Nigdy nie grałem w MMO RPG - szukam czegoś na początek

Gatunek: RPG
Sprzęt: Raczej wszystko pójdzie.
Cechy: Ogólnie to nie wiem co tutaj wpisać bo nigdy nie grałem w MMO RPG, zawsze byłem fanem survivali i fpsów. Szukam czegoś na początek. Najlepiej z tymi cechami.

- Po polsku

- Duża ilość graczy

- Darmowe

- Nie azjatyckie

- PVP

- Coś stylistycznie podobnego do Gothica lub Mount & Blade.

Mam nadzieje, że pomożecie!

Metin 2 na początek

Metin2 czasem nie jest azjatycki? I jest tam duża liczba graczy?

Neverwinter online.

Zagraj w The Elder Scrolls online, poczekaj na przecene do 30 zł i kup. Inaczej zapłać te 50 zł, nie będziesz żałował bo to jest dobra gra. A te free to play rpg to w większości crapowate są, albo z haczykiem w postaci freemium. Więc albo grasz free to play do 50-70 lvl i wydajesz te minimuk 20 euro żeby sie lekko podrasować, albo placisz 50 zł i grasz bez zmartwień, chyba że jesteś janusz i musisz mieć wszystko naj to wydasz kasę na dodatki. Świat Elder Scrolls wydaje mi się najbardziej zblizony do serii gothic zwłaszcza 3 odsłony, jest ładny, dobrze zarysowany i zbalansowany pod względem fantasy. Bez zbędnych iakier, wyskokow i innych oczojebnych pieroł które wytracaja z immersji swiata gry.

Polecam Metina 2 ale na privie easy na początek

Neverwinter Online. Z tanich polecam też ESO - 30zł i masz MMO z mocnym nastawieniem na RPG w stylistyce, która nie bije po oczach, jak właśnie w Gothicu, z tym, że gra nie jest po polsku. W ogóle ciężko znaleźć dobre MMO po polsku.

No niestety gatunek MMORPG przeżywa teraz stagnacje więc mało jest tytułów by ci polecić co spełnia wymóg DUŻA LICZBA GRACZY, a tym bardziej podobne do gothica, jedyna gra MMORPG podobna do gothica to na ta chwile gloria victis lecz jeszcze nie jest dostepna. Jeżeli chodzi o F2P które są dobre i są po polsku no to.

-Drakensang online

-Royal Quest

-Neverwinter online

Reszta nawet bez polskiego podchodzi już pod azjatyckie twory więc nie wypisuje.

Na ta chwile jedyne gry mmorpg które coś znaczą na rynku to WoW, Black Desert, TESO, GW2 czyli nie na systemie F2P, reszta to zazwyczaj crapy. Osobiście czekam na MU Legend mimo iż d*py nie urywa jest to schemat gry który przemawia do mnie i nakłania bym w niego grał, a do tego czasu to nawet nie mam zamiaru grać w MMORPG bo na ta chwile nic godnego uwagi nie ma po za tymi 4 które nie sa F2P.

- Po polsku

Nie znam nic takiego. LoL.

Tylko Neverwinter i GW2 spełniają wszystkie Twoje wymogi... ale NW ma słabe pvp, a GW2 nie jest po polsku... Na Twoim miejscu nauczyłbym się podstaw angielskiego i grałbym w GW2. Ja gram w GW2 i TESO -obie kupiłem i obie są wyjątkowe i moim zdaniem najlepsze na rynku gier mmorpg.

Z H&S zwróć uwagę na PoE. Najlepsza gra i najlepszy system f2p. Po polsku jednak nie jest.

Z MMO na ESO/GW2. ESO trzeba kupić, PL języka nie ma, ale warto.

Z MOBA na LoL/DOTA2.

Z survivali, ale z mocno zakrojonym elementem MMO, poleciłbym Albion, zaraz ma być w końcu ostatnia beta bez wipów. Brak PL.

Tyle w temacie. Nic więcej godnego na ten moment nie ma.

EVE online

- Elder Scrolls Online chyba by pasowało jako gra, ale nie jest po polsku i nie F2P :D I ja bym kupił od razu gold edition, bo dokładasz 50 zł i masz dodatki

- Neverwinter szczególnie z ostatnimi dodatkami na początek może być, gra się nawet przyjemnie, ale z tego co pamiętam to chyba ostatnio zrezygnowali z tłumaczenia na polski ?

- Ale najbardziej w stylu, który chcesz byłby chyba polski Gloria Victis :D Z tym, że o grze przeczytasz różne opinie, gra jest tworzona już dłuższy czas, ale co jakiś czas wchodzę, sprawdzam, prace powoli idą na przód ... I nie pamiętam czy jest po polsku xD W sumie jak wchodzę do gry to nie robi mi to różnicy. No i najważniejsze jest również płatna (chyba jest teraz w promocji jakiejś coś gdzieś widziałem)

Guild Wars 2, na f2p masz ogromna ilosc kontentu a i ze jest to mmo dosc inne od reszty to to ze masz zero doswiadczenia w tym gatunku nie bedzie Cie bolec. Plus mam sporo znajomych dla ktorych gw2 bylo pierwszym mmo i raczej nie zaluja tej decyzji. Po polsku co prawda gra nie jest ale jest w niej tak ogromna ilosc polskich gildii i bardzo przyjazne community ze bez problemu ktos Ci zawsze bedzie mogl pomoc.

Jeżeli chodzi o Glorie Victis to musisz przede wszystkim lubić klimat średniowiecza i crafting, wszystkie najlepsze przedmioty w grze sie tworzy. Jest ona po polsku i zapewnia dobrą zabawę tylko musisz mieć z kim grać, znajdziesz gildie albo namówisz kumpli i dobra zabawa murowana :D

Albo spróbować po prostu pograć na Kyrmir 2 - Gothic 2 Multiplayer w wersji MMORPG, bez role play. Gra nastawia na grind, chociaż co poziom masz też do wykonania polowanie (coś a'la quest, ale polega na wybiciu mobów z listy dla nagrody od NPC). Wolny czas możesz spędzić na wydobywaniu złota, węgla, ametystu i innych kamyczków, dzięki którym jesteś w stanie ulepszyć broń, pancerz i inne bajery. Są cztery mapy, szereg małych i dużych bossów (większość grup mobów ma swojego bossa), możesz latać z mieczem 1h lub 2h, kuszą czy łukiem. Stety lub nie, nie ma tam magii do użytku, ale to raczej nikomu nie przeszkadza. Ostrzegam jednak, że później może się przydać konto premium, które pozwala ciut szybciej wydobywać różne kamienie i teleportować się do ważniejszych w grze miejsc - na szczęście to 15zł na 40dni, czyli kwota, jaką można raczej bez problemu wydać. Otwarte PvP: tak, jak machasz mieczem w moby, tak ciachasz ludzi i decydujesz, czy dobijasz. Ogólną wadą gry są częste crashe, średnio raz na godzinkę. Idzie się przyzwyczaić, ale niby tam na forum ktoś udostępnił paczkę do gry, która jest w stanie wydłużyć grę do 2-3h. Siedzę tam od tygodnia i jest fajny klimat, chociaż kwasem w oczy są idiotyczne pomysły na dodanie pancerza typu Bluza Hemp Gru, czy miecz Baseball Ostatecznego Wpier***u. Psuje to dosyć klimat, ale jak nie patrzysz na nazwy, to jest ok. Ogólnie myślę, że gra warto sprawdzić.

W Neverwinterze masz naprawdę dużą polską społeczność, pełno graczy i polskich gildii. Jeśli zdecydujesz się na gre to albo znajdź sobie kogoś do wspólnego wbicia tej 70'tki albo od razu uderzaj do jakiejś gildii, która w swoim domu gildiowym może podexpić cię szybciej na mobach. Poza tym Neverwinter przetłumaczony na polski jest chyba do piątego dodatku, więc wszystko co weszło do gry później nie ma tłuczenia np. mounty, instancje, bronie itp. Wszystko co było wcześniej jest w jezyku polskim, czyt. menu, skille, questy itd.

GW2 masz 3 gry w 1 OSOBNE PVP ze tylko sie tluczesz WvW Walki o fortece zamki mozesz grac by skonczyc nawet do 12h oraz zwykle mmo gdzie robisz zadania i zbierasz lepsze eq i ulepszasz postac i poznajesz fabule nie mu tu takich zadan jak w 95%mmo ze masz isc zabic 10wilkow pozniej 10wilkow by miec z nich skory. Mozesz nawet nie wychodzic z 1 obszaru i wbic capa 80lvl :)

Po Polsku? a kto czyta questy? xD

hm Aion polecam

Jak wyżej - Aion,

ja jak pokazywałem swojej dziewczynie mmorpg to zacząłem od Rifta, ale ciężko było jej zrozumieć mechaniki mmo. Pomyślałem wtedy, że łatwiej byłoby jej w polskiej grze i wybrałem Aiona. Świetnie się bawiła do max lvla, zbierała sobie miole. Niestety ostatecznie odrzuciła ją polska społeczność (narzucali jej granie w sposób jaki nie chciała) i trudne pvp, ale nauczyłą się tego gatunku, więc warto :)