Szukam MMO podobnego do 4story

Gatunek: RPG

</p>

Sprzęt: PC
Intel core i5 3570k, ~ 3,4Ghz

8 GB RAM
AMD Radeon R7 270X

Cechy: Gra musi być tak jak 4story nastawiona w głównej rzeczy na grind, który jest jednak przyjemny. Możliwe, że grind w 4story taki mi się wydaje gdyż to już nostalgia. Pvp nie jest dla mnie najważniejszym elementem ale dobrze gdyby takowa gra posiadała walki o tereny itd - coś co zmienia się dość dynamicznie jak w 4story codzienne przejmowanie terenów lub cotygodniowe zamków. Duża ilość klas, ras w tym, że to ostatnie nie jest konieczne. Crafting może być prosty a najlepiej by był zbliżony jak w grze RaiderZ (farmienie itemków na bossach itd.). Język gry - polski lub angielski. Gra free to play albo buy to play.
---
Gry tak właściwie poszukuje z kolegą, gdyż obaj tęsknimy za dawnymi czasami. Osobiście grałem w 4story od jego startu, gdy nawet postacie posługiwały się językiem niemieckim :) Zdaję sobie sprawę, że dziś to już nie jest świetna produkcja ale nostalgia robi swoje. Poznałem tam dużą część moich znajomych, których znam do dziś (nawet po 8 latach). W czasie wykonywania "pięczątek" skrywających przepiękny grind w 4story, można było nie skupiać się w 100% na rozgrywce a rozmowie o wszystkim i niczym :)
Serwer Aderia umarł a tam znajdują się nasze postacie. Jest możliwość przeniesienia ich na żyjący serwer ale gdy zobaczyliśmy jakim kosztem (około 60zł) to powiedzieliśmy wielkie NIE dla gamerforge (których polityka w tej grze zawsze pozostawiała wiele do życzenia).

Przypadły mi do gustu:

-Runes of Magic
-Path of Exile

-Neverwinter

-Raiderz

Nie przypadły mi do gustu:

-The Elder Scrolls Online
-Last Chaos

Brzmi jak Lineage 2..

Grind - jest

PvP - jest open pvp, wszędzie można się bić (poza safe zone, którymi są miasta)

Walka o tereny - jest (aka territory wars)

Zamki - są. Dodatkowo są fortece, o które również można się bić.

Duża ilość ras i klas - ludzie, elfy, dark elfy, orki, krasnale i kamaele.. podstawowych klas jest ok. 40 (w update Goddess of Destruction ilość klas zmienia się do chyba 8, ale nadal się różnią jeśli jest to np. tank ludzi czy elfów, etc.)

Crafting - trzeba dużo farmić

Raid Bossy - Bossy są powyrzucane na całej mapie, nie w instancjach, więc każdy może na nie iść, respią się ponownie po ok. 24h godzinach (epickie bossy respią się nawet po kilka dni)

Nie ma za to WSAD'u, co niektórym może przesadzać. Grafika gry jest już trochę stara... polecam grę na jakimś prywatnym serverze (l2.hopzone.net - strona z serverami).

W L2 jest dużo do ogarnięcia :)

Guild Wars 2 polecam może nie jest to podobne do 4story ale na pewno z kolegą bawiłbyś się świetnie, no i jeszcze World of Warcraft jeśli p2p was nie przeraża, w każdych z tych gier znajdziesz jakiś grind, czy w wowie word questy czy reputacja, w gw 2 lvl mastery.

na rynku sa tylko 5 gry ktore maja poziom wybierz cos z tego: lineage 2,guildwars 1,aion,cabal,wow

Ja tylko jak wszedłem do final fantasy 14 a realm reborn to poczułem się jakbym grał w 4 story polecam sprawdzic :D

Wypróbuj black desert, spełnia wszystkie twe oczekiwania ;)

Gatunek: RPG

</p>

Sprzęt: PC
Intel core i5 3570k, ~ 3,4Ghz

8 GB RAM
AMD Radeon R7 270X

Cechy: Gra musi być tak jak 4story nastawiona w głównej rzeczy na grind, który jest jednak przyjemny. Możliwe, że grind w 4story taki mi się wydaje gdyż to już nostalgia. Pvp nie jest dla mnie najważniejszym elementem ale dobrze gdyby takowa gra posiadała walki o tereny itd - coś co zmienia się dość dynamicznie jak w 4story codzienne przejmowanie terenów lub cotygodniowe zamków. Duża ilość klas, ras w tym, że to ostatnie nie jest konieczne. Crafting może być prosty a najlepiej by był zbliżony jak w grze RaiderZ (farmienie itemków na bossach itd.). Język gry - polski lub angielski. Gra free to play albo buy to play.
---
Gry tak właściwie poszukuje z kolegą, gdyż obaj tęsknimy za dawnymi czasami. Osobiście grałem w 4story od jego startu, gdy nawet postacie posługiwały się językiem niemieckim :) Zdaję sobie sprawę, że dziś to już nie jest świetna produkcja ale nostalgia robi swoje. Poznałem tam dużą część moich znajomych, których znam do dziś (nawet po 8 latach). W czasie wykonywania "pięczątek" skrywających przepiękny grind w 4story, można było nie skupiać się w 100% na rozgrywce a rozmowie o wszystkim i niczym :)
Serwer Aderia umarł a tam znajdują się nasze postacie. Jest możliwość przeniesienia ich na żyjący serwer ale gdy zobaczyliśmy jakim kosztem (około 60zł) to powiedzieliśmy wielkie NIE dla gamerforge (których polityka w tej grze zawsze pozostawiała wiele do życzenia).

Przypadły mi do gustu:

-Runes of Magic
-Path of Exile

-Neverwinter

-Raiderz

Nie przypadły mi do gustu:

-The Elder Scrolls Online
-Last Chaos