Czy taki grindownik w ogóle istnieje?

Miałem dokładnie ten sam problem. Wychowany na tibii, knight online, kal online, rappelz, last chaos, darkeden.. ściągałem coraz to nowe tytuły bez klimatu. W końcu zdałem sobie sprawę że czas mmo minął i trzeba się z tym pogodzić. Albo zaczynamy przygodę w starym mmo i patrzymy przez palce (auto tracker, brak początkujących) albo dajemy sobie spokój. Ja dałem szansę Atlantice. Duża polska społeczność na Aleksandrii, ludzie grają od istnienia bety a to już kawał czasu. Pomagają mi zrozumieć grę i bawię się świetnie. Atlantica to zupełnie inne mmo niż reszta. Ściągnij, sproboj i zostaniesz ;) serwer Alexandria. Gildia TheWitchers

http://warofdragons.pl/

Genialna gra z małą społecznością opierająca się tylko i wyłącznie na grindzie. Zdobycie czegokolwiek wymaga ogromnej ilości czasu, jednak gra ma swoje lata i niestety ciężko będzie dogonić czołówkę (sam poziom osiągniesz po okolo 2-3 latach regularnej gry). Poświęciłem 5lat i nic nie zastąpi wspomnień i ludzi, niestety brakuje już czasu na dalsza zabawe.

Ekwipunek :
Jest 5 kategorii : szary, zielony, niebieski, fioletowy, czerwony.

Szary i zielony wypada z potworów, niebieski pochodzi z instancji (miesiąc śmigania). Fioletowe z różnych eventów (każdy element ekwipunku zdobywa się w różny sposób i naprawdę ciężko go zdobyć). Czerwony to elementy dostępne na okresowym jarmarku.

Zaletą tej gry jest system walki, efekty pozytywne i negatywne, system reputacji oraz innych ciekawostki. W grę grają ludzie dorośli i szczerze mówiąc jest tu bardzo dyplomatycznie, można powiedzieć że miały miejsce juz trzy wojny światowe pomiędzy gildiami gdzie gracze atakowali się i uniemożliwiali gre, najdłuższa wojna trwała niemal rok czasu.

W razie czego możesz napisać na prv, pomogę Ci znaleźć gildie która wprowadzi Cię w tajniki tej gry, pozdrawiam!

Path of exile tyle w temacie

Nie chcę żadnego Diablo czy Path of Exile.

Path of exile tyle w temacie

No nie bardzo...

Autorze, ja bym nie szukał tego typu rozrywki w nowych grach, a skupił się na starych, jeszcze istniejących i niewypróbowanych. Może Eternal Lands? Ryzom? Twelve Sky? Myth of Soma? Grando Espada? Takie dziadki potrafią często dać więcej frajdy, niż obecnie popularne tytuły :)

Kupiłem parę dni temu BDO, na prawdę nie żałuje, pierwsza próba troszkę się nie udała ale 2 jak najbardziej, grind grind grind i jeszcze raz grind po 56 zaczyna się cała zabawa, do tego dochodzą inne aspekty typu gotowanie, gathering itp z których możemy też zdobywać nie małe pieniądze. Jak troszkę nie ogarniasz jest mnóstwo poradników na youtubie, warto poświęcić te 30 min na filmy bo naprawdę dużo można się dowiedzieć:)

Dofus 2.0 - wersja PC (p2p, system premium)
Wakfu - według mnie słabiak w porównaniu do Dofusa
Dofus Touch - Mobilna wersja nie połączona z Dofus 2.0, wersja gry jest sprzed paru lat na bierząco aktualizowana (f2p, system bonus pack który daje 50% xp, można kupić za Kamasy (złoto gry) jak wszystko inne w item shopie)

Gra jest nastawiona na niesamowity grind zarówno w LVL jak i profesjach których jest dość sporo (mowa o wersji Touch) w Dofus 2.0 jakoś przebudowali od zera ten system więc już nie powiem jak działa ^^

BDO i nic więcej nie mam do powiedzenia :D

Polecam obadać Last Chaos jeśli nie grałeś. Mało questów, dużo grindu, z każdego moobka można dropnąć coś rzadkiego np: kamień niebiański

Scions of Fate, Mabinogi(nie ma ograniczenia levelowego), Swordsman Online ewentualnie

Tree of Savior - za bardzo mi przypomina o Ragnaroku, który niestety mi nie podszedł. Nie odrzucam, ale na pewno nie będzie to tytuł które sprawdzę w pierwszej kolejności.

Metin 2 - grałem wiele lat temu, nie wiem jak teraz gra się prezentuje i ile się zmieniło. Dzięki za przypomnienie o tym tytule!

Atlantica - nigdy o grze nie słyszałem, pierwszy z brzegu filmik wyglądał nieźle do czasu... walki. Nie trawię turowej walki w tym gatunku, po prostu ani trochę mi nie pasuje.

War of Dragons - nie przepadam za grami przeglądarkowymi. Nie ma mowy żebym nazwał tego tytułu nawet MMORPGiem, wybacz :)

@Ajek i jego lista starszych gier

Właśnie dlatego ten post, nawet grając w gry z tego gatunku od wielu lat, i obserwując nowinki na temat nowości i staroci, łatwo można przegapić jakiś tytuł który może akurat trafić w dane gusta. Dlatego liczę na to, że ktoś grał w grę, obojętnie czy sprzed roku czy dziesięciu lat, która by miała cechy porządnego grindownika. Z tej listy kojarzę tylko Twelve Sky które, jeśli dobrze pamiętam, nie miało żadnych questów. Tylko jak teraz gra się prezentuje, nie wiem :) Na pewno obadam ten i wszystkie inne!

Dofus / Wakfu - turówka, nie mój ideał gry z tego gatunku. Niestety bym się przy tym zanudził.

Scions of Fate - nie znam, na pewno sprawdzę, dzięki!

Mabinogi - to nie jest przypadkiem europejska wersja gry nie została zamknięta dawno temu? Pamiętam, że próbowałem na amerykańską wbić ale nie dało rady. Może coś źle robiłem, nie wiem.

Swordsman Online - wygląda ciekawie, sam miałem sprawdzać ten tytuł pod koniec 2016 ale jakoś tak wyszło, że go nawet nie zainstalowałem. Jak teraz padł w tym temacie to na pewno go sprawdzę!

Po raz kolejny, dziękuję za wszystkie propozycje i dziękuję Administracji za umieszczenie informacji na stronie głównej! I wybaczcie nie cytowanie nicków tylko samych propozycji ;) Jak wspomniałem w poprzednim poście, zacząłem najpierw Black Desert, w polecanych ten tytuł pada najczęściej. Pogram do końca tego triala i później zainstaluję Rappelz (chyba, że BDO wcześniej mnie wynudzi, po pierwszym dniu nie jest źle ale też tyłka mi nie urwało). Te gry których nie znałem, bądź o których zapomniałem bo to było dawno temu, nie odrzucam. Sprawdzić tego wszystkiego na raz się nie da a i wiadomo, że zaraz po samym wejściu do gry nie będzie dało się ocenić czy to jest ten wymarzony grindownik :) Jeśli ktoś orientuje się jak te gry teraz wyglądają - prosiłbym o jakiegoś posta! Kolejne tytuły jak najbardziej mile widziane. Bardzo mnie cieszy również fakt, że inni użytkownicy są zainteresowani taką szkołą MMORPGów. Naprawdę szkoda, że tak dużo gier z tego gatunku od bardzo długiego czasu celuje jedynie w bycie klonem czegoś popularnego.

Pozdrawiam!

Moim zdaniem idealnie pasują tutaj:

Rohan Online (sam grind i farming, świetny system craftingu i enchantingu, warto sprawdzić).

Requiem Online (co prawda dużo quest-grindu, ale nie tylko; system enchantingu jest bardzo rozbudowany, a przedmioty zdobywasz praktycznie tylko z mobów, a klimat gry jest niesamowity, sam ogólem gram od 2009 roku z małymi przerwami) polecam!

RF Online (większość czasu zajmuje grind, od czasu do czasu pojawi się jakiś prosty quest, system craftingu świetny, gra godna polecenia).

Zachęcam do sprawdzenia każdej z tych gier osobiście, naprawdę warto.

Pozdrawiam!

Witam.

FurryThales Zdecydowanie Polecam Ci rewelacyjny grindownik z przepiękną grafiką Black Desert Online. Najlepszy grindownik od czasów Tibi jak dla mnie. Powiem krótko, na tym forum jak i innych wiele razy już opisywano BDo więc nie będę się rozpisywał. Krótko niestarczy Ci czasu (życia) żeby poznać BDo w 100%. sam gram od niedawna i jest zaskoczony możliwościami tej gry, gram w mmo już ładnych parę lat i właśnie Bdo wypełnia pustę u mnie po Tibi, w Bdo jest taka różnorodność że raczej każdy znajdzie coś dla Siebie. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich chętnych nowych jak i grających graczy w Black Desert na Discorda

https://discord.gg/uQUKXJf

zawsze ktoś jest z kim można pogadać i wymienić się doświadczeniami z gry, lub po grindować razem, porobić jakieś zadania czy nawet popływać łodzią i połowić rybki :D Tyle ode mnie do zobaczenia w grze, bądź usłyszenia na Disco Pozdrawiam.

Moje ulubione 3 MMO :

1. 12 sky 2 classic (tutaj robisz co chcesz, bez zbędnych Questów - istny grind, wychodzisz po za mapę, bijesz mobki).

2. Silkroad EU - Questy są jednak polegają zabij 10-20 mobów, wybicie maksa bez bota graniczy z cudem.

3. Perfect World International - Questy są jednak to co powyżej, zabij 10-20 stworków, coś przynieś zanieś. Jedyny minus serwery są w USA - może być wysoki ping.

4. Tibia.

Od siebie dodam AirRivals ale niestety gra poszla w zlym kierunku :(

Tree of Savior

Scions of Fate, Mabinogi(nie ma ograniczenia levelowego), Swordsman Online ewentualnie

w Scions of Fate gra może 30 osób

dziś robi sie tylko proste gry wiec co do twoich upodobań pewnie musi być jakaś starsza gra tylko że nawet je sie ułatwia jak np Silkroad czy 12 sky bo czasy sie zmieniają a gracze też

i producenci muszą sie do nich dostosować tworząc możliwe jak najprostsze aby gracz w jak najszybszym czasie dobił max lvl co znaczy że nie masz za dużego wyboru dlatego polecał bym ci

metin 2 najlepiej priv

lineage2 interlude priv

podałem ci gry które jeszcze nie są martwe przynajmniej na privie

Nie wiem czemu Ci nikt nie polecil jeszcze Nostale. Grafika cukierkowa no trudno, ale wbicie maks. lvla to nie jest takie hop-siup do 50 w miare szybko idzie dalej mozesz na LOD (jak oczywiscie znajdziesz fam, a powiem ci ze duzo fam ogarniajacych LOD nie lubi takich co tylko na exp przychodza) do 70-75 w miare szybko, jednak to wszystko co narazie napisalem to i tak moze miesiąc grania dla takiego średniego gracza. Jeżeli chodzi o itemki jest podzial na wysokiej jakości, dobry, legendarny itd. Na postaci widać tylko niektóre z nich, tak to ich wygląd zmienia się co jakiś poziom.(czyli nie masz co chwile innego eq z questów, no jeżeli chodzi o wygląd). Po za tym i tak każdy chodzi w tak zwanych SP (karty specjalisty jest 8 bazowych zmieniaja wygląd, zestaw skilli itd.) które nie jest łatwo ulepszać na wyższy poziom, +9/+10 to takie dobre i sprzedające się a maks. jest +15 (wtedy połowa serwa chce je od ciebie odkupić XD). Jest to produkt GameForge niby P2W, ale jak jesteś zapalonym grindownikiem wystarczy że poczekasz na jakiś event (nawet nie, zawsze można iść dropic piórka) to Hajs sam do ciebie napłynie.(są bardzo często teraz, nie gram ale jestem praktycznie pewien że jest jakiś walentynkowy a kolejny to pewnie wilekanocny, na każdą okazje robią) Długo opowiadać ale jeśli szukasz grindownika to ja polecam własnie Nostale.

Jeśli zdecydujesz się na Rappelz i wybierzesz server Serafin, to pisz do mnie: Sheitah, wspomogę Cię trochę.

Podał ktoś WYD albo Supreme Destiny ? nie wiem czy dalej istnieje jakiś Global ale poszukaj :3

http://sd.vibrant3g.com/ To chyba global, swojego czasu epicki grindownik.