Pytanie na temat klas ranged czy malee

Jak to tutaj wygląda? Widzę filmiki PvP gdzie jest raczej zerg na zerg, coś jak w Aion czy Lineage 2. Stąd moje pytanie dalej melas stoi z tyłu i czeka aż ktoś się wychyli czy leci przed siebie by to zbombardowac tysiącem nukow aoe? Zawsze wybieralem grę w zwarciu i trochę zalowalem ze muszę często być z tyłu. Tu przestrzenie są bardzo otwarte nie ma gdzie się skryc więc jest się skazanym na kamikadze. Niech ktoś kto się zna rozkosze trochę jak to PvP wygląda w praktyce. Myślę nad BladeMasterem i SwordMage.

Jesli myslisz o graniu mele to zapomnij o Swordmage, to taki range glass cannon. Jesli chodzi o blademastera to jak najbardziej stoi zaraz kolo Vanguarda w zwarciu i spamuje CC'kami az mnie szlag trafia na nich :D W PvP Vanguard i blademaster robia jak swietne front duo ktore uzupełnia się ilością CC i do tego kreca dobry damage. Co do mechanik to musi sie wypowidziec jakis BM.

PvP w RO to nie tylko masówki, masz jeszcze BG i arenki. Wszystko zależy od sprzętu - nawet zaniedbany vanguard zejdzie jak papier jak dps się na nim skupi ;) Swordmage to na pewno bezpieczniejsza opcja bo 'tylko siedzisz z tyłu i rzucasz spelle', do tego ma też parę skilli CC i do ucieczki więc nie tak łatwo go złapać i ubić. Blademaster jest królem PvP na mniejszą skalę - bardzo mobilny, co chwilę jakieś CC, jak ogarniesz buffy i debuffy to możesz też kręcić dobry dps. Pamiętaj, że w tej grze masz healerów więc nie padniesz tak szybko ;)

To i ja się podepnę pod temat :)

Chcę pograć w duo z SPIRITSHAPER jaka klasa najlepiej będzie współgrała? Zastanawiam się nad (od razu napisze dlaczego daną klasą chciał bym grać ale co mi nie odpowiada):

VANGUARD - z klerykiem to ogromna przeżywalność ustał bym pewnie bardzo długo, ale wydaje się dość wolną klasą, oraz nie lubię grać typowym tankiem, 20% szansy na wybranie

SWORDMAGE - fajna kombinacja skili, lubię postacie które trzeba trochę ogarnąć, które nie muszą stać w 1 linii, ale obawiam się że będzie zbyt papierowa w jakimś rankingu pvp widziałem bardzo daleko w liście top 200, 30% szansy na wybranie

BLADEMASTER - obecnie najbardziej przemawia do mnie ta klasa, może potankować jak trzeba, robi dps. Ale nie wiem czy będzie wystarczająco mobilna. 50% szansy na wybranie

Co chciał bym grać, arenki pvp solo, grupowe, znacznie mniej pve, a najlepiej wcale.

Oglądam filmy z pvp ale nie mam punktu odniesienia czy gracze grający są tak słabi czy tak dobrzy, że biją się 2 minuty. Więc można podesłać jakieś pvp tych klas na najwyższym poziomie.

Nie da się grać wyłącznie pvp a przynajmniej będzie się wtedy baaaaaaardzo w tyle jeśli chodzi o praktycznie wszystko. Teoretycznie można by grać tylko arenki i kupować gear z pvp ale z tym sprzętem nie da się robić wyższych instancji które służą do lvlowania i zdobywania kasy... Chociaż dobra w sumie jakoś może byś robiąc tylko daily dał radę lvlować tylko bardzo wolno i nie wiem skąd miał byś mieć kasę na ulepszanie skili, jednak sam gear z pvp dopiero na praktycznie końcówce może się równać z ulepszonym eq z pve.

Od razu mówię że blademaster jest najtrudniejszy do ogarnięcia na pve więc jak byś chciał sobie tak z doskoku, bez praktyki nagle chciał wejść na wysokie instancje to więcej byś pewnie leżał niż bił i z random party dostał szybkiego kicka. Jeśli zaś chodzi o pvp, to praktycznie najlepsza klasa, problem możesz mieć tylko z vanguardami. Ma doskoki, aoe i niezłe cc. Dodatkowo parę naprawdę upierdliwych skilli.

Pvp tutaj jeśli gear jest podobny to trwa właśnie 1-2 minuty, a jak jest heal to nawet dłużej. Tu nie ma zdejmowania ludzi na 2-3 hity.

Co chciał bym grać, arenki pvp solo, grupowe, znacznie mniej pve, a najlepiej wcale. 

miałem na myśli instancje pve, wiem że trzeba wbić lvl, że trzeba ulepszyć eq i zarobić jak w każdej grze, ale nie będę chodził na insty pve bo nie będą dla mnie priorytetem. Na pierwszym miejscu będę chciał skupić się na pvp. Dlatego np przestałem grać w BnS bo o ile arenki były fajne o tyle szkoda mi było czasu na wbijanie HM.

Od razu mówię że blademaster jest najtrudniejszy do ogarnięcia na pve

grać pve nauczę się w pewnym stopniu wbijając lvl postaci, i tak trzeba poznać wszystkie skile aby dobrze grać pvp.

Odrzucam inne klasy z osobistych preferencji i zostaje na polu wyboru BM i SM.

Fajnie jak by ktoś grający daną klasą napisał plusy i minusy z własnego doświadczenia :)

To do razu mówię że proces zdobywania i ulepszania eq tutaj się nie kończy bo na chinach nadal nie ma ludzi z ulepszonym idealnie eq więc do końca gry dungeony czekają tydzień w tydzień, dzień w dzień.

OK, ograniczę się w pve do minimum, do tego co trzeba będzie odbębnić. Ale nie to jest tematem mojego pierwszego posta.

@Slevin

Tutaj nie ma skalowania gearu na pvp więc jak zaniedbasz ten aspekt to bedziesz mięskiem. Są ograniczenia dzienne i tygodniowe na prawie wszystko więc nie musisz grindować pve 24/7 żeby być w topce ale coś z pve będziesz musiał 'dotknąć'.

Ja grałem wszystkimi klasami do 49 oprócz spirit shapera, a na EU będę grał magiem. Bardzo dobry dps/burst, mobilność, trochę CC głównie przez zamrażanie. Buk mass PVP :) Polecam, bardzo przyjemnie się gra :)

Ja gram bladerem z 2h sword , wbilem 40lv i robie instancje nawet na 2 poziomie a eq mam tylko z instancji 0 ulepszania i kabinowania z bonami wiec ta postac bym ci polecil jak na razie. Klasami range musisz sporo uciekac na instach na poziomie trudnym wiem bo wbilem az 35lv magiem:D. Bladerem lecisz do przodu i tylko ten skill co sie tak kreci w kółko i buff na kryte + pamietaj zeby dac troche pkt w mane i reg many , wtedy bedziesz ciagle na 1 skilu leciał tak jak ja :)

Ja gram bladerem z 2h sword , wbilem 40lv i robie instancje nawet na 2 poziomie a eq mam tylko z instancji 0 ulepszania i kabinowania z bonami wiec ta postac bym ci polecil jak na razie. Klasami range musisz sporo uciekac na instach na poziomie trudnym wiem bo wbilem az 35lv magiem:D. Bladerem lecisz do przodu i tylko ten skill co sie tak kreci w kółko i buff na kryte + pamietaj zeby dac troche pkt w mane i reg many , wtedy bedziesz ciagle na 1 skilu leciał tak jak ja 


Każdy BM gra z 2h swordem... no chyba, że wyrzuci :P Poza tym to nie jest bns, trudniejszych rzeczy tutaj nie wysolujesz (na swój level oczywiście). Zreszta pytanie było głównie o pvp :P

Dokładnie chodzi o pvp w duo głównie (+ inne rodzaje pvp 6na6, world itp) grałem swordmagiem do 35lvl na becie grało się przyjemnie. Chyba zostaje mi zrobienie obu klas i sprawdzenia samemu, bo co gracz to inna opinia :D

Jak to tutaj wygląda? Widzę filmiki PvP gdzie jest raczej zerg na zerg, coś jak w Aion czy Lineage 2. Stąd moje pytanie dalej melas stoi z tyłu i czeka aż ktoś się wychyli czy leci przed siebie by to zbombardowac tysiącem nukow aoe? Zawsze wybieralem grę w zwarciu i trochę zalowalem ze muszę często być z tyłu. Tu przestrzenie są bardzo otwarte nie ma gdzie się skryc więc jest się skazanym na kamikadze. Niech ktoś kto się zna rozkosze trochę jak to PvP wygląda w praktyce. Myślę nad BladeMasterem i SwordMage.