Rust. Samotna gra

Witam. Zakupiłem nowy komputer, więc szukam różnych ciekawych gier. Myślałem nad Rust, ale czy samotna gra ma tam jakiś sens? Mogę coś tam zdziałać?

Są serwery gdzie nie można zakładać grup lub tylko bardzo małe więc ogólnie to tak

Granie w Rust'a samemu nie ma sensu. Potrzebujesz przynajmniej ekipy 3 osób, by coś w tej grze osiągnąć.

Czyli powinienem zakupić grę czy raczej nie?

Zależy. W drużynie gra się inaczej. Są oczywiście serwery, gdzie można grać tylko pojedynczo, więc na pewno możesz się dobrze bawić. Aczkolwiek znalezienie grupy to też nie problem, także tak czy inaczej powinien to być dobry wybór. Szczególnie, że dużo nie kosztuje to jakoś strasznie dużo, a gra jest na długie godziny.

Kumpel chce mi za 25 zł kod sprzedać. Warto?

Patrząc na cene w każdym innym miejscu to tak.

Nie kupuj tego, zdecydowanie odradzam. Też gram z reguły solo, grę kupiłem chyba w 2013 nie pamiętam (dość prędko po starcie w każdym razie) i żałuję bo to strata pieniędzy. Same klany i grupy biegają i raidują ci całą bazę, wszystko tracisz włącznie z czasem. Jak nie masz zamiaru grać w dużej ekipie to nie kupuj. Już mniej żałuję pieniędzy na DayZ bo tam przeważnie trafiasz 1na1 to da się coś pograć.

Kumpel chce mi za 25 zł kod sprzedać. Warto?

Oczywiście, że warto :) Cena dobra, ja osobiście w humble bundle kupiłem za 1$.

Co do gadania takiego głupkowatego jak Pan "Deadric" czy kogoś innego kto zniechęcał Cię wyżej do ów gry, to muszę stwierdzić, iż są to ludzie, którzy zbyt krótko chyba grali w tą grę. Jeżeli chcesz grać solo, nic nie stoi Ci na przeszkodzie. Sam osobiście długi okres czasu grałem solo, teraz gram tylko z jedną osobą którą poznałem na tym forum :). Granie solo na serwerach oficjalnych, czy też community bez skryptów - nie ma żadnego problemu. Wystarczy nazbierać drewna, kamienia, zrobić bazę pod kamień po kilka ścian napierdzielić i już masz pewność, że na 99% nikt Cię nie zrajduje, ponieważ ciężko jest o c4 na takich serwerach. Co innego jeżeli chcesz grać na serwerach zmodowanych. Tam zazwyczaj są kity, mapy, wszystko na tacy masz podane tak naprawdę. Tam gorzej jest o to by ktoś Cię nie zrajdował, jednakże możesz pograć na serwerwach 100-100000x drop/instacraft itd. gdzie bardzo szybko zbudujesz swoją bazę i tu tylko gra wówczas Twoja wyobraźnia. Pamiętając o tym, że najprościej bazę rozwalić niszcząc cały fundament, musisz budować ją na obszarze z prostym podłożem, nie na jakichś skałach itd. Grunt ma być prosty, wtedy budujesz bardzo obszerny fundament i myślisz jakby dalej się rozbudować. Pamiętaj, że zaczynając budowanie musisz pomyśleć od razu jak ustawić i jednocześnie schować szafę, tak aby nikt nie mógł się zbudować koło Twojej bazy i wskoczyć sobie po prostu do niej. Czasami przy dosyć dużej ilości fundamentów będziesz musiał postawić więcej szaf. Fakt jest taki, że idzie pograć sobie samemu, ale cała przyjemność jest z tego, że jak ty padniesz od kogoś, to kumple zawsze dobiją tamtego/tamtych i macie wszyscy dobrego loota. My w dwójkę sobie świetnie dajemy radę, radzimy sobie 2vs1-6, rajdujemy bazy, sami mamy taką którą ciężko zrajdować, więc nie narzekamy :) Kupuj, bo naprawdę warto. Tym bardziej, że piszesz, iż masz nowego kompa, to tym bardziej, bo gra posiada duże dropy FPS przy starszych modelach ;).

Komputer będzie 1060 6GB i i5-7500, więc o fps'y się nie boję. W kazdym razie dzięki za pomoc jak komputer przyjedzie do mojego domu to od razu kupuje Rust'a i rozgrywam mój wymarzony survival! :)

W wyszukiwarce serwerów community wystarczy, że wpiszesz fraze "lone wolf", "solo" i wyskoczą Ci na sto procent serwery na których nie można się grupować. To na pewno ułatwi pierwsze chwile. Pamiętaj też o dużej ilości drzwi i locków na nich. Dobra baza to taka, która ma dużo drzwi~

Właśnie rób zawsze najlepiej duży obszar fundamentów i najlepiej dwa piętra samych drzwi :D uwierz mi, że jak nie będziesz na serwerze, gdzie jest w ciul duży drop to nikt Ci tego nie zrajduje bo nie będą mieli tyle c4 żeby się bawić w wysadzanie tego :D I jak ktoś Ci mówi - nie kupuj, gra solo nie ma sensu, to pamiętaj że za taką kasę jaką masz możliwość kupić ów grę opłaca się na 100% + nawet jeżeli nie będzie Ci się podobała gra SOLO i przestaniesz grać, to i tak w końcu będziesz chciał znaleźć ekipę z którą wrócisz do gry. Ja tak miałem ;) Tak więc miłego grania, a jak będziesz szukał ekipy, to wal na pw dogadamy się, ja gram jak mówiłem z jedną osobą i idzie nam bardzo dobrze, a możesz zawsze zobaczyć początki jak my robimy bazy, jak się co robi, nauczyć się strzelać i tyle ;)

Nie kupuj tego, zdecydowanie odradzam. Też gram z reguły solo, grę kupiłem chyba w 2013 nie pamiętam (dość prędko po starcie w każdym razie) i żałuję bo to strata pieniędzy. Same klany i grupy biegają i raidują ci całą bazę, wszystko tracisz włącznie z czasem. Jak nie masz zamiaru grać w dużej ekipie to nie kupuj. Już mniej żałuję pieniędzy na DayZ bo tam przeważnie trafiasz 1na1 to da się coś pograć.

Rust to nie jest budowanie domków po to żeby żyć długo i szczęśliwie a gra która przez swoją hardkorowość dostarcza wielu emocji których nie doznasz grając w gry bez PK i full loota.

Właśnie możliwość utraty ekwipunku to daje. Sam najlepiej wspominam czasy legacy kiedy to jeszcze się nie zalogowałem na serwer a już mi serducho biło bo bałem się że mnie ktoś zraidował, a jak się zalogowałeś i słyszałeś jakieś kroki w chałupie i nie był to nikt z twojej grupy to była dopiero zabawa.

Witam. Zakupiłem nowy komputer, więc szukam różnych ciekawych gier. Myślałem nad Rust, ale czy samotna gra ma tam jakiś sens? Mogę coś tam zdziałać?