Szukam MMORPG dla początkującego TANKA

Witajcie wędrowcy ;)

Gatunek: MMORPG 3/2D, F2P/B2P


Sprzęt: i5 4460, gtx 1060 6gb, 8gb ram.


Cechy: .

Tak jak w temacie, szukam gry dla tanka, więc wymagam takiej klasy w grze, nie żadne hybrydy i inne twory, musi być najzwyklejsza trójca święta.

Jako, że jestem początkującym tankiem, fajnie by było gdyby gra była przyjazna dla początkujących tanków.

Powiem tak, jestem graczem głównie WoWa, ale zawsze grałem healem lub dpsem. Próbowałem grać tankiem (DK, DH, Pala, Druid) i niestety gra mi się ciężko. O ile nie mam problemu z mechanikami, to często zbytnio się koncentruje na bossie + 2-3 addami w okół niego, a reszta drużyny jest niszczona przez inne trashe :P W czasie lvlowania szło to bez problemów, normale w sumie też, HCki już były dla mnie trudne, a z LFRa mnie wyrzucili :P

Mój największy problem, to utrzymanie aggro przy dużej ilości mobów.

Dlatego WoWa jako tank sobie odpuszczam i zostanę przy moich klasach leczących.

Ogólnie szukam gry, gdzie tankiem gra się łatwo, gdzie nie ma masy mobów i ogromnych problemów z utrzymaniem aggro, gdzie nie muszę mieć oczu dookoła głowy i ogarnięcia klasy, mechanik i wszystkiego w 100%.

Drugą grą, w której próbowałem tankować to Final Fantasy XIV, było lepiej niż w przypadku WoWa, ale Final mi się po prostu znudził.

Z dodatkowych cech to chciałbym, żeby był auction house, gildie, dungeon finder, duża baza graczy. Fajnie jakby były jakieś addony, czy też sama możliwość konfiguracji UI.

Może to być dungeonówka, questownik czy grindownik. Odpadają jedynie gry z turowym systemem walki.

No i to by było na tyle, nic szczególnego, ale też nie chce ściągać kilkudziesięciu gier pod rząd i testować każdą z osobna, bo nie mam na to chęci, wolę się zapytać was o coś sprawdzonego.

Gry które mi przypadły do gustu to: World of Warcraft, Final Fantasy XIV, Mu Online, Lineage 2 i Ultima Online. W więcej gier nie grałem dłużej niż kilka dni, głównie z tego powodu że mi się nie podobały.

Wymienię jeszcze gry, które mi się nie podobały i wątpię, żebym w nie zagrał nawet jeśli by pasowały do tego skromnego opisu:

Guild Wars 2, Archeage, Tera Online, Metin 2, Wildstar, Runes of Magic, Tibia, Star Wars Old Republic, DC Universe, Blade Soul, Revelation, Black Desert i AION.

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie jednego - nie jesteś początkującym tankiem, tylko słabym tankiem. Tyle. Nie trzeba umieć grać każdą dostępną rolą w grze. Twoim głównym zadaniem, jako tank, nie jest znajomość mechanik bossa oraz znajomość rotacji, jak to jest w przypadku DPSa czy Healera, a reagowanie na otoczenie oraz dostosowywanie się do niego.

W skrócie, szukasz gry, w której tankowanie opiera się na trzymaniu bossa i bujaniu się. Tylko i wyłącznie. Wymieniłeś wszystkie gry, w których istnieje coś zbliżonego do tego. A najbliżej jest Guild Wars 2, ale tutaj istnieje tylko kilka bossów rajdowych, które rzeczywiście wymagają tanka, oraz w FFXIV MT na trialach EX czasami skupia się tylko i wyłącznie na tym (zależy od taktyki party).

Owszem, szukam takiej gry, w której powoli nauczę się ogarniać co i jak.

Niestety WoW nie jest dla mnie do tego dobrym miejscem.

GW 2 to strasznie słaba gra dla mnie, nie ma sensu marnować mojego czasu na nią niestety. FF XIV mi się po prostu znudził, nie mam tam nic do roboty, a nawet nieźle mi się tankowało, ale po prostu nuda zrobiła swoje.

WoW nie jest dla mnie dobrym miejscem mimo wszystko, jako aktywny rajder (6/10mythic) po prostu wolę się doskonalić jako heal, poza tym tak jak wspomniałem, ciężko mi się gra tankiem w WOWa.

I jeszcze jedno, jestem przede wszystkim początkującym tankiem, gdyż nigdy żadnym nie grałem, a wątpię, żeby ktokolwiek od razu był PRO MEGA OGAREM. Szukam po prostu gry, w której mogę spokojnie sobie grać ucząc się klasy, a nie raszować bez sensownie, a każdy błąd kończy się kickiem itp. Niestety, ludzie nie mają już cierpliwości do nowych.

tibia

Polecam spróbować Rift'a tam możesz nauczyć się grać tankiem i potem przejść do innych gier gdzie gra nim jest bardziej wymagająca. Sam Rift jest bardzo podobny do wow'a, addony, dungeon finder, całkiem spoko pvp - to wszystko ma. Tylko, że nowy dodatek starfall prophecy wprowadził dodatkową mapę i wyższy lvl cap tylko po jego zakupieniu i to było trochę jak dobicie leżącego, mimo to dla kogoś kto jeszcze nie grał Rift może być fajną grą.

W Revelation tankowanie to nie problem, aby utrzymać aggro na bossie wystarczy walić a autoataku ;P Tak jest przynajmniej na niższych lvlach ale masz czas żeby ogarnąć grę i klasę którą grasz.

Niestety na chwilę obecną możesz grać tylko na serwerze ruskim lub chińskim. Otwarta europejska beta pojawi się w przeciągu miesiąca.

Witajcie wędrowcy ;)

Gatunek: MMORPG 3/2D, F2P/B2P


Sprzęt: i5 4460, gtx 1060 6gb, 8gb ram.


Cechy: .

Tak jak w temacie, szukam gry dla tanka, więc wymagam takiej klasy w grze, nie żadne hybrydy i inne twory, musi być najzwyklejsza trójca święta.

Jako, że jestem początkującym tankiem, fajnie by było gdyby gra była przyjazna dla początkujących tanków.

Powiem tak, jestem graczem głównie WoWa, ale zawsze grałem healem lub dpsem. Próbowałem grać tankiem (DK, DH, Pala, Druid) i niestety gra mi się ciężko. O ile nie mam problemu z mechanikami, to często zbytnio się koncentruje na bossie + 2-3 addami w okół niego, a reszta drużyny jest niszczona przez inne trashe :P W czasie lvlowania szło to bez problemów, normale w sumie też, HCki już były dla mnie trudne, a z LFRa mnie wyrzucili :P

Mój największy problem, to utrzymanie aggro przy dużej ilości mobów.

Dlatego WoWa jako tank sobie odpuszczam i zostanę przy moich klasach leczących.

Ogólnie szukam gry, gdzie tankiem gra się łatwo, gdzie nie ma masy mobów i ogromnych problemów z utrzymaniem aggro, gdzie nie muszę mieć oczu dookoła głowy i ogarnięcia klasy, mechanik i wszystkiego w 100%.

Drugą grą, w której próbowałem tankować to Final Fantasy XIV, było lepiej niż w przypadku WoWa, ale Final mi się po prostu znudził.

Z dodatkowych cech to chciałbym, żeby był auction house, gildie, dungeon finder, duża baza graczy. Fajnie jakby były jakieś addony, czy też sama możliwość konfiguracji UI.

Może to być dungeonówka, questownik czy grindownik. Odpadają jedynie gry z turowym systemem walki.

No i to by było na tyle, nic szczególnego, ale też nie chce ściągać kilkudziesięciu gier pod rząd i testować każdą z osobna, bo nie mam na to chęci, wolę się zapytać was o coś sprawdzonego.

Gry które mi przypadły do gustu to: World of Warcraft, Final Fantasy XIV, Mu Online, Lineage 2 i Ultima Online. W więcej gier nie grałem dłużej niż kilka dni, głównie z tego powodu że mi się nie podobały.

Wymienię jeszcze gry, które mi się nie podobały i wątpię, żebym w nie zagrał nawet jeśli by pasowały do tego skromnego opisu:

Guild Wars 2, Archeage, Tera Online, Metin 2, Wildstar, Runes of Magic, Tibia, Star Wars Old Republic, DC Universe, Blade Soul, Revelation, Black Desert i AION.