Szukam PC-a do MMO

Witam,
Nie ma co owijać w bawełnę czyli tak jak w temacie. Chciał bym żeby większość nowych mmo chulała bez problemu, ale nie musi obsługiwać najlepszej grafiki wręcz przeciwnie gry mogą być na low chodzi o to żeby dało się normalnie pograć ;). Aktualnie posiadam laptopa i jakakolwiek próba gry w nowe mmo mija się z celem. Fajnie jak byście podali jakieś całe fajne zestawiki co nie bawić się w składanie ;p

Jakies szczegóły?

limit cenowy itd?

Większość ceny zestawu musisz przeznaczyć na grafikę i procki.
Co do grafy do ceny ok 3000 PLN za zestaw raczej powinieneś celować w Radeona a nie Nvidie bo w tym przedziale cenowym karty zielonych wypadają gorzej.
Podaj więcej informacji to się zobaczy :)

Nie no bardziej myślałem o kwocie 1000-1500pln. Gierki na których mi najbardziej zależy to ArcheAge, Wildstar, Black Desert, Elder Scrolls.

Za 1500 zł będzie bardzo ciężko jakiś zestaw złożyć, pół roku temu 8gb ramu ddr4 kosztowało 140zł a teraz 300zł.

Za 1500 to się niestety nie opłaca nawet zabierać za pcta dozbieraj z tysiaka i napisz jeszcze no chyba, że chcesz coś używanego

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzie%C5%84_2016?page=0,5 ten 1500 może być ciężko z BD, reszta na minimum CHYBA by podziałała ? :P

tu jest coś za 2tysiaki i raczej ku temu bym się kierował

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzie%C5%84_2016?page=0,8

Nie no bardziej myślałem o kwocie 1000-1500pln. Gierki na których mi najbardziej zależy to ArcheAge, Wildstar, Black Desert, Elder Scrolls.

Nie ma szans, nie zaleznie od MMO, kazdy MMO gdzie jest duzo graczy wymaga dobrego procka

min. i5 do sensownych klatek i tyle, BDO/AA to bardzo wymagajace gry, nie ma znaczenia grafika po prostu procek ci umrze po drodze.

przy obecnym kursie dolara min. 2600 zl (pudlo, bez monitora, dvd - windows via USB, sluchawek/glosnikow, niczego samo pudlo).

Ja mam doświadczenie w graniu w MMO na słabszym sprzęcie i powiem Ci jedno - nie opłaca się. Lepiej na początek kupić dobry procesor i grać na grafice zintegrowanej (da się, nawet w moje FF XIV - nie wiem, jak w AA czy BDO), niż kupić w tej cenie słaby procesor i nawet całkiem przyzwoitą grafikę). No, chyba że chcesz mieć poczucie pieniędzy wyrzuconych w błoto, bo będziesz po uruchomieniu gry mieć pokaz slajdów. Dlatego dobrze Ci koledzy radzą - odłóż jeszcze parę stówek i będziesz mógł kupić coś porządniejszego.

No to trochę mnie zniechęciliście do kupna PC-a bo miał on jedynie służyć do gier mmo ;x. A jak sprawa ma się z uzywanymi PCtami?
Co sądzicie o tym: http://allegro.pl/spitzer-dla-gracza-8-rdzeni-4-2ghz-8gb-1tb-gt730-i6555620340.html

Boże jak ja widzę takie reklamy na allegro "grafika dedykowana GF GT 730 2GB pozwoli plynnie grac wnajnowsze gry" to mnie ch** strzela i mam ochotę podać tego użytkownika do raportu allegro za kłamstwa prosto w oczy.

Zacznijmy od tego procesory AMD do grania w MMO.... bardzo srednia opcja. Owa grafika... nadaje sie do biura i jest niewiele lepsza od zintegrowanej. Jeżeli już koniecznie szukasz używki to szukaj aukcji przez użytkowników a nie sklepy!! Tutaj wklej linki, ludzie grajacy w MMO ocenia :)

Podpowiem ci coś szukaj procesorów intela i5, grafik AMD RADEON(nie procesora ale grafiki!!) zazwyczaj te grafiki lepiej przechodzą próbę czasu :)

Piszę właśnie ze znajomym i ukulał mi takie coś: https://www.docdroid.net/qC2VoGx/lol.pdf.html . Cena mocno przerasta to co chciałem widać, ale chłop podobno się zna i mówi, że to jest minimum w co warto zainwestować. Co sądzicie?

Piszę właśnie ze znajomym i ukulał mi takie coś: https://www.docdroid.net/qC2VoGx/lol.pdf.html . Cena mocno przerasta to co chciałem widać, ale chłop podobno się zna i mówi, że to jest minimum w co warto zainwestować. Co sądzicie?

calkiem zacnie jak na cene podzespolow wychodzi tanio jak na warunki polskich sklepow

Boże jak ja widzę takie reklamy na allegro "grafika dedykowana GF GT 730 2GB pozwoli plynnie grac wnajnowsze gry" to mnie ch** strzela i mam ochotę podać tego użytkownika do raportu allegro za kłamstwa prosto w oczy. 

 

Zacznijmy od tego procesory AMD do grania w MMO.... bardzo srednia opcja. Owa grafika... nadaje sie do biura i jest niewiele lepsza od zintegrowanej. Jeżeli już koniecznie szukasz używki to szukaj aukcji przez użytkowników a nie sklepy!! Tutaj wklej linki, ludzie grajacy w MMO ocenia 

 

Podpowiem ci coś szukaj procesorów intela i5, grafik AMD RADEON(nie procesora ale grafiki!!) zazwyczaj te grafiki lepiej przechodzą próbę czasu 

amd fx 8300 jest dobrym wyborem doo gier mmo ,wiecej rdzen przemawia w grach mmo na korzysc... jednak grafika GT 730 z ddr3 too zlom za 130 zl ?

calkiem zacnie jak na cene podzespolow wychodzi tanio jak na warunki polskich sklepow

 

amd fx 8300 jest dobrym wyborem doo gier mmo  bedzie dobrym wyborem wiecej rdzen przemawia w grach mmo na korzysc... jednak grafik GT 730 z ddr3 too zlom za 130 zl ?


Zacnie, zacnie ale nie wiem czy nie przesadził z tym sprzętem. Chłop się zna na tym, ale nie grywa w mmo i po prostu nie wiem czy nie dało by rade złożyć coś taniej, a co również spełniało moje potrzeby. Szczerze mówiąc pisząc ten temat i zaznaczając ze gry mogą smigać na low nie spodziewałem sie ze cena przerośnie 1500pln ;p. Co to tej grafiki mam nadzieje ze oznajmujesz ze to gówno za 130pln a nie pytasz o nią :D.

paszczu, chodzi o to, że Ty chcesz, żeby gry śmigały, a nie tylko działały. To jest różnica. Ja w Blade & Soul grałam na kompie biurowym złożonym za 500 zł, ale komfortowej bym tej gry nie nazwała. Dlatego imho lepiej zainwestować w coś odrobinę mocniejszego, ale stabilnego, niż w sprzęt, który po uruchomieniu gry będzie ledwo dyszał.

paszczu, chodzi o to, że Ty chcesz, żeby gry śmigały, a nie tylko działały. To jest różnica. Ja w Blade & Soul grałam na kompie biurowym złożonym za 500 zł, ale komfortowej bym tej gry nie nazwała. Dlatego imho lepiej zainwestować w coś odrobinę mocniejszego, ale stabilnego, niż w sprzęt, który po uruchomieniu gry będzie ledwo dyszał.

Nie no wiadomka dla tego wole dopytać/upewnić się tutaj bo to jednak wy dużo czasu spędziliście przy MMO i też mniej więcej wiecie jaki sprzęt będzie dobry ;).

4 rdzeniowy procek to podstawa. Procki AMD To zuo mimo, że mają sporo rdzeni to są one słabe jako pojedycze. Do MMO potrzebne mocne rdzenie, a gier które wykorzystują więcej rdzeni niż 4 jest mało, więc lepiej 4 mocne rdzenie niż 8 słabych

Kumpel na esc złożył dobry zestaw, ale do zmiany zasilacz. Corsair robi dobre zasilacze, ale w kwocie 400zł a ten to budżetowiec i jakością nie grzeszy. Ogółem zalecam zmianę na Antec VP 500w

Teoretycznie jak zaoszczędzić to można wziąć i5 6400 mała różnica między 6402p a 6400

spoko zestaw do gier mmo :) za taki pieniąC brac :)

Witam ponownie,
Panowie dopadły mnie nagłe wydatki i że tak powiem nie stać mnie na tego PC-a a raczej nie chce pakować się w raty. Może jednak jesteście w stanie do 1500 coś ciekawego znaleść? Rozumiem nic na siłę , a nóż widelec trafi się coś fajnego ;)

Witam a ja mógłbym Ci polecić tani zestaw budżetowy do mmorpg za 1649zł:

http://www.x-kom.pl/p/269738-desktop-x-kom-picasso-hp-500-x4-860k-gtx750ti-8gb-1tb.html

Jeśli boisz się kupować ze stron internetowych producenta to mają także tego kompa wystawionego na allegro:

http://allegro.pl/x-kom-picasso-4x4ghz-8gb-1tb-gtx750ti-2gb-usb3-0-i5803360478.html

Powinieneś na nim zagrać we wszystkie mmorpg, a co do ceny to naprawdę taniej nic nie znajdziesz

Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem wymagania wszystkich mmorpg na rynku takich jak: BlackDesert, Archeage, Guild-Wars2, World Of Warcraft:Legion, The Elder Scrolls Online, Tera, Rift, Wildstar, The Secret World, Blade & Soul.

Wszystkie te gry powinieneś bez problemu odpalić na tym komputerze w ustawieniach średnie/wysokie/ultra a takie gry jak CS:GO, Lol, Dota2 bez problemu na ultra w 1080p powyżej 100fps (frame per second)

Powiem więcej, w Wiedźmina 3: Dziki Gon czy GTA 5, też spokojnie pograsz na średnich ustawieniach ^^

Panowie co sądzicie o sprzęcie co kolega wyżej podał?