MMO dla osoby kochającej Dungeone, al'a WoW

Witam! Nie jestem zbyt pochłonięty gatunkiem MMO, gram bardzo casualowo, ot tak, od czasu do czasu, dla zabicia czasu.

Jakiego MMO szukam konkretnie? Podam pierw kryteria:

- Open World,

- Rozbudowane PvE (bardzo ważne!),

- Ładnie wyglądające zbroje, bronie,

- Dungeon Finder, na którym uczęszczają ludzie, i można się często za pomocą niego pobawić, poexpić,

- Dobry End-Game, pod względem PvE,

- Ładna grafika, nie ważne, czy azjatycka, czy europejska -> Nie przepadam za azjatyckimi cukierkami, lecz znam "biedę" aktualnego rynku MMO i jego ograniczenia względem dobrych tytułów,

- Dużo graczy,

- W miarę oryginalne klasy, a nie Warrior, healer i "nindża", i to tyle.

Czego zatem nie chcę? Powinno wyniknąć to z powyższych, lecz wypiszę:

- Instancjonowanego MMO, zamkniętego świata,

- Brzydkiej grafiki sprzed lat, zbrzydła mi już, za długo siedziałem z Silkroadem,

- Gry skupionej na PvP, nie przepadam za tym,

- Nie chcę HnS,

- Gry z brakiem End-Game

Wymienię jeszcze po krótce, w co grałem, a w co nie, i co mi się podobało, a co nie:

- Grałem, gram w ESO, niby mi się podoba, ale jakoś do mnie nie przemawia, może z czasem do tego wrócę, ale nie teraz,

- WoW, znudził mi się, grałem stale od połowy Wotlk, po prostu się przejadł, nie mogę już nawet na to patrzeć,

- Final Fantasy cośtam, cóż, pograłem ze cztery miesiące, ale nie przemawiał do mnie, raczej nie powrócę,

- Allods, było zbyt P2W, odrzucał także styl rosyjski,

- RaiderZ, swego czasu sporo w to grałem, ale cóż, zamknęli.

- EoF, nie wiem, czy to jeszcze w ogóle działa? Nie podobało mi się. Nudne.

Sprzęt - Pójdzie wszystko, w miarę.

Podpinam się.

Jak ci się podobał Raiderz, to zagraj na privie.

Uh, zakreślę nieco mój "zasięg" poszukiwań, pytając o to, jak wyglądają gry, które mnie w miarę zainteresowały:

- Tera online - Jak z dungeonami? Ludźmi? Wiem, że sety są ładne, grafika także, a co z resztą? Mówię o grze casualowej.

- Aion - Bardzo słabo znam się na tej grze, jak z Dungeonami?

- Riders Of Icarus - Co w ogóle myślicie o tej grze? Naprawdę jest aż tak tragiczna dla casualowego gracza?

Uh, zakreślę nieco mój "zasięg" poszukiwań, pytając o to, jak wyglądają gry, które mnie w miarę zainteresowały:

 - Tera online - Jak z dungeonami? Ludźmi? Wiem, że sety są ładne, grafika także, a co z resztą? Mówię o grze casualowej.

 - Aion - Bardzo słabo znam się na tej grze, jak z Dungeonami?

 - Riders Of Icarus - Co w ogóle myślicie o tej grze? Naprawdę jest aż tak tragiczna dla casualowego gracza?

Tera i Riders się nie wypowiem, jeśli chodzi o Aiona to od 15lvl już masz pierwszy dung. Dungi polegają na współpracy bo późniejszych raczej samemu nie zrobisz

Raiders of Icarus - grałem nawet w to trochę ale wkońcu dochodzi się do punktu gdzie albo kasę zainwestujesz albo się mocno wkurzysz i odejdziesz. Ogólnie ładna grafika. Z mountami i petami to jak zbieranie pokemonów czyli "zbierz je wszystkie". Gra się nawet fajnie ale nie solo, solo to dojdziesz do max 25 levela. i w sumie nie miała tego czegoś co trudno zdefiniować. dobra dla zabicia czasu.

Tera - tu każdy powie to samo. Świetna gra ale nie u kochanego gameforga. U nas ceny są x20 tego co w USA wiec chyba nikt tu nie gra. A do USA są pingi rzędu 150 więc grać nie ma sensu. Jak masz dużo kasy (ale naprawdę duuuużo) to w sumie gra jest świetna i można polecić.

Aion - żonka grała, z tego co mi mówiła to gra jest ciężka dla PC tj. czuć że chodzi ciężko czyli optymalizacja the end. A tak to niby ok.

Hm, mam mały dylemat, lubię gry proste i liniowe do czasu, aż dojdzie się do End Game.

Cholera, ciężko z tym rynkiem MMO, naprawdę zubożał przez te lata, a dla starego wyjadacza WoW'a nieźle go przetrzebił.

Spróbuj może Newerwinter Onilne masz wszystko

Tia, szczególnie otwarty świat, end game. Neverwinter jest nudnawy.

Co do aiona i optymalizacji... mam laptopa blisko 6 letniego, chłodzonego wiatrakiem na usb i daje radę, więc żona albo dawno nie grała, albo macie naprawdę kiepski sprzęt

Mam sprzęt, tak kiepski, że grałem w Wieśka 3 na high, z modami graficznymi, so. Aion nie byłby żadnym problemem, ale chodzi o grywalność.

Mogę się wypowiedzieć, bo w Aion'ie spędziłem kilka lat. Tak więc Dungeon'y/Raidy/Instancje dzielą się na PvE, PvP/PvE i PvP są Dungeon'y 6/12/24/48 osobowe. Według mnie niektóre są naprawdę fajnie skonstruowane, niektóre są naprawdę ciężkie. Może nie pod względem jakiś wyszukanych mechanik, ale pod względem przeżywalności. Czyli chodzi o to żeby być dobrze ubranym pod PvE. Czasami na niektóre trzeba mieć sety pod odpowiednie resisty itd. Chociaż nie powiem nowe instancje mogą też pochwalić się już naprawdę fajnymi mechanikami wymagającymi od nas myślenia i jakiejś "strategii"

Posiada dungeon finder? I jak z end game pve?

Tak posiada Dungeon Finder tzw. LFG Looking For Group, gdzie możesz się dołączyć do jakiejś grupy lub stworzyć własną i czekać aż ktoś zapyta o dołączenie. End Game PvE to instancje kiedyś to była Makarna 12 osobowa teraz to Library of Knowledge 3 etapowa instancja Library of Knowledge / Garden of Knowledge i 3 etap zapowiedziany. Na zasadzie że jeżeli nie skończysz pierwszej to nie masz wejścia do drugiej. Nie napiszę Ci więcej, ponieważ nie chodziłem na nią osobiście :P braki w EQ do PvE i ogarnięcia? hahaha. Ogólnie tutaj masz przydatną stronkę bazę wiedzy na temat Aion'a http://aionpowerbook.com/powerbook/Main_Page. A jak masz jakieś pytania to możemy się zgadać na jakimś ts'ie kiedyś :)

Witaj

Ja bym nie poleciła Ci aiona, zaznaczyles że grasz bardzo casualowo. Tam trzeba dużo czasu poświęcić by być dobrym. A endgame to czyste pvp. I nikt nie wspomniał że musisz co miesiąc mieć Gold paka odpalonego bo ograniczenia bolą. Jeśli się mylę to mnie poprawcie jednak ja odradzam Ci ten tytuł.

Natomiast w Tere Online gram aktualnie od niedawna na gameforge i nie jest źle, gra pomimo wielu komentarzy że wywarła ma się całkiem dobrze. Gra dużo ludzi jest dungeon Finder, są battlegroundy, Mounty latające co prawda z limitem latania ale fajna zabawa.

Ma endgame dużo dungeonow. Jest co robić. Zaznaczam że tez jestem casualowym graczem i tere ci polecam

Witam! Nie jestem zbyt pochłonięty gatunkiem MMO, gram bardzo casualowo, ot tak, od czasu do czasu, dla zabicia czasu.

Jakiego MMO szukam konkretnie? Podam pierw kryteria:

- Open World,

- Rozbudowane PvE (bardzo ważne!),

- Ładnie wyglądające zbroje, bronie,

- Dungeon Finder, na którym uczęszczają ludzie, i można się często za pomocą niego pobawić, poexpić,

- Dobry End-Game, pod względem PvE,

- Ładna grafika, nie ważne, czy azjatycka, czy europejska -> Nie przepadam za azjatyckimi cukierkami, lecz znam "biedę" aktualnego rynku MMO i jego ograniczenia względem dobrych tytułów,

- Dużo graczy,

- W miarę oryginalne klasy, a nie Warrior, healer i "nindża", i to tyle.

Czego zatem nie chcę? Powinno wyniknąć to z powyższych, lecz wypiszę:

- Instancjonowanego MMO, zamkniętego świata,

- Brzydkiej grafiki sprzed lat, zbrzydła mi już, za długo siedziałem z Silkroadem,

- Gry skupionej na PvP, nie przepadam za tym,

- Nie chcę HnS,

- Gry z brakiem End-Game

Wymienię jeszcze po krótce, w co grałem, a w co nie, i co mi się podobało, a co nie:

- Grałem, gram w ESO, niby mi się podoba, ale jakoś do mnie nie przemawia, może z czasem do tego wrócę, ale nie teraz,

- WoW, znudził mi się, grałem stale od połowy Wotlk, po prostu się przejadł, nie mogę już nawet na to patrzeć,

- Final Fantasy cośtam, cóż, pograłem ze cztery miesiące, ale nie przemawiał do mnie, raczej nie powrócę,

- Allods, było zbyt P2W, odrzucał także styl rosyjski,

- RaiderZ, swego czasu sporo w to grałem, ale cóż, zamknęli.

- EoF, nie wiem, czy to jeszcze w ogóle działa? Nie podobało mi się. Nudne.

Sprzęt - Pójdzie wszystko, w miarę.