Monitor do 600zł

Witam.

Poszukuję monitora w cenie do 600zł z przeznaczeniem do gier.

Samemu znalazłem iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS, jak oceniacie ten monitor? Warty uwagi, czy jednak dostanę coś lepszego w podobnej cenie?

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2288hs-774551/

Dodatkowo chciałbym się spytać o uchwyt do monitora, jaki polecacie :P Czy ten będzie dobry?

https://www.morele.net/art-uchwyt-lcd-led-ramart-ar-57a-1111040/

http://allegro.pl/biurkowy-obrotowy-uchwyt-monitora-lcd-led-17-27-fs-i5992873245.html#thumb/3

Chodzi o to, by miał opcję przechylania, oraz przybliżania i oddalania monitora od ściany.

W mojej opinii:

Morele

O niebo lepszy od tego złomka co podałeś.

Troszkę ponad cenę ale warto.

Oczywiście podłącz pod DisplayPort, hdmi się nie tykaj nawet.

Nie kupuj przykręcanego do ściany, kup montowany do biurka.

Samsung S24F350 z FreeSync i FlickerFree + z allegro/olx wysięgnik vesa

Nie kupuj przykręcanego do ściany, kup montowany do biurka.

 

Samsung S24F350 z FreeSync i FlickerFree + z allegro/olx wysięgnik vesa

W czym ten monitor jest lepszy od tego który ja podałem? Droższy, odświeżanie 60Hz ja podałem z 75Hz, twój ma 4 razy dłuższy czas reakcji w stosunku do mojej propozycji, pół cala przewagi po mojej stronie i w tym co podałem są z tyłu gwinty na trzymak do ściany/inne cuda.

Jestem po prostu ciekaw czemu/czy ten samsung jest lepszy. Proszę bez shit stormu.

A czym się różni monitor podany przez Ciebie Dekri od tego mojego, poza odświeżaniem?

A czym się różni monitor podany przez Ciebie Dekri od tego mojego, poza odświeżaniem?

No przecież napisałem O.o zauważone przeze mnie różnice.

W porównaniu do iiyamy to różni się tylko wielkością i odświeżaniem.

Jeśli chodzi o wielkość, to według mnie 22cale mi wystarczą. Czy różnica 15hz jest aż tak duża?

W porównaniu do iiyamy to różni się tylko wielkością i odświeżaniem.

Jeśli chodzi o wielkość, to według mnie 22cale mi wystarczą. Czy różnica 15hz jest aż tak duża?

Ok, to kupuj to co podałeś.

Napisałem co jest lepsze według mnie, to co podałeś według specyfikacji jest gorsze.

Oczywiście zrobisz co chcesz bo to twoja kasa, radzę poczekać jeszcze na jakieś komentarze, ale albo patrzysz na producenta albo na specyfikacje.

Według mnie mój jest o niebo lepszy od obu podanych w tym temacie.(nawet napisałem dlaczego)

Czy różnica jest duża? tak mam teraz 60 hz lcd wcześniej miałem starego CRT 75Hz i różnicę widzę, ze strzelankami się już pożegnałem, nie fajnie mi się w nie gra w porównaniu do kiedyś.

@Dekri nie strzelaj fochem. @Wojcieszy tylko zadał pytanie. I nie, 15 hz to nie jest aż tak duża różnica. Sam niedawno kupiłem tego G-Mastera 22 calowego i mogę powiedzieć że jest bardzo dobry jak na swój przedział cenowy.

Troszkę dziwne pytanie zostało zadane.

Nie będzie "dużej" różnicy w tych samych przedziałach cenowych.

Jednakowoż różnica jest i przyznała to już kolejna osoba.

W czym ten monitor jest lepszy od tego który ja podałem?

 

Droższy, odświeżanie 60Hz ja podałem z 75Hz, twój ma 4 razy dłuższy czas reakcji w stosunku do mojej propozycji, pół cala przewagi po mojej stronie i w tym co podałem są z tyłu gwinty na trzymak do ściany/inne cuda.

1. Podałeś TN-kę czyli kolory lipa, katy lipa. Co podałem PLS-a (IPS-a tylk od Samsunga).

2. W świętego mikołaja też wierzysz? Czas reakcji to bujda nie ma standaryzacji pomiarów, każdy producent podaje jak mu się podoba. A tak na serio 4-10 ms to bujda 1 klatka od góry do dołu zmienia się >14ms więc o czym my mówimy, to monitor 165Hz?

1. Podałeś TN-kę czyli kolory lipa, katy lipa. Co podałem PLS-a (IPS-a tylk od Samsunga).

2. W świętego mikołaja też wierzysz? Czas reakcji to bujda nie ma standaryzacji pomiarów, każdy producent podaje jak mu się podoba. A tak na serio 4-10 ms to bujda 1 klatka od góry do dołu zmienia się >14ms więc o czym my mówimy, to monitor 165Hz?

Mój:

Liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln

Kąt widzenia w poziomie 178 stopni
Kąt widzenia w pionie 170 stopni

Czas reakcji 1 ms

Częstotliwość odświeżania 75 Hz

Przekątna ekranu 24"

Twój:

Liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln

Kąt widzenia w poziomie 178 stopni
Kąt widzenia w pionie 178 stopni

Czas reakcji 4 ms

Częstotliwość odświeżania 60 Hz

Przekątna ekranu 23,5"

Podsumowanie:

1. Serio? Tak ciężko przyznać mi rację? Trzeba dalej się kłócić i wmawiać mi kłamstwa typu "kolory lipa" jak wystarczy zerknąć na specyfikacje i porównać?

2. Wierzę w to co widzę, jakbyś czytał moje komentarze w tym temacie to byś wiedział że z doświadczenia wszystko.

@Dekri

Dane czysto papierowe porównujesz? Czas reakcji 1ms, a 4ms to żadna odczuwalna różnica. Telewizory mają po 30-50ms i ludzie nie narzekają.

Reakcja przy 1ms, a 4 a nawet 8ms jest natychmiastowa. Jest taki fajny monitor Dell P2414h, który mimo posiadania 8ms czasu reakcji jest jednym z lepszych monitorów do gier, bo posiada bardzo mały input lag.

Czyli twoje porównanie jest czysto marketingowe, zawierające dane z pudełka i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

Monitor z matrycą TN będzie miał wyblakłe kolory, szarą czerń i jaskrawą biel, a kąty widzenia będzie miał tylko w obrębie 90 stopni +/-. Ogółem szczyt tandety i ogółem najgorsza matryca na rynku. Nie każ brać człowiekowi coś co jest gorsze pod względem kolorów niż stare Samsungi Flatrony.

W tej cenie bierz conajmniej matrycę IPS albo AMVA. Przynajmniej kolory są porządne, kąty widzenia, że film można obejrzeć z kanapy obok, a nie jak na matrycy TN że musisz siedzieć na wprost bo inaczej są przekłamania już kolorów

@Dekri

 

Dane czysto papierowe porównujesz? Czas reakcji 1ms, a 4ms to żadna odczuwalna różnica. Telewizory mają po 30-50ms i ludzie nie narzekają.

 

Reakcja przy 1ms, a 4 a nawet 8ms jest natychmiastowa. Jest taki fajny monitor Dell P2414h, który mimo posiadania 8ms czasu reakcji jest jednym z lepszych monitorów do gier, bo posiada bardzo mały input lag.

 

Czyli twoje porównanie jest czysto marketingowe, zawierające dane z pudełka i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Monitor z matrycą TN będzie miał wyblakłe kolory, szarą czerń i jaskrawą biel, a kąty widzenia będzie miał tylko w obrębie 90 stopni +/-. Ogółem szczyt tandety i ogółem najgorsza matryca na rynku. Nie każ brać człowiekowi coś co jest gorsze pod względem kolorów niż stare Samsungi Flatrony.

 

W tej cenie bierz conajmniej matrycę IPS albo AMVA. Przynajmniej kolory są porządne, kąty widzenia, że film można obejrzeć z kanapy obok, a nie jak na matrycy TN że musisz siedzieć na wprost bo inaczej są przekłamania już kolorów

Oczywiście dane z pudełka nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, kupuję batona czekoladowego a w środku opakowania zamiast batona jest warzywo.

Co innego można porównywać jak nie dane specyfikacji. Chcesz oglądać film siedząc na kanapie to kup telewizor, chcesz grać to kup monitor z niskim odświeżaniem i czasem reakcji.

Ale tak jak @Tidies napisał bierz matryce jakąkolwiek inną byle nie TN-ke bo TN-ki są zbyt tanie w produkcji. ;)

Tak na marginesie to nikomu nic nie kazałem, pisałem "w mojej opinii", poparłem argumentami.

@Wojcieszy Najlepiej Pan zrobi pisząc dodatkowo na forum benchmark.pl albo na elektrodzie. Lub też sprawdzi recenzje monitorów / jakieś topki.

Żadne TN. Monitor Tidiesa > monitor Dekri'ego. Tyle w temacie.

Od siebie dodam że odradzam monitory na matrycy MVA, w internecie można przeczytać o "głębokiej czerni" i innych banialukach ale jest to bzdura. Sam zakupiłem model AOC C3583FQ na matrycy MVA z 160hz odświeżaniem.

Czerń taka sama jak na każden innej matrycy

Kolor słabszy od dobrego IPSa

Zaokrąglona matryca a pomimo tego wyraźne srebrzenie i różnice w barwie na bokach ekranu w porównaniu do centrum

do tego największa wada matryc MVA to smużenie, ekran ma 160hz odświeżania ale można to sobie o kant d*py rozbić ponieważ smużenie ekranu jest tak potwornie wielkie, że wyglada to jakbyśmy mieli permamentie włączony motion blur. A opcja "overdrive" która miała by likwidować te smużenie powoduje artefakty w postaci białych obramówek na krawędziach niektórych kontrastujących przedmiotów w trakcie ruchu (np drzewa na tle nieba)

3 tygodnie temu , kiedy klient odbierał cały PC wraz z monitorem wybrał sobie LG 23MP65 (23MP65HQ-P) za około 590 zł ( cena monitora ofc ). Może taki ekranik był by dobry na twoje potrzeby ( pytanie do wstawiającego posta ) ?

Pozdrawiam.

Witam.

Poszukuję monitora w cenie do 600zł z przeznaczeniem do gier.

Samemu znalazłem iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS, jak oceniacie ten monitor? Warty uwagi, czy jednak dostanę coś lepszego w podobnej cenie?

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2288hs-774551/

Dodatkowo chciałbym się spytać o uchwyt do monitora, jaki polecacie :P Czy ten będzie dobry?

https://www.morele.net/art-uchwyt-lcd-led-ramart-ar-57a-1111040/

http://allegro.pl/biurkowy-obrotowy-uchwyt-monitora-lcd-led-17-27-fs-i5992873245.html#thumb/3

Chodzi o to, by miał opcję przechylania, oraz przybliżania i oddalania monitora od ściany.