Nowi gracze - seria pytań

Wiem ze boss armor najlepszy, ale czasu na grę niestety nie mam tyle ile chciałbym poświecić, wiec pewnie zajmie mi duuuuzo czasu zanim wyfarmie ten sprzęt. Do tego czasu chciałbym pobiegać w czymś sensownym dlatego pytam o poradę.

Moim zdaniem do Witchy czy Wiza gear jest bardzo universalny ja latałem 3x grunil i buty taritasa.

Okej dzięki.

Dobra to znowu ja i mam kilka pytań :)

1. O co chodzi z tą wiedzą ?

2. Po co mi alty i czy robić obojętnie jakie czy tą samą klasę którą gram ?

3. Gdzie kupić domek ?

4. Czym się zająć poza expieniem i łowieniem na początku ? (wiem, że można wiele rzeczy robić ale tu chodzi mi o to co wy polecacie )

5. Jakieś porady by nie grać w ciemno ? (chodzi o to żeby się dobrze rozwijać )

6. Misje brać wszystkie po kolei jak lecą czy macie jakieś wskazówki na ten temat

Dobra to znowu ja i mam kilka pytań 

 

1. O co chodzi z tą wiedzą ?

2. Po co mi alty i czy robić obojętnie jakie czy tą samą klasę którą gram ? 

3. Gdzie kupić domek ?

4. Czym się zająć poza expieniem i łowieniem na początku ? (wiem, że można wiele rzeczy robić ale tu chodzi mi o to co wy polecacie )

5. Jakieś porady by nie grać w ciemno ? (chodzi o to żeby się dobrze rozwijać )

6. Misje brać wszystkie po kolei jak lecą czy macie jakieś wskazówki na ten temat

Po prostu zbierasz wiedzę na temat gry. Wiedza daje ci punkty energii a niekiedy możliwości na przykład robienia stali czy brązu.

Alty są po to by zużywać ich energię na różne rzeczy albo do bicia world bossów.

Craftingiem się możesz zająć, przygotować wszystko pod crafcenie piwa i grunil armor na przykład (nody odpowiednie z potato, wheat, copper ore, zinc ore, armor workshop w glish itd).

W tej grze nie da się źle rozwijać bo wszystko prędzej czy później się przyda a na skillach masz darmowe resety do 56lvla.

O questach pisałem już z 5 razy w tym temacie.

OK pytanie z innej beczki jak wyłączyć animację AFK

chodzi o to że gram nawet po 6godzin bez problemów a gdy zostawię na AFK na łowieniu to wywala po 4min :/ i myślę że to przez tą animację :)

OK pytanie z innej beczki jak wyłączyć animację AFK

 

chodzi o to że gram nawet po 6godzin bez problemów a gdy zostawię na AFK na łowieniu to wywala po 4min :/ i myślę że to przez tą animację 

Bankowo nie przez animacje... jestem w grze AFK około 18h dziennie a czasami gra chodzi afk kilka dni jak wyjeżdżam gdzieś... jeszcze ni dostałem DC.. może sam przyczyniasz się do DC, może jakieś ustawienie w kompie...

OK pytanie z innej beczki jak wyłączyć animację AFK

 

chodzi o to że gram nawet po 6godzin bez problemów a gdy zostawię na AFK na łowieniu to wywala po 4min :/ i myślę że to przez tą animację 

Wciśnij przycisk disconnect daj end i przed zamknięciem gry wyskoczy Ci komunikat czy chcesz zamknąć grę czy zminimalizować ( ptaszka zaznaczasz ) i wtedy gra Ci się na pasek minimalizuje i nie dostajesz dc :)

to jednak coś z netem :/

Musa - Czy opłaca się rozwalać bonus z Grunila dla Red Nose? Nie mam nic więcej z boss armorów. Gdyby to był Hebe to bez zastanowienia, ale tracę 150HP i 2AP na rzecz +100 do WP, co mi nieco śmierdzi.

Red nose ssie :)

Domyśliłem się jak zobaczyłem boss armor za 17kk, chciałem się upewnić, że bardziej opłaca mi się go opchnąć niż nosić.

boss armory same w sobie mają ukryte staty, poza tym mają dwa sloty na kryształy... w które możesz wsadzić kamienie do HP. Tak na serio to wsio zależy od ciebie. Z moich "badań" wynika, że dodatki z bonusów czy kamieni scalują się słabo do AP... niby jest to AP, ale jest to brane jak jakby "bonus" dmg i powiem Ci, że zrezygnowałem z wielu takich kamieni na rzecz innych bardziej surwiwalowych i nie czuję różnicy w zadawaniu dmg.

@Naadir

To pojęcie względne ;] Wszyscy się ekscytują tym HP w Hebe a to jest bardziej podział na klasy...liczę iż pewnego dnia dodadzą inne armory albo możliwość personalizowania armorów pod klasę. Gram na Red Nosie już od x czasu, nigdy hebe mi nie dropnął ani NV mi go nie oferował...moja klasa to glass cannon, bym przerwał na polu walki musiałbym mieć grubo DP, około 350 i pełno kamieni do evasion i resistów, co skutkowałoby jakimś 130-140AP... co jest śmiechem na sali ;]

Grunil też ma 2 sloty na kryształy. Jakbym miał jakieś inne boss armory, żeby mieć set bonusy to by się opłacało, ale w takim wypadku niespecjalnie.

Po namyśle to zostawię sobie tego Red Nose'a. Jeżeli będę miał Bhega i Muskana, dla których na bank rozbiję Grunila, przed Hebe, to będę cisnął z tym Red Nose dla samego bonusu setowego i kupię Kzarkę. Potem najwyżej opylę.

hej udało mi się wbić 125AP na 55lvl :P siedziałem na szkieletach :) macie jakieś porady gdzie mogę zarobić i podexpić ?

PS: Co to znaczy combat exp 10% Gain w stroju ? jest to zwykły bonus do expa ?

hej udało mi się wbić 125AP na 55lvl  siedziałem na szkieletach  macie jakieś porady gdzie mogę zarobić i podexpić ?

 

 

PS: Co to znaczy combat exp 10% Gain w stroju ? jest to zwykły bonus do expa ?

Powiem to samo co mówiłem i mówię każdemu zadającemu podobne pytanie.


To ty musisz sobie określić gdzie to będzie, dlaczego? Na dany przedział lvlowy przypada kilka spotowisk, lepszych, gorszych... hmm dla mnie zależy od warunków panujących. Sam musisz podejść na spota i sprawdzić, posiedzieć na nim 2-3h, przeanalizować $/h i porównać miejsca. Wszystko ma znaczenie, zaludnienie na spocie, szybkość zabijania, rare dropy czy występują, ilość mobów a co najważniejsze jak Ty sam radzisz sobie na spocie.

Mogę Ci powiedzieć byś szedł na spot "X", spędzisz tam najbliższe 3 może 4 lvl, zarobek jest świetny ale... nie ma róży bez kolców. Konkurencja jest duża, łatwo można paść ofiarą pk, mobów jest dużo, ale przy takim poziomie AP zabijanie będzie trwało dość długo, najlepiej znaleźć pt.. ale nie wszyscy z chęcią do pt przyjmują. Wszystko to może skutkować godzinnym lub dłuższym poszukiwaniem miejsca dla siebie a i tak nie ma gwarancji, że zaraz ktoś nie przyjdzie i całego PT nie zmiecie na PK ;].

Combat exp to bonus do expa za zabijanie mobków.

Hej, jak sprawdzalem makrket->pearl shop-> pety to wszystko w tej kategorii bylo szare znaczy wykupione czy co to mialo znaczyc?

Tak. 99% przedmiotów z Pearl Shop znika w przeciągu 10sekund od wystawienia (pre-ordery).

Tak. 99% przedmiotów z Pearl Shop znika w przeciągu 10sekund od wystawienia (pre-ordery).

Na itemy z ISa nie można dać Pre-Ordera na AH.. znika bo ludzie polują na to cały czas.

Jestem niemal na 100% pewien, że wczoraj widziałem, jak Western Frontier zszedł na pre-orderze. Bo akurat jak tylko się pojawił to na niego wszedłem i nawet nie zdążyłem Bid wcisnąć, bo znikł.

Ale może ja po prostu powolny jestem.