Pytania do weterana, czyli FAQ dla graczy

Witajcie, jako, że gram w TESO już 2 lata i kiedyś obiecałem FAQ dla nowych graczy to najwyższa pora się z tego wywiązać, aczkolwiek wiem, że jest dużo rzeczy do przekazania i nie jest łatwo zredagować taki poradnik to chcę abyście zadawali mi pytania na temat gry, a ja będę Wam odpowiadał i w ten sposób wspólnie stworzymy jak najobszerniejszy poradnik, aby przyszli nowi gracze nie musieli po sto razy pytać o to samo zaśmiecając forum tematami o tej samej zawartości. Ten FAQ znacznie ułatwi szukanie informacji, ułatwi mi pracę i pozwoli zachować porządek w tej sekcji tak więc zapraszam do pytania! Pozdrawiam. :)

Kupiłem właśnie TESO i jestem w trakcie pobierania:) Jestem kompletnie zielony w tej grze i bardzo bym potrzebował pomocy w wyborze postaci.

Chcę grać Łucznikiem, bo zawsze w każdej tego typu gier grałem właśnie łukiem. O to moje kilka pytań.

1-Jaka Klasa/Rasa najlepsza pod łuk ? Chodzi mi głównie o PvE

2-Czy istnieje jakaś fajna strona z bulidami ? Ewentualnie chętnie bym przygarnął jakiś link z fajnym bulidem ;)

3-W jakim craftingu najlepiej się rozwijać ?

W TESO nie ma czegoś takiego jak łucznik i nie ma sensu robić buildu pod łuk, bo i tak będziesz musiał używać dual wielda czyli drugiej broni. Łuk w zasadzie trzyma się na drugim pasku wraz ze skillami do buffowania i naķładania DoT.

1a. Od najlepszej rasy pod staminę: Redguard, Khajiit, Bosmer.

1b. Klasa w zasadzie dowolna, bo każda na PvE korzysta z łuku jeśli nie jest Healerem albo Tankiem i nie jest zrobiona pod magickę.

2. Na początek kombinuj sobie sam, bo nie nauczysz się grać zrzynając buildy od innych. Zresztą z gotowcami jest tak, że gość na filmiku ze swoim buildem robi 45k DPSu, a ktoś zrobi wszystko identycznie i zrobi 20k i jest potem smutek i niedowierzanie.

3. W każdym, bo TESO ma tyle Skill Pointów, że starczy Ci na wszystko i jeszcze zostanie. A warto rozwijać od początku, bo można sobie zarabiać na Daily Craftach i być w miarę niezależnym na end gamie.

Da się grać tym DPS'em bez łuku?

1a. Od najlepszej rasy pod staminę: Redguard, Khajiit, Bosmer.

._. Khajiit, Redguard, Bosmer *

Khajiit wyciągnie najwyższy DPS, Redguard nigdy nie wyciągnie tak dużego.

I to nie jest tylko moje zdanie, tak wszyscy najlepsi gracze uważają.

Da się grać tym DPS'em bez łuku?

Staminowym nie bardzo, ale magickowym się używa staffów, albo dwóch mieczy. Co do Redguarda to owszem będzie miał ciut mniejszy DPS (3-4k różnicy), ale ma lepszy Resource Management i to znacznie więc Redguard również jest świetny na DD.

1)Jak wygląda tu gra w party? Ile maksymalnie osób? Jakie bonusy czy kary z tego wynikają? Jest możliwość robienia questów razem czy też każdemu progress liczy osobno? Jak to będzie wtedy z dropem?
2)Po której stronie gra największa ilość Polaków?
3)Jest możliwość ewentualnego cofnięcia rozdanych punktów? Jeśli tak to czy dużo sobie za to liczą

1)Jak wygląda tu gra w party? Ile maksymalnie osób? Jakie bonusy czy kary z tego wynikają? Jest możliwość robienia questów razem czy też każdemu progress liczy osobno? Jak to będzie wtedy z dropem?
2)Po której stronie gra największa ilość Polaków?
3)Jest możliwość ewentualnego cofnięcia rozdanych punktów? Jeśli tak to czy dużo sobie za to liczą

1) max 24 osoby, 4 os na dungi, 12 osob na triale (ala raidy), bonusy takie ze wszystkim progress np. questow typu zabij 20 wrogow liczy sie razem, można robić questy razem, drop każdy ma własny

2) po stronie EP ale ja gram po stronie AD

3) jest taka możliwość, tylko trochę in game golda

Witam, czy jeśli zakupię dzisiaj Morrowind Digital Edition, to pobrać i grać w podstawkę będę mógł już teraz, czy dopiero po wejściu dodatku?

Szczerze, nie jestem pewien ale chyba będziesz mógł teraz, raczej tak.

Szczerze, nie jestem pewien ale chyba będziesz mógł teraz, raczej tak.

Ok, dzięki - ale jeśli ktoś wie na 100 procent jak to wygląda, to proszę o informację, bo chciałbym zagrać już teraz :)

Ja patrząc na domyślny panel gracza, wnioskuję, że wtedy w liście zakupionych wyświetla ci się podstawka i morrowind (wszystko tam wyświetla się osobno), no a podstawkę może każdy nawet teraz pobrać.

Ok, dzięki wielkie za pomoc - myślę, że dzisiaj sobie zakupię :)

1. Jakie połączenie rasy i klasy na 2h albo DW berserka polecasz (ew. jakiś build)?

2. Jak to wygląda ze zbieraniem materiałów i levelowaniem craftingu?

3. Są jakieś addony typu must-have?

4. Dawno dawno temu grindowało się w old orsinium, dalej idzie tam wbić 50 w 6 godzin?

1. Cóż na temat ras pod buildy staminowe już się wypowiedzieliśmy kilka postów powyżej: Redguard, Khajiit oraz Bosmer. Nie wiem co masz na myśli mówiąc ,,berserk'' nie znam takiej klasy powiem szczerze :D

2. Cóż matsy są porozsiewane po całej mapie także zbieranie ich odbywa się na zasadzie ,,idę tu to przy okazji to podniosę'', im wyższy poziom craftingu tym lepsze materiały czyt. na wyższe poziomy. Levelować crafting można na kilka sposobów:

a. Niszczenie przedmiotów przy pomocy opcji Deconstruct, przedmioty z traitem Inticrate dają o 280% expa więcej za zniszczenie przedmiotu.

b. Można po prostu tworzyć mikstury, jedzenie, pancerze i broń, ale nie jest to zalecana metoda, ponieważ jest bardzo materiało i czasochłonna przynajmniej jeśli chodzi o Woodworking, Clothiering oraz Blacksmithing.

c. Można robić Daily Crafterskie: polegają one na tym, że odbierasz zadanie, które wyznacza Ci stworzenie danych przedmiotów po czym zdeponowanie w specjalnym miejscu do tego przewidzianym. W nagrodę za daily otrzymuje się materiały, ulepszacze, runy, rośliny oraz składniki kucharskie w zależności od wykonanego daily

3. Oczywiście takie podstawowe to: Skyshards, Lore Books, Lost Treasure, Foundry Tactical Combat/ Lui Extended, Master Merchant (do działania tego addonu jest wymagane bycie członkiem w jakiejś gildii tradingowej, ponieważ na podstawie sprzedaży w tychże gildiach addon tworzy bazę cen), Harvest Map, Destinations, Harvens Trait and Style i tak od siebie proponuję jeszcze Inventory Grid View wraz z Advanced Filters (znacznie przejrzystszy plecak wraz z fajnie wydzielonymi zakładkami).

4. Tak chociaż teraz grindować można wszędzie, bo mobki są wyskalowane do CP160 i exp otrzymywany za ich zabijanie skaluje się do Ciebie tak więc możesz w Old Orsinium, albo po prostu poszukać sobie innego fajnego miejsca.

Skille mogę rozdawać w byle co czy trzeba jakoś rozłożyć? Starczy mi skill pkt na wszystko?

Na początku w skillpointy ubogo, ale teraz mógłbym otworzyć z nimi stragan :P

Ja bym z kolei prosił o rozwinięcie tematu grindu, czy dobrze rozumiem, że szybciej wbijemy lvl, znajdując jakiś spot z mobami, i poprostu młucić owe moby do 50 lvla?

I drugie pytanie, odnośnie skili bojowych (nie dot. drzewek skilli od pancerza, czy rasy), najlepiej jest skupić się na dwóch drzewkach, np. jedno z trzech drzewek klasowych, i np. 2h sword, bow, czy lepiej jest łączyć nawet 3/4 drzewka skilli?

I w sumie mam jeszcze jedno pytanie na ten moment, co z gildiami magów, wojowników, przyłączać się do wszystkich czy skupić się na jednej, i co nowym drzewkiem skilli, które dostaniemy, po dołączeniu do owej gildii, czy inwestować w nie pkt.?

Myślę iż pytań będę miał więcej, jutro zaczynam rozgrywkę na X1, ale to już jak coś mi wpadnie do głowy, swoją drogą bardzo fajny pomysł z tym tematem, leci "lajk" dla założyciela. =3

1. Tak, dokładnie tak jest polecam poradnik https://rakashieso.wordpress.com/category/guides/leveling-guides/ . Warto również mieć kompana do grindu, bo jest więcej expa i szybciej mobki padają. Tylko jak jest 3 osoby w party to exp diametralnie spada dlatego tylko we dwoje się grinduje. Warto też wspomnieć o boostach do expa:

a. Psiijic Abrosia - 50% więcej expa na 30 minut koszt w Guild Storach 3-3,5k golda za sztukę.

b. Mythic Aetherial Ambrosia - 150% więcej expa na 30 minut, koszt od 14k wzwyż w Guild Storach

c. Crown Experience Scroll - 50% więcej expa na 2 godziny, koszt to 300 Crown Pointów.

Aby przedłużyć działanie dwóch pierwszych in-game'owych boostów trzeba rozwinąć Provisioning i dodawać w pasywkę Connoisseur przy maksymalnym rozwinięciu jej można dobić do 55 minut trwania boosta (nie dotyczy Crown Experience Scrolla.)

2.W TESO rozwijać trzeba wszystkie drzewka klasowe, bo każde ma swoje pasywy i skille bez których ciężko się obyć. Trzeba też rozwijać drzewka broni w zależności od tego jakiej ma się zamiar korzystać, a korzysta się zawsze z dwóch.

3. Dołączaj do obu, ponieważ obie gildie mają unikalne drzewka skilli oraz fabuły więc istotna jest i jedna i druga gildia. Warto inwestować w pierwsze pasywki ( Persuasive i Intemidate mniej więcej tak się nazywają) te dwa ułatwiają robienie questów. Co do skilli to Fighters Guild jest dla DD staminowych i jeden skill dla Tanka, a Mages Guild jak sama nazwa wskazuje dla magickowych buildów.

Witam.Też mam jedno pytanie na które chciałbym uzyskać odpowiedź.Aktualnie rozwijam sobie jak najmocniej Enchanting i chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś na wyższym poziomie na tym zarobić a konkretniej na tworzeniu glyphów? Stoją one w dobrej cenie czy jednak większość z nich chodzi za bezcen?