FFXIV- kilka krótkich pytań

W FFXIV już grałem kiedyś na PS4, jednak bardzo uciążliwa była dla mnie gra na padzie wprzy nieco bardziej wymagających momentach, + komunikacja (pisanie padem) to poracha. Odpuściłem, i zapomniałem o tytule. Teraz jednak mam nowy sprzęt i zastanawiam się nad powrotem. Dlatego chciałbym zapytać..

1. Czy granie średnio w ciągu tygodnia po 2-3 godziny jest wystarczające? Poczytałem troszkę forum i widziałem, że sporo osób pisze, iż w obecnym Finale ludzie casualowi zostają sporo w tyle... itp.

2. Phoenix czy Moogle? Ostatnio grałem na Mooglu w Seed z tego co pamiętam. Wspominam ludzi bardzo dobrze. Mili, sympatyczni, pomocni, można było pogadać na TS'ie. Jednak przestałem grać z dnia na dzień, a nie wiem czy tak łatwo można powrócić.

Pytając o server bardziej chodzi mi o to gdzie łatwiej znajdę Polską społeczność, która mnie zaakceptuje i wspomoże pomimo tego, że raczej na pewno w progresie będę odstawał od innych. (Praca, rodzina, obowiązki).

3. Ostatnim pytaniem jest sama zawartość gry. Skoro grałem na PS4 to chyba muszę na PC kupić ponownie grę? Czy warto od razu kupić dodatek Heaven.. czy na początku wgl nie przydatny i zrobić to ewenetualnie później.

Pozdrawiam :)

Na pierwsze pytanie nie odpowiem, bo sama gram w FF XIV od niedawna i w dodatku jedynie casualowo, więc byłoby fajnie, gdyby wypowiedział się ktoś z większym stażem.

Co do kolejnych Twoich pytań:

1. Polecam serwer Zodiark. Wcześniej grałam na Moogle i przeniosłam się za namową znajomych. Już wcześniej słyszałam, że ten serwer wyróżnia się pod względem community i coś w tym jest. Spotkałam tam niezwykle sympatycznych i bardzo pomocnych ludzi. Żadnego parcia na szkło. Nawet po wspólnym wykonaniu zadania w FATE obca postać potrafi Ci wysłać "pay respect".

2. Tak, będziesz musiał kupić osobną wersję gry na PC. Nie musisz jednak od razu kupować dodatku, bo i tak zaczniesz z niego korzystać właściwie dopiero po 45 levelu.

1. Zależy, czy jesteś hardcorowcem. Żeby zrobić raidy to może być trochę mało ale jak grasz dla przyjemności, czyli tu jakiś dungeon, tu trochę craftu, tu trochę spamowania emotkami w mieście i od czasu do czasu raid - powinno być ok. Pamiętaj, że spora część tego community pracuje (abonament sam się nie opłaci i developerzy o tym pamiętają) więc sporo rzeczy po jakimś czasie dostaje nerfa.

2. Nie wtykaj kija w mrowisko :D Tu i tu znajdziesz ludzi fajnych i buraków. Moogle ma problem z Francuzami, Phoenix też ma pewnie jakieś swoje wady. SeeDzi nadal grają, więc może warto się do nich odezwać?

3. Tak, niestety żeby grać na PC musisz podpiąć pod mogstation nową wersję gry. Pamiętaj - trzymaj się od Steama z daleka. Jak kupisz podstawkę na steam to każdy kolejny dodatek też będziesz musiał tam kupić... A ceny ze steama są meh. Dodatek przydaje się dopiero po wbiciu 50lvl i ukończeniu Main Scenario Quests. Jak dodasz go wcześneij do konta to zaczniesz wbijać 50+ szybciej, niż gra to "zaplanowała" i potem będziesz robił main scenario mając wyższy lvl niż powinieneś. Jedynym wyjątkiem, dla którego warto dodać HW zanim się ukończy podstawkę jest granie rasą AuRa. Wszytko inne jest dodane dopiero po 50lvl.

A masz dalej PS4? Bo zawsze możesz podpiąć klawiature+myszke do konsoli i grać normalnie jak na PC.

@Faydee

Tak, dalej mam PS4 z tym, że nie mam klawiatury i myszki dedykowanej dla konsoli, ew. przejściówki.

@Forvsol1

NIe jestem w żadnym razie hardcorowcem. Właściwie to za mile spędzony czas w MMO uważam m.in te stanie w mieście i pospamowanie emotkami/ rozmawianie z ludźmi :P

@Blath

Na tym Zodiaku planujecie dołączyć do jakiejś większej społeczności? Gracie międzynarodowo, czy bardziej w gronie Polaków?

Luqe, jeśli interesuje Cię spamowanie emotkami (a więc pewnie i jakaś forma role-playingu), to zapraszam do nas. Gramy w ten sposób właściwie codziennie. Póki co nasza grupka jest niewielka (musiałabym podpytać znajomą, czy podpinamy się pod jakąś większą gildię - zapewne tak) i poznałam jedynie dwie grające tam dziewczyny (Polki), ale z tego, co widziałam, również wielu obcokrajowców jest chętnych do wspólnej zabawy, więc niebawem pewnie wykluje się coś większego. Znajome mają dużo większy staż gry ode mnie, więc musiałbyś rozmawiać z nimi.

1. Spokojnie mozesz grac bez spiny ze bedziesz w tyle :) Roznica miedzy gearem savage ( raidowym ) a dostepym dla casuali to tylko 10 ilvl . Wiec spokojnie zrobisz z takim gearem wszystko.

2. Najwieksza polska spolecznosc siedzi na Mooglu , nastepnie Phoenix i chyab troche na Cerberusie a co do Zodiaka nigdy nie slyszalem zeby bylo tam jakies FC polskie lub a miare graczy z naszego kraju . Co do Seedow caly czas sa i maja sie dobrze . Sam wrocilem do tej gildi 2 miesiace temu po rocznej przerwie . Sporo nowych ludzi doszlo na czasie :) No ale wybor ozstaiwam Tobie

3. Musis kupic niestety werjsie pc .

@Faydee

Tak, dalej mam PS4 z tym, że nie mam klawiatury i myszki dedykowanej dla konsoli, ew. przejściówki

Nie musisz mieć żadnych przejściówek ani dedykowanego sprzetu. Wiem, bo sam tak gram. Nakzwyklejsza myszka+klawiatura USB z MediaMarkt wystarczy.

W FFXIV już grałem kiedyś na PS4, jednak bardzo uciążliwa była dla mnie gra na padzie wprzy nieco bardziej wymagających momentach, + komunikacja (pisanie padem)  to poracha. Odpuściłem, i zapomniałem o tytule. Teraz jednak mam nowy sprzęt i zastanawiam się nad powrotem. Dlatego chciałbym zapytać..

1. Czy granie średnio w ciągu tygodnia po 2-3 godziny jest wystarczające? Poczytałem troszkę forum i widziałem, że sporo osób pisze, iż w obecnym Finale ludzie casualowi zostają sporo w tyle... itp.

2. Phoenix czy Moogle? Ostatnio grałem na Mooglu w Seed z tego co pamiętam. Wspominam ludzi bardzo dobrze. Mili, sympatyczni, pomocni, można było pogadać na TS'ie. Jednak przestałem grać z dnia na dzień, a nie wiem czy tak łatwo można powrócić.

Pytając o server bardziej chodzi mi o to gdzie łatwiej znajdę Polską społeczność, która mnie zaakceptuje i wspomoże pomimo tego, że raczej na pewno w progresie będę odstawał od innych. (Praca, rodzina, obowiązki).

3. Ostatnim pytaniem jest sama zawartość gry. Skoro grałem na PS4 to chyba muszę na PC kupić ponownie grę? Czy warto od razu kupić dodatek Heaven.. czy na początku wgl nie przydatny i zrobić to ewenetualnie później.

Pozdrawiam 

1. Granie po 2 -3 godziny to do raidów nawet nie masz co startować możesz grać sobie spokojnie

2. Co do serwera to tak Phoenix i Moogle to są największe serwery polskie gdzie znajdziesz ekipe bo sam zadałeś pytanie o społeczność graczy polskich to na innych serwerach tego nie znajdziesz co do casual gildii gdzie chcesz grać powoli raczej polecę ci Phoenix.

3.Oczywiście grę musisz kupić na kompa tak jak na ps4 łączysz je na jednym koncie co do dodatku na start ci nie potrzebny bo grając po 2-3 h troszkę będziesz gonił samo story

Osobiście polecę ci phoenixa, sam tam grywam a FC polskie liczy dość sporo graczy, a większość to casuale co nie znaczy że nie ma graczy z wysokim item-lvl, i z całą pewnością znajdzie się ktoś kto ci pomoże i zamieni miłe słowo z tobą. Co do klawiatury i myszki kolega Fayde ma racje wystarczy ci byle co z końcówką USB. Dodatek to prywatnie doradzę, byś kupił razem z podstawką, taniej wyjdzie zakupić cały zestaw niż oddzielnie poza tym masz dostęp do nowej rasy od startu.

Wybrałem Zodiark. Chyba lepiej trafić nie mogłem. A wgl to dziwię się sobie, że wcześniej nie wróciłem do FF. Czuję, że na dłużej zostanę przy gierce.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

powodzenia na zodiaku :) final to dobra nudzić się nie będziesz

pytanie jak kupiłem grę na steamie to czas abonamentu liczy się od czasu w ktorym zostala zakupiona czy odpalona?

Czas liczy sie od momentu wpisania kodu na mogle station ( stronie square do ff14 ) . Tylko miej na uwadze to ze teraz dodatek tez musisz kupic na steam ( jezlei kupisz w jakims key shopie to nie bedzie dzialal z wersja steam ) o ile gra ofc na tyle ci sie spodoba :)

Czy jak kupię podstawkę to doliczy mi 30 dni do tych, które zostały mi na trialu czy nie?

Nie wykorzystaj trial tak zeby zostalo 1-2 dni wtedy dopeiro wprowadz klucz na podstawke

Dni sie nie dodaja do triala

Witam, wczoraj kupiłem ff14 podstawkę z trzydziestoma dniami abonamentu. Bez dodatku na razie żeby przejść podstawkę. Zawsze byłem fanem serii Final Fantasy. Wybrałem serwer Zodiark. Nazwa mojej postaci to "Kridos Testarosta". Na tą chwilę gram solo i zapoznaję się z grą ale zostawiam namiary w razie czego jakbyście chcieli pograć razem :).

Tak szczerze to zły serwer wybrałeś jeśli chcesz grac w większej grupie polaków, ale nic straconego , skoro dopiero zaczynasz to lepiej jest ci zmienić teraz .

Obawiam się, że Krido zostanie z nami już na Zodiarku na stałe, ale pozwolę mu samemu napisać, dlaczego. ;)

Swoją drogą ciekawe, jaką opinią cieszą się też inne europejskie serwery.