P2W niejedno ma imię, czyli o tym, jak lubimy robić sobie pod górkę - wszyscy

To wcale nie jest tak, że jest pełno graczy którzy grają tylko jedną postacią i mają challa xD

To już post na inny temat- o tym jak lol jest bardzo łatwy i jak bardzo casualowy, a ten temat jest o P2W w grach i tego lepiej się trzymajmy.

Z tych 130 postaci i tak grałbym dwudziestoma, a jak mi się ktoś podoba to na niego zbieram. Może zależy od człowieka, ale ja lubięna coś zbierać/kolekcjonowac. Chociażby przykładowo w codzie 4 jak wbiłem maksymalny lvl i moje ulubione bronie na red tigery to już nie miałem po co grać, nie chciało mi się.

Jakoś dobrze wspominam sytuacje jak byłem jeszcze w gimbie i sprawdzałem na stronie lol'a postacie i planowałem wcześniej co chcę kupić.

Pozwala to w pewnym stopniu poznawać grę, w Docie męczyło mnie to, że wszedłem, postaci 100(?) i nie mam kim grać, a tak masz 5, każdą po kolei próbujesz.

# aczkolwiek powinien być tryb, który by pozwalał na sprawdzenie postaci jak np. w Smite/Hots

Jeśli chodzi o LoLa, to moim zdaniem powinni wprowadzić coś takiego jak God Pack w SMITE - płacisz raz większą kwotę i masz odblokowanych wszystkich bohaterów, również przyszłych. Jakiś w SMITE nikt nie narzeka na to, że to rozwiązanie jest P2W.

Co za problem kupić power leveling za $60 w 2 dni wbijasz 1-56lvl i Awakening odblokowany. I tak możesz sobie wykupić aż do 62lvl i jeszcze kupujesz silver bo dlaczego nie np. 100mln za $90 czy może coś z grubej rury 1mld za $750 xD (a ty nawet palcem nie ruszysz bo oni farme robią za ciebie, mało tego, nawet nie musisz się logować podajesz im login i grają za ciebie xD) jeszcze w ofercie jest energy i contribution points. Z tego co widzę to interes się kręci bo na jednej stronie jest zadowolonych prwie 40k graczy :-p ale spoko nie ma p2w. :-p

Age of Wulin stało się takim P2W, że aż się niedobrze robi. Co prawda zawsze płacący miał 10 razy lepiej ale po zmianie wydawcy zaczęto tam gnoić "darmowych" graczy. Co mnie bardzo boli, bo uwielbiam grę ale prawie niemożliwym stało się osiągnięcie czegokolwiek (przynajmniej grając w pojedynkę).

@Blath - bardzo fajny tekst gratki.

Co do pay2win zapominamy o jednej rzeczy że zawsze płacimy. Albo pieniędzmi albo czasem który musimy poswięcic żeby cos zdobyć. Niestety jak człowiek się dobrze przyjrzy to gry f2p z IS mają tak policzona ilość farmienia ze bardziej się opłaca zapłacić i z tego żyją developerzy wydawcy itp.

Dla mnie prawdziwe p2w jest wtedy gdy nie możemy zdobyć tego co gracz płacący albo zdobycie tego jest postawione za takim grind wallem że czlowiekowi sie odechciewa, przykładem jest Archeage w którym trzeba by było grać na 5 kontach 12h dziennie by byc konkurencyjnym albo zapłacić kasiorke. W jednym i drugim przypadku dawało Ci to ogromną przewagę nad innymi.

Niestety wśród graczy termin P2W jest nadużywany, oni chcą mieć MMORPG AAA z budżetem 150mln za darmo bez IS żeby nie trzeba było płacić ani grosza. No może 2 zł na miesiąc za jakąś skórkę.

@

Maqes

Widać, że jesteś fanem DOTY, więc przynajmniej odpuściłbyś/abyś porównań wyssanych z palca. Żadna postać w LoLu nie ma przewagi nad inną, chyba, że akurat dostała buffa/ew. meta się zmieniła i dana postać jest lepsza w patchu lub wynika to z jej czystej natury- jest zwyczajnie counterpickiem na inną postać. Zagraj minimum 100 gier jedną postacią i gwarantuję, że nie będą Ci straszne counter picki (oczywiście mowa tutaj o osobie, która ma jakiekolwiek doświadczenie w ww.grze). Każdy gra w to, co chce, a porównywanie obu gier (Doty i LoLa) nie ma najmniejszego sensu, gdyż obie gry są dobre i obie gwarantują przednią zabawę.

@

Maqes

Widać, że jesteś fanem DOTY, więc przynajmniej odpuściłbyś/abyś porównań wyssanych z palca. Żadna postać w LoLu nie ma przewagi nad inną, chyba, że akurat dostała buffa/ew. meta się zmieniła i dana postać jest lepsza w patchu lub wynika to z jej czystej natury- jest zwyczajnie counterpickiem na inną postać. Zagraj minimum 100 gier jedną postacią i gwarantuję, że nie będą Ci straszne counter picki (oczywiście mowa tutaj o osobie, która ma jakiekolwiek doświadczenie w ww.grze). Każdy gra w to, co chce, a porównywanie obu gier (Doty i LoLa) nie ma najmniejszego sensu, gdyż obie gry są dobre i obie gwarantują przednią zabawę.

Czy ty jesteś niespełna rozumu albo pod wpływem alkoholu? Przestałem czytać po "Żadna postać w LoLu nie ma przewagi nad inną" . Czy ty wiesz w ogóle jak działają gry MOBA? Znowu schodzicie wszyscy z tematu P2W

@Mages
"Widzę że ignorancja lolowców jest większa niż mi się wydawało, twoim zdaniem mienie większej ilości postaci nie czyni cię lepszym graczem? Dzięki temu masz więcej możliwości, znasz te postacie lepiej, w lolu nie ma demo moda jak w docie. "
Granie więcej daną postacią czyni Cię lepszym, a nie jej posiadanie. Będziesz chciał, to sobie wcześniej, czy później kupisz inną. Przynajmniej po wbiciu 30 poziomu masz jakąś pulę postaci, którymi ograłeś się i jest większa szansa, że podczas gier rankingowych nie będziesz feedował.

@Mages
Wygląda na to, że Twoje ego jest tak wysokie, że nawet nie czytasz tego, co ludzie do Ciebie piszą. Nie obrażaj mnie, kiedy to Ty ukazujesz się z tej gorszej strony. Napisałem wyraźnie: " lub wynika to z jej czystej natury- jest zwyczajnie counterpickiem na inną postać. "

Czy jakis moderator moze usunąć ta walkę na penisy z wątku :D

Peace

Ten filmik to bullshit jakich mało, gość z tych kilkuset skórek wybrał 15-naście które pasowały do jego teorii.

Panowie, czy możemy powrócić do tematu dyskusji?

Hi Blath, nowy avatar? :P
Jeśli chodzi o tekst to p2w jest wszędzie, nawet w życiu. Moim zdaniem kwestia jest tylko osobista, czy tobie to przeszkadza czy nie. Dlatego nie ma się co sugerować opiniami innych. Sport to sport a pojęcie wyrównywania szans w nim nie istnieje. To może takie luźne porównanie ale przecież trenując powiedzmy Muay Thai możesz chodzić na grupę jak każdy a możesz zapłacić za trening personalny a jak masz wolne 8k lecieć do Tajlandii na miesiąc i nauczyć się mega mega więcej. To jak boost do expa. A nie trenujesz po to by trenować tylko po to by być coraz lepszy. Jeśli nie chcesz się porównywać z innymi i brać udział w wyścigu to lepiej grać w single. Moim zdaniem mają zdecydowanie więcej do zaoferowania niż mmo :)

jak czytam ze P2W to lol to az mi sie plakac chce...

(bez obrazy)

jak autorka napisala w P2W stawiamy nacik na slowo Win czyli cos co da nam przewage nad graczami ktory nie kupuja itemow z itemshopa

np jest jakas bron ktora ma mocniejsze statystyki i jest ona do kupienia za realna gotowke i zwykly szary gracz ktory brzydzi sie (tak to dobre slowo) kupowaniem itemow nie bedzie mial szans takiej zdobyc to wlasnie wtedy jest mowa o p2w

jesli jest max lvl w grze i ktos placi zeby dojsc do tego max lvla szybciej dla mnie to nie jest p2w bo wczesniej czy pozniej kazdy skonczy na tym samym lvlu.

kupowanie strojow w itemshopie i sprzedawanie ich na rynku ludzie to tez nie jest p2w to ze ktos sobie kupi jakies ciuchy ktore nic nie wnosza poza kosmetyka a wy to nazywacie p2w bo on kupi i wymieni to na golda omg i co z tego nie chcesz nie kupuj chcesz to kup.

najbardziej boli mnie w tym wszystkim fakt ze chcecie aby wasze ukochane gry wciaz sie rozwijaly wciaz dodawaly cos nowego zeby porywaly was w jeszcze glebsza otchlan fabuly a nie chcecie wydac zamanego grosza!!!

to moje pytanie

jak one maja sie rozwijac bez pieniedzy????

jak??!!!!

Jeśli nie chcesz się porównywać z innymi i brać udział w wyścigu to lepiej grać w single. Moim zdaniem mają zdecydowanie więcej do zaoferowania niż mmo

A FF XIV przetestowałeś, jak obiecałeś? :P

Moim zdaniem każdy sam najlepiej wie, jak lubi grać. I niech tak gra, o ile sprawia mu to przyjemność. Mnie jest wszystko jedno, czy moja gildia jest na jakimkolwiek miejscu w rankingu - ważne, że gromadzi ludzi, z którymi świetnie mi się gra.

A nie nie nie, proszę państwa - jest spora różnica między "Pay2Win" a "Pay4convenience"... Pay2Win jest wtedy jak bez wydania hajsu nie pokonasz gracza który wydał ten pieniądz - możesz nawet być tym koreańskim dzieckiem ze światłowodem i 12-rdzeniowym prockiem w kompie i tak nie wygrasz. Pay4convenience - "hajs za wygodę"" to nie to samo co pay2win. To że wbijesz level cap o te kilka godzin wcześniej przed innymi, odblokujesz cały koszyk czempionów z league of legends w 5 min, skończysz budować nową broń od razu bo ci się tak podoba[np. warframe] - to nie gwarantuje wygranej. Nową broń dalej musisz wbić, dodać formę, zrobić build. Grać czempionem w lolu musisz się nauczyć, potestować buildy, poznać kontry... Level cap wbity w tym czy innym MMO - teraz czeka cię tak czy siak grind w end-gamie. W wielu grach MMORPG wyjęcie portfela odblokowuje nowe, w ogóle niedostępne dla niepłacących graczy sposoby ulepszania ekwipunku - dają one wyraźną przewagę w statystykach i jak najbardziej mogą zagwarantować zwycięstwo gdyż pomagają w trakcie walki; dostanie się szybciej na pole walki nic nie zmienia jak tak czy siak ssiesz i musisz się nauczyć grać nową postacią XD

do OP - świetny tekst, otwiera paczałki. Pozdrawiam! c':

Mi w ogóle nie pasuje, jeżeli ktoś narzeka że: "Gra miała być F2P,, a zamiast tego jest P2W" i potem zarzuca twórcom,że ich oszukali, albo,iż robią ich w ch**ja.

Gdzie tu jest logika moi drodzy F2P - czyli możesz grać za darmo, P2W - płać by wygrać. Jeżeli gra jest reklamowana jako F2P, czyli każdy może w nią grać za darmo, to nie implikuje to w żaden sposób "Nie jest P2W".

Jeżeli decydujecie się grać np. w Archeage, które jest F2P nie możecie mówic "Archeage nie jest F2P tylko P2W, bo jak płacisz to masz lepiej i łatwiej". To, że pieniądze dają bonusy nie można mówić, że F2W jest ograniczone bo płacący mają więcej.

Przecież masz grę za darmo, możesz w nią grać,( nie ważne w jaki sposób i bez czego) . Grasz za darmo ? Grasz! To o co ten ból pupci?

Nawet nie bede czytal tego, Blath zalapala pewnie jakas fuche w Kakao albo innym "P2W, Jakie P2W, to nie my! My sa uczciwe!" i teraz pierze mozgi.

Na stos z heretykami! Ostrzem przez brzuch, a laske w otwor!

Jedyna sluszna odpowiedz na tekst "P2W nie jest zle"

P2W w lolu widzę że nowy poziom jest P2W jak ktoś chce zobaczyć P2W w grze obojętnie jakiej to zagrajcie sobie w mobilną gre Lords Mobile