Szukam mmo dla mnie i kolegi

Gatunek: RPG, FPS
Sprzęt: PC

quad core Q9300 4x 2,5 ghz

gtx 550 ti

4gb ram


Cechy: Kolega woli misje ja wole po prostu expienie coś co można pogodzić było by najlepsze, lecz nie to jest najważniejsze. Dużo klas nie koniecznie ras. Najlepiej żeby się dało wszystko sprzedawać oraz crafting. W sumie nie ma jakiś konkretnych wymagań coś co jest po prostu fajne i najlepiej żeby się dało expić w miarę szybko oraz żeby były misje jakieś, oraz w miarę dobra grafika

Przypadły mi do gustu:

W zasadzie to wszystko i nic chwile pograłem i się nudziło

- GW 2

- Nostale (to tylko mi)

- Kolega to fan skyrima

-4 story

- metin 2
Nie przypadły mi do gustu:

To samo co wyżej wszystko i nic

The elder scrol online
Blade and Soul

Defiance (FPS z elementami rpg)

Wildstar

Archeage

Path of Exile

Tutaj można podać wiele gier, jeżeli mówisz o expieniu to chodzi ci o czysty grind? Teraz ciężko o takie gry bo większość jest nastawione na szybkie lvl.

Zakladajac, ze kolega ma taki sprzet jak Ty lub lepszy, to:

ESO (Gold oplaca sie kupic od razu).

BDO teoretycznie to grinder+tona Q (crafting), ale mozecie tez wszystko sprzedawac i kupowac // (Koszt realny gry to min. 90e/osoba - gra sama w sobie to tam 10e, ale trzeba miec 4 pety i "zwiekszony udzwig", bo podstawowy nie nadaje sie do gry")

World of Warcraft ? - nie wiem, ale to dla Was tylko pay2play 15e/miesiecznie.

Sluchaj, realnie rzecz biorac z MMO to jest tak. Jest tylko pare naprawde fair to play tyt. to sa glownie gry z abonamentem. Nie kazda musi sie Wam podobac, jak wchodzisz na F2P to juz sie godzisz z Caash Shopem(P2W lub lekki P2W prawie zawsze)... chyba, ze wybierzesz Elder Scrollsy(Gold pack... zeby DLC nie kupowac) - ale tutaj * zaznaczam, ze gra wyglada bardzo podobnie do GW2.

ArcheAge, to albo Nolife mode + "Constant Party" - lub "kupowanie golda a to nie sa male wydatki". Nastepny patch bedzie jeszcze bardziej P2W, dla Was nie polecam.

Wildstar - nie oplaca sie grac w gry, ktore maja tak kiepskie wyniki finansowe, ze pomija sie je w wynikach finansownych(jak to Ncsoft zrobil z Wildstarem)....

Path of Exile - to nie mmorpg, bardziej jak diablo ale moze Wam sie spodoba, akurat idealnie dla Dwojga, mozecie sobie pobiegac jeszcze z 2 osobami (roznymi na zmiane). Miec jakis tam cien "mmorpg", - znalezc gildie /chat... itd.

Sluchaj, ciezko Wam cos doradzic. Wszystko zalezy od paru czynnikow, jak udzielisz odp. na pare pytan to Ci moge pomoc.

1. Czy macie problem z placeniem abonamentu w wys. 15 euro /mc

2. Czy macie problem z kupnem gry, bez placenia abonamentu?

3. Czy macie problem, ze nie ktore gry wymagaja wydatku do 100e, (f2P, ale pare rzeczy trzeba kupic z "cash shopa"?

4. Czy chcecie stricte mmorpg czy moze cos ala hack n slash tez jest do rozwazenia

5. Ile srednio gracie wieczorami? Mozecie sie okreslic?

6. Czy chcielibyscie "logowac" sie do gry codziennie w wyznaczonych godzinach(mozliwosc gry w cp) i przy tym zapewne min 4h dziennie w tych samych godzinach, z bardzo malymi wyjatkami?

7. Czy kolega ma Taki komputer jak Ty lub lepszy/gorszy?

Elder Scrolls Online - co prawda więcej ras niż klas. Otwarty świat pełen mniejszych dungeonów i masa questów. Najlepszy ekwipunek bierze się z questów.

Mabinogi - mnóstwo klas które można bez problemu zmieniać, bardzo rozbudowany crafting. Fabuła z przerywnikami filmowymi. Można expić zarówno w polu jak i robiąc dungeony. Większości z fabuły głównej to właśnie "misyjne" wizyty w instancjach.

Gatunek: RPG, FPS
Sprzęt: PC

quad core Q9300 4x 2,5 ghz

gtx 550 ti

4gb ram


Cechy: Kolega woli misje ja wole po prostu expienie coś co można pogodzić było by najlepsze, lecz nie to jest najważniejsze. Dużo klas nie koniecznie ras. Najlepiej żeby się dało wszystko sprzedawać oraz crafting. W sumie nie ma jakiś konkretnych wymagań coś co jest po prostu fajne i najlepiej żeby się dało expić w miarę szybko oraz żeby były misje jakieś, oraz w miarę dobra grafika

Przypadły mi do gustu:

W zasadzie to wszystko i nic chwile pograłem i się nudziło

- GW 2

- Nostale (to tylko mi)

- Kolega to fan skyrima

-4 story

- metin 2
Nie przypadły mi do gustu:

To samo co wyżej wszystko i nic