Komp do grania i streamowanie (budżet 10000zł)

Witam proszę o podsumowanie/ doradzenie czy komputer złożony przeze mnie osobiście nadaję się do grania i stremowanie-a równocześnie.

http://www.morele.net/inventory/info/zjn48o/

Jeśli ktoś jest doświadczony w składaniu tego typu komputerów proszę o złożenie takiego komputera.

Z góry dzięki i Pozdrawiam.

Wiesz ze dałeś dwie płyty główne :)?

Dzięki za info

Bierzesz KabyLake a MOBO na Z170 bedziesz musial dokupic aktualizacje do biosa albo zmienic plyte na Z270. Poza tym jak do 10000(oczywiście zawsze lepiej wydać mniej :) ) bym pomyślał o procesorze 6C/12T do streamingu :) tylko wtedy pod OC chyba bym myślał o chodzeniu cieczą :)

Dzięki za info co do płyty głównej już zmieniam i daje nowy link, lecz co do chłodzenia cieczą to podziękuje

No i co... Cacy :)

Niepotrzebnie chcesz przepłacić na karcie graficznej. Sama cena tej karty zagwarantuje ci komputer do grania i streamowania. Poza tym jest wiele komputerów do grania. Musisz doprecyzować jakiego grania. W jakie gry?

Co do streamowania to możesz to robić nawet na starym laptopie sprzed 6 lat gdzie heartstone się zacina xD. Sprawdzane przez moją koleżankę. Miała nawet blisko 100 widzów po tygodniu od zaczęcia streamowania :D.

A wracając do tematu podzespołów to kupiłem komputer za 5k 2 lata temu.

Procesor i7-3770k 3,5ghz

Geforce 970gtx g1 gaming od gigabyte

2x 8gb ram ddr4 choć jedna była uszkodzona i działam na 8gb bo mi się nie chciało wymieniać xD

Dyski twarde 2x po 1tb, jeden ze starego kompa którego nie używam ale trzymam dane oraz nowy którego używam do gier czyli samsung hd103si ata

Płyty głównej zapomniałem jaką kupiłem :D. Coś tam D2V za około 200zł.

Obudowa Zalmaz z2 za jakieś 120zł.

Zasilacz 500W bo więcej nie potrzeba.

To mój sprzęt i wszystkie gry najnowsze chodzą na maks detalach w stałych 60fps chyba że mam odblokowane fpsy to coś tam powyżej 160 ale nie robię tej opcji bo po co :D.

Podkreślam że to tylko moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać.

Niepotrzebnie chcesz przepłacić na karcie graficznej. Sama cena tej karty zagwarantuje ci komputer do grania i streamowania. Poza tym jest wiele komputerów do grania. Musisz doprecyzować jakiego grania. W jakie gry?

 

Co do streamowania to możesz to robić nawet na starym laptopie sprzed 6 lat gdzie heartstone się zacina xD. Sprawdzane przez moją koleżankę. Miała nawet blisko 100 widzów po tygodniu od zaczęcia streamowania :D.

 

A wracając do tematu podzespołów to kupiłem komputer za 5k 2 lata temu.

Procesor i7-3770k 3,5ghz

Geforce 970gtx g1 gaming od gigabyte

2x 8gb ram ddr4 choć jedna była uszkodzona i działam na 8gb bo mi się nie chciało wymieniać xD

Dyski twarde 2x po 1tb, jeden ze starego kompa którego nie używam ale trzymam dane oraz nowy którego używam do gier czyli samsung hd103si ata

Płyty głównej zapomniałem jaką kupiłem :D. Coś tam D2V za około 200zł.

Obudowa Zalmaz z2 za jakieś 120zł.

 

To mój sprzęt i wszystkie gry najnowsze chodzą na maks detalach w stałych 60fps chyba że mam odblokowane fpsy to coś tam powyżej 160 ale nie robię tej opcji bo po co :D.

 

Podkreślam że to tylko moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać.

" wszystkie gry najnowsze chodzą na maks detalach w stałych 60fps chyba że mam odblokowane fpsy to coś tam powyżej 160" no juz to widze jak wszystkie gry chodza ci w stalych fps na max ustawieniach z tym gtx 970;]]] gtx 970 jest dobra karta ale juz nie jest wystarczajaca na gry i nie utrzyma stalych 60fps na max ustawieniach ... niestety czasy sa takie ze taki gtx 970 dawal by rade trzymac te 60fps gdyby tworcy gier starali sie optymalizowac gry a nie po premierze nowych kart olewaja optymalizacje ... na gtx 970 w wiedzminie 3 nie bedziesz utrzymywal 60fps chyba ze na srednich-wysokich... podobnie z the division. , battlefield1, tomb rider, gta 5 i w wielu jeszcze tytułach ;] wiec nie rozumiem po co starasz sie krecic nas ze wszystkie gry najnowsze chodza ci na maks detalach w 60fps;] ... co do tematu to fakt kupno gtx 1080 nie ma sensu ponieważ za rok beda nowe uklady graficzne wiec proponuje kupic gtx 1070 bo 1080 to za duze loty i szkoda kasy no chyba ze bedziesz gral w 4k to juz inna sprawa.. reszta sprzetu ok i spokojnie poradzi sobie ze streamem ... ja na fx 8320, gtx 1060 i 16gb ramu spokojnie moge streamować w 720p/60fps ... na tych podzespołach co podałeś spokojnie powinno chodzic w 1080p/60fps ale to też zależy od twojego łącza internetowego .... i jak juz wspomniałem jeżeli nie bedziesz grał w gry na rozdziałce 4k to daruj sobie gtx1080 bo grać w FHD na karcie takiej jak gtx 1080 to grzech ... do max rozdzialki 2k kupuj gtx1070 ... jezeli planujesz grac w 4k gtx 1080

" wszystkie gry najnowsze chodzą na maks detalach w stałych 60fps chyba że mam odblokowane fpsy to coś tam powyżej 160"    no juz to widze jak wszystkie gry chodza ci w stalych fps na max ustawieniach z tym gtx 970;]]] gtx 970 jest dobra karta ale juz nie jest wystarczajaca na gry  i nie utrzyma stalych 60fps na max ustawieniach ... niestety czasy sa takie ze taki gtx 970 dawal by rade trzymac te 60fps gdyby tworcy gier starali sie optymalizowac gry a nie po premierze nowych kart olewaja optymalizacje ... na gtx 970 w wiedzminie 3 nie bedziesz utrzymywal 60fps chyba ze na srednich-wysokich... podobnie z the division.  , battlefield1, tomb rider, gta 5 i w wielu jeszcze tytułach ;] wiec nie rozumiem po co starasz sie krecic nas ze wszystkie gry najnowsze chodza ci na maks detalach w 60fps;] ...  co do tematu to fakt kupno gtx 1080 nie ma sensu ponieważ za rok beda nowe uklady graficzne wiec proponuje kupic gtx 1070 bo 1080 to za duze loty i szkoda kasy no chyba ze bedziesz gral w 4k to juz inna sprawa.. reszta sprzetu ok i spokojnie poradzi sobie ze streamem ... ja na fx 8320, gtx 1060 i 16gb ramu spokojnie moge streamować w 720p/60fps ... na tych podzespołach co podałeś spokojnie powinno chodzic w 1080p/60fps ale to też zależy od twojego łącza internetowego .... i jak juz wspomniałem jeżeli nie bedziesz grał w gry na rozdziałce 4k to daruj sobie gtx1080 bo grać w FHD na karcie takiej jak gtx 1080 to grzech ... do max rozdzialki 2k kupuj gtx1070 ... jezeli planujesz grac w 4k gtx 1080

W Wiedźmina 3 grałem po premierze jakieś 2 godziny i odinstalowałem. Jak wysoko mogę ocenić pierwsze dwie części tak trójka mnie nie zaciekawiła. Nie spojrzałem wtedy na fpsy ale nie uświadczyłem żadnych przycinek czy lagów. Wszystko chodziło płynnie jak w poprzednich częściach. Tomb Rider nie grałem ale mam w kolejce do gry więc nie długo zobaczę. Battlefield 1 grałem w open betę i tak samo jak Wiedźmin, nie spojrzałem na fpsy ale wszystko działało perfekcyjnie. W GTA 5 mam nabite 211 godzin i wszystko chodzi rewelacyjnie choć tutaj masz rację, nie na 60 tylko 52 stałych fps. The Division również na maks detalach wszystko płynnie mi chodzi i tutaj już też 51fps więc moje stwierdzenie faktycznie może nie być że wszystkie gry na maks 60fps chodzą jest nie prawdziwe ale również w większości gier nie spadły mi poniżej 50. Jedyne gdzie zauważyłem że spadły to Star Citizen i Black Desert Online ale te gry mają skopaną optymalizację gdzie komputery z NASA miałyby lagi :D.

Muszę zaznaczyć że nie działam na fabrycznych ustawieniach sprzętu tylko podkręconych do granic możliwości. Poniekąd moje poprzednie stwierdzenie rzeczywiście było na wyrost nie zmienia to jednak faktu że zdecydowana większość chodzi mi bardzo płynnie i naturalnie. Jak i również nie jestem maniakiem fpsów i dla mojego oka gra chodząco w 21fps by było bardzo dobra.

Powiedziałem swoje w tym temacie jak i również umieściłem adnotację że to tylko moja opinia opartymi moimi doświadczeniami i nie zamierzam dłużej się wypowiadać skoro poziom tematu schodzi tak nisko jak to przedmówca pokazał.

Pozdrawiam

Ps: Widzę że poziom edukacji w Naszym kraju spada z roku na rok coraz bardziej skoro ludzie pozapominali że znaki interpunkcyjne nie stawia się po spacji a alt służy do pisania polskich liter.

Ogółem zestaw średni.. zasilacz 80 plus Bronze za te pieniądze.. obudowa też nic specjalnego, mała w środku, a wykonanie też nie jakieś najlepsze.

Ogółem 1080 ci nie potrzeba, bo 1070 łyknie każdą grę w full hd z sporym zapasem, a 1080 to jest dobra do 1440p jak chcesz grać na wysokich detalach.

Więc zestaw ode mnie. Główne zmiany? Podstawka 2011-3 = 6 rdzeni, 12 wątków procek bardzo mocny i na bardzo długo. Grafika zmieniona na 1070 z 1080, główny powód to opłacalność zakładając że bedziesz streamował w full hd będziesz mieć spore zapasy fps-ów w każdej grze a tym bardziej popularnej w streamowaniu. Wersja Jetsteam od Palita, jest cicha, chłodna i ładnie się prezentuje. Obudowa z średniego i marketingowego be quieta zmieniona na Phanteksa, jakość wykonania podobna i adekwatna do ceny, ale za to jest dużo bardziej przestrzenna, dzięki czemu podzespoły będą miały trochę luzu. Cała obudowa będzie się ładnie prezentowała na biurku jeżeli planujesz zrobić sobie jakieś ładne stanowisko dla gracza.

Zmieniony również zasilacza z zwykłego 80 plus bronze na tak samo wpełni modularny i tańszy model o dużo większej sprawności 80 plus Gold. Co do mocy to się nie bój 650W starczyło by do podkręcenia procesora i 2 kart 1080 w SLI.

Zapłacisz mniej, a zestaw realnie będzie lepszy, bo po co ci te 20-30fps-ów więcej jak i tak bedziesz mieć w każdej grze sporo powyżej 60fps. A tylko pomysl teraz utopisz nie wiadomo po co ponad 1000zł więcej jak za rok i tak wyjdą lepsze grafiki o 20-30% i wtedy można pomysleć o zmianie na rzeczywiście lepszą kartę graficzną za podobne pieniądzę. A 1000zł zawsze może poczekać aż na prawdę będzie warto go wydać aby było widać jakąś różnicę.

https://www.morele.net/inventory/info/k4fHaL/

Dzięki za doradzenie co do karty graficznej zmieniam na 1070 od MSI jak i zostej przy procku i7-7700k. Resztę sprzentu dobieram od oferty Tidies'a.

https://www.morele.net/inventory/info/xSrm0g/

Tidies jak i tigerrs dziękuje bardzo wam za pomoc zaoszczędziłem na tym dużo pieniędzy a na pewno się przydadzą.

Co do wypowiedzi Krido nie chcę nikogo oceniać bądź obrazić ale posiadam aktualnie MSI GTX 970 Gaming 4G oraz i5-4690K i co prawda 8GB ram, lecz nie ma mowy aby wyciągnąć nawet w GTA V stałych 60 fps na max detalach, gdyż jest tam potrzebna karta graficzna, która potrzebuje min. 6GB RAM do takich ustawień.

Tak czy siak uważam temat za zakończony i gotowy do zamknięcia.

Jeszcze raz dziękuje za porady.

Pozdrawiam serdecznie.

A ja bym pomyślał o koszyku @Tidies naprawdę procek zacny. Może zobacz sobie jego osiągi na sieci. No ale to jak uważasz :)

Tak lecz dla osoby która pracuje w większości a komputer chce dla przyjemności i chce pograć bez żadnych przeszkód i postreamować nie jest potrzebny taki procek. Moim zdaniem

Witam proszę o podsumowanie/ doradzenie czy komputer złożony przeze mnie osobiście nadaję się do grania i stremowanie-a równocześnie.

http://www.morele.net/inventory/info/zjn48o/

Jeśli ktoś jest doświadczony w składaniu tego typu komputerów proszę o złożenie takiego komputera.

Z góry dzięki i Pozdrawiam.