Fantasy - ebook

Poszukuję książek fantasy - ale najlepiej coś dla dorosłych osób nie dla dzieci. Czyli brud, seks, przemoc i do tego fajne magiczne rzeczy. Może również być coś w klimatach serialu Taboo : >

Najlepiej by było jakby był ebook (może być po angielsku). Fajnie również by było jakby wydane było już w tym momencie albo cała saga albo większość.

Czytałem:
Mroczną Wieże,
Malowanego Człowieka,
Wieśka,
Kłamce,

Grę o Tron.

Achaja

Ja, Inkwizytor

Bardzo pasują. Wręcz bardzo, bardzo. Achaję stawiałbym nawet obok wiedźmina.

Jeszcze niby pan lodowego ogrodu, ale ja odpadłem przy 1 tomie bo za bardzo mi zalatywal sci-fi.

Ewentualnie

Trylogia Czarnego Maga i Era Pięciorga

Jednak tutaj nie czuć tak mocno brudnego klimatu średniowiecznego fantasy i wydaję się to być bardziej ugrzecznione.

Kolega wyżej podał Ci idealną książkę dla twoich wymagań: Ja, Inkwizytor.

Od siebie dodam Wielki Północny Ocean.

Polecam książki z cyklu "Archiwum burzowego światła" czyli Droga Królów oraz Słowa Światłości.

Polecam jeszcze: Bohaterowie umierają - Matthew Woodring Stover. Wydaje mi się, że właśnie tego szukasz, jedyny minus to brak wersji elektronicznej.

No Panie drogi, a co z Diuną? Polecam też cokolwiek od Dukaja.

Hmmm... Coś z post apo od Morgan Rice? Krąg survival polecam, zresztą wszystkie od niej polecam książki.

Jeśli chodzi o Achaję to czytałem różne opinie i ogólnie średnio mnie do niej zachęca.

Inkwizytora na pewno przeczytam dzięki ; )

Później popatrzę na resztę książek, które podesłaliście.

Scott Lynch - Niecni Dżentelmeni

Patrick Rothfuss - Kroniki Królobójcy

Robert E. Howard - Solomon Kane. Okrutne przygody

William Gibson - Trylogia ciągu

Mervyn Peake - Trylogia Gormenghast

Brian McClellan - Trylogia Magów Prochowych

Brent Weeks - Powiernik Światła / Trylogia Anioła Nocy

Polecam całą sagę Belgariady oraz książki poboczne, moim zdaniem to klasyk, który mógłby stanąć koło Tolkiena.

David Eddings - cykl Belgariada

Dodatkowo zgadzam się z poleceniem książek Brenta Weeksa i Trudi Canavan - trylogia Czarnego Maga

Oprócz tego bardzo ciekawe są książki Alison Goodman - Eon. Powrót Lustrzanego Smoka oraz Eona. Ostatni Lord Smocze Oko

Sarah J. Maas - Szklany tron

Dzięki za pomoc, widzę, że będę miał co czytać. Mam tylko nadzieję, że większość będzie dostępna jako ebook.

Zapomniałem dodać. Morgan Rice pisze fantasy, ale niezbyt mroczne. Zaletą jest to, że z każdej sagi można pobrać pierwszą książkę za darmo, więc za friko można pobrać sobie i wypróbować. Czytałem książki z Sorcerer's Ring/Kings & Sorcerers i Survival Trilogy

http://www.morganricebooks.com/

wszystko od Williama Kinga

Poszukuję książek fantasy - ale najlepiej coś dla dorosłych osób nie dla dzieci. Czyli brud, seks, przemoc i do tego fajne magiczne rzeczy. Może również być coś w klimatach serialu Taboo : >

Najlepiej by było jakby był ebook (może być po angielsku). Fajnie również by było jakby wydane było już w tym momencie albo cała saga albo większość.

Czytałem:
Mroczną Wieże,
Malowanego Człowieka,
Wieśka,
Kłamce,

Grę o Tron.

Martin Pieśń Lodu i Ognia

Sapkowski i jego Wiedźmin

Piekara i jego Inkwizytor oraz Necrosis

no i przede wszystkim… TOLKIEN!

No i jeśli szukasz zniżek na ksiązki z działu fantastyka, warto jes t zajrzeć sobie do Matfel https://matfel.pl/ - dość znana księgarnia internetowa.

Padło sporo dobrych tytułów, dodałbym jeszcze Joe Abercrombie - Ostrze. Później zwyczajnie dalej w las, książki dostępne online. Całkiem przyjemny heroic fantasy ze świata Warhammera to „Przygody Gothreka i Felixa” nie jest to nic wymagającego aczkolwiek dla fanów młotka bardzo przyjemny tytuł.