbity do jakiejś konkretnej liczby).

ale jak wypłacić z Marketplace bo nie chce mi się ciągle biegać do innego miasta żeby coś kupić XD ?

Chyba nie rozumiem co dokładnie chcesz zrobić :P

Kasa nie jest na marketplace tylko w werehouse (skrzyneczka na mapie). Jak tam pójdziesz to klikasz na srebro i wypłacasz, depozytujesz, robisz co chcesz.

Z marketplace jak sprzedasz item możesz zaznaczyć czy chcesz zabrać kasę do kieszeni czy wpłacić odrazu do werehouse w tym mieście w którym aktualnie jesteś (domyślnie jest zawsze bank). W danym mieście operujesz kasą tak samo, możesz płacić kasą z banku (to jest tak jakbyś na każde województwo w polsce miał osobne konto którym możesz płacić z osobną kartą :P) albo sypnąć drobnymi z kieszeni.

A i jeszcze ważna rzecz, kasę z marketplace możesz wypłacić w każdym mieście ale zdjąć sam item z aukcji (bo się nie sprzedał albo zdecydowałeś że jednak chcesz go zatrzymać) możesz tylko w tym mieście w którym go wystawiłeś.

Jakbym nie trafił z informacjami to opisz krok po kroku co chcesz zrobić bo ja już nie wiem heh:p

To już wiem :) mam już 50lvl xD 2 dni grania xD

Teraz tak :

-jaki pet najlepszy i ile mogę ich mieć oraz jak je się ulepszanie ?

- co warto kupić w is ?

- czemu pakiet za 50 euro się nie opłaca ?

Pet? Fanek dobry, wbijqsz im lvl gdy je karmisz, ewolucjia poprzez łączenie tych samych, można mieć 4 pety, z is warto kupić udźwig,pety,vip i ewentualnie outfit jak chcesz.

Obejrzałem film trochę na wyrost wszystko jest przedstawione ale trudno się nie zgodzić z tym co było. Autor filmu jednak stworzył go w oparciu o 'kogoś" i w tym momencie przedstawił grę jako zło wcielone pozytywnych informacji praktycznie nie ma. Gra jest bardzo rozbudowana i to jest jej ogromną zaletą. Mówiąc o botach w BDO i twierdząc że są oni wszechobecni to raczej potwierdza brak wiedzy autora i tego "kogoś" dotyczącej aktualnie sytuacji w grze. W BDO nie było nawet 10 % botów co w momencie startu ESO, a i ESO do tej pory boryka się z botami dać rady sobie nie mogą. Dobrze zauważył że gra jest dla miłośników grindu, ludzie szukający gry w oparciu o WOW-a tutaj miejsca nie znajdą.

To ewoluowanie petów również przesadzone wystarczy mieć 4-ry z czego bardzo często są eventy gdzie peta dostaję się za darmo. 10 lvl peta na tierze I-szym zbiera loota co 4 sek. o ile dobrze pamietam tier III-ci na 10 lvl zbiera co 3 sekundy. Natomiast tier IV-ty co 2 sekundy niby różnica widoczna aczkolwiek mało odczuwalna można to podciągnąć pod dojenie graczy z kasy ale nie jest to konieczne inteligentny gracz sobie bez tego poradzi.

Premium account czyli Value Pack - hmm boli bo to gra B2P i jeśli musimy użyć słowa zmuszają do zakupu to moim zdaniem nie jest on konieczny. Tak jak grałem w L2 tak i powtórzę to po raz kolejny gry azjatyckie zawsze będą miały w sobie model mikro płatności. Jakby tak podliczyć ile przeciętny gracz WOW-a wydaje na abonament i dodatki na przestrzeni np 2 lat zaczynając od zera to wyjdzie nam że grający w WOW-a zapłaci więcej a przypominam w WOW-ie aktualnie również jest IS i są boosty :)

czyli tak mogę odpalić 4 pety naraz i wtedy zbierają mi 4 przedmioty co 4 sek tak ?

PS:

@Ristofer powiem tak że sam się przekonałem że ta gierka jest fajna :) mega fajnie się tu gra :) na chwilę obecną :D

Jakie znaczenie mają AP i DP dodawane przez biżuterię czy pasek? Mam w eq pierścień dodający 5 AP (wart na markecie 4,5 miliona) i pasek 4 AP 4 DP za 3,5. Warto zakładać i nosić czy lepiej sprzedać i przeznaczyć kasę na inne rzeczy?

I jeszcze jedno. Czy warto inwestować w broń, której używamy przed awakeningiem? Bo z gameplayów widzę, że raczej potem używa się tylko broni awaken. Domyślam się, że "stara" broń pasywnie wpływa wtedy na AP? Wtedy miałoby to sens.

Do broni z avakeningu idzie połowa ap z broni pierwszej, Ap i DP to jak atak i deff , Warto inwestować i zalezy kto - ja tam używam przeważnie w pvp dwóch broni :D

Jak wygląda sprawa z kostiumami w grze? Wiem, że można je kupić za ok. 30€ w cash shopie lub na markecie. Tylko tutaj pojawia się pytanie. Np. dla Musy ciągle wystawiają na markecie Western Frontier outfit. Praktycznie nie idzie dostać żadnego innego. Dlaczego? Czy ludzie wydają po 30€ ciągle na jeden i ten sam outfit żeby potem sprzedać go na markecie za ~24kk? Jeśli tak to dlaczego nie kupują różnych outfitów? Przecież i tak wszystkie od ręki schodzą w ok. 10 sekund. Dla każdej klasy jest zawsze jeden kostium, który jest wystawiany kilkanaście razy częściej niż inne. A może po prostu jest jakiś sposób na zdobycie akurat tego konkretnego i z tego powodu tak to wygląda?

Zauważyłem ze jak wychodzi dany aweaking to na markecie wisza wlasnie kostiumy z danej klasy. Tak też zakupiłem dla siebie. Trochę dziwne podejrzewam, że to nie gracze wystawiają te kostiumy.

Dlaczego ma być dziwne, że ktoś wystawia towar na który jest największy popyt w danym momencie jeśli i tak ma zapewnioną stałą cenę?

Jak największy popyt jak w danym momencie wiszą na markecie, a innych kostiumów nie ma jak się pojawiają to od razu znikają.

Może dlatego, że wystawianych jest ich dużo zresztą jakoś nie zauważyłem by w ogóle coś z is kiedykolwiek "wisiało". Sam czekam z utęsknieniem na awakening dla mojej witch bo wiem, że to jedyny moment gdzie kupie fajny kostium bez większego problemu. Aaa jeśli nie gracze to kto je wystawia? :P

Ktoś tam pytał jeszcze o bronie wiec dopowiem, tak warto inwestować w broń. Docelowo ma to być liverto przynajmniej TRI. I nie chodzi tylko o ap ale też o ukryte staty jak accuracy, którego liverto ma najwięcej narazie z tego co wiem. Jeśli chodzi o reszte accesory to musisz poczytać i sam podjąć decyzję. Na początek na pewno polecam bares neck na TRI (taniocha i robisz sam bo na markecie ciężko dostać) a reszte to już zależy. Ja np noszę witch earingi bo mi dropią na potęge ale kumple investują w corale więc wiesz jak to jest.

akuratnie Kzarka ma najwięcej ACC :)