Optymalizacja

Przyznam szczerze, że nawet nie wiem, jak sprawdzić swój router i nie za bardzo chcę w tym wszystkim grzebać, żeby nie zepsuć. Zdziwiło mnie to trochę, bo "no response" wyświetla mi się nawet przy połączeniu z hostem FF XIV, a gra mi śmiga bez żadnych ścinek. Nie przeczę, że problem może tkwić w jakości połączenia, bo mieszkam w takim miejscu, w którym trudno o dobre łącze.

Wydaje mi się, że nikt nie robił Manayi na starej Terze z 2-5fps xD Kumple musieli mi mówić jaka mechanika leci i w którą stronę :P A "Słoik" mi się pojawiał jak już boss z niego wyszedł :P Kupcie sobie komputery (ja w końcu zarobiłem haha, biedaaa taka długa) a jeżeli gra zacina się na każdym to twój przeciwnik ma to samo, w czym problem? Na ulicy też możesz nadepnąć na kamienia i co, źle zoptymalizowany świat, nie gram, kula w łeb? :P

Pomimo neta u3 nie jest najlepszym silnikiem do gier MMO i w B&S nie jest do końca przerabiany. Do tego niezbyt dobrze radzi sobie z nowinkami technologicznymi, tj wykorzystywaniem wielordzeniowości itd.

Sam server B&S niestety nie należy do najlepszych... serwer, który daje średni wynik 180.. dodam tylko, że np. ping do serwera strony - bo to sobie testowałem - black deserta mam 34. Wynik sam mówi za siebie.

Grałem trochę (ustawienia na ultra) i 0 ścinek. Dużo pomaga jak zainstalujecie gre na dysku ssd jeżeli takowy posiadacie :).

Tutaj chodzi tylko wylacznie o lacze internetowe. Optymalizacja jest na srednim poziomie, ale chodzi wlasnie o desynki. Lekkie dropy pakietow ktore powoduja lagi co irytuja. Mam to samo i to wina neta. Potwierdzone info.

Przyznam szczerze, że nawet nie wiem, jak sprawdzić swój router i nie za bardzo chcę w tym wszystkim grzebać, żeby nie zepsuć. Zdziwiło mnie to trochę, bo "no response" wyświetla mi się nawet przy połączeniu z hostem FF XIV, a gra mi śmiga bez żadnych ścinek. Nie przeczę, że problem może tkwić w jakości połączenia, bo mieszkam w takim miejscu, w którym trudno o dobre łącze.

olej ta strone winmtr, odpal sobie konsole (cmd w uruchom) i wpisz komende ping wp.pl -t

zobacz jakie wartości masz i czy ci dziwnie nie skacze ping, mozesz oczywiście każdy adres IP w ten sposób spradzić

W WinMTR 100% loss nie oznacza strat pakietów tylko że dany nod nie zwraca pingów, wszystko w normie, najważniejsze czy masz straty na przy swoim ISP - pierwsze 3 węzły, i czy straty są w okolicach serwera telia.net. Jeżeli jest 0% wszystko jest ok. Jeżeli masz wyświetlany ping w grze 100-150ms to jest to norma dla PL. Tak naprawdę jest to w przybliżeniu wartość pingu x2.

IP BNS EU 206.127.149.12

Klient 64-bit wychodzi w lutym wiec radzę przeczekać, ew pogrzebać w ustawieniach nvidia. Wyłączyc v-sync, AA, ustawić max-performance,

45c68a5b2feb1874374113a1f64b2052.png

0572e50ec52be56f0ee2a749fb09557b.png

3dbe6b07b7ea0694afacb8efee690db6.png

W ustawieniach zjechałbym suwakiem w postprocessing

odznaczył volumetric lighning, bloom, water effects, ambient occlusion,wszystkie special effects, AA

zaznaczył depth of field

SFX quality for others max na 3

Effects view distance max na 3

Btw masz monitor 60Hz więc ustaw sobie cap fps na 60fps bo twój monitor i tak więcej nie wyświetli.

Gra przy 60 FPS jest komfortowa. Nie widzę powodu, dla którego można narzekać na 80 - 100 FPS. To, że jesteś w mieście i klatki lecą to normalne. Puki nie spadną poniżej... 25-22 FPS to można śmiało grać.

Może wytłumaczę jak to się dzieje... bo są gry, w których klatki nie lecą jak się wchodzi do miasta. Przykład? Tera, Uncharted Waters Online. Gdy tam wchodzisz do miasta, widzisz masę postaci bez tekstur. Klatki nie lecą gdyż sprzęt powoli sobie będzie wczytywał tekstury. Kiedy w takim BnS wchodzisz do miasta to nie tylko sylwetka postaci ale i tekstury są wczytywane natychmiast. Im więcej postaci, tym więcej pracy dla sprzętu. W wyniku tego może zmniejszyć się liczba FPS.

Gra przy 60 FPS jest komfortowa. Nie widzę powodu, dla którego można narzekać na 80 - 100 FPS. To, że jesteś w mieście i klatki lecą to normalne. Puki nie spadną poniżej... 25-22 FPS to można śmiało grać.
Może wytłumaczę jak to się dzieje... bo są gry, w których klatki nie lecą jak się wchodzi do miasta. Przykład? Tera, Uncharted Waters Online. Gdy tam wchodzisz do miasta, widzisz masę postaci bez tekstur. Klatki nie lecą gdyż sprzęt powoli sobie będzie wczytywał tekstury. Kiedy w takim BnS wchodzisz do miasta to nie tylko sylwetka postaci ale i tekstury są wczytywane natychmiast. Im  więcej postaci, tym więcej pracy dla sprzętu. W wyniku tego może zmniejszyć się liczba FPS.

pobrane.jpg

Postanowiłam powrócić do gry, żeby przywołać miłe wspomnienia. I przyznam szczerze, że nie jest to póki co powrót udany. Wcześniej grałam na dużo słabszym sprzęcie, więc nie dziwiłam się delikatnym "zwieszkom" w grze. Dzisiaj zalogowałam się z nadzieją, że będzie mi dane pograć płynnie, ale mam wrażenie, że jest wręcz jeszcze gorzej. Spadków FPS-ów nie uświadczam (80-100 FPS na ultra), ale i tak mam wrażenie, że nie do końca coś trybi. Możliwe, że to wina mojego połączenia internetowego, które lubi sobie od czasu do czasu przymulić, więc wypróbuję grę jeszcze późniejszym wieczorem, ale byłabym wdzięczna, gdybyście zechcieli opisać mi swoje doświadczenia. Czego spodziewać się po optymalizacji w tej grze?