Pytania do weterana, czyli FAQ dla graczy

@Sevaril dzięki bardzo, o to mi chodziło.

A tak przy okazji, jest w ESO jakaś polska aktywna gildia, czy lepiej dołączyć do zagranicznej.

AD - circle of nine

EP - dużo

DC - szara straż

Uuu nie ładnie Radinyn nie ładnie jak EP to tylko Lost Heaven ;) w razie gdybyś był zaonteresowany to odezwij się do mnie w grze @Araxoziz. Pozdrawiam. ;)

E tam jest kilku na forum co też mają gildie w ep

Ja mam takie pytanie związane z uzbrojeniem. Jak wiadomo mamy heavy, medium i light zbroje. Moje pytanie brzmi - jaki jest sens nosić medium i light skoro heavy mają największy pancerz i każda klasa może je nosić? Czy ktoś mi to wyjaśni? Czy te medium i light dają jakieś specyficzne bonusy w zamian za to, że dają mniej pancerza czy co? Bo jeśli nie to sens ich istnienia jest znikomy :P

Ja mam takie pytanie związane z uzbrojeniem. Jak wiadomo mamy heavy, medium i light zbroje. Moje pytanie brzmi - jaki jest sens nosić medium i light skoro heavy mają największy pancerz i każda klasa może je nosić? Czy ktoś mi to wyjaśni? Czy te medium i light dają jakieś specyficzne bonusy w zamian za to, że dają mniej pancerza czy co? Bo jeśli nie to sens ich istnienia jest znikomy 

Heavy - twarda puszka

Medium - największy DPS i stealth

Light - tony magicki

Tak, ma znaczenie ze względu na skille (głównie pasywne). Zerknij sobie w opisy skilli armorowych.

._. Khajiit, Redguard, Bosmer *

Khajiit wyciągnie najwyższy DPS, Redguard nigdy nie wyciągnie tak dużego.

I to nie jest tylko moje zdanie, tak wszyscy najlepsi gracze uważają.

mam pytanie,

ale grając Nordem Sorcem, łuk + dualki pod staminke, można również wyciągać dobry DPS?
pytam dlatego że jak robiłem postać totalnie się nie znałem wziąłem Norda i mam nadzieje że nie bedzie tragedii

Wiele osób gra niezgodnymi rasami, napewno wyciągniesz spoko dps jeśli będziesz dobrze grał.

mam pytanie,

 

ale grając Nordem Sorcem, łuk + dualki pod staminke, można również wyciągać dobry DPS?
pytam dlatego że jak robiłem postać totalnie się nie znałem wziąłem Norda i mam nadzieje że nie bedzie tragedii

Wszystko zależy od tego czy będziesz dobrze klikał, fakt przy Nordzie będziesz miał ciut niższy DPS, ale nie jest to na tyle wielka różnica żeby zmieniać. Zresztą jeśli kiedyś będziesz chciał zmienić rasę to w Crown Storze jest do kupienia zmiana rasy postaci więc nie ma problemu :)

Ciekawi mnie jedna rzecz. Jestem dumnym posiadaczem stylu imperialnego i krasnoludzkiego, ale zastanawiam się po co mi to, po co w ogóle jest tyle fajny, różnych styli w craftingu jeśli w end-game'ie nosi się sety z dungów i tylko z dungów. Czy jest jakaś możliwość nadania im innego wyglądu (transmogryfikacja a'la z WoW'a)?

Niektóre craftowalne sety są lepsze od tych z dungów, albo po prostu można je dopasować z innymi itemkami np Blood Spawn set (2 itemki -> Hełm z Veteran Dunga + Shoulder z daily pladges) + craftowalny (8 traitów) Orgnum's Scales , do tego jakaś biżuteria + tarcza i mieczyk z Worldbossów/Skrzynek np Green Pact ---> Masz porządny zestaw na jakiegoś DK tanka pod staminę, jak dobrze klikasz to na takim PvP spokojnie byłbyś w stanie solo przytankować sporą ilość graczy.

PS. Jeśli byś zainwestował trochę kasy i w set Organum's Scales wpakował trait Nirnhoned, to byłbyś jeszcze wytrzymalszy, gigantyczna ilość HP, MEGA regeneracja + spora ilość Physical i Spell Resistance ---> Wada: Totalny brak DMG, kosztem tego że jesteś niemożliwy do zabicia.

Cześć

Więc ja mam następujące pytanie, a mianowicie zamierzam dopiero zakupić TESO i mogę sobie pozwolić zarówno na edycję gold (ok. 100 zł) jak i wersję podstawową + abonament (ok. 100zł). I własnie tutaj mam dylemat która z opcji jest bardziej opłacalna, zdaję sobie sprawę z tego, że kupując podstawową wersję wraz z abonamentem otrzymuję co miesiąc crowny za które mogę zakupić owe dodatki, jednak nie mogę sobie pozwolić na nerdzenie 24/7, jedynie na 2-3 godzinki dziennie. Boję się, że wówczas czas abonamentowy się zmarnuje.

Wiem, że jest już kilka takich tematów, lecz odpowiedzi są różne a jestem ciekawy co weteran/ni mają mi do powiedzenia na ten temat.

Pozdrawiam

Hej, cóż jeśli zamierzasz grać casualowo to dobrym pomysłem będzie zakup wersji gold pozwoli to ominąć inwestycję w ESO+, która w Twoim przypadku byłaby marnotrawstwem tak więc odpowiedź jest bardzo prosta: Edycja Gold. :) Pozdrawiam.

Witam. Mam parę pytań:

1) Jaki DPS jest obecnie najlepszy w grze? Skusiłbym się na Magica DK

2) Moim mainem jest Templar Healer CP 50 i średnio mi się nim gra. Myślę o levelowaniu sobie jakiegoś DPSa i międzyczasie wbijaniu trochę CP na templarze żeby potem mieć już jakieś wejście jak nabije 50 lvl. Czy to ma sens?

3) Da się broni/pancerzowi nadać jakiś inny wygląd jak w Wowie czy GW2? W grze widać pełno ludzi w różnych strojach ale przecież z tego co wiem to nosi się sety z dungów? Albo, da się może skraftować set ze statami z dungów ale innym wyglądem?

4) Jaki tu jest end game pve? Co się robi po tym CP 160 gdy już zbierzemy wymarzony set z dungów? Jaki jest w ogóle sens robienia potem tych rzeczy? W Wowie są rajdy z najlepszym możliwym ekwipunkiem, a w ESO?

Hejka. :)

1. Ogólnie jest to w miarę zbalansowane tak więc MagDK będzie świetnym wyborem do tego rasa Dunmera i będzie bajka ;)

2. Owszem ma, na wczesnych etapach gry najlepiej zrobić sobie DD pomimo planów na healera lub tanka, bo dużo prościej się leveluje i robi wszelki content, a przy 250-300 CP przerobić się zgodnie z koncepcją jaką się założyło.

4. Ogólnie w grze jest pełno motifów, dzięki nim możesz sobie dopasować styl pancerza jaki Ci odpowiada, ale to dotyczy wyłącznie pancerza craftowalnego. Dropione sety wyglądają tak jak je Zenimax stworzył, ale są różne kostiumy oraz polymorphy, którym możesz zmienić diametralnie swój wygląd.

4. W ESO też są tylko nazywa się to Trial, jest to 12 osobowy raid wyjątkiem jest tutaj solowa Maelstrom Arena oraz 4 osobowa Dragonstar Arena, są weterańskie wersje wszystkich dungeonów. Jest również PvP czyli Cyrodiil oraz w jego centrum Imperial City niebawem, dokładnie 6 czerwca dojdą Battlegroundy także jest co robić wbrew pozorom.

Witam, mam pare pytan:

1-co wlasciwie daja te cp i wbije je sie jak normalny lvl?

2-czy raidy sa wymagajace ?

3-I czy breton templar bedzie dobrym melle dps w pve i czy da rade w pvp?

4- co dokladnie wniesie nowy dodatek ?

Siemka,

1. Champions Pointy dają bonusy do różnych statystyk takich jak damage, regen, redukcja kosztów i obrażeń. Wbija się je tak jak level.

2. To zależy od tego co potrafisz ;) i zależy też od Triala jedne są prostsze inne trudniejsze, ale nie ma rzeczy niemożliwych.

3. Templar magickowy, bo pewnie takiego zamierzasz zrobić jest melee DPSem i to bardzo mocnym oraz topowym healerem. Na PvP również jest bardzo mocny, o ile rzecz jasna potrafisz nim grać.

4. Widzę nie chciało się poczytać na stronie ESO. Nową mapę, czyli Vvadrenfell, nowy Trial, Battlegroundy, 30 godzin samego głównego wątku tejże mapy, nową klasę, czyli Wardena, 12 nowych setów, nowe motify, nowe domy i jeszcze parę innych pierdół.

Witaj internecie!

Za 2 tygodnie powinienem kupić sobie ESO, i w związku z tym mam parę pytań na początek.

Otóż chcę grać uzdrowicielem. Jaką rasę i frakcje wybrać? Ponadto chciałbym bym w takiej frakcji gdzie jest sporo Niemców i Polaków. Dodam, że klasa wardena nie wchodzi w grę. Nie lubię leśnych klimatów. Zdecydowanie coś ala ksiądz :)

W ogóle czy frakcje są stworzone tak jak w Metin2 lub Allods, że jedyny kontakt z osoba z innej nacji kończy się tylko na mordobiciu?

Jak wygląda sprawa z Item Shop? Trzeba ładować złotówki jeśli chce się być bardzo dobrym zawodnikiem? Dużo jest wspomagaczy za pieniądze?

Nie jestem weteranem, ale chyba nic się nie stanie, jak się wypowiem, najwyżej mnie ktoś poprawi.

@Namiot056,

Frakcja nie ma znaczenia, jeśli chodzi o klasę, natomiast rasa na healera to chyba najlepiej Breton (wtedy byłbyś we frakcji Przymierza Daggerfall). Ogólnie w teso nie ma takich typowych ograniczeń klasowych, na healera to chyba najlepiej wziąć templara, bo ma odpowiedni skill line, ale nie ogranicza Cię to w kwestii broni czy zbroi, możesz biegać w czym i z czym chcesz.

Frakcje obecnie mają znaczenie chyba tylko w Cyrodiil (pvp), bo możesz na luzie grać z ludźmi z innych frakcji, być z nimi w gildii czy chodzić po ich lokacjach.

A co do Item Shopu, to absolutnie nie, możesz kupić tylko jakieś pierdoły jak kostiumy czy pety.