Pytania do weterana, czyli FAQ dla graczy

Witaj internecie!

 

Za 2 tygodnie powinienem kupić sobie ESO, i w związku z tym mam parę pytań na początek.

 

Otóż chcę grać uzdrowicielem. Jaką rasę i frakcje wybrać? Ponadto chciałbym bym w takiej frakcji gdzie jest sporo Niemców i Polaków. Dodam, że klasa wardena nie wchodzi w grę.  Nie lubię leśnych klimatów. Zdecydowanie coś ala ksiądz 

 

W ogóle czy frakcje są stworzone tak jak w Metin2 lub Allods, że jedyny kontakt z osoba z innej nacji kończy się tylko na mordobiciu?

 

Jak wygląda sprawa z Item Shop? Trzeba ładować złotówki jeśli chce się być bardzo dobrym zawodnikiem? Dużo jest wspomagaczy za pieniądze?

Na rasę i frakcję Ci nie odpowiem, wszędzie jest dużo polaków, niemców, mamutów i dinozaurów z racji tego, że gildie są wymieszane frakcjami i jedynie na mapę Cyro z inną frakcją nie pójdziesz tylko ją lejesz.

Walka frakcji odbywa się na specjalnej mapie Cyrodiil, tak z reguły gildie są wymieszane frakcjami i razem robią wszystko oprócz Cyro czyli triale/dungeony

Nie trzeba nic ładować w Item Shop, swoją drogą to sporo kostiumów masz za ukończenie jakiś aktywności w grze, quest line/achievementy i wręcz pozorom nie wyglądają one źle.

Dzięki za odpowiedzi, na pewno zagram uzdrowicielem i nie będę skupiał sie na zadawaniu obrażeń chyba ze skonieczności. Ogólnie to nie lubie grać dps. Albo tank albo Heal.

I jeszcze pytanko czy ta gra jest tak zrobiona, że na instancji lub pvp bez uzdrowiciela i tanka drużyny tracą BARDZO dużo?

Hejka. :)

Tak, traci grupa dużo, ponieważ healer i tank nie tylko zajmują się swoimi rolami, ale też podnoszą DPS grupy. Owszem da się zrobić kilka dungów samemu, ale nie jest to takie proste i mając healera można sobie wiele czasu zaoszczędzić i kłopotu również. Jeśli chodzi o rasę i klasę to Breton Templar. :)

Ile kosztuje TESO ze WSZYSTKIMI dodatkami + kiedy je wszystkie najlepiej kupić?

Ile kosztuje TESO ze WSZYSTKIMI dodatkami + kiedy je wszystkie najlepiej kupić?

Edycję gold za około 110-120 zł, na dodatek Morrowind niestety trzeba poczekać, może wtedy jakaś przecena? Chociaż wydaje mi się, że częściej przeceny zdarzają się w przypadku podstawki niż edycji gold, tak czy siak w moim przypadku ta stówa była jedną z najlepiej wydanych na gry w ostatnich latach.

Najlepiej jest kupić płatną subskrypcję. Dostajesz dostęp do wszystkich dodatków i do pewnych udogodnień. Jak eso+ ci się skończy, to będziesz mógł o tak kupić wszystkie dodatki, bo mając subskrypcję dostajesz płatną walutę (choć pewnie nie bedziesz musiał jej już wydawać na dodatki, bo w kilka miesięcy trwania subskrypcji spokojnie się nimi nacieszysz).

Witam, mam problem z założeniem konta na esoonline by móc kupic w promocji wersję gold. Otóż wpisuje swój email i mam napis na czerwono "Email address does not match." Wie ktoś jak temu zaradzić?

Witam, mam problem z założeniem konta na esoonline by móc kupic w promocji wersję gold. Otóż wpisuje swój email i mam napis na czerwono "Email address does not match." Wie ktoś jak temu zaradzić?

wpisać maila w okienko, gdzie się podaje maila oraz w okienko potwierdzające wpisując go drugi raz

Witam. Zastanawiam się nad kupnem gry i chciałbym popytać o parę rzeczy.
1. Podobno w grze jest duża swoboda w budowaniu postaci i dosyć łatwo zmienić build'a. Czy jest to prawda i ile kosztuje reset i jak długo zajmie Mi zbieranie na Niego?
2. Czy można inwestować naraz w dwa drzewka? Na przykład u Templar'a w Dawn's Wrath i Restoring Light. I czy jakbym inwestował w dwa drzewka będę miał trudniej niż osoba, która robi konkretnego build'a w jednym drzewku?
3. Czy Breton Templar to dobre połączenie?
4. Trudno jest założyć własną gildię? Wiem, że w grze jest system housing'u. Czy można mieć także budynek na siedzibę gildii?
Na razie to tyle. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to napiszę.

Witam. Zastanawiam się nad kupnem gry i chciałbym popytać o parę rzeczy.
1. Podobno w grze jest duża swoboda w budowaniu postaci i dosyć łatwo zmienić build'a. Czy jest to prawda i ile kosztuje reset i jak długo zajmie Mi zbieranie na Niego?
2. Czy można inwestować naraz w dwa drzewka? Na przykład u Templar'a w Dawn's Wrath i Restoring Light. I czy jakbym inwestował w dwa drzewka będę miał trudniej niż osoba, która robi konkretnego build'a w jednym drzewku?
3. Czy Breton Templar to dobre połączenie?
4. Trudno jest założyć własną gildię? Wiem, że w grze jest system housing'u. Czy można mieć także budynek na siedzibę gildii?
Na razie to tyle. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to napiszę.

1. Tak, to prawda, a reset kosztuje mało, ilosc zalezna od lvla, zarobisz w 1 dzien

2. Jak bedziesz dawal w jedno drzewko to bedziesz martwy :I

3. Da

4. Tak, budynek moze byc siedzibą gildii, a gildie są za darmo od 10 lvl

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy całej historii poszczególnych frakcji dowiem się z questów głównych, czy będę musiał też szukać w innych źródłach? Na jakim etapie rozgrywki zostanie Mi lepiej przedstawiona frakcja?

4. Tak, budynek moze byc siedzibą gildii, a gildie są za darmo od 10 lvl

Czy gdy kupiłem budynek na siedzibę gildii, to mogę mieć kolejny na własne mieszkanie? I jeśli tak ile można mieć budynków maksymalnie? Czy są jakieś wymagania dotyczące gildii (na przykład muszę mieć przynajmniej 10 chętnych, lub coś w tym stylu)?
EDIT: Jak szybko zarobię na duży budynek (coś na siedzibę gildii)?

Nie ma limitu budynków i budynek na siedzibę gildii to tak naprawdę twój budynek, który udostępniłeś gildii.

Co do frakcji to przez całą grę nauczysz się o nich wiele i to o wszystkich bo jak skończysz fabułę w Coldharbor dostajesz dostęp do *spoiler*, dowiesz sie sam:)

I tu tak ode mnie ;)

ML0UhFg.png

Dzięki wielkie.

Kolejne pytanie. I sorry, że zawracam tyłek :P

Czy jest jakieś ograniczenie co do ilości posiadanych postaci?

Bo lubię testować różne style gry i bawić się w roleplay, także pewnie chciałbym grać paroma postaciami, a jak będzie ograniczenie do np. 4 to trochę lipa.

Dzięki wielkie.

Kolejne pytanie. I sorry, że zawracam tyłek 

Czy jest jakieś ograniczenie co do ilości posiadanych postaci?

Bo lubię testować różne style gry i bawić się w roleplay, także pewnie chciałbym grać paroma postaciami, a jak będzie ograniczenie do np. 4 to trochę lipa.

8, można dokpuić sloty + 2 za darmo dochodzą z Morrowindem bodajże

można dokpuić sloty

Po ile?

Po ile?

ok 60 zł za 2 bez zniżki ze zniżką 40 gdzieś

'

Gdyby ktos mial pytania odnosnie ( "latwnych" wedlug nei ktoerych raidow) :))

 '

Gdyby ktos mial pytania odnosnie ( "latwnych" wedlug nei ktoerych raidow) :))

Jak nazywa się ten addon po prawej stronie od DPS'a każdego poszczególnego skilla?

Witam, jako że szkoda sensu bym zakładał kolejny temat to podepnę się tutaj z moim pytaniem. Otóż myślę co by zostać trochę dłużej przy tym tytule i zakupić podstawkę po darmowym trialu ale fajnie byłoby gdyby ktoś udzielił mi kilka rad a propo mojej postaci, czy aby nie robię jakichś imba błędów w budowie :D Taki sobie Khajit Nightblade którym postanowiłem pójść w syphoning oraz raczej dual wielding i medium arm. Stąd też pytanie w jakie skille z tych tabelek warto inwestować ;) wiem, że ostatecznie i tak mogę w przyszłości skorygować potencjalne błędy ale po co sobie utrudniać. Z góry dzięki za odpowiedź B)
O i zapomniałbym, jeszcze przydałoby się wiedzieć w jakim stosunku inwestować pkt pomiędzy magicke/hp/staminę ;)

stowrz swoi wlasny build zawsze mozesz go zresetowac...i to jest najlepszy sposob aby wybrac najlepszy :)