Pytania do weterana, czyli FAQ dla graczy

@Zarcu doceniam Twoją małą krucjatę ale czy tak trudno jest udzielić kilku wskazówek, cokolwiek? Nie chcialem żeby ktokolwiek zrobil mi build od podstaw, zresztą sam dobralem większość pod siebie ale dude.. Nie mam tak wiele czasu na grę by testowac wszystkie skille z danych tabelek.

Nadal liczę na jakiegoś wujka dobrą radę ;)

najpierw wybierz glowne źródło Magicke lub Stamine, potem tam układasz atributepointy według podanych wzorów (czerwony = życie, zwykły = stamina/magicka):

1: 1 - całkiem dobra opcja jednak nie do końca, bo może spowodować dosyć mały dmg

1: 2 - opcja najbardziej optymalna przyzwoity dmg i nie padasz od razu

1: 3 - tutaj już naprawdę mocny dmg a hp już niestety troche mało

0: 1 - ogromny dmg, potwornie wielki, ale padasz meeega łatwo

i opcje na tanka (prócz uniwersalnego 1: 1):

2: 1 - przyzwoite na tanka, troche ataku jest

1: 0 - tracisz atak praktycznie kompletnie, a walczą inni, za to nie da się ciebie zabić

Nie idź pod jedno drzewko bo to mocno boli, próbój różnych skilli. Pamiętaj, że dobrze czasem w buildzie np. tylko pod magicke dać też jeden skill na stamine, pomaga on gdy nie masz już "źródła" nadal się trzymać :)

Wrzucasz sobie na pasek Blood Craze'a i olewasz dawanie w HP, potem na PvP zdobywasz Vigor i masz problem z głowy. :)

czy po wyjaciu morrowinda beda dodawana jakoes patche z contentem poza dlc ? bo badzmy szczerzy jak za 160 zl to strasznie malo kontentu ktory moze straczy na miesiac ?

No nie sądzę, że na miesiąc, bo generalnie Vvardenfell będzie bardzo duże dodatkowo ma tam być Trial z tego co wiem nie jest łatwy i do tego Battlegroundy oraz pomniejsze dungeony także może starczyć na dużo dłużej. Co do przyszłości to nie liczyłbym na nic za darmo wiem tylko tyle, że mają wejść po Morrowindzie dwa norskie dungi, a co dalej? Nie mam pojęcia.

1) W Vvardenfell jest tona contentu :) nie przyznam się tu, że grałem bo podobno nie wolno xD

2) ZOS zapowiedział swój plan biznesowy każdego roku na zawsze:

Kwartał 1 - DLC X

Kwartał 2 - Chapter

Kwartał 3 - Dungeon DLC

Kwartał 4 - DLC X

Do tego zapowiedzieli, że minimum (czy to przypadek?) jedno DLC X będzie za darmo rocznie.

1) W Vvardenfell jest tona contentu  nie przyznam się tu, że grałem bo podobno nie wolno xD

 

2) ZOS zapowiedział swój plan biznesowy każdego roku na zawsze:

 

Kwartał 1 - DLC X

Kwartał 2 - Chapter

Kwartał 3 - Dungeon DLC

Kwartał 4 - DLC X

 

Do tego zapowiedzieli, że minimum (czy to przypadek?) jedno DLC X będzie za darmo rocznie.

Uhuhuhu, widzę, że się opuściłem trochę w informacjach chociaż kiedyś gdzieś mi się ten plan o oczy obił. Ale cóż dzięki @Radinyn za doinformowanie. :)

Próbuje po raz kolejny z TESO

Na początku którą klasą chciałbym grać - podoba mi się Sorc, ale zastanawiam się czy daje radę on na PVE czy nie będę często padał.Jaka rasa najlepsza ze skyrima kojarze, że breton albo high elf ?

1. Skili jest masa i teraz w co iść najlepiej w jaką zakładkę ? Ewentualnie jak resetować te skile gdybym zrobił błąd ? Oraz jak rozdawać punkty, które wymieniam na życie,mane itp ? Jaką role w party może pełnić sorc dps/heal ?

2. Jakie są istotne różnice pomiędzy dragonknightem a templarem ( jeden to dps a drugi to tank? ) Co z nightbladem również papier z dużym dmg ? ( a'la łotrzyk ? )

Generalnie wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania tutaj są wystarczy tylko zadać sobie 3 minuty trudu żeby je znaleźć, ale cóż dobrze odpowiem na Twoje pytania:

1. Generalnie używa się wszystkich drzewek klasowych co do broni to zależy od buildu przy magice jest to: Destruction Staff oraz Restoration Staff czasami również 1h i Shield. Na staminie zaś masz do dyspozycji 2h, 1h Shield, Bow oraz Dual Wield. Skille resetuje się w stolicach sojuszy czyli Elden Root, Mournhold oraz Wayrest. Jeśli chodzi o atrybuty to pod DPSa rozdaje się albo full stamina albo full magicka zależy od tego jak chcesz grać. Sorcerer healer mija się i z sensem i z celem, ale pod DPS no cóż spełnia rolę jak sama nazwa wskazuje DPSa i jest w tym bardzo dobry. :)

2. I tak i nie. Każdą klasę zrobisz pod DPSa i Tanka chociaż jeśli chodzi o tanka to najlepszy jest Dragonknight na healera idealnie pasuje Templar chociaż obie te klasy są również świetnymi DPSami i Templar również może być tankiem, aczkolwiek lepiej się sprawdza na PvP niż na PvE. Nightblade'a możesz zrobić jak squishy zabójcę, ale też twardego wojownika czy maga, wszystko zależy od Twojego stylu gry i upodobań.

Macie jakąś gildię po stronie EP ? Ewentualnie kontakt w grze ? Nie wiem czemu jak Was wyszukiwałem to pisało mi, że nie ma takiego gracza ;/

Już przyjąłem Twoje zaproszenie do znajomych także jak tylko się zalogujesz to omówimy szczegóły. :)

3. Templar magickowy, bo pewnie takiego zamierzasz zrobić jest melee DPSem i to bardzo mocnym oraz topowym healerem. Na PvP również jest bardzo mocny, o ile rzecz jasna potrafisz nim grać.

Witam,

gram od kilku dni w eso na ps4 i po wypróbowaniu kilku klas padło, że zrobię healera - Breton Templara - full magica. Oczywiście póki co bawię się skillami, aby je później zresetować i przekwalifikować się na pełnoprawnego healera. Tylko ziarno wątpliwości wzbudziła we mnie właśnie ta wzmianka. Wnioskując z Twojej wypowiedzi @Sevaril typowy templar magicowy jest melee dpsem, ale pytanie czy równie dobrze będzie sobie radził z questami i pve contentem z destro staffem? Póki co rozpocząłem przygodę właśnie w tej konfiguracji i gra się przyjemnie, tylko pytanie czy w późniejszym czasie nie będzie z tym problemu bo mój dmg będzie za mało wydajny na zwykłe questowanie/grind. Przy okazji może wiecie jak, a raczej kiedy powinienem trenować moją docelową broń, jaką jest resto staff? Destro staff jest kilka razy lepszy przy pve, więc korzystam z niego gdy sam bije moby - w szczególności, że zawiera on jakiegoś draina (nie jestem przy grze nie potrafię z pamięci powiedzieć dokładnie jakiego)

Kolejny temat jaki chciałem poruszyć to reset skilli - po prostu kiedy go najlepiej zrobić? Nie ukrywam że jestem niedzielnym graczem i chcę na spokojnie przechodzić sobie content, zanim zacznę brać się za poważniejsze rzeczy. Szczerze mówiąc chciałbym wypróbować każdy skill aby ułożyć własny skillset, ale nie wiem na ile jest to realne, nie odstając jednocześnie za bardzo od pozostałych graczy w jakimś party (ze względu na zły build).

Będę wdzięczny za wskazanie kierunku który powinienem obrać, z góry dzięki serdeczne za odpowiedzi.

PS. Słyszeliście może o jakiejś polskiej gildii na serwerach ps4?

Witam,

 

gram od kilku dni w eso na ps4 i po wypróbowaniu kilku klas padło, że zrobię healera - Breton Templara - full magica. Oczywiście póki co bawię się skillami, aby je później zresetować i przekwalifikować się na pełnoprawnego healera. Tylko ziarno wątpliwości wzbudziła we mnie właśnie ta wzmianka. Wnioskując z Twojej wypowiedzi @Sevaril typowy templar magicowy jest melee dpsem, ale pytanie czy równie dobrze będzie sobie radził z questami i pve contentem z destro staffem? Póki co rozpocząłem przygodę właśnie w tej konfiguracji i gra się przyjemnie, tylko pytanie czy w późniejszym czasie nie będzie z tym problemu bo mój dmg będzie za mało wydajny na zwykłe questowanie/grind. Przy okazji może wiecie jak, a raczej kiedy powinienem trenować moją docelową broń, jaką jest resto staff? Destro staff jest kilka razy lepszy przy pve, więc korzystam z niego gdy sam bije moby - w szczególności, że zawiera on jakiegoś draina (nie jestem przy grze nie potrafię z pamięci powiedzieć dokładnie jakiego)

 Kolejny temat jaki chciałem poruszyć to reset skilli - po prostu kiedy go najlepiej zrobić? Nie ukrywam że jestem niedzielnym graczem i chcę na spokojnie przechodzić sobie content, zanim zacznę brać się za poważniejsze rzeczy. Szczerze mówiąc chciałbym wypróbować każdy skill aby ułożyć własny skillset, ale nie wiem na ile jest to realne, nie odstając jednocześnie za bardzo od pozostałych graczy w jakimś party (ze względu na zły build).

 

Będę wdzięczny za wskazanie kierunku który powinienem obrać, z góry dzięki serdeczne za odpowiedzi.

 

PS. Słyszeliście może o jakiejś polskiej gildii na serwerach ps4? 

nie ma czegos takeigo jak servery ps4. wszyscy graja razem co jakis czas sie ktos oglasza , my mamy swoja mala z 44 osobami.

@Zarcu

Oj, to przepraszam. Myślałem, że każda platforma ma swój serwer. Dzięki za pomoc.

nie ma czegos takeigo jak servery ps4. wszyscy graja razem  co jakis czas sie ktos oglasza , my mamy swoja mala z 44 osobami.

@Thus bo każda platforma ma osobny serwer. Nie wiem @Zarcu kto Ci takich głupot na gadał, ale ESO nie jest crossplatformowe. A co do Magplara to ta klasa jest idealna do grania solo, zresztą każda jest oczywiście wszystko jest zależne od tego jak tą klasą potrafisz grać.

@Thus bo każda platforma ma osobny serwer. Nie wiem @Zarcu kto Ci takich głupot na gadał, ale ESO nie jest crossplatformowe. A co do Magplara to ta klasa jest idealna do grania solo, zresztą każda jest oczywiście wszystko jest zależne od tego jak tą klasą potrafisz grać. 

wierzysz w to ze tyle ludzi gra w teso na samych PC? bo ja osobiscie w to watpie i mysle ze TESO jest crossplatformowe i wlasnie przez to ma problemy z dungeon finderem od dluzszego czasu.

Zacznijmy od tego czym jest crossplatformowość: jest to połączenie za pomocą jednego serwera kilku platform tak, aby mogły razem współgrać w jednym świecie w czasie rzeczywistym. I teraz pytania: gram w tę grę ponad dwa lata, mam w TESO sporo znajomych: ile wynosi prawdopodobieństwo tego, że żadne z nas niedowiedziałoby się o platformie na której gramy? Pytanie kolejne: Po co Zenimax ukrywa tak wielki atut jakim jest możliwość grania z ludźmi z innych platform? Przecież śmiało Zenimax mógłby umieścić taką informację w swojej reklamie i słupki populacji jeszcze bardziej by wzrosły, bo wielu graczy szuka gry z taką możliwością. Są jeszcze maitenance'y skoro serwer jest jeden to jak to się dzieje, że przeglądy serwera na PC i konsolach odbywają się osobno? Co do Dungeon Findera to jaki Ty masz z nim problem? Długo grupy Ci szuka czy się buguje? Jeśli nie chcesz z niego korzystać to miałbym dla Ciebie pewną propozycję. :) Reasumując: Twoja pokrętna teoria nijak ma się do rzeczywistości, bo gdyby Zenimax zataił informację o crossplatformowości tytułu to przecież któryś z graczy na pewno by się wygadał na jakiej platformie gra. PS Gorąca prośba odemnie: Jeśli nie jesteś czegoś pewien bądź jest to Twoja wyłączna teoria nie odpowiadaj na pytania innych graczy lub zaznacz, że jest to wyłącznie Twoja teoria bądź zdanie, ponieważ wprowadzasz ludzi w błąd i przede wszystkim narażasz ludzi na koszta, bo ktoś sobie pomyśli, że rzeczywiście grając na PC może zagrać z kumplami z XO lub PS4 i kupi grę, a potem rozczaruje się, że ktoś go w konia zrobił. Pozdrawiam. :)

Nie chcę zakładać osobnego tematu, bo widzę, że ten "tętni" życiem :P
Szukam ludzi/gildii do gry w ESO. Niedawno grę zakupiłem, spodobała się i po prostu szukam społeczności, która urozmaiciła by rozgrywkę oraz pomogła się "dokształcić". Nie ukrywam, iż jako, że jest to mój pierwszy kontakt z tą grą to podejrzewam, że jest masa rzeczy, które robię bądź mogę robić niewłaściwie - stąd chęć znalezienia "mentora".
Gram po stronie AD jako Imperial Nightblade. Gram poprzez Steamową wersję gry, więc ewentualne zaproszenia, czy wiadomości można kierować właśnie tą drogą (link do mojego Steam na profilu forumowym). Pozdrawiam!

Hej, napisz do mnie w grze @Athrevild to pogadamy na temat gildii. ;)

Witam!

Zacznę od tego, że w grach mmorpg (i w ogóle, w grach) cenię sobie dobrze zbalansowany poziom trudności. Mówiąc zbalansowany, absolutnie nie mam na myśli sytuacji, w której zawsze wszystko mi się udaje, bo tak chciał producent. Lubię gry, które stawiają przed graczem wyzwanie. Nagradzają za dobre kombinowanie, a karają za bezmyślne parcie na przód (może dlatego hack and slashe to raczej nie moja bajka). Lubię czuć faktyczne zagrożenie ze strony przeciwnika, z którym walczę. Tylko wtedy zwycięstwo, ukończenie questa, zdobycie jakiegoś przedmiotu daje satysfakcję.

Moje pytanie jest następujące: czy TESO stanowi dla gracza jakiekolwiek wyzwanie? Tylko proszę - odpowiadając - nie odnoście się do jakichś endgamowych instancji. Mam na myśli walkę ze zwykłymi przeciwnikami rozsianymi na mapie. Jeśli ktoś pisze, przykładowo "Dojdź bracie do 40 poziomu, dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa gra!" to ja taki tytuł skreślam na starcie. W mojej opinii, ta prawdziwa gra powinna zaczynać się od samego początku.