Czy homoseksualizm jest źródłem nienawiści?

Każdy z nas musi przyznać, że krąg kulturowy, w którym żyjemy został zbudowany między innymi na homoseksualizmie i pedofilii. Dziś odpuścimy sobie pedofilię i zajmiemy się kwestią homoseksualizmu kulturowego w kontekście nienawiści.

Kultura europejska ma swoje główne źródła w chrześcijaństwie i starożytnej Grecji(potem Rzym, na potrzeby tematu traktujemy te dwie cywilizacje jako jedną, antyczną). Z każdej z nich czerpie mniej więcej po połowie. Zostawmy aspekt chrześcijański i skupmy się na czym, co wniosło postęp, czyli kulturze antycznej. W tych kulturach ważnym był element homoseksualizmu, jako więzi społecznej, pozwalającej zbudować solidny i działający system. Spartiata śpiąc z kolegą wiedział, że może mu bezgranicznie zaufać na polu bitwy. Dzięki temu zaawansowane taktyki mogły mieć miejsce. Istniało także prawo pozwalające na gwałt na koledze z oddziału, pod warunkiem nie odzywania się do niego do końca życia. Młodzi chłopcy przebywali w gymnasjonach i uczyli się życia od wielkich filozofów. Ksantypa miała racje mając podejrzenia wobec swojego męża.

Dlaczego więc homoseksualizm stał się w dzisiejszych czasach tematem tabu? I dlaczego ma tak duży związek z nienawiścią?

A będąc człowiekiem i mając świadomość, że powinniśmy mieć styczność z tym co ludzkie - powinniśmy wrócić do antycznych zwyczajów. Może wtedy słowa "ruchałem ci matkę Ślązaku" będą miały silniejszy wydźwięk, niż "pedale". Możemy przyznać się, że wyparcie tego, co mężczyzn fascynuje - wielkie mięśnie, wielkie narządy rozrodcze, brutalna siła - nie jest drogą do pokoju, jest drogą raczej do nienawiści. Przestańmy się wypierać. Pamiętajmy co Hiacynt robił z Zeusem i dlaczego. Miłujmy się.

A Wy co sądzicie na ten temat? Zapraszam do kulturalnej dyskusji.

Jeżeli w jednym poście piszesz:

 "ruchałem ci matkę Ślązaku"

i

Zapraszam do kulturalnej dyskusji.

To poddaję w wątpliwość Twoją chęć do kulturalnej dyskusji.

Ostrzeżenie od Aeth. Powód: Offtop

Homoseksualizm jest naturalny, jeżeli niebyłby to natura( lub bóg) nie stworztłaby w odbycie mężczyzny punktu G

Homoseksualizm został odrzucony więc stał się tabu.

Homoseksualizm jest naturalny, jeżeli niebyłby to natura( lub bóg) nie stworztłaby w odbycie mężczyzny punktu G

Jeżeli homoseksualizm byłby naturalny to czuł bym taki sam popęd do mężczyzny jak i kobiety, a że nie czuję (i znaczna większość też) to tak nie jest.

Homoseksualizm  został odrzucony więc stał się tabu.

Jeżeli homoseksualizm byłby naturalny to czuł bym taki sam popęd do mężczyzny jak i kobiety, a że nie czuję (i znaczna większość też) to tak nie jest.

Pytanie rozchodzi się o to, dlaczego został odrzucony, a część kultury przez niego ukształtowanej nie. I czy nienawiść i odraza wobec homoseksualizmu może wypływać z frustracji wobec braku homoseksualnej kultury, przyjemności i organizacji struktur społecznych z nim się wiążących.

Po co taki temat na forum o grach? Każdy wie jak skończy się ta 'kulturalna dyskusja'... To staje się nudne, @Xasarm the guruV2.

Ostrzeżenie od Aeth. Powód: Offtop

Po co taki temat na forum o grach? Każdy wie jak skończy się ta 'kulturalna dyskusja'... To staje się nudne, @Xasarm the guruV2.

Od tego jest dział INNE. Pisz do admina, jeżeli ci to nie odpowiada.

NOTA DLA INNYCH UŻYTKOWNIKÓW

JEŻELI MASZ OFFTOPOWAĆ, TO NIC NIE PISZ

Po co taki temat na forum o grach? Każdy wie jak skończy się ta 'kulturalna dyskusja'... To staje się nudne, @Xasarm the guruV2.

Bo od tego jest "Kawa na ławę"

Posty nie na temat zostały usunięte, a użytkownicy nagrodzeni punktami ostrzeżeń. Piszcie TYLKO na temat.

Aż zalogowałem się na stare konto.
Wracając do tematu :

Homoseksualizm  został odrzucony więc stał się tabu.

Jeżeli homoseksualizm byłby naturalny to czuł bym taki sam popęd do mężczyzny jak i kobiety, a że nie czuję (i znaczna większość też) to tak nie jest.

Hmm a słyszałeś o pewnym zachowaniu wśród pingwinów ? Zdarza się tak ,że gdy samica umiera i pozostaje tylko samiec z młodym "przyłącza" się do niego drugi samiec i tworzą coś na zasadzie rodziny (wiadomo jak dalej wśród pingwinów to wygląda jeden rodzic pilnuje drugi poluje i tak na zmianę). A to tylko jeden przykład ,generalnie chciałem uciąć dyskusje o tym czy homoseksualizm jest naturalny czy też nie. Tak na koniec według szacunków czasem podaje się 10% społeczeństwa jako osoby homoseksualne to pewnie mocno zawyżona statystyka ale jakby policzyć dla świata to chcesz mi powiedzieć ,że co ? Ta masa ludzi to błąd natury ? Nie to wszystko w zgodzie z naturą ,tylko my ludzie mamy jakiś problem z akceptacją wszelakich inności

Homoseksualizm nie wszędzie jest tematem tabu w dużej ilości krajów np. zachodnia Europa czy Stany Zjednoczone, a już tym bardziej Kanada jest to zupełnie normalne i umysły tych ludzi myślą o tym zupełnie inaczej niż nasze co najwyżej jacyś turyści w danych krajach mogą inaczej na to patrzeć.

Czemu tak jest w Polsce, ciężko mi zrozumieć pewnie troche rząd który rządzi w Polsce od kilkudziesięciu lat, troche religia, a także brak edukacji seksualnej w szkole.

Ostatnio grając w overwatch'a miałem bardzo rozmowny team składający się z Rosjan i Niemców i zaczęli ciekawą rozmowę, że kiedy Ci Rosjanie byli na wycieczce w Niemczech widzieli nie dość, że pary homoseksualne to i lokale lgbt oczywiście mówili, że jest to chore i nienormalne, po tym jak Niemcy mu zaprzeczyli i się z nim nie zgodzili to rozmowa się zakończyła. No ale Rosjanie mają strasznie "wyprane" mózgi w takich sprawach...

Takie trochę błędne koło w starożytności homoseksualizm był normalny, w średniowieczu znowu był powiedzmy "zakazany" no i teraz tak połowa świata podzielona, a to normalny, a to nienormalny/zakazany.

Ciekawe naprawde juz nie macie o czym pisac...

Ale too prawda homoseksualizmy jest rzecza naturalna ...

I wcale nie jest chorba ani problemem 21 wieku... Juz w sredniowieczu znane sa przypadki gejowskie ....

Tabu tak ludzie ukrywaja sie I wstydza ze zostana napietnowani wysmiani ....

Najwiekszym przeciwnikiem obecnie jest kosciol.... Chociaz wsrod naszych swietoszkow znajduja sie pedofile I geje...

Co jeszcze nie mam nic doo gejow ...

Ale ich zachowanie moze niektorych pronarodowcow przyprawiac o bol glowy...

To wlasnie to srodowisko wraz w z kosciolem ofensywnie atakuje gejow w naszym kraju...

Ciekawe naprawde juz nie macie o czym pisac...

Ale too prawda homoseksualizmy jest rzecza naturalna ...

 

I  wcale nie jest chorba ani problemem 21 wieku... Juz w sredniowieczu znane sa przypadki gejowskie ....

Chciałbym naprostować. W starożytności. I nie przypadki - powszechność.

Nie powinniśmy tolerować zboczeń. Z nimi trzeba walczyć, żeby ten świat (i tak już bardzo pokręcony) trzymał się jakichś zasad. Moim zdaniem nacisk na ludzi, którzy robią coś źle jest słuszne. Nie możemy dopuszczać do tolerancji, bo jest to jak choroba. Im bardziej będzie popularny tym szybciej i więcej z nas może w to popaść. Nie chciałbym, żeby moje dzieci kiedykolwiek zboczyło w sensie dokładnym. Jeżeli ja mam tolerować zapędy pedalstwa to powinienem też tolerować heroine w kiosku?

Nie powinniśmy tolerować zboczeń. Z nimi trzeba walczyć, żeby ten świat (i tak już bardzo pokręcony) trzymał się jakichś zasad. Moim zdaniem nacisk na ludzi, którzy robią coś źle jest słuszne. Nie możemy dopuszczać do tolerancji, bo jest to jak choroba. Im bardziej będzie popularny tym szybciej i więcej z nas może w to popaść. Nie chciałbym, żeby moje dzieci kiedykolwiek zboczyło w sensie dokładnym. 

Jak się ustosunkujesz do tego, że żyjesz w kulturze, która była stworzona - brutalnie mówiąc - przez homoseksualnych pedofilów?

Średniowiecze będące wiekami zacofania społecznego, gdzie ludzie nie chcieli, nie potrafili, a często nawet nie mieli prawa myśleć samodzielnie i racjonalnie, położyły się cieniem na ówczesny sposób pojmowania tego co jest moralne, a co nie. Niestety udział w tym procederze miał przede wszystkim Kościół Chrześcijański, który zdecydował jak będą wyglądały relacje między ludźmi i usilnie przez wieki wpajał je społeczeństwu. Odcisnęło się to piętnem między innymi na homoseksualizmie. Biblia kategorycznie zabrania obcowania cielesnego dwóch mężczyzn:"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli". Jak widać Pismo Święte nie pozostawia w tej kwestii złudzeń.

Kościół dla ugruntowania swoich poglądów podczas Soboru Laterańskiego III uchwalił prawo o wykluczeniu duchownych i ekskomunice pozostałych grzeszników dopuszczających się homoseksualizmu, a w społeczeństwie zdominowanym przez wiarę, gdzie księża głosili słowo Boże na Ziemi, takie wykluczenie równało się śmierci. Nikt nie śmiał podważać dogmatów Kościoła i na ich fundamentach powstały prawa poszczególnych krajów europejskich. Jeszcze nie tak dawno temu w Anglii homoseksualizm był karany śmiercią, podobnie we Francji.

Kościół bronił się tym, że przecież nie jest osamotniony w swoich poglądach i niestety miał rację. Muzułmanie w kilku krajach takich jak na przykład Sudan i Iran po dziś dzień obcowania osób tej samej płci karzą śmiercią. Cerkiew prawosławną wiele łączy z Kościołem rzymskokatolickim i nie inaczej jest w kwestii homoseksualizmu. Tego faktu nie zmieniła nawet XVI wieczna reformacja, gdyż trafiła na już od wieków zakorzenioną w ludziach nienawiść i w wyniku presji społecznych między innymi anglikanizm i luteranizm zepchnęły osoby homoseksualne na margines.

Religia wykreowała nasz sposób myślenia, była i pewnie jeszcze długo będzie naszym głównym moralnym kompasem.

Dlaczego więc homoseksualizm stał się w dzisiejszych czasach tematem tabu? I dlaczego ma tak duży związek z nienawiścią?

Niech to wyżej, napisane w dużym skrócie, wyjaśnienie będzie moją odpowiedzią na Twoje pytanie. Dodam jeszcze, że jestem praktykującą katoliczką, ale Kościół jest dla mnie wytworem ludzi, istot skłonnych do grzechu, przez co niestety nie brakuje grzechu w poczynaniach Kościoła.

Nie powinniśmy tolerować zboczeń. Z nimi trzeba walczyć, żeby ten świat (i tak już bardzo pokręcony) trzymał się jakichś zasad. Moim zdaniem nacisk na ludzi, którzy robią coś źle jest słuszne. Nie możemy dopuszczać do tolerancji, bo jest to jak choroba. Im bardziej będzie popularny tym szybciej i więcej z nas może w to popaść. Nie chciałbym, żeby moje dzieci kiedykolwiek zboczyło w sensie dokładnym. 

Czyli co, zakażesz? Będziesz bił swojego syna aż go "wyleczysz"? Zero tolerancji? Jeśli ktoś myśli, odczuwa lub zachowuje się inaczej to go zmusić żeby myślał tak jak inni? Narzucać komuś swoją wolę, tylko dlatego, że ktoś odczuwa dyskomfort do osoby o odmiennych poglądach? Właściwie kto dał Ci prawo decydować co jest dobre, a co jest złe? Jakim prawem ktoś ma decydować o moim życiu? Puknij ty się w łeb...

Za mocno powiedziane. Żyje wsród ćpunów, oszustów, zboczeńców itp. Ale żyje w kulturze, która wyciąga ręke, jak ktoś potrzebuje pomocy. Zboczenia były zawsze, zgodzę się. Ale nie znaczy , że jest to normalne. Byczsek.... Pisałem coś o biciu kogokolwiek? o prześladowniu? Piszę o tym, że nie wolno tolerować ani promować zboczeń, w ten sposób możemy uniknąć rozprzestrzeniania się ich. Kończę temat, dziękuje za możliwość wolnej wypowiedzi. Pozdrawiam.

http://imgur.com/a/Tx5IN

Proszę, przykład dla wszystkich, którzy sądzą, że to były przypadki, nie normalność.

Za mocno powiedziane. Żyje wsród ćpunów, oszustów, zboczeńców itp. Ale żyje w kulturze, która wyciąga ręke, jak ktoś potrzebuje pomocy. Zboczenia były zawsze, zgodzę się. Ale nie znaczy , że jest to normalne.

Kto ci powiedział, co jest normalne? Nie czujesz się hipokrytą? Żyjesz w kulturze stworzonej przez gejów.

Temat to prowokacja?

Autor zaprasza użytkowników do gejowskiej orgii?