Anime na "wysokim" poziomie

Szukam anime, które będzie na naprawdę wysokim poziomie. Wziąłem "wysoki" w cudzysłów, gdyż jest to pojęcie względne, ale liczę, że ktoś ma podobny gust do mojego. Obejrzałem ostatnio Parasyte the Maxim i szukam czegoś na podobnym poziomie. Moim ulubionym jest Guilty Crown, jeżeli coś w tym pomoże. Nie lubię mecha, yaoi itd.

myanimelist.net/animelist/Shibitsu

Pierwsze co przyszło mi na myśl to Full Metal Alchemist, a z takich poważniejszych polecam Higashi no Eden :)

Pierwsze co przyszło mi na myśl to Full Metal Alchemist, a z takich poważniejszych polecam Higashi no Eden 

Dzięki :D

Co rozumiesz przez słowo "wysoki"?

Mają być bardziej poważne, tak?

Z romansów: Your lie in April, Golden Time, Baby Steps

Z takich typowych shounenów to polecam: The seven deadly sins, Noragami, K-project

A ze sportówek: Haikyuu!, Haijime no ippo, Major!

A w razie gdybyś preferował jakiś inny gatunek to daj znać, chętnie podpowiem co nieco.

Piszesz, że nie lubisz mechów, ale jako że Twoim ulubionym anime jest Guilty Crown to muszę polecić Code Geass. Guilty Crown często jest nazywany (moim zdaniem słusznie) klonem Code Geass (i to mniej udanym). Sam nie przepadam za mechami, ale w CG nie miałem z nimi żadnego problemu, osobiście gorąco polecam. BTW postać, którą masz w tle listy swoich anime jest własnie z Code Geass, ale nie widzę tego anime u Ciebie w obejrzanych więc napisałem :)

Ja polecam danganronpe.

Polecam mocno Durarara, Shinsekai yori, paranoia agent, i z tego co masz w planowanych do obejrzenia Darker than Black

Więcej psychologii:

Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor - anime o nałogowym hazardziście. Bardzo dobry pacing mimo prawie że braku przemocy. Plus protagonista nie zawsze wygrywa.

Death Note jeżeli jeszcze nie widziałeś - taki napompowany do ekstremalności puzzle game.

Serial Experiment Lain - seria traktuje o naturze człowieka, nietrwałości jego kreacji, sile masowego wyznania, charakterze ery internetu, naszej potencjalnej przyszłości oraz sile naszych poglądów i ukierunkowań. Jest tyle interpretacji tego show ile osób je widziało. Klasyk nie dla każdego.

ErgoProxy - cyberpunkowa historia o tym co ludzkie i tym, gdzie jest granica moralności.

Bakemonogatari - seria o psychologii, kulturze i odrobinie akcji. Nie siedzę w niej zbyt głęboko ale wiem, że jest popularna.

Mushishi i Kino no Tabi - Podróżnik zwiedza świat poznając kulturę i problemy ludzkie. Serie próbują docenić piękno świata przy okazji będąc interesującym show.

Jigoku Shoujo: girl from hell - Istnieje strona internetowa na której możesz złożyć prośbę o zemstę. Osoba którą wybierzesz umrze i pójdzie do piekła. To samo czeka ciebie, gdy skończy się twój czas na ziemi.

Death Parade - krótka seria o ludzkiej psychice i nietrwałości ludzkich charakterów. Nie jest rewolucyjna ale dobrze się oglądało.

Więcej akcji:

Cowboy Bebop - Inspirowana amerykańską kulturą seria o najemnikach w kosmosie. Można ją opisać jako blues w niedalekiej przyszłości.

Berserk Golden Age Arc - seria filmów 3D adaptująca bardzo dorosłą i intrygującą historię najemnika w świecie low fantasy. Z uwagi na niesamowitą jakość grafiki w mandze, bardziej polecam serię przeczytać.

Code Geass - Mecha z elementami polityki i puzzle game. Klasyk.

Black Lagoon - seria akcji traktująca o przygodach niewielkiej grupy najemników. Tematyka nie jest specjalnie dorosła. To seria akcji dedykowana do bardziej dojrzałej audiencji.

Jormungand - więcej Black Lagoon, jak ci się skończy black lagoon.

Full Metal Alchemist - bardzo dobrze napisana seria akcji z odrobiną polityki. Dwójka dzieci spróbowała złamać fundamentalne prawa życia, za co zapłaciła karę w formie części własnego ciała. Teraz próbują odpokutować swoje winy. Są dwie adaptacje tej serii, jedna kanoniczna i druga, która w środku zaczyna improwizować. Obie są naprawdę dobre, więc to nieistotne którą obejrzysz najpierw.

Baccano - Przemysłowa rewolucja. Nowy, potężny pociąg rozpoczyna swój pierwszy przejazd. Wsiada na niego dużo istotnych i niebezpiecznych osób. Na dobrą sprawę jest to seria o potyczce mafii z odrobiną elementów nadprzyrodzonych.

Durararara - Urban Fantasy, w czasach współczesnych istnieją magiczne istoty, przeklęte bronie czy organizacje dużo bardziej powikłane i tajemnicze niż byśmy przypuszczali. Podobnie jak Baccano, seria nie posiada głównego bohatera, przez co prezentuje powikłane konflikty pełne akcji z wielu perspektyw jednocześnie.

Z tego sezonu:
Youjo Senki - Ateista umiera na wskutek zawiści osoby którą skrzywdził. Spotyka boga, którego w swojej arogancji nazywa diabłem nie wierząc, że istota z założeń perfekcyjna stworzyłaby świat, który nie potrzebuje wiary. Bóg stawia przed nim wyzwaniem. Ateista zostaje odrodzony jako kobieta w umagicznionym świecie w którym trwa wojna. Jej zadanie to wieść swoje w zaprzeczeniu boga.

Acca - Seria o różnicach kulturowych i polityce. Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem o co tu chodzi, podoba mi się ale jest strasznie powolna.

Onihei - Cowboy Bebop ale zamiast kosmosu mamy samurajów.

Najpierw ogarnij ta liste

Pozdrawiam

-Drifters

-Hellsing Ultimate

-One Punch Man

-Nanatsu no Taizai

-Owari no Seraph

-Shingeki no Kyojin

-Noragami

-Boku no Hero Academia

-Fate/Zero

-Zero no Tsukaima

-Fullmetal Alchemist: Brotherhood

-God Eater

-Tokyo Ghoul

Coś bym znalazł jeszcze co jest godne polecenia i nie oglądałeś, ale chyba ci wystarczy.:P

Najpierw ogarnij ta liste

 


 

Pozdrawiam

Tyle że większość z tych anime ma słabą grafikę a to nie każdemu odpowiada.

Mogę z czystym sercem polecić klasyka, którym jest Angel Beats! - bardzo wzruszające anime dotyczące życia pomiędzy śmiercią, a reinkarnacją.

Dodatkowo Beelzebub powinien przypaść Ci do gustu, taki shounen pełen komedii i akcji

Oczywiście Hellsing jest warty uwagi jak to klasyk.

Moim zdaniem świetne anime psychologiczne jak i również kryminał: Boku dake ga Inai Machi

Anime o jedzeniu przy którym nieźle się uśmiejesz: Shokugeki no Souma

Sama nie przepadam za mechami ale bardzo podobało mi się anime: God Eater, jeśli kreska Cię nie zniechęci to warto spojrzeć.

Anime o zombie ale już bardziej psychologiczne: Kami-sama no Inai Nichiyoubi (perełka moim zdaniem), Gakkougurashi! (School Live!) anime które oglądałam na początku dla żartu, a później nie mogłam przestać przez wciągającą fabułę.

Klasyk romansu i komedii: Kaichou-wa Maid-sama!

Bardzo zabawne anime, polecam na odstresowanie się: Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Shounen pełen tajemnicy, który trzyma w napięciu: Rokka no Yuusha

Podejrzewam, że to mogłoby Ci się spodobać: Gakusen Toshi Asterisk (czyli ulubiony przez większość harem akcji)

I moja ulubiona seria psychologiczna: Psycho Pass

Co rozumiesz przez słowo "wysoki"?

Mają być bardziej poważne, tak?

 

Z romansów: Your lie in April, Golden Time, Baby Steps

Z takich typowych  shounenów to polecam: The seven deadly sins, Noragami, K-project

A ze sportówek: Haikyuu!, Haijime no ippo, Major!

A w razie gdybyś preferował jakiś inny gatunek to daj znać, chętnie podpowiem co nieco.

Tak, chodzi mi o poważne serie.

Piszesz, że nie lubisz mechów, ale jako że Twoim ulubionym anime jest Guilty Crown to muszę polecić Code Geass. Guilty Crown często jest nazywany (moim zdaniem słusznie) klonem Code Geass (i to mniej udanym). Sam nie przepadam za mechami, ale w CG nie miałem z nimi żadnego problemu, osobiście gorąco polecam. BTW postać, którą masz w tle listy swoich anime jest własnie z Code Geass, ale nie widzę tego anime u Ciebie w obejrzanych więc napisałem 

Bo generalnie nie przepadam za mechami, w GC były dobrze zaimplementowane i nie tworzyły członu fabuły, a postać w tle listy jest tylko dlatego, że ładnie się tam wpasowuje. Nie wiedziałem, że jest z CG. Dzięki za propozycję. :D

Ja polecam danganronpe.

Widziałem 3 odcinki i odpadłem. To nie dla mnie. ;p

Więcej psychologii:

Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor - anime o nałogowym hazardziście. Bardzo dobry pacing mimo prawie że braku przemocy. Plus protagonista nie zawsze wygrywa.

Death Note jeżeli jeszcze nie widziałeś - taki napompowany do ekstremalności puzzle game.

Serial Experiment Lain - seria traktuje o naturze człowieka, nietrwałości jego kreacji, sile masowego wyznania, charakterze ery internetu, naszej potencjalnej przyszłości oraz sile naszych poglądów i ukierunkowań. Jest tyle interpretacji tego show ile osób je widziało. Klasyk nie dla każdego.

ErgoProxy - cyberpunkowa historia o tym co ludzkie i tym, gdzie jest granica moralności.

Bakemonogatari - seria o psychologii, kulturze i odrobinie akcji. Nie siedzę w niej zbyt głęboko ale wiem, że jest popularna.

Mushishi i Kino no Tabi - Podróżnik zwiedza świat poznając kulturę i problemy ludzkie. Serie próbują docenić piękno świata przy okazji będąc interesującym show.

Jigoku Shoujo: girl from hell - Istnieje strona internetowa na której możesz złożyć prośbę o zemstę. Osoba którą wybierzesz umrze i pójdzie do piekła. To samo czeka ciebie, gdy skończy się twój czas na ziemi.

Death Parade - krótka seria o ludzkiej psychice i nietrwałości ludzkich charakterów. Nie jest rewolucyjna ale dobrze się oglądało.

 

Więcej akcji:

Cowboy Bebop - Inspirowana amerykańską kulturą seria o najemnikach w kosmosie. Można ją opisać jako blues w niedalekiej przyszłości.

Berserk Golden Age Arc - seria filmów 3D adaptująca bardzo dorosłą i intrygującą historię najemnika w świecie low fantasy. Z uwagi na niesamowitą jakość grafiki w mandze, bardziej polecam serię przeczytać.

Code Geass - Mecha z elementami polityki i puzzle game. Klasyk.

Black Lagoon - seria akcji traktująca o przygodach niewielkiej grupy najemników. Tematyka nie jest specjalnie dorosła. To seria akcji dedykowana do bardziej dojrzałej audiencji.

Jormungand - więcej Black Lagoon, jak ci się skończy black lagoon.

Full Metal Alchemist - bardzo dobrze napisana seria akcji z odrobiną polityki. Dwójka dzieci spróbowała złamać fundamentalne prawa życia, za co zapłaciła karę w formie części własnego ciała. Teraz próbują odpokutować swoje winy. Są dwie adaptacje tej serii, jedna kanoniczna i druga, która w środku zaczyna improwizować. Obie są naprawdę dobre, więc to nieistotne którą obejrzysz najpierw.

Baccano - Przemysłowa rewolucja. Nowy, potężny pociąg rozpoczyna swój pierwszy przejazd. Wsiada na niego dużo istotnych i niebezpiecznych osób. Na dobrą sprawę jest to seria o potyczce mafii z odrobiną elementów nadprzyrodzonych.

Durararara - Urban Fantasy, w czasach współczesnych istnieją magiczne istoty, przeklęte bronie czy organizacje dużo bardziej powikłane i tajemnicze niż byśmy przypuszczali. Podobnie jak Baccano, seria nie posiada głównego bohatera, przez co prezentuje powikłane konflikty pełne akcji z wielu perspektyw jednocześnie.

 

Z tego sezonu:
Youjo Senki - Ateista umiera na wskutek zawiści osoby którą skrzywdził. Spotyka boga, którego w swojej arogancji nazywa diabłem nie wierząc, że istota z założeń perfekcyjna stworzyłaby świat, który nie potrzebuje wiary. Bóg stawia przed nim wyzwaniem. Ateista zostaje odrodzony jako kobieta w umagicznionym świecie w którym trwa wojna. Jej zadanie to wieść swoje w zaprzeczeniu boga.

Acca - Seria o różnicach kulturowych i polityce. Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem o co tu chodzi, podoba mi się ale jest strasznie powolna.

Onihei - Cowboy Bebop ale zamiast kosmosu mamy samurajów. 

Dzięki za wysiłek włożony w opisanie każdego anime. Większość mnie zaciekawiła i z pewnością obejrzę. Dzięki jeszcze raz.

-One Punch Man

-Nanatsu no Taizai

-Owari no Seraph

-Shingeki no Kyojin

-Noragami

-Boku no Hero Academia

-Fate/Zero

-Zero no Tsukaima

-Fullmetal Alchemist: Brotherhood

-God Eater

-Tokyo Ghoul

 

Coś bym znalazł jeszcze co jest godne polecenia i nie oglądałeś, ale chyba ci wystarczy.:P

Na jakiś czas powinno wystarczyć, dzięki za fatygę. ;p

szczerze, aktualnie nie mam jak przejrzeć MAL'a więc po prostu podam tytuły:

Re:Zero -strasznie fajne psychologiczne anime z akcją, magią etc
Katekyo Hitman Reborn- Najlepsze walki jakie widziałem, a mam ponad 300 tytułów za sobą. Minusem jest strasznie kiepski początek (40odc+-)
Hunter x Hunter (ten nowszy)- Istny majstersztyk- niestety bez zakończenia
FMA- myślę, że każdy fan anime powinien mieć ten tytuł za sobą
Bleach- fajny tasiemiec, minusem jak w przypadku Naruto czy FT są fillery
Puella Madoka Magica- nie zważając na to, że to o magicznych dziewczynach to anime jest po prostu przepiękne. Walki, dramat i świetne zakończenie

Myślę, że Shinsekai Yori trafi w Twój gust, jedno z lepszych anime "na poziomie" jakie dane mi było widzieć. Do tego Psycho Pass i Code Geass. Jeśli te 3 anime Cię nie zadowolą to nic tego nie zrobi :)

Hunter x Hunter

Zapomniałem tego umieścić na swojej liście. Jest to shonen który zaczyna się dość niepoważnie, jednak z biegiem czasu staje się coraz bardziej moralnie niepewny. Nie widziałeś anime póki nie widziałeś całego HxH 2011. Akurat zakończenie serii nie jest najgorsze nawet jeżeli otwarte. Nie polecam przesiadać się potem na mangę, bo ona idzie dalej i raczej daleko nie dopełźnie.

Tyle że większość z tych anime ma słabą grafikę a to nie każdemu odpowiada.

Nie wiem czy plakac, czy sie smiac na twoj post. Kolega zamiast po prostu obejrzec dobre serie i wlozyc trud w szukanie to zapytal. Odpowiedz dostal adekwatna w wlozony wysilek.

Szukam anime, które będzie na naprawdę wysokim poziomie. Wziąłem "wysoki" w cudzysłów, gdyż jest to pojęcie względne, ale liczę, że ktoś ma podobny gust do mojego. Obejrzałem ostatnio Parasyte the Maxim i szukam czegoś na podobnym poziomie. Moim ulubionym jest Guilty Crown, jeżeli coś w tym pomoże. Nie lubię mecha, yaoi itd.

myanimelist.net/animelist/Shibitsu