Pytania do weterana, czyli FAQ dla graczy

Czy są jakieś sposoby na zwiększenie wydajności gry? ESO w porównaniu do innych gier ma słabszą grafikę i mimo tego chodzi na moim komputerze gorzej.

Czy są jakieś sposoby na zwiększenie wydajności gry? ESO w porównaniu do innych gier ma słabszą grafikę i mimo tego chodzi na moim komputerze gorzej.

Powinieneś zacząć od specyfikacji komputera, bo jasnowidzem nie jestem. :)

Przepraszam.

GTX 745
Intel Core I5--4460S
6GB Ram
Dysk zwykły (HDD)

Mój komputer wydaje się być słaby, ale mógł uciągnąć gry z lepszą grafiką w 60+ fpsach

Ktoś może mi doradzić grając Nightblad'em pod stamine assasination/shadow co powinienem wybrać jako alternatywną bron, dodam tylko ze jezeli chodzi o q to samymi daggerami daje rade ze wszystkim mniej więcej. Lvl 15.

Ktoś może mi doradzić grając Nightblad'em pod stamine assasination/shadow co powinienem wybrać jako alternatywną bron, dodam tylko ze jezeli chodzi o q to samymi daggerami daje rade ze wszystkim mniej więcej. Lvl 15. 

Jeśli mowa o pve to jako drugą broń zawsze używa się łuku w stałej kombinacji czyli endles hail, trap, poison injection oraz caltropsy, a ostatni skill to zalezy głownie od klasy.

Zacząłem grać Redguardem Dragonknightem i chce go zrobić pod tanka :D Teraz moje pytanie mam 3 punkty skilli i jak mam je rozdać. Jest jakiś guide w ktore skille skill pointy nabijać i jak rozdawać statystyki?

Zacząłem grać Redguardem Dragonknightem i chce go zrobić pod tanka  Teraz moje pytanie mam 3 punkty skilli i jak mam je rozdać. Jest jakiś guide w ktore skille skill pointy nabijać i jak rozdawać statystyki?

poleciłbym Tobie parę buildów na "nieśmiertelnego" tanka ale robienie od początku full tank trochę mija się z celem ze względu na powolne expienie. Tank ma utrzymać aggro i przeżyć a dojście do 50 lvlu opiera się na szybkim ubiciu mobów. Po osiągnięciu 50 i zmianie celu z expa na dungi zresetujesz skille i pkty statytyk :) Na początek polecam pójść w staminę i morfować skille staminowe np. z drzewka 1h + shield. do tego dragon blood=> green dragon blood i stone(?)shield=> igneus shield- dla tarczy i healu. Na temat pasywek się nie wypowiem ale dawaj w rasowe, drugie i trzecie drzewko klasowe, broń (1H+sh) no i heavy armor. Po więcej informacji zapraszam do gildii Lost Heaven :)

P.s. proszę mnie nie hejtoować - to mój subiektywny build i z racji krótkiego stażu w grze może być tu masa błędów oraz braków. Jeśli ktoś chce uzupełnić - śmiało :)

Przepraszam.
GTX 745
Intel Core  I5--4460S
6GB Ram
Dysk zwykły (HDD)
Mój komputer wydaje się być słaby, ale mógł uciągnąć gry z lepszą grafiką w 60+ fpsach

Kurde dziwne, bo ESO powinno Ci dobrze chodzić. Weź pod uwagę, że to jest MMO i nie ma co tutaj przyrównywać single playera do tego, zresztą ESO ma to do siebie, że jest kiepsko zoptymalizowane. Możesz sobie poczyścić rejestry poopróżniać dyski i przelecieć antywirusem w celu poszukiwania malewar'ów, powinno pomóc chociaż nie spodziewaj się rewelacji.

Macie na podorędziu jakieś sprawdzone i aktualne guidy dla początkującego? Jak budować postać, wskazówki na początek itd. Może być po angielsku, filmik, ściana tekstu, cokolwiek. Byle nie forum bo szukanie podstawowych informacji w stosie pytań i odpowiedzi jest słaba tym bardziej, że zaczynając grę nie wiem nawet o co pytać. Z góry dzięki za przydatne linki :)

Macie na podorędziu jakieś sprawdzone i aktualne guidy dla początkującego? Jak budować postać, wskazówki na początek itd. Może być po angielsku, filmik, ściana tekstu, cokolwiek. Byle nie forum bo szukanie podstawowych informacji w stosie pytań i odpowiedzi jest słaba tym bardziej, że zaczynając grę nie wiem nawet o co pytać. Z góry dzięki za przydatne linki 

Ehh... lenistwo w tym temacie obstawiam, że masz wszystko co Ci potrzebne na start. Jakby Ci się jakieś pytania zrodziły to też tutaj możesz zapytać. Pozdrawiam.

Ehh... lenistwo w tym temacie obstawiam, że masz wszystko co Ci potrzebne na start. Jakby Ci się jakieś pytania zrodziły to też tutaj możesz zapytać. Pozdrawiam. 

Eh lenistwo, ciężko wkleić link do czegoś sprawdzonego i zgrabnie napisanego. Nie no lepiej, żeby nowa osoba przebijała się przez 9 stron płaczu o optymalizację albo inne pierdoły nie wiedząc nawet czego szuka. Widzę, że community w tej grze świetne.

Jakby ktoś spytał mnie o coś na początek w BDO to zawsze mam na pasku pare sprawdzonych guidów na każdy aspekt gry i nie boli mnie wklejenie ich komuś kto chce zacząć przygodę. Nie chce mi się oglądać stu filmików na yt i zastanawiać się czy koleś dobrze mówi czy trolluje.

Tak, ciężko, bo takiego czegoś nie ma za bardzo. Tutaj ludzie rozpisali się dość mocno, a Ty nie dając żadnych konkretów oczekujesz, że ktoś tutaj wytłuszczy Ci temat rzekę. A Tobie jest ciężko rzucić okiem pobieżnie żeby znaleźć to co Ci potrzebne ? Nie zrozum mnie źle ja chcę Ci pomóc, ale ciężko jest odpowiedzieć bez konkretnych pytań, bo nie znam Twoich potrzeb dlatego odsyłam Cię żebyś sobie popatrzył i znalazł co Ci jest potrzebne. Ewentualnie mogę Cię zaprosić do naszej gildii Lost Heaven dzięki temu będziesz mógł się przy nas uczyć, zadawać pytania nurtujące na bieżąco i otrzymać stosowną pomoc wśród sympatycznego community. ;)

Też mam małe pytanie. Nie grałem jeszcze tankiem, a czasami mam ochotę. Jak bardzo różni się od grania w inne MMORPG tankiem (np WoW). Bardzo trudne dla początkującego? Wiem, że w grze występuje aktywny blok. Pytanie tylko czy tankowanie polega tutaj głównie na blokowaniu i trzymaniu aggro (no i używaniu skilli) czy też występuje to tzw Light Attack Weaving? Jak wygląda ogarnianie odpowiedniego poziomu magicka i stamina? Bardzo trudne do ogarnięcia dla człeka początkującego w ESO?

Cóż osobiście nie grałem nigdy tankiem, aczkolwiek napatrzyłem się sporo. Na starcie powiem, że najmądrzej jest zacząć od DPSa tak do 300 CP, bo expienie tankiem to katorga. Co do tego jak wygląda rola tanka to poza tym, że tauntuje bossy i ady to wykonuje niektóre mechaniki, buffuje grupę, przyciąga mobki tak, aby na AoE szybciej padały. Resource management głównie polega na potkach i regenach chociaż regen staminy w bloku nie działa, czasem i trzeba heavy attackować. Co do trudności to na pewno jest trudniej niż DPSowanie, ale jest to do ogarnięcia. Jeśli chcesz ćwiczyć i się uczyć to zapraszam do naszej gildii Lost Heaven jesteśmy starą i doświadczoną gildią także u nas możesz się dużo nauczyć. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam do kontaktu w grze @Athrevild.

No to chyba jednak zostanę przy Sorcererze :). Widać nie pisane mi grać czołgami :D. Bynajmniej nie smucę się z tego powodu. Dzięki za kontakt, na pewno napiszę jak będę miał trochę czasu :)

Sorcerer też spoko, sam nim gram jak byś kiedyś czegoś chciał się dowiedzieć to wal śmiało.

Te pakty mają jeszcze jakieś znaczenie jeśli chodzi o gildie czy muszę szukać w tym swoim "sojuszu" (nawet nie wiem w jakim jestem, tam gdzie są koty).

Przy okazji -

Znalazłem taki guide dla początkujących. Gość całkiem zgrabnie wyjaśnia podstawowe aspekty gry i jest w miarę świeży. Dla całkowicie nowych graczy bardziej pomocny niż ludzie z forum ;) pewnie w nim też jest odpowiedź na moje pytanie ale liczę, że przy okazji ktoś zaproponuje dołączenie do gildii ;)

Te pakty mają jeszcze jakieś znaczenie jeśli chodzi o gildie czy muszę szukać w tym swoim "sojuszu" (nawet nie wiem w jakim jestem, tam gdzie są koty).

 

Przy okazji - 


 

Znalazłem taki guide dla początkujących. Gość całkiem zgrabnie wyjaśnia podstawowe aspekty gry i jest w miarę świeży. Dla całkowicie nowych graczy bardziej pomocny niż ludzie z forum  pewnie w nim też jest odpowiedź na moje pytanie ale liczę, że przy okazji ktoś zaproponuje dołączenie do gildii 

Aldmeri Dominion. Sojusz ma znaczenie tylko na PvP. Fajnie, że w taki sposób szanujesz naszą pracę nawet świeżutcy gracze wiedzą o co chcą zapytać, jesteś pierwszą osobą, która ma z tym problem. Cóż cieszy mnie fakt, że znaczna większość ludzi potrafi uszanować to co tutaj piszemy i potrafią z tej wiedzy skorzystać. Pozdrawiam.

Dzięki Sevaril za chęci, za rozpoczęcie i systematyczne kontynuowanie tematu. Szczerze mówiąc podziwiam zapał i wytrzymałość na co niektórych osobników i pytania. Sam pewnie bym nie wytrzymał i nie raz, nie dwa opi****lił jednego z drugim, ale ja już jestem taki "charakterny" :) ;)

Słowem wstępu, może przyjdzie Ci na myśl coś przy okazji czym mógłbyś się podzielić, bo sam nie wiem o co pytać (ale opis może Cię nakieruje na coś).

Rozpoczęliśmy z moją kobietą niedawno podróż przez ESO. Zachciało mi się pograć w coś, w czym możemy sobie razem poquestować, pogrindować etc. a jako że ma wybranka ma smykałkę do wszelkiej maści gier pokazałem jej na początku skyrima, pograliśmy trochę... Uwielbiałem swego czasu oczyszczać ten świat z wszelkiej maści potworków jako skrytobójca z łukiem i daggerami, więc z sentymentu rozpocząłem od tego. Przyszedł czas, że pokazałem jej ESO. Od razu podłapała i mówi "gramy!". No to kupiliśmy na początek podstawkę, żeby wypróbować. Póki co minęły ze dwa tygodnie (nie było dużo czasu na grę, głównie trochę wieczorem, bo weekendy mieliśmy zajęte, no i mamy po 21 i 24 lvl). Gra się wlecze dla mnie niemiłosiernie, ponieważ ma Pani postanowiła, że będziemy robić wszystkie questy po kolei. Jej to pasuje, mnie lore w grach kompletnie nie obchodzi, liczy się dla mnie jedynie by grało się przyjemnie i wymagająco na end-gamowych dungach, ale mniejsza o to, jakoś przeboleję tą "tragedię" :P Jestem przyzwyczajony, jako weteran MMO, do znacznie szybszego lvlowania, przechodzenia do end-gameu i grindu itemów. Spodziewałem się też troszkę podobieństw do mojego ukochanego i rozszarpanego przez sklep Arche Age, ale to temat na inną konwersację.

Zrobiłem podobnego jak w skyrimie skrytobójcę - stamina nightblade bow + dual wield. Wbiłem póki co dopiero 24lvl ale męczę się jednak tą postacią. Postanowiłem popróbować reszty klas do 10lvl, ponieważ wbija się go dość szybko i zobaczyć, czy reszta klas również się tak ślimaczy. Z personalnego doświadczenia zaskoczył mnie Sorc, jak szybko zabija się nim moby w porównaniu do reszty (przynajmniej mnie). Odczucie mógłbym porównać do tego jakbym próbował przepiłować kość tępą piłą, a nagle ktoś mi dał spalinówkę i zaczęła się jazda B) Nie wiem na ile adekwatne może być porównywanie postaci na 10lvlu, ale takie mam póki co odczucie. Niestety albo stety jako weteran MMO cały czas mam w głowie lampeczkę mówiącą żeby planować grę, postać i cały rozwój pod end-game. Tak więc czytam sobie jakieś poradniki, komentarze, fora, przeglądam youtube.

To co udało mi się wywnioskować do tej pory to, to że DPSów jest jak psów (z resztą jak w większości mmo, bo każdy lubi na****ć) i długo się czeka na zainstancjonowanie do dunga, czy zebranie ekipy na triala. Jak to wygląda z Twojej perspektywy? Często w mmo robię na początek tanka, ponieważ nim i heallerem najszybciej się zawsze dostaje do dungów, kolejki są malutkie, łatwo zebrać ekipę i drop pod tanka jest zawsze, tylko i wyłącznie mój (ponieważ zazwyczaj bywa tak, że jest 2-3 dpsów, którzy muszą się dzielić dropem, 1 healler i 1 tank którzy nie muszą, bo nie mają konkurencji :) ).

Z drugiej strony w tej grze jak widzę, można fajnie farmić solo duże ilości mobków na open dungach etc. i dzięki temu sporo zarabiać. Tak mnie zastanawia. End gameowe sety pod triale są z dungów i triali. Czy są one sprzedawane w sklepach gildyjnych? Jak dotąd byliśmy kilka razy we dwójkę w jakiś dungeonie, w glenumbrze ale drop mogliśmy jedynie tradeować między sobą , i to przez określony czas (zdaje się 2h?). Jeśli jest tak jak myślę, czyli najlepszy drop jest jedynie możliwy do wyfarmienia samemu, to ma w ogóle jakieś większe znaczenie gold tutaj? Jeśli tak jest jak myślę, to przemianowałbym się chyba na mag DK, mając na uwadze tanka w end-gamie i przemęczył się jakoś.

Dodam, że mojej ukochanej poleciłem zrobienie mag paladyna pod healling/destro, żebym wiadomo miał heallera, bo to zawsze bardzo ułatwia gre :) I jej pasuje ta rola więc tym lepiej.

Jeśli mi coś jeszcze wpadnie do dopiszę. Wybaczcie za wall-text ale najlepiej oddaje całą sytuację ;)

Aldmeri Dominion. Sojusz ma znaczenie tylko na PvP. Fajnie, że w taki sposób szanujesz naszą pracę nawet świeżutcy gracze wiedzą o co chcą zapytać, jesteś pierwszą osobą, która ma z tym problem. Cóż cieszy mnie fakt, że znaczna większość ludzi potrafi uszanować to co tutaj piszemy i potrafią z tej wiedzy skorzystać. Pozdrawiam. 

Jaką pracę? Przecież w niczym mi nie pomogłeś. Poprosiłem o sprawdzonego guida, z których na pewno kiedyś korzystaliście ale jedyne co potrafiłeś zrobić to narzekać, że nie ma konkretnego pytania. Jesteś z pokolenia matur pisanych pod klucz czy jak? Jeszcze uroczyście stwierdziłeś, że czegoś takiego nie ma. Sam sobie znalazłem i wkleiłem reszcie, może komuś się przyda, i możesz się obrazić.