MMO z nastawieniem na roleplaying

Jak w temacie, szukam jakiegoś dobrego MMO ze społecznością RP, angielską lub polską, obojętnie. Rzecz jasna mam tutaj na myśli odgrywanie historii razem z innymi graczami/ich utworzonymi postaciami, a nie gatunek RPG.

Sprzęt: GTX 650Ti Boost, 8GB RAM, Intel Pentium G2030 3.00GHz, ale tym raczej się nie martwię, bo na dniach będę zmieniał komponenty na nieco lepsze

Gatunek: RPG, rzecz jasna.

W co grałem i nawet mi przypadło do gustu:

- World of Warcraft: całkiem przyjemnie się grało, ale prawdę powiedziawszy, to spodziewałem się czegoś z deczka innego. Trochę sztywno dla mnie, a średnio do mnie przemawia model abonamentu, już wolałbym kupić raz i mieć spokój, niż pojedynczy miesiąc, czy, o zgrozo, f2p.

- Runes of Magic: dawien dawno temu, ale nieźle się wtedy grało, choć trochę gryzł się ze mną ten item shop.

- SWTOR: Niezła gierka, ale znów, nieco sztywna rozgrywka jak dla mnie, wolałbym coś bardziej w stronę nontargetowego grania, poza tym ich rp community jest takie sobie; sporo elitystów. Za to fabuła i klimat miodzio.

- Vindictus: był bardzo dobry, jednak model instancji trochę mnie wnerwiał, ale model walki natomiast już był świetny, więc tutaj plus

Cechy:

- RP community, które jest aktywne, podobnie jak sama gra

- najlepiej open world

- mała ilość grindu, albo przynajmniej taka, która mnie nie zanudzi na śmierć

- chociaż trochę zjadliwa fabuła

- walka inna niż stanie w miejscu i przyciskanie kolejnych klawiszy, to mi nie w smak

- mile widziane poboczne aktywności typu housing, crafting i tego typu sprawy

- dobrze rozbudowane tworzenie postaci - mniej więcej równie ważne, co ta społeczność rp, bo to element który się troszkę dopełnia

- grafika wystarczająco dobra, by mi oczy nie spłonęły na sam widok

PS: nie jestem zbyt na czasie z MMO, więc możecie śmiało typować jakieś tytuły tak do 5 lat wstecz nawet, o ile się mieszczą w kryteria.

Oto temat dla mnie. Z fajną ekipą w każdej grze odegrasz dobre RP, ale jeśli szukasz tytułu, który jest wręcz do tego stworzony, to sięgnij po Final Fantasy XIV, bo to jeden z niewielu MMORPG-ów, który traktuje człon "RPG" poważnie.

Ale po kolei:

- gra jest aktywna (mnóstwo ludzi, żadnych pustek w lokacjach, nawet początkowych) i znajdziesz w niej zarówno gildie RP (można ustawić odpowiednią informację w opisie), jak i pojedynczych graczy uprawiających role-playing (specjalna ikonka przy nicku);

- niestety brak otwartego świata (w przyszłości jednak mogą to jakoś usprawnić, ponieważ nie będzie już wsparcia dla PlayStation 3), ale mapy są wystarczająco duże, żeby odegrać na nich coś ciekawego;

- to typowy questownik, więc ilość grindu jest właściwie żadna;

- fabuła jest nie tylko zjadliwa, ale nawet bardzo dobra - to jeden z głównych atutów tej gry;

- walka posiada target, ale również wymaga od gracza odrobiny pomyślunku (np. nauczenie się combosów, pozycjonowanie itp.);

- jest housing, crafting i wiele innych dodatkowych smaczków;

- kreator postaci jest całkiem rozbudowany. Potem w grze masz możliwość pójścia do fryzjera, by zmienić wygląd (np. uczesanie);

- ładna grafika.

I coś, co musisz wziąć pod uwagę - gra jest P2P. Możesz jednak wypróbować darmowy trial i sprawdzić, czy tytuł Ci podejdzie.

A jeśli szukasz fajnej ekipy do RP, to zajrzyj tutaj:

- walka inna niż stanie w miejscu

Oto temat dla mnie.

No nie wiem wyraźnie jest napisane, że nie lubi sztywnych walk. Czyli FFXIV odpada.

Jeżeli strawisz grafikę, Mabinogi w gildii rp. O grze najlepiej poczytać na http://wiki.mabinogiworld.com/

W innym wypadku FFXIV.

No nie wiem wyraźnie jest napisane, że nie lubi sztywnych walk. Czyli FFXIV odpada.

Jak długo grałeś w FF XIV i jaką klasą, że wiesz, że walka jest sztywna? Nie jest. Jest po prostu targetem. To może być oczywiście uznane przez autora wątku za wadę, ale być może po przeczytaniu reszty zalet zechce jednak ten tytuł wypróbować. Plus w kolejnym dodatku ma przyjść zmiana mechaniki walki, więc tym bardziej powinien go on zainteresować.

Z płatnych to bym polecił FF XIV z darmowych to Revelation online

Gw 2 jest gildia RP

Gw 2 jest gildia RP 

GW2 jest jeszcze w miarę żywotne/wspierane?

Oto temat dla mnie. Z fajną ekipą w każdej grze odegrasz dobre RP, ale jeśli szukasz tytułu, który jest wręcz do tego stworzony, to sięgnij po Final Fantasy XIV, bo to jeden z niewielu MMORPG-ów, który traktuje człon "RPG" poważnie.

 

Ale po kolei:

 - gra jest aktywna (mnóstwo ludzi, żadnych pustek w lokacjach, nawet początkowych) i znajdziesz w niej zarówno gildie RP (można ustawić odpowiednią informację w opisie), jak i pojedynczych graczy uprawiających role-playing (specjalna ikonka przy nicku);

 - niestety brak otwartego świata (w przyszłości jednak mogą to jakoś usprawnić, ponieważ nie będzie już wsparcia dla PlayStation 3), ale mapy są wystarczająco duże, żeby odegrać na nich coś ciekawego;

 - to typowy questownik, więc ilość grindu jest właściwie żadna;

 - fabuła jest nie tylko zjadliwa, ale nawet bardzo dobra - to jeden z głównych atutów tej gry;

 - walka posiada target, ale również wymaga od gracza odrobiny pomyślunku (np. nauczenie się combosów, pozycjonowanie itp.);

 - jest housing, crafting i wiele innych dodatkowych smaczków;

 - kreator postaci jest całkiem rozbudowany. Potem w grze masz możliwość pójścia do fryzjera, by zmienić wygląd (np. uczesanie);

 - ładna grafika. 

 

I coś, co musisz wziąć pod uwagę - gra jest P2P. Możesz jednak wypróbować darmowy trial i sprawdzić, czy tytuł Ci podejdzie.

 

A jeśli szukasz fajnej ekipy do RP, to zajrzyj tutaj:

 

Jakbym miał się za nie brać, to trzeba posiadać jakąś znajomość uniwersum? Mam nijaką wiedzę na temat FF, nie ciągło mnie do serii nigdy.

Nie trzeba. Będziesz je poznawał od nowa, prowadzony za rączkę przez grę.

No co mi jedyne przychodzi do głowy z tytułów nie P2P a mogących tam nawet fajnie poRPić to tylko Guild Wars 2.

GW2 jest jeszcze w miarę żywotne/wspierane?

Nawet wydali dodatek do niego przez ostatni czas ;) Oczywiście, że jest, aczkolwiek ilość updatów może nie zadowalać wszystkich.

ESO (The elders scrolls online) też chyba może być dobrym wyborem, ale szczerze to nie wiem czy tam ludzie RPią bo gram w ten tytuł stosunkowo niedługo i po prostu mało o nim jeszcze wiem :P Ale domyślam się, że RPują tam ludzie bo serio ta gra ma do tego predyspozycje. W końcu to świat ES, questy fabularyzowane i ciekawe, dynamiczna walka.

Jeszcze możesz wrócić do RPienia w WoWie, ale Broń Boże nie na globalu, bo na globalu community RP nie istnieje - całe siedzi na privach. Dlaczego? To proste - brak opłat (co jak co ale za samo RPenie w jakiejś grze to ja bym abonamentu nie płaciła) + dostęp do komend GM (tym samym nie tracisz czasu na expieniu/zdobywaniu rekwizytów do RPenia).

Star Wars Jedi Academy. Akademia na Yavin IV http://yavin4.pl/

Star Wars Jedi Academy. Akademia na Yavin  IV http://yavin4.pl/

Bardzo się zaintrygowałem. Wiesz coś więcej na ten temat? Jakie są wymagania aktywności(być raz na tydzień, dwa, miesiąc?)? Jak żywa jest społeczność? Jak bardzo trzeba znać lore star wars?

Bardzo się zaintrygowałem. Wiesz coś więcej na ten temat? Jakie są wymagania aktywności(być raz na tydzień, dwa, miesiąc?)? Jak żywa jest społeczność? Jak bardzo trzeba znać lore star wars?

wszystko pisze na forum : ) Aktywnośc jest duża, i wciąz dochodzą od czasu do czasu nowi rekruci :3 Ogólnie to zapraszam by wejśc na discorda i tam pogadać, popytać co i jak, tam też we wszystkim pomogą. https://discordapp.com/invite/TY44AUt

The Elder Scrolls Online jest uznawane przez wiele zagranicznych portali za najlepszą grę do RP.

No co mi jedyne przychodzi do głowy z tytułów nie P2P a mogących tam nawet fajnie poRPić to tylko Guild Wars 2. 

 

Nawet wydali dodatek do niego przez ostatni czas   Oczywiście, że jest, aczkolwiek ilość updatów może nie zadowalać wszystkich.

 

ESO (The elders scrolls online) też chyba może być dobrym wyborem, ale szczerze to nie wiem czy tam ludzie RPią bo gram w ten tytuł stosunkowo niedługo i po prostu mało o nim jeszcze wiem  Ale domyślam się, że RPują tam ludzie bo serio ta gra ma do tego predyspozycje. W końcu to świat ES, questy fabularyzowane i ciekawe, dynamiczna walka.

 

Jeszcze możesz wrócić do RPienia w WoWie, ale Broń Boże nie na globalu, bo na globalu community RP nie istnieje - całe siedzi na privach. Dlaczego? To proste - brak opłat (co jak co ale za samo RPenie w jakiejś grze to ja bym abonamentu nie płaciła) + dostęp do komend GM (tym samym nie tracisz czasu na expieniu/zdobywaniu rekwizytów do RPenia).

To może jeszcze jedno pytanie szybcikiem, da radę póki co pobawić się z GW2 w tym f2p/nieco większym trialu? Nie grałem nic a nic.

Raczej dasz radę, aczkolwiek wersja f2p ma pewne ograniczenia związane z pisaniem do innych osób. Więcej o tym znajdziesz chociażby tutaj - http://guildwars2.pl/guild_wars_2_free_to_play,n2230

Może Space Station 13 ? Jest to gierka RP na rundy, jedna runda średnio trwa dwie godziny (może?). Całość rozgrywa się na statku kosmicznym na początku rundy ludzie wybierają rasę oraz profesję jaką chcą wykonywać na statku i czy chcesz być się antagonistą (osobą której celem zazwyczaj będzie zniszczenie statku), czyli na przykład alienem ninją wizardem małpą która zaraża ludzi chorobą które zamienia ich w małpy rewolucjonistą wielkim blobem (jest wiele wiele więcej możliwości). A co do zawodów jakie można wykonywać to np kapitan statku inżynier medyk robotyk naukowiec (znowu wiele innych)... Jeżeli wylosujesz już swoją rolę grasz po prostu RP na przykład tworzysz wirusy jeżeli jesteś antagonistą lub mutujesz czyjeś geny, aby był hulkiem z telekinezą i właściwościami kameleona albo jesteś po prostu kucharzem i pieczesz bułki, żeby załoga miała co jeść. Całość jak mówiłem odbywa się na statku, który nie jest jakiś duży, lecz liczba rzeczy które można na nim wykonać jest ogromna i potrzeba do tego dużo nauki aby opanować tylko podstawy. Aby w tej grze coś zrobić nie wystarczy podejść do jakiegoś stołu i kliknąć dwa przyciski dla przykładu:

Wykonywanie operacji -

https://tgstation13.org/wiki/Surgery spis jakie operacje możemy wykonać na sobie od prostych jak amputacja języka/ręki po takie czynności jak wstawienie sobie zamiast ręki piły motorowej lub ogona na tyłku :P

Xenobiology -

https://tgstation13.org/wiki/Guide_to_xenobiology Mamy żelki(slime) one są różnego koloru i mogą się powielać każdy kolor ma inne właściwości jak możliwość spawnowania potworów ożywania zmarłych w postaci golemów wydzielanie substancji powodującej po wstrzyknięciu zamiane w slima.

Warto dodać że przed przystąpieniem do gry warto, przeczytać regulamin żeby nie wyłapać bana które są dość surowe w tej grze;p Ja dostałem bana na miesiąc np za wypuszczenie plasmy(gazu łatwopalnego) do szybów wentylacyjnych i masowe wypróżnienie tych gazów w holu ewakuacyjnym statku, tak by nie było drogi ucieczki. Innym razem dostałem perma za wypuszczenie czarnej dziury na pokładzie statku więc wszystko zostało wchłonięte po jakimś czasie. Innym razem za wyzwanie kogoś od faggota ban na tydzień. Od jakiegoś czasu gram dopiero na poważnie :P

Przestałem grać przed przejściem GW2 na F2P, ale moim zdaniem spokojnie dasz radę sobie pograc na F2P na początek ,wkręcić się do RP i gry , a potem zdecydować czy kupić dodatek. Guild Wars 2 , to najlepsza rekomendacja dla ciebie ze względu na wszystkie postawione wymagania, spełnione. Finala możesz sobie śmiało odpuścić ze względu na targetowany system, mozolnej walki tak samo jak w wowie i swtorze. Mnie osobiście grając w Finala przeszkadzało zdecydowanie oczojebnośc skilli, ale crafting tam masz mocno rozbudowany i wygodny system klasowy. Fabularnie powiedziałbym iż fajerwerków nie ma zarówno w Finalu jak i w Guild Wars 2 , ale ogółem nie jest też źle.

Mnie osobiście grając w Finala przeszkadzało zdecydowanie oczojebnośc skilli

Taka mała uwaga: tę "oczojebność" możesz sobie całkowicie wyłączyć w opcjach (piszę, bo mi też ona przeszkadzała).

Ja Finala rekomendowałabym jeszcze przez jedną cechę - dużą ilość emotek i ekspresji twarzy, co przy RP akurat bardzo się przydaje.

Jak długo grałeś w FF XIV i jaką klasą, że wiesz, że walka jest sztywna? Nie jest. Jest po prostu targetem. To może być oczywiście uznane przez autora wątku za wadę, ale być może po przeczytaniu reszty zalet zechce jednak ten tytuł wypróbować. Plus w kolejnym dodatku ma przyjść zmiana mechaniki walki, więc tym bardziej powinien go on zainteresować.

2 lata Dragoon'em a co?